Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új tükörképet varázsolok magamnak! fórum

Új tükörképet varázsolok magamnak! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Új tükörképet varázsolok magamnak!

1 2
2012. szept. 21. 01:43
Gratulálok, jó ilyen történeteket olvasni :) Csak így tovább, és sok erőt kívánok neked!
52. Criscito (válaszként erre: 51. - Titzi)
2012. szept. 20. 23:48
Mert képtelenek felfogni, hogy a mozgásszegény életmódtól és a esti csokikától egyre csak nagyobb lesz a popsijuk.
51. titzi (válaszként erre: 46. - Porcica)
2012. szept. 12. 14:55

akkor miért hízik vissza az emberek 98%-a ?

csak kérdezem...

2012. aug. 13. 09:59
Wow gratulálok!
49. 21acd87fa3 (válaszként erre: 48. - Porcica)
2012. ápr. 12. 12:49

De. :)

(Amit írtam, azt egyébként egy cukorbetegségről szóló orvosi könyvben olvastam, a fogyás részről szóló fejezetben.)

2012. ápr. 11. 16:07

Ezt még nem hallottam, érdekes.


Az azonban tény, hogy ma már jóval kevesebbet eszem a súlyfenntartáshoz, mint régen... de ahogy haladunk előre a korban, ez természetes dolog nem?

2012. ápr. 11. 16:00

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Annyi kiegészítéssel, hogy azt olvastam (hiteles forrásban), hogy aki valaha elhízott volt, és lefogyott, a normál alkatú emberekhez képest 10-20%-al kevesebb kalóriát kell bevinnie ahhoz, hogy ne hízzon vissza. Ez egy érdekes és elgondolkodtató információ a súlyfenntartáshoz...


A cikk írójának pedig hatalmas gratuláció!

2012. ápr. 11. 10:07

Aki azt állítja, hogy egy életmódváltás után is vissza fog valaki hízni, akkor annak nincs fogalma róla mi az az életmódváltás!

Az életmódváltás annyit tesz, mint átalakítod az életed nyilvános és rejtett rossz szokásait jó szokásokká. Igen! Jó szokásokká! Ez nem azt jelenti, hogy elhagysz dolgokat, és azután szenvedsz a hiányától. Azt jelenti, hogy amit kiiktattál, ahelyett jó dolgokat iktatsz be, így megelégíted magad testileg-lekileg, és már nem fog hiányozni a régi életformád, a rossz szokásaid, mert elégedett leszel. Nem fog eszedbe jutni többé, hogy hiányozna az életedből bármi, ami régen volt, és a hízásodhoz vezetett.

Ha életmódot váltottál, új szokásokat alakítottál ki. Az életmódváltás nem örökké tartó szenvedés, és hiányérzet.

Én is váltottam már egyszer életmódot, hogy legyőzzek egy betegséget. Már nem hiányzik mindaz, amit előtte megettem. Amit nagyon szerettem, tudtam helyettesíteni. Amit nem lehetett helyettesíteni... nos sokkal jobb dolgokat találtam helyette.

Valóban nem hiányzik semmi. A részemmé vált az új életformám, én lettem! És szeretem! Szeretem a tudatot, hogy meg tudtam csinálni, és szeretek egészséges lenni!

5 éve élek így, és nem lettem újra beteg, nem váltottam vissza a régi életformámra. Annyira a tudatom részévé vált, hogy már nem látom csábítónak azt, amiről tudom, hogy nem jó nekem.

Most újra életmódot váltottam 1 hónapja. -5 kiló eddig az eredmény.

Ha úgy jobban tetszik az "új" életformámra építkezem. Azt egészítem ki. Egyszer megcsináltam, és elég tartósnak tűnik. Újra meg tudom csinálni. Sőt már meg is tettem. És nem fogom ezt sem feladni!


Jah! Ha az életmódváltás valóban nem végleges megoldás, és hosszútávon semmire sem jó, akkor miért fogyókúráztok kedves hitetlenek? Sőt miért olvastok ilyen fórumokat? Hiszen akkor az egésznek semmi értelme nem igaz?


Le a lustasággal, és az ebből fakadó méregdrága csodaszerekbe vetett bizalommal! Mindez csak ámítás! Mert a sikerért igenis meg kell dolgozni! De az eredmények, és az új életmód örömei kamatostól kárpótolnak majd!


Gratulálok a cikk írójának! :)))

45. Criscito (válaszként erre: 42. - Titzi)
2012. ápr. 11. 08:34

Aki életmódot vált az nem fog visszahízni az biztos ;) Az életmódváltás azt jelenti, hogy a diéta befejeztével sem hagysz fel az edzésekkel, és nem engedsz meg minden nap olyan luxust magadnak, mint a kenyér, a pékáruk, a csoki, a velős pacal, a tokaszalonna stb :) és persze odafigyelsz a kalóriákra. Ha magas cukor, zsírtartalmú ételeket fogyasztasz és a bevitt kalória mennyisége magasabb, mint ami neked a szintentartáshoz szükség, akkor visszahízol, nincs ebben semmi meglepő.


A fogyókúra egy átkozott zsákutca. Semmi értelme nincs. Egyetlen módszere van a tartós fogyásnak: találni olyan edzésformát/formákat, amit egy életen át tudsz művelni és elkészíteni úgy az egészséges, zsír-és felesleges kalóriáktól mentes ételedet úgy, hogy azt egész életen át tudd enni.

2012. ápr. 11. 08:04
Már Réka honlapján is olvastam a blogodat. Nagyon tetszik a változásod! Ügyes vagy, és nagyon csinos lettél! Csak gratulálni tudok. Én is lefogytam 15 kilót, még kéne öt, de az sehogy sem megy, nálam már fél éve tart a stagnálás.:-) Sebaj, az elért eredménynek is örülök! :-)
43. Selvy
2012. ápr. 8. 16:33
Sziasztok! Műköröm építés, és 3D SZEMPILLAHOSSZABBÍTÁSHOZ (gyakorlásához) keresek türelmes modellt Budapesten!
42. titzi (válaszként erre: 32. - 117b1693d0)
2012. ápr. 3. 18:43

a sajátomon kívül más sztorik is mutatjak sajnos,hogy a teljes életmódváltással elért fogyás sem tartós,itt van példának kovács istván esete,akit Norb lefogyasztott és most újra 150 kilós

sőt,egy ameriaki orvos népszerű tévéműsorában kijelentette,hogy a statisztikai adatok alapjan a lefogyottak 98 %-a hízik vissza

2012. ápr. 3. 06:26
Nagyon jól nézel ki, én is gratulálok neked ;)
2012. ápr. 3. 02:08
Gratulálok a fogyásodhoz! :)
39. BBI84 (válaszként erre: 33. - Csibefalat2008)
2012. ápr. 2. 23:48
Szia! Elhagytam teljesen a cukrot, kenyeret, rizst, és a krumplit. Szerencsére mindenre találtam alternatívát. Krumpli-Csicsóka, rizs-zabpehely, tejben főzve (pl: töltött paprikánál észre se lehet venni, hogy nem rizs :)), kenyér-korpás kenyér, cukor-nyírfacukor, vagy sokféle édesítő van még, de talán ennek nincs kesernyés íze. Valamint igyekszem minden nap legalább 30 percet mozogni, de ez van, hogy kimarad...:)
2012. ápr. 2. 09:55
Tök ügyi vagy!Gratulálok Neked tiszta szívből!!!!:)
37. 117b1693d0 (válaszként erre: 36. - Szambea)
2012. ápr. 1. 09:53

Infraszaunázz, ha nincs egészségügyi problémád, ami ezt nem tenné lehetővé! Szépen olvasgathatsz közben, a stagnáláson kényelmesen átlendít! :))


Azért majd valami mozgásformát keress, mert azt semmi nem pótolja és nem a fogyásban van a legnagyobb szerepe!

2012. ápr. 1. 09:00

Gratulálok a cikk írójának!

Én 2011.október óta -15kg-nál járok,és volt 2hónap teljes stagnálás.

Semmi módszer,semmi csodaszer csak ésszel evés,sajnos eddig mozgás nélkül.

35. szambea (válaszként erre: 34. - Jucus1969)
2012. ápr. 1. 08:59

Szia!

Az elhatározás fejben dől el,tényleg jön egy kattanás!Belső elhatározás.

Fontos,hogy az ember először felismerje az elhízásának okát.

2012. márc. 31. 22:17
Irigyellek.és gratulálok neked.Küldj erőt nekem is.Egy 100 kg-os csaj:)
33. csibefalat2008 (válaszként erre: 27. - BBI84)
2012. márc. 31. 17:51
Szia gratulálok, neked hogy ment le a 10 ilyen gyorsan?
32. 117b1693d0 (válaszként erre: 31. - Titzi)
2012. márc. 31. 09:03

Dukan doki kettőt ír, de lehet, hogy csak nem akarja elvenni a fogyózók életkedvét :DDD


Szerintem, aki már egyszer meghízott (nem a 4-5 kilós súlyfeleslegről beszélek, de akár arról is), annak mindig ott lebeg a pallos. Fogyás után olyan lesz, mint a szárazalkoholista vagy drogos. Tünetmentes, de a visszaesés veszélye azért ott marad, mert a sejtek emlékeznek. Lehet, hogy ezért van, aki 7 évet ír, mivel 7 év alatt kicserélődnek a sejtek állítólag, de szerintem örökítik a történetet (ez az egyéni elméletem, lehet erősen áltudományos :D)

31. titzi (válaszként erre: 20. - 117b1693d0)
2012. márc. 31. 00:01

Re:"A szervezet 2 évig intenzíven próbálkozik visszállítani az eredeti súlyt. Persze, vissza lehet hízni utána is, ha az ember letér az útról. Csak az első két évben nagyon kell figyelni, mert nehezebb stabilizálni a súlyt."


Itt az igazság,a fentiekben.Megjegyzem én a két évet hét évnek olvastam.

30. titzi
2012. márc. 30. 23:57

Gratulálok a kitartásodhoz !

Nekem a legelső kép tetszik.

2012. márc. 30. 22:28
Nagyon gratulálok! :) Szuper erőd és kitartásod van! :) És jó, h fordítottál rá időt, nem pedig hirtelen ledobtad a kilókat! :) Szuper!
2012. márc. 30. 20:54
Szintén a fogyózók táborát erősítem. Az a bizonyos terhesség alatt felszedett ... :) Köszönöm a cikked, valóban inspiráló hatású. Hajrá, NEKED, NEKÜNK, és MINDENKINEK aki akárhogy is, de csinálja, és nem adja fel. :)
27. BBI84
2012. márc. 30. 19:59
Sziasztok! Én is így próbálkozom a fogyással, és eddig bevált. :) Február közepe óta 10 kg ment le.:)
26. 117b1693d0 (válaszként erre: 22. - Criscito)
2012. márc. 30. 19:05

Értem én, hogy életmódot váltott, ezzel együtt a szervezete kihívás elé fogja állítani. Annyival lesz más, hogy mivel ő nem áll le egy pár hét/hónap után, mert nem fogyózik, így ezt a "támadást" valószínűleg ki tudja majd védeni.


De ettől még ott lesz a veszély. Ha kitart a jó kaják mellett és sportol is, akkor nyert ügye van. Meg mindenki másnak, aki hasonló utat választ.

25. bdioda
2012. márc. 30. 17:57
Minden elismerésem! :)
24. Bree25 (válaszként erre: 2. - Kata óvónéni)
2012. márc. 30. 17:42

én is olvastam a másik oldalon.

Szintén gratulálok Zitának, nagyon ügyes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook