Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Benőtt köröm, ill. lábujj melletti bőr. Mire számítsunk? fórum

Benőtt köröm, ill. lábujj melletti bőr. Mire számítsunk? (beszélgetős fórum)


1 2
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Remike98)
2011. aug. 19. 20:41

Hát a nyári szünet jobb lett volna, meg cipőt sem kellett volna húzni neki! Nem tudom, műtét után mennyi idővel lehet edzésre menni, de majd a doki megmondja!

Szerintem ha anyagilag megteheted, megéri, mert többet nem fog valószínűleg a gyerek kínlódni!

2011. aug. 19. 14:25
Köszönöm a hozzászólásokat.:) Holnap adunk még egy utolsó esélyt a dolognak, megpróbálom megcsinálni a lányomnak, ha nem sikerül akkor maradunk a lézernél. Kicsit sajnálom hogy idáig húztam ezt a dolgot, csak azt hittem hogy a pedikűrös jól megoldja. Volt hogy jobb is volt napokig, de aztán megint fájt neki. Jövő héten megint edzőtáborban lesz a lányom, nem mehet úgy oda hogy fáj a lába a lézeres műtéttől, utána meg a normál edzések kezdődnek. Remélem sikerült megoldanunk, mert ha nem akkor nagyon rossz a műtéti időzítés.:( Hülye vagyok hogy idáig húztam a dolgot, pedig lett volna nyáron időnk megoldani nyugisan, csak bíztam a pedikűrösben.:(
35. moonlight13 (válaszként erre: 34. - MANILLA)
2011. aug. 18. 19:25
Szerintem ez egyedi, van aki nem tudja saját maga "elintézni".
2011. aug. 18. 17:18
szoktál járni kozmetikushoz? egy kivájás annyi mint ha körmöt vágsz csak beljebb vágod ki a körmöd nem pedig simán a köröm lemezed...ennyi:)Viszont persze ebbe is megoszlik a vélemény, bár, mivel örökletes nővéremnek lézer volt és még is kibújt neki...ha már egy embernek segítettem nekem megérte, és hála istennek segítettem nem csak egynek ez a fő:) de persze mindenki maga dönti el, hogy hogy akar meg gyógyulni, de minek kiadni rá x összeget ha egy kisebb türelemmel és oda figyeléssel is elkerülhetjük, hogy többet ne jöjjön ki.
33. moonlight13 (válaszként erre: 32. - MANILLA)
2011. aug. 16. 18:09
A lézer után viszont többet nem kell "kivájnod" a húsodból a körmöd!
2011. aug. 16. 13:02
Sziasztok olvasgatva látom ti is szenvedtek akkor megosztok én is veletek egy történetet, 12 évig szenvedtem a körömbenővésel tulajdonképpen a mai napig csak már más formában, számtalan kis műtétem volt, idegileg rá mentem teljesen, Budapestől, Dunaújvárosig, Kaposvárig műtöttek, és nem változott semmi, végül egy nap beadtam a derekam mondván meg lézereztetem, már meg volt a Pesti klinikán az időpontom, én Siklósi voltam ekkor ez 3 éve volt, sajnos akkor( mára már hála istennek) közbe jött egy családi gond nem mentem el, csúszott lett egy kis rutinkám siklóson szintén úgy voltam vele már nem érdekel, pedig de!:( eltelt egy kis idő kiköltöztem Angliába a kis családommal, és persze ahogy annak lenni-e kell újra kibujt nagyon elegem volt már, és ez mellett elkaptam egy fertőzést is, majd az orvos az arcomba vágta amputálni kell a lábaimat, mert a baktérium teljesen ellepte a belső szervezetem ott álltam 20 évesen és nem hittem el ez velem történik, majd egy magyar orvos írt fel egy nagyon erős gyógyszert de az ára is a csillagos egeket ütötte, 14.000ft volt akkor...2 hónap alatt tünetmentes lettem. De a vadhús utána is kijött, nagyon elegem lett egyik délután elkeseredésembe beáztattam a lábam, teljesen kiázott majd a bal kezemmel kifeszítettem a bőrt a jobb kezemmel körömcsipesz segítségével szó szerint ki vájtam a húsból a körmöt lesz ami lesz alapon, és ha hiszitek ha nem kijött egy kisebb köröm darabot ki tudtam szedni bekentem és be fásliztam 2 napig a körmöm,Termék aloe vera gel volt amivel kentem, 2 teljes nap után a húsom szó szerint vissza huzódot ennek 1.5 éve és gyönyörű maradt a lábujjam pedig akkor olyan volt mint ha megnyúzták volna azóta 2x éreztem, hogy bök van elő jele, hisz ti is tudjátok úgyan ez a beáztatás bőr kifeszítés, és csak simán kivájod a bőröd alól azt a kis moisz körmöt 11 év után az én ujjam 1.5 éve nem lát orvost és azóta 2 emberkének is segített ez a történetem:)ha másért nem ezért érdemes volt kinlódni, szenvedni, és lemondani a lézeres orvost, mert ha képes vagy rá te magad vagy az öngyógyító.Erika
31. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Tartcherry)
2011. aug. 15. 21:55
Ez egy jó hozzáállás! :) Nagyon rendes volt! De hát a magánklinikákon ez van!
30. Tartcherry (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2011. aug. 15. 21:50
igen jó fej volt a doki, mert Sopronban csináltattuk és győriek vagyunk, kérdezte honnan jöttünk és azt mondta, a benzinköltség úgyis sok, ezért ennyiért megcsinálja :) pedig magánklinika, de szerencsénk volt! :)
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Tartcherry)
2011. aug. 15. 21:04

Akkor Neked még nagyon olcsón csinálták!

De hosszú távon szerintem is mindenképp megéri!

2011. aug. 15. 20:10
Nekem 10 évig volt hol jobban hol kevésbé benőve a körmöm, a végére mindkét nagylábujjam mindkét oldalán. Közben voltam pedikűrösnél, gyógypedikűrösnél, sebészeten, mindenhol többször is, ideig-óráig javult csak a helyzet. Aztán egy lézerklinikán megműttettem és azóta semmi bajom vele! Én csak ajánlani tudom, nekem a műtét 7 évvel ezelőtt volt, akkor mindennel együtt 10 ezer forintból megvolt és ennyit megért, hogy többet nem fájt! Nekünk is a családban van a hajlam, anyunak sebészeten műtötték és a mai napig visszatérő problémája, nekem meg semmi gondom! A lézer megöli a hajlamos sejteket, azért jobb mint a sima sebészet!
27. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Remike98)
2011. aug. 15. 18:33
Pár percig tartott az egész lézeres kezelés, és nagyon kedvesen bántak vele azt mondta.
26. moonlight13 (válaszként erre: 25. - Remike98)
2011. aug. 15. 18:31
Az én fiam fél évig szenvedett. Amikor Balatonon nyaralt, végig drukkoltam, hogy nehogy elfertőződjön. Azt mondta, hogy 1 napig fájt a lézer után. Olyan időpontban kell menni, amikor utána kb. 1 hétig papucsban v. valami nyitott lábbeliben tud közlekedni az ember. Mi nyár végén voltunk, és mire suliba ment, már nem volt gondja.
25. Remike98 (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2011. aug. 15. 18:16
Olvastam róla, gondoltam is rá utolsó lehetőségként. Egy ideig javulást mutatott a dolog a pedikűröshöz járkálás miatt, de most megint elkezdte mondani hogy fáj neki. Ezek szerint nem sikerült megoldani a problémát.:( A lézeres eljárás fájdalmas?
24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2011. aug. 11. 09:39
Ha valakinek ilyen problémája van, én csak ajánlani tudom a lézeres megoldást! Igaz, nem valami olcsó, de hosszú távon megéri!
23. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. aug. 11. 09:38

Az én fiamnak belenőtt a körme a húsába. Legalább fél évig szórakoztunk vele, sebészet, kenőcs, géz... Semmit nem használt.

Végül elmentünk és lézerrel megcsinálták. Ennek már legalább 4-5 éve, azóta nem jött vissza, de egyébként "garancia" van rá! :)

22. Remike98 (válaszként erre: 21. - Kozmami)
2011. júl. 22. 16:50
Köszönöm szépen.:)
2011. jún. 23. 10:15

Örülök, hogy javul a helyzet!

Egy jó pedikűrös sokat ér! ;)

Meglestem a fotóidat, hát azon a könyöklős képen behaltam! :)) Nagyon szép gyerkőceid vannak!

20. Remike98 (válaszként erre: 19. - Kozmami)
2011. jún. 22. 22:51

Szia! Most minden nap pedikűrösnél vagyunk. Elkezdte tamponálni hogy lejöjjön a gyulladás, és szépen fokozatosan kivágja. Mondtam neki hogy ha kell naponta kétszer megyünk, de ne okozzon fájdalmat a lányomnak. Szépen javul a lába, azt mondta már nem fáj annyira, csak érzékeny a kivágás miatt. Nagyon rendes a pedikűrös, a lányom pedig jól viseli, megbízik benne. Azt már csak remélni tudom hogy tudja a pedikűrös hogy mit csinál, mert Én ugye hiába nézem, nem értek hozzá. Nekem pedig sosem volt ilyen problémám.

Köszönöm az érdeklődésedet.:)

19. kozmami (válaszként erre: 17. - Remike98)
2011. jún. 21. 12:21
Szia! Hogy álltok a körömmel?
18. Remike98 (válaszként erre: 16. - F8528030f9)
2011. jún. 14. 17:10
A gyerekorvos azt mondta próbáljuk tetránozni, ha nem múlik el, akkor sebészet. Próbáltuk tetránozni, de a sebészeti tanácsát ha egy mód van rá, nem fogadom meg.:) Elsősorban azért, amit már lejjebb írtam hogy mi volt legutóbb a Madarászban a tapasztalatom. Elő se hozd a fogászat problémát!:) 2 hete elmentem a fogászatra ( szintén maszek, az egész család oda jár), mert fájt egy fogam. Le is tört egy darab belőle. Gyökérkezelés. Ok. Múlt héten visszamegyek megint gyökérkezelésre....ok. Erre az egyik gyökeremnél nem találta az idegvéződést. Röntgen. Műtét. Félbevágták a fogamat, hogy a maradékra majd építenek úgy, hogy implantátumot teszenek a másik fele helyett. Csakhogy a gyökér vége az állcsontomban volt, így ki kellett faragni. Nem fájt, tele szúrkálták injekcióval. Összevarták. Ma mentem varratszedésre, és hogy a másik felét betömjék amíg be nem gyógyul teljesen az ínyem, hogy megint fel tudják vágni az inplantátum miatt. Nem tudta betömni, mert még az ínyem gyulladt és a megmaradt fog mozog. Azt mondta várjunk, igaz Ő most elmegy egy hónap szabadságra. Na akkor már kicsit mérges voltam. Idáig ez a fogam 35 ezerbe van. Megkérdeztem mennyi lesz az inplantátum meg a többi hogy kész legyen a fogam, benyögött 180 ezer forintot. EGY FOG!!!! Kérdeztem mi a többi alternatíva, válasz: hogy nem lesz fogam és a maradékot ( amit félbevágtak) kihúzzák mert ráépítés nélkül nem marad meg, a másik a híd, amihez ugye az egészséges fogaimat le kell csiszolni, az pedig 100 ezer körül lenne. Nem szóltam semmit, de számoltam magamban 50-ig hogy ne küldjem el melegebbre.....Ennyit a fogászatról.
2011. jún. 14. 16:59
Köszönöm a válaszokat. Ma pedikűröshöz vittem, tamponálta hogy egy kicsit lejöjjön a gyulladás. Azt mondta hogy lapos a lányom körme, és teljesen befordult. Én ezt nem láttam, igaz nekem sosem volt ilyen problémám. Nekem normálisnak tűnt a körme. Holnap is tamponálni fogja, aztán csütörtökön elvileg kivágja. Hát...remélem megbízható és nem csinál nagyobb kárt.
2011. jún. 14. 11:16

Nem lenne célszerű elsőnek a gyerekorvoshoz elvinni???Utána másfelé!(amit ajánl)

Ne haragudjatok a sebészek azért mert műtenek nem barbárok.Ők sem szívesen "vágnak fel" egy gyereket.

Egyébként meg nem az a lényeg hogy minnél hamarabb megoldani a problémát?Ez egy kicsit olyan hogy ne menj fogorvoshoz ha fáj a fogad,mert az is fájni fog amit csinál!!!!

15. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. jún. 14. 10:54

Szia!


Bőrgyógyász!!!! Nálunk a családban sokunknak pillangó alakú a nagyábujj körmünk, elég gyakran benő, akárhogyan is vágom szabály szerint.

Apuval együtt mindig bőrgyógyászhoz mentünk, persze magánba, mert nálunk kb 2 hónap, mire az ember időpontot kap tb-s helyre, addig meg elfertőződött volna az egész lábam.

Szóval ha az a kérdés hova, akkor mindenképp bőrgyógyász!

2011. jún. 14. 08:17
Nekem is volt ilyen problémám és a pedikűrös segített rajta, azóta minden ok.
13. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Remike98)
2011. jún. 14. 01:13

[link]

Remélem találsz hasznos tanácsot itt.:)))

2011. jún. 13. 23:32
Holnap elkezdek pedikűrös után kutattni, hátha valaki ért hozzá. Ha nem, akkor felhívom a bőrgyógyászt akihez járni szoktunk ( egy maszek dokinő, de rendes) hogy foglalkozik-e ilyesmivel, ha nem, akkor maszek sebész. Elvileg a Madarászhoz tartozunk, de oda nem viszem a gyereket, mert a jómúltkorában voltunk ott a térde miatt, és kb. 50-enen ültek kinnt, egy doki meg bennt kapkodott. Két mondattal lerendezett minket és látszott hogy kapkodás miatt teljesen dekoncentrált. Futószalag benyomást keltett az egész, és nem akarom hogy a kapkodásuk miatt a lányomnak fájdalmat okozzanak. Én elhiszem hogy nincs elég doki és le vannak terhelve, de nem érdekel a problémájuk ha a gyerekemről van szó. Így meg ugye az ember fizethet ki vagy 50 ezret, hogy a gyerekkel emberien bánjanak....ez van.
2011. jún. 13. 22:57
Egy normális maszek sebész nemfog barbárkodni egyszerre!
2011. jún. 13. 22:45

Egyetrtek terekkel!


Vidd gyógypedikűröshöz a kicsit. Ott is fájni fog neki, de ha jó szakember, akkor látni fogja, hogy be van-e nőve a köröm és tud-e rajta segíteni vagy sem.


Anyósom pedikűr-manikűrös, ő sem nyilatkozik jót a sebészetről, ő is simán kiszedi a benőt körmöket, vadhúsokat. Engem is megtanított rá, a férjemnek is állandóan benőnek a körmei, ez öröklött adottság is. Nem tehetnek róla.


Előbb gyógypedikűrös. A 10 éves lányod sírni fog, de ki fogja bírni, ahogy gyorsan kiszedi. A sebészettől én is félek, nem hogy egy gyerek, és tudod ott semmire nincs idő, rohanás van.


A paradicsom nekem gennyesített gyerekkoromban egy bőrsérülést, szóval azzal csínján kell bánni, de természetesen te döntöd el, hogy kipróbálod vagy sem. No pánik! Lehet magától megnyugszik majd ott a lágyrész a köröm körül. Szellőzzön!

2011. jún. 13. 22:45
Köszönöm válaszokat. Nincs a köröm benőve, már 100x megnéztem. Lehet hogy a bőr van mellette megkeményedve, mert műkorcsolyázó és a koritól állandó nyomásnak van kitéve, főleg a leszúrt ugrásoknál. Elvolt egy hétig erdei suliba, úgy engedtem el hogy kössön rá utilaput, most hogy hazajött meg tetránoztuk. De az egy hét alatt nem változott semmit. Nem lett pirosabb vagy duzzadtabb. Sebészetre nem szívesen vinném.:(
2011. jún. 13. 22:42

Nekem leszedték a sebészeten, de azóta is ugyanúgy benő, ha nem vágom időben. Semmi értelme.

Előbb vidd gyógypedikűröshöz!

Jobbulást!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook