Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Benőtt köröm fórum

Benőtt köröm (beszélgetős fórum)


19. Ori90 (válaszként erre: 18. - Kaszkadőr Májk83)
2019. júl. 12. 05:59

Sziasztok!


Bocsi,az elmúlt hétben nem voltam életképes...Végül nem vettem érzéstelenítőt,hanem elmentem dolgozni,de addig nyaggattak,hogy nézessem meg,hogy végül elkéretőztem a helyi sebészetre,gondoltam,hát megmutatom...Vártam kb 1 órát,behívtak,megnézték..Hát jó,akkor ezt most levesszük,feküdjön fel..Sajnos az én fájdalomküszöböm az mínuszban van,ennek ellenére különben emlékszem,hogy miközben be voltam szrva és a vizsgálón feküdtem,majd beadták a két injekciót,még meg is jegyeztem magamban,hogy ez egyáltalán nem fájt...Aztán amikor visszamentem és elkezdték,ott már pokol volt...Nem éreztem semmit,amikor a kis asszisztens piszkálta a lábamat és kérdezte,hogy érezm-e,de amikor az orvos nekiállt ott nemtudom mit csinálni,nem néztem oda,akkor már üvöltöttem,hogy hagyja abba,mire közölte,hogy ne legyek ilyen hangos,mert csak azt érzem,hogy ott ügyködik..Mondom,nem,doktor úr,mindent érzek..Erre beadatott nagy kegyesen egy harmadik érzéstelenítőt,de mivel nem várt,hogy hasson,természetesen továbbra is éreztem,ahogyan kitépte a körmömből azt a darabot..Egészen komolyan mondom,hogy ezt senkinek nem kívánom a világon...Az a nap tiszta borzalom volt utána is..De másnapra nem fájt már,szóval nyugtáztam,hogy minden oké,túl vagyok rajta,többet az életben nem kell...Erre most 1,5 hét után,mikor tegnap már gondoltam,hogy lepucolom róla a vért (azt mondták,hogy 2-3 hétig ne mossam,ne piszkáljam,csak kössem be),és akkor láttam,hogy ennek a körömnek a másik oldala is benőtt...mondom,bszki,ilyen nincs,ez egy rossz vicc,de nem az...anya azt mondta,menjek el egy gyógypedikűröshööz,szóval elmegyek,mindent megteszek,de mondom,mivel az én körmöm a körömágytól csak alig 1cm-es...és ott van belenőve oldalra..hát nem tudom,abból mit lát vagy azt ki tudja-e szedni...Szerintetek azt ki tudja?Mindenesetre elmegyek,mert közöltem mindenkivel,hogy ilyen titkosszolgálati kínzásnak mégegyszer nem vetem alá magam,az 1000 %,csakis akkor,ha az érzéstelenítő mellett elaltatnak...Szóval ez van,így jártam...Míg gyógyult a körmöm...Anya szerint nem nő be a köröm 1,5 hét alatt,pedig úgy tűnik,hogy de...Mindig ki tudtam vágni onnan,de most ugye nem tudtam piszkálni,előtte héten meg ezzel az oldallal voltam elfoglalva...Szóval..Na mindegy...Egyébként kicsit vicces volt,miközben utána az öltözőben nyugtattak,bement egy pasi ugyanezzel.A mi kórházunk oktatókórház,szóval voltak bent tanuló csajok (egyébként én nem tudom,hogy tudják ezeket a véres dolgokat végig nézni.. O.o).Szóval bement a pasi,beadták neki is az injekciókat és elkezdett ő is pityeregni.. :D Azt mondja a doki,ne sírjon,hát most volt itt egy kicsit sírós hölgy,de meg akartam mutatni a lányoknak,hogy mi a különbség egy hölgy és egy férfi között ennél a műtétnél,hát látom,nem fog sikerülni.... :D:D Sajnáltam nagyon a pasit,meg persze magamat is...Szóval egyébként ennyi a történet...Majd még írok,ha a másik oldalt megnézettem.Remélem,sikerül műtét nélkül,de sajnos kicsi az esély... :'(

18. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 16. - Ori90)
2019. júl. 4. 10:22
Majd,ha akarod írd meg,hogy mi van illetve hogy van a beteg körmöcske?Hol tartasz a gyógyulásban?
17. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 6. - Bozsu55)
2019. júl. 4. 10:20
Köszi,reméljük meg...
16. Ori90 (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2019. júl. 3. 05:50
Szerintem ez elkerülte a figyelmememet O.o ... Amúgy nem sikerült kiszednem,de legalább láttam,hogy az egész fájdalomért egy apró darab a felelős...veszek ilyen sprayt,köszönöm szépen!!!Nem is hallottam még erről.
15. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Ori90)
2019. júl. 3. 00:34

Írtam, hogy vegyél Lidocain sprayt a patikában, befújod és akkor fájdalom nélkül ki tudod szedni. Utána Tetran kenőcs.


De ha nem, hát nem. Akkor szenvedj csak vele.

14. Ori90 (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. júl. 2. 18:14
Na látod,ezt a történetet is megtaláltam,és elolvastam és ez az egyik ok,amiért most még duplán is félek ettől...Kiben lehet bízni...Most 1 hét a felgyógyulás vagy 2 év...vagy több...nem mindegy...
13. Ori90
2019. júl. 2. 18:11

Sziasztok!


Ááááá,köszi ezt a sok segítséget!!!Főleg a a hosszú sztorit.Az én esetemben az van,hogy a körmömön ugye gomba van,pár éve már,de mikor kisfiam megszületett,nem akartam erre költeni,viszont-nem sznobságból,sőt-a városi kórházban tapasztaltak miatt én már csak magánrendelésekre járok.Nekem ez baromi sokba kerül,de megéri,mert nem tesznek tönkre,semmilyen szinten és emberként kezelnek...Sajna persze a fizetésem 10%-a egy alkalom,de akkorsem kockáztatnék,szerencsémre mióta megint dolgozom,ezt meg tudom tenni.Én mindent magamnak csinálok egyébként,tehát hajvágást,kisműtéteket XD...Szóval ezt is kezeltem otthon,de aztán orvoshoz kellett mennem,mert eléggé eldurvult a helyzet.A gomba miatt kicsit összezsugorodott a körmöm és a szélei befelé fordulnak.Most 3-4 hónapja vagy talán fél éve van kezelve gyógyszeres kúrával és kezd rendbe jönni.Eddig mindig nagyon odafigyeltem erre,hogy kéthetente levágtam a széleit,volt,hogy már nagyon befordult,de mindig ki tudtam szedni így,hogy alányúltam,nem is kellett áztatni sem.Viszont ugye pont a gomba miatt...Én nagyon vissza is szoktam vágni a körmömet,tehát addig,amíg érzem,hogy lehet,tehát az én körömlemezem,ami ha hagynám nőni,amúgyis tök undorító lenne,meg töredezett,meg vastag...emiatt levágom nagyon,kb pár milliméteresre,így ezzel tényleg nem tudom,mit tudnának kezdeni.A gomba miatt pedikűrösnek ezt nem mutogatnám,de mondom,még akkor sem tudna vele kezdeni semmit.Képet nem teszek fel..De hogy ezt úgy kell elképzelni,hogy nem látszik az,hogy ott be van nőve valami,mert mellette nincs is köröm,tehát az lejjebb van vágva,de ez az oldalsó darab meg valahogy ott maradhatott...Már fáj kicsit,cipőben is,meg ha megnyomom erősen,akkor is.Most épp ecetes sós vízben áztatom és egy utolsó próbát teszek,mert egyszerűen annyira félek ettől a sebészeti történettől,hogy az már sok...Sajnos a tűfóbiámat nem tudom legyőzni,és nem is azzal van egyedül gondom,hogy látom,hanem azzal,hogy azt beleszúrják,és én ezt érzem....Legalább lefújnák valami fagyasztó sprayvel,de az egészségügyben,ha nem magán,az ember már annak is örül,ha életben marad,nem a luxusnak a hülyeség miatt...Ezt is megértem,tudom meg minden...Már fiam apja is rám szólt,hogy ne cseszegessem annyit,de felnőtt létemre már 2 napja elbőgtem magam,miután nem sikerült,egyszerűen ennyire félek tőle...Ott nyomogattam meg próbálkoztam,de az a baj,hogy még áztatás után is,ha hozzáérek ahhoz a körömoldalhoz,az olyan felordítós történet,még nem annyira,de már az..Szóval most még megpróbálom utoljára,de sajnos ez szerintem ennyi... :'( Ha meg ide a sebészetre besétálok,tuti azonnal faragnak,mert ilyenek...Ezzel keresztbe is húznám a gyerekeim nyaralását a hétvégére...persze tudom,lehet választani,mi fontosabb,de ezeket az ember mindig végig gondolja,és abban is reménykedem,hogy a bőrgyógyászom esetleg ki tudja szedni azt a sarkot ott helyben a rendelésen talán...De egyébként,ha nem,lélekben már rá vagyok feszülve,hogy úgysem lehet ezzel sokat várni... :(

12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. júl. 2. 11:33
Elolvastam. Borzalom. A leírt(8) alapján, egy sebészeti diadalmenetet is meg lehet úszni. Az ecet, a szódabikarbóna csodákra képes és fertőtlenítésben tökéletes.
11. papája (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. júl. 1. 22:43

A leírt történet rettenetes. Szegény szenvedő alanya csoda, hogy kibírta/túlélte.

Az írás nagyon olvasmányos hihetetlen, hogy ezt a sok kínt valaki így, némi keserű humorral fűszerezve letudja írni.

Az biztos, hogy ezek után is mindent megteszek, nehogy benőjön a körmöm. Helyes körömvágási technika esetleg némi géz a köröm alá szorítása megelőzheti a bajt.

10. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 1. 21:13

Ugyan nem körömgomba, de volt már nekem is, hogy benőtt, + a cipő is jól megnyomta, így aztán fájt rendesen.


Vettem gyógyszertárban lidocain spray-t. Először kiáztattam, hogy puha legyen a köröm. Majd megtöröltem, befújtam lidocainnal. És így simán ki tudtam rendesen vágni, mert nem fájt.


Utána bekentem Tetran kenőccsel a területet. Még pár napig kentem, amíg a fájdalom el nem múlt. De miután kivágtam, hamar megszűnt fájni.


Ha viszont be van gyulladva, akkor irány a sebészet, ne kísérletezz.

9. globus (válaszként erre: 8. - 0adc8842b1)
2019. júl. 1. 19:32

Itt egy sebészeti diadalmenet:

[link]

8. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 1. 19:28
Ha rendbe lesz a körmöd és nem tudod rendesen levágni, akkor pedikűrös. Most ne menj hozzá, nehogy elfertőződjön még jobban. A legjobb sima sebészet, ahogy írták. Nem kell magánkórház, jó hogy nem klinika. *** Viszont ha bírod és mégis magad csinálnád, akkor: először is a lábadat beteszed egy lavórba és engedsz bele meleg vizet. A lábad benne van és a meleg vizet egyre forróbbra állítod, amit csak kibírsz. A vízbe ne legyen se szappan, semmi.15 perc után lazul a bőr, és ollóval alá kell tudnod nyúlni és kivágni. Ha megvan, annyi vizet öntsd ki, hogy éppen hogy ellepje a lábadat a víz, és 20 %-os legalább fél liter ecetet önts a vízbe. Azzal áztasd 10 percig és hidd el csodásan meggyógyulsz. Utána kiveszed a lábad, öntesz a lábujjadra még egy kevés már tiszta ecetet és kend be, a legjobb after shave gellel, arcszesszel. Egy nap múlva megint meglocsolod arcszesz, és harmad nap megint, amíg nem érzed hogy érintésre már nem fáj. Ha lehet legyen szabadon, hogy száradjon. Injekció, körömleszedés nélkül megúszod. Választhatsz az itt leírt kezelések közül.
2019. júl. 1. 19:04
Az enyémet a pedikűrösöm igyekezett rendbe szedni, de egyszer a Sebészeten hozták rendbe. Azóta is inkább pedikűrössel vágatom a lábkörmöm, nehogy rosszul nyírjam le és benőjön megint.
6. bozsu55 (válaszként erre: 5. - Kaszkadőr Májk83)
2019. júl. 1. 18:59
Nem vagyok érintett de kíváncsiságból elolvastam. Nagyon ügyesen érthetően írtad le. Reméljük a fórumindító megteszi a lépéseket a sebészetre.
5. Kaszkadőr Májk83 (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 1. 18:31

Szia!

Nekem van benőtt körömmel,műtéttel,bőven tapasztalatom.4-szer műtöttek vele,ebből egyszer teljesen le kellett szedni a körmömet(nagylábujj).Kezdjük az elején.Szerintem minél jobban halasztod,annál rosszabb lesz.Tapasztalat!Kezelést felejtsd el,mármint az otthonit.Körzeti orvosom ajánlotta az otthoni kezelést,Tetran kenőcs,dunszt kötés,paradicsomos kötés,de semmi nem használt.Irány a sebészet.Beutaló nem kell.Te esetedben,szerintem csak a széle van benőve,még...de ne várd meg,hogy a folyamatosan növő köröm,az egészet vagy azt a pici darabot,amit érzel a hús alá "löki".Akkor "lehet" az egész körmödet leszedik.A műtét úgy zajlik,hogy bemész a sebészetre,ott a sebész megvizsgálja és ő dönti el,mit fog csinálni.Legjobb esetben csak kipucolja.Maga a műtét úgy történik,felfekszel a műtőasztalra,behajlított térdekkel.Helyi érzéstelenítést kapsz,altatás nincs,még a tűfóbiád miatt sem.Talán magánklinikákon végeznek altatást,de szerintem ott sem,mert ott lézerrel csinálják a műtétet,ami fájdalommentesebb.Sebészeten szike,olló,hagyományos módszer.Kapsz a lábujjadba érzéstelenítőt,általában annyit,amitől teljesen érzéketlenné válik a beteg terület.Pici bökést érzel,tényleg nem vészes.15 percet kell várnod még elzsibbad,de bejön az asszisztens és meg is csipkedi,hogy érzed e még azt a területet,illetve a lábujjadat.Ha érzed akkor még egy adagot kapsz.Ha elzsibbadt jön a sebész,elmondja mit fogsz érezni és nekilát a kimetszésnek.Ezt úgy képzeld el,hogy a körmöd szélét ami beteg,teljesen egy hosszú csíkban kimetszi,hogy ne tudjon még jobban benőni/alánőni,későbbiekben sem.Körülbelül 2-4 perc az egész műtét,nem állítom,hogy nem érzel semmit,de nagyon nagy fájdalommal nem jár.Inkább kellemetlen.Nagyon nagy fájdalom az,amikor az egész körmödet leveszik,de ez egy külön történet.Amikor végzett,bekötik...biceghetsz haza.Fájdalomcsillapítót szedhetsz be,ha úgy érzed,hogy fájna,általában nem szokott,kivéve körömleszedés után...ott kell.Másnap visszamész kötözésre,kellemetlen mikor leszedik.Utána még pihenteted,műtét után fontos felpolcolni,illetve víz nem érheti!3 alkalommal hívnak vissza kötözésre,az utolsót már magad veszed le otthon.Betadin fertőtlenítőt szokott ajánlani még a doki,amivel csepegtetni kell egy darabig.Ha minden jól ment,egy hét után már nem érzel semmit.Az én körmeimről annyi,hogy megcsinálták sebészeten,többször is...de teljesen másak lettek."Ha" legközelebb ilyen problémám lenne,inkább magánorvost keresek fel és kifizetem azt az összeget,amibe kerül a műtét... [link] meg jobbulást,ne halogasd,minél előbb csináltasd meg...

2019. júl. 1. 17:26
SPANGE kezelés. Keress rá,olvass róla.Lányomnak jó pár éve így kezelte egy pedikűrös, sikeresen. Elmúlt, azóta sem tért vissza. Remélhetőleg a közeledben is van olyen pedikűrös aki ismeri a technikát. JA és nem utolsó szempont, hogy fájdalom mentes.
3. beYOUtiful (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 1. 16:21
Pap Izabella Enikö-vel(gyógypedikür) jó tapasztalata van egy ismerösömnek. Jobbulást kívánok!
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Ori90)
2019. júl. 1. 16:02

Nem értem, a tűtől való félelmet miért nem lehet leküzdeni.

De végeznek altatást ingyen akkor is, ha bármi miatt nem lehet érzésteleníteni. Nálam annak idején simán csak nem hatott az injekció egy kisebb kézműtétnél.

Alaposan kérdezd ki az orvost.

2019. júl. 1. 13:01

Üdv!


Sajnos már évek óta küzdök körömgombával a nagy lábujjamon,nem volt sokáig pénzem meg merszem se megcsináltatni.Mostmár fél éve kezeljük,nagyon vastag és a szélein be szokott nőni is,de eddig mindig ki tudtam vágni,kb 2 hetente szoktam,mert addigra nő meg annyira,viszont most annyira benőtt valahogy,hogy már nem tudom kiemelni..Egyáltalán nincs feldagadva és nem is piros,úgy értem,eddig is ugyanilyen volt,és amennyire tudtam,most is kivágtam,de még így is fájt az oldalán..ollóval megkocogtatva keményet érzek,ezért tuti biztos vagyok benne,hogy maradt ott egy kis köröm,de nem tudom kiszedni,mert ahhoz már nem tudok hozzányúlni,annyira fáj,amikor megpróbálok alányúlni ollóval.Úgy szoktam,hogy megemelem,és lecsippentem csipesszel,eddig így mindig jó volt...Július 20.-án lesz a bőrgyógyászaton kontrollom a körmöm miatt,gondoltam rá,hogy megemlítem,de hátha addig is kéne kezelni..Helyi kórházba eszembe nem jut menni,mert borzalmasak a körülmények.Pedikűröshöz meg csúnya körömgombával nem gondolom,hogy kéne menni,meg szerintem ezzel nem tudna kezdnei semmit,nem lehet már megemelni,hanem látszik,ahogy kanyarban bele van nőve a bőrbe,csak kicsit,de pont eléggé...Arra is gondoltam,hogy felhívom az orvost és beszámolok neki erről,illetve kérek műtétre beutalót vagy nem tudom,hogy működik ez,de sajnos utánanéztem,és azt olvastam,hogy 3 érzéstelenítő injekciót adnak be valami hosszú tűvel,ami nem kellemes...Erről valakinek van tapasztalata,hogy ez pontosan hogyan történik és mennyire fáj?Ugyanis ezzel az egésszel csak az a bajom,hogy tűfóbiám van...Altatást meg gondolom,nem végeznek ingyen.. Esetleg tanácsot is elfogadnék,tudom,van hasonló topic,már az egészet elolvastam,de konkrét kérdéseimre nem találtam meg a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook