Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ellentétek vonzzák egymást, vagy egymás tükörképei? Melyik a tartós kapcsolat titka szerintetek? fórum

Ellentétek vonzzák egymást, vagy egymás tükörképei? Melyik a tartós kapcsolat titka szerintetek? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 26. 13:04
A hasonló emberek vonzzák egymást. Fontos, hogy ugyanolyan értékeket képviseljen a pár és hogy közös legyen a céljuk.
2010. márc. 8. 13:22
szerelem, humor, 1 hullámhossz,
2010. márc. 8. 12:06

Sziasztok!


Horadinak igaza van,mi közel 20 éve élünk együtt a férjemmel és teljesen különbözöek vagyunk,nehéz volt megkötni a kompromisszumokat,sokat változtunk mindketten ez idö alatt,de egy biztos ,most jobban szeretjük egymást ,mint eddig bármikor!:)

21. vviki2 (válaszként erre: 9. - 8f1ddc2679)
2010. márc. 8. 08:05
NEhogy azt hidd...!!! Sok a surlódás. Olyan olaszos-civakodós...:-S Végülis, nem unatkozunk, így 7 év után sem egymás mellett, mert mindig van min összekülönböznünk...;-)
20. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 19. - 8f1ddc2679)
2010. márc. 7. 15:32
Hétköznapi dolgokból.Gyereknevelési alapelvek, rossz napja van valakinek, stb, ami úgy általában lenni szokott mindenhol.Nálunk is ez van, pedig az ízlésünk megegyezik, ezért írtam, hogy az csak egy dolog, mert nem ebből tevődik össze minden. Veszekedni mondjuk nem szoktunk, de vitatkozni igen.Van ellentét, csak egyikünk sem szeret üvöltözni, hanem megbeszéljük, érvek, érdekek stb, a végén meg jön a közös verzió:)Olyan nem létezik, hogy annyira egyet értenek mindenben hogy az unalmas legyen, mert még az egypetéjű ikrek is vitatkoznak :D
19. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 12. - 4a8c4f0081)
2010. márc. 7. 15:17
miből lehet konfliktus nagyon hasonló pároknál? erről nem írtál:) Talán nincs is:)
2010. márc. 7. 14:15

Szerintem sokkal jobb egy tartós kapcsolatban, ha nagyjából azonos hullámhosszon vannak a felek.

Az elején még izgalmas lehet a különbözőség, az újdonság varázsa, egy merőben más nézőpont, de amikor a pár már benne van a szürke hétköznapokban, már sokszor sajnos előtérbe kerülnek a mindennapos pitiáner harcok a munkahelyen, a tágabb családban, a lakóhelyen, stb., akkor jó, ha egy olyan ember van melletted, akivel félszavakból is megértitek egymást, nem kell még vele is pluszban harcolni.

Mi a férjemmel nagyon különbözőek vagyunk, az ellentétek vonzzák egymást tipikus esete voltunk. Nagyon-nagyon sok harc és végül kemény kompromisszumok árán simultunk személyiségben is egymáshoz és vagyunk képesek ma már csapatként funkcionálni. De ehhez az kellett, hogy végig tudtuk, soha nem felejtettük el, hogy mennyire szeretjük egymást! :-)

2010. márc. 7. 13:06
erre ma sincs igazi recept...alkalmazkodó képesség ..
16. cel (válaszként erre: 15. - Cel)
2010. márc. 7. 12:56
Ja, igen. Időnként nem árt süketnek és vaknak is lenni. Nem feltétlen kell mindent meglátni és meghallani, legfőbb képpen szóvá tenni. Nálunk ez jött be.
15. cel
2010. márc. 7. 12:54
Ahány jó kapcsolat, annyi titok. Ahol az egyik módszer beválik, a másik kapcsolatban eredménytelen. Minden esetben a párnak kell rájönnie arra, hogy kapcsolatuk tartóssága miben rejlik.
2010. márc. 7. 12:49

Szerintem az alapvető értékekben, véleményekben jobb a közös nevező, így lehet biztos alapra építkezni. Sok dologban passzolni kell a másikkal, különben a puzzle darabkák sosem állnak össze képpé. (pl. egymással szembeni határok, korlátok, szexuális aktivitás-igények, konfliktus-kezelés, stb.).


Emellett az természetes, hogy a másik nem a tükörképem, lehet eltérő az érdeklődése, a hobbija, a véleménye.

13. marduk
2010. márc. 7. 12:42
Önmagunkkal kell összhangban lenni ami által harmonizált lesz a környezetűn is.
2010. márc. 7. 12:40
Konfliktusok lehetnek mindkét esetben, csak az a kérdés hogy tudják a felek megoldani:)A különböző pároknál pl problémát szül ha az egyik fél nagyon domináns, így egy idő után a másiknak elege lehet.A nagyon hasonlóaknál ez nincs, mivel akkor is egy véleményen lehetnek, ha van dominancia a két fél között.Márpedig az van minden párkapcsolatban, sőt el is oszlik, pl a gyerek körüli teendők általában az anya feladatai közé tartoznak, így azon a terepen az anya a domináns, míg más ügyekben lehet a férj.Ezt nem lehet így kategórikusan kijelenteni, hogy egyik vagy másik variáció a jó.A kompromisszukézség fontosabb mint a két fél különbözősége, vagy hasonlósága.Pl láttam olyat, hogy különböző párnál apuka folyton beleszólt a gyerekcipő színébe is, mert nem egyezett az ízlése anyáéval, de a helyzetben anya volt a domináns fél, ezért aztán ebből is egy teljesen felesleges, és értelmetlen vita tudott kibontakozni.A nagyon hasonló ízlésű, és habitusú embereknél is vannak konfliktusok, bár eleve ilyen miatt nem fognak vitatkozni, ha egyszer hasonló az ízlésük.Majd vitáznak máson, az ember találékony:DA közös célok szintén nagyon fontosak, annélkül nincs mozgatórugó, ha nem tudjuk hová tartunk, abból csak baj van.Nekem hasonló a párom mint én, mégsem unatkozunk, Az ízlésünk pl dettó egyezik mindenben:D Tavaly nézegettünk csempét az egyik áruházban, mert fel szeretnénk újítani a fűrdőt.Mindketten egyszerre álltunk meg az egyik minta előtt, és egyszerre vágtuk rá, hogy: " Ez lesz az!!" :DD Ez még így 15 év után is vicces tud lenni,arról nem is beszélve, hogy nem kellett egyikünknek sem győzködnie a másikat a saját igazáról:)De ez csak az ízlés, erre egy kapcsolatot nem lehet alapozni, mert rengeteg dolog van amin állhat, vagy bukhat a dolog.
2010. márc. 7. 12:38

Nekem nem jött be az a mondás,hogy az ellentétek vonzzák egymást...Nekünk annyira különbözött a temperamentumunk,hogy mi inkább taszítottuk egymást...:-(

De még viszonylag az elején felismertük ezt,így jobb szerintem!

10. taziandi (válaszként erre: 2. - Agis)
2010. márc. 7. 12:10
Ugyanígy gondolom én is! Még azt hozzá teszem, szerintem az a jó, ha bizonyos dolgokban egy hullám hosszon vagytok, más dolgokban viszont teljesen más a véleményetek!!
9. 8f1ddc2679 (válaszként erre: 7. - Vviki2)
2010. márc. 7. 12:09
:))) Akkor így "egyszerűbb" az élet?
8. Dócy (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2010. márc. 7. 12:08
Szerintem is-is.Ami belőlem hiányzik, azt keresem a páromban,így lehet kiegészíteni egymást.De kell, h hasonló legyen az ízlésünk, a céljaink,mert csak így lehet harmonikus a párkapcsolat.
2010. márc. 7. 12:08
Én nagyon jól kijöttem az exemmel akivel "egy húron pendültünk", mégis olyan ember lett a társam aki az ellentétem. Ennek is megvannak az előnyei. Ő spórolós, én szórnám a pénzt... Ő megfontolt, én nagyon hirtelen vagyok.... Remekül kiegészítjük egymást. Ha a "tükörképemmel" élnék sosem lenne pénzünk, mindent megvennénk ami felesleges, mindenbe belevágnánk és belebuknánk...a gyerekeket pedig túlzott majomszeretettel nevelnénk. ;-DDD
2010. márc. 7. 12:06

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ellentétek csak rövid távon vonzóak.. nem?

Viszont ha nagyon egyforma két ember, fenn áll a veszélye az unalomnak előbb utóbb? Vagy inkább az lehet gond hogy túlságosan kiismered a másikat és viszont.. (már ha lehetséges túlságosan ismerni valakit.. nem tudom) szóval nyitott könyv előtted, mint te magad előtt. Most a nagyon hasonló, extrém esetekre gondolok:) Az elején sok lehet a "JÉÉÉ" élmény, de ez később mit hoz?

5. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 1. - 8f1ddc2679)
2010. márc. 7. 12:06
Mindkettő jó lehet, a kompromisszumkézség a legfontosabb, aztán megfelelő konfliktuskezelés, humor, bizalom, közös célok.Ezek a tartós kapcsolat alappillérei szerintem:)
2010. márc. 7. 12:03

Az ellentétek nagyon vonzzák...

Több lesz tőle mindkét fél.

2010. márc. 7. 12:03
Szerintem kellenek a közös nevezők, hogy az ember harmóniában legyen egymással. Nekem ez fontos. Vannak viszont emberek, akiket a harmónia untat.
2. agis
2010. márc. 7. 12:03
Szerelem (majd szeretet), bizalom, tisztelet kompromisszumkészség.
2010. márc. 7. 11:59
.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook