Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne bebeszélni magamnak, hogy örüljek az életnek, mikor csak azt várom, mikor telik már le? fórum

Hogyan lehetne bebeszélni magamnak, hogy örüljek az életnek, mikor csak azt várom, mikor telik már le? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
179. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 175. - Napsugár8)
2022. jan. 16. 09:59
I8gen, azt teszem, mosolygok, de kiszúrják, hogy erőltetett.
178. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 174. - Birebora)
2022. jan. 16. 09:57
eltávolodik mindenki, mert észreveszik, hogy milyen vagyok, nincs bennem öröm.
177. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 173. - 93cc040b09)
2022. jan. 16. 09:56
Nem, dehogy, kiskoromtól kezdve, mindig éreztem, valami nincs rendben.De akkor még családban éltem, nem voltam ennyire egyedül. Próbáltam mindig lenni valaki.Nem egy szürke egér.Hittem benne, hogy olyan leszek , mint mindenki.
176. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 170. - Andi6020)
2022. jan. 16. 09:54
Csak addig még el kell viselni rengeteg szenvedést.
175. Napsugár8 (válaszként erre: 168. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 17:41

"Próbálkozom. mindennap elhatározom, hogy valami jót teszek"


Pedig ez a legegyszerűbb dolog! Mosolyogj rá a veled szembejövőkre!! Felnőttre, gyerekre, akárkire! Egyetlen mosoly, amellyel bearanyozod másik ember reggelét, és ezáltal máris jól indul a napja. (És a tied is)

174. birebora (válaszként erre: 163. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:52
Hány évesek a gyerekeid és te mennyi vagy? Férjed, barátod, barátnőd van? Szüleid? Szomszédok? Nem igaz, hogy senki nincs akivel ki tudnál kapcsolódni kicsit és a hajadnál fogva kihúzni magad a depiből és önsajnálatból.
173. 93cc040b09 (válaszként erre: 171. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:48
Kicsi korodtól kezdve most jutott eszedbe?
172. birebora (válaszként erre: 166. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:48

Persze, hogy menni kell dolgozni. És miért kéne boldogságot mutatni? Nem mindenki és mindig boldog folyamatosan. De teszik a dolguk, mennek előre és élik az életük. Mindenkinek vannak jobb, örömtelibb életszakaszai, napjai és vannak rosszabbak, keserűbbek. Az élet már csak ilyen.


Itt már annyian annyi mindent leirtak, tanácsoltak te meg még mindig csak picsogsz. Az irmagjai is hiányzik a tenni akarásodnak. Mondom, neked szakember kell. Nem mindenkin lehet segiteni.

171. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 167. - 93cc040b09)
2022. jan. 15. 16:47
Kicsi koromtól kezdve ilyen vagyok, csak akkor még bíztam benne, megváltozom, más leszek majd, olyan mint mindenki.
170. andi6020 (válaszként erre: 168. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:37
Hagyd akkor. Az élet így is lepereg.
169. Napsugár8 (válaszként erre: 168. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:35

Akkor kezdd azzal, hogy este írsz egy listát, másnap milyen tetszik-nem tetszik feladatokat kell elvégezni. Legyen a listán az első:

- Felkelni

- Mosdani

- Öltözni

- ...


És amikor egy-egy feladatot elvégeztél, vagy éppen este végig nézed, és egy-egy hatalmas piros pipát teszel mellé... a végén nyugodtan megveregetheted a vállad, belenézel a tükörbe, a közlöd magaddal: Ügyes vagy Julcsi, Kata, akárki!!


És ha még erre is azt mondod, hogy képtelen vagy megcsinálni, akkor valóban menthetetlen vagy!

De az esetben mit is vársz tőlünk? Segíteni csak annak tudunk, aki maga is valóban segíteni akar saját magán. Ha azt látjuk, hogy ez utóbbi valakiből hiányzik, akkor megyünk tovább, mert rengeteg olyan mélypontra jutott ember van, aki valóban megragad minden segítséget, és annak birtokában már elkezd ő maga is mászni kifelé a gödörből.

Vagy elindulsz te is felfelé, vagy a segítők mennek tovább, mert sok ember van, aki örülne minden jószándékú odafigyelésnek. Gondolkodj el ezen, és tégy belátásod szerint.

168. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 165. - Napsugár8)
2022. jan. 15. 16:27
Próbálkozom. mindennap elhatározom, hogy valami jót teszek.De még felkelni az ágyból is nagy dolog.És hogy ne romboljam magam nagyon, az is nagy dolog.Oldódni muszáj valamikor.
167. 93cc040b09 (válaszként erre: 164. - 8d00a82c06)
2022. jan. 15. 16:26
Én nem így gondolom. Miért ne lehetne depressziós gondolom nem jókedvéből az...én ezt nem önzőségnek hanem inkább egy betegségnek tartom . Vannak erősebb és gyengébb jellemek és vannak problémák... amiket nem mindenki egyformán tud feldolgozni. A gyökerére kellene rájönni és azt kiirtani.
166. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 164. - 8d00a82c06)
2022. jan. 15. 16:25
Nem veszem el, mert távol tartom magam az emberektől. De dolgozni menni kell, és nehéz boldogságot mutatni, amikor nincs.
165. Napsugár8 (válaszként erre: 162. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:15

Az egy dolog, hogy milyen sok negatív érzésed van. Egész biztosan van több pozitív is, csak egyelőre a többségben a negatív, ezért nem látod a kevéske pozitívat.

De itt és most! Rátaláltál egyetlen olyan, de nagyon fontos dologra, bölcsességre, amelynek már!!! örülhetsz. És ha ezt az örömöt átérzed, mert ezzel a világ összes szép és jó dolga a tied lehet, már előre örülhetsz. És most ne törődj azzal, hogy milyen sok negatívod van. Örülj! Örülj annak a jónak, annak a kincsnek, aminek a birtokába kerültél: miszerint ha elkezdel önmagadban valami pozitívat, valami jót érezni, az megmutatja magát a körülötted levő dolgokban, eseményekben is!!! és azok látványának ismét!! csak örülni... amely tovább generálja a jókat... Isten sem egyetlen nap alatt teremtette a világot! Őneki is idő kellett hozzá, pedig ő maga az Isten! Minden nap egy-egy kicsit! Majd idővel összerakodnak, és a te világod is lesz olyan szép, és gyönyörű, mint a másoké. Fogj hozzá. Kezdj el örülni. 😀

164. 8d00a82c06 (válaszként erre: 163. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 16:13

Sajnálom, leírom...

Önző vagy így is úgy is.

Életben vagy, de magad körül mindenkinek elveszed az élet kedvét, elvárod hogy mindenki sajnáljon de ha inkább elkerülnek akkor pedig duzzogsz.

Ha véget vetsz megint csak önző vagy.

Teljesen mindegy mit teszel mert nem vagy hajlandó változtatni...

Anyukád él , két büdös nagy pofont adhatna !

163. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 161. - Birebora)
2022. jan. 15. 16:01
Gyerekek nincsenek itthon, ők már a szárnyukat próbálgatják. De ha önkézzel vetek véget az életemnek, azt nem tudom, hogy hevernék ki.
162. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 160. - Napsugár8)
2022. jan. 15. 15:59
Az a baj, hogy bennem a negatív érzés, ami itt fel van sorolva, mind megvan.
161. birebora (válaszként erre: 159. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 15:41
Ha igy folytatod nem kizárt, hogy ott köss ki. Kezeltesd magad. Beteg vagy. Főleg, hogy gyereked van. Hány éves? És az apja hol van? Szüleid? Nem igaz, hogy semminek nem tudsz örülni. Ha másnak nem a gyerekednek.
160. Napsugár8 (válaszként erre: 157. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 15:39

Látod, ezt szépen írtad. Úgy látom, ez egy idézet...


Nagyon igaz! Ezért mondják, hogy a minket körülvevő világ egy tükör. Akár egy picikét is változtatsz önmagadon, ugyanolyan irányba változik a körülötted levő világ is. És ha annak a picinyke változásnak is képes vagy/leszel örülni, akkor az már tovább generálja az újabb örömet, amelyek ismét csak az újabb változásokat a körülötted levő világban...


Most kezdj el örülni annak, hogy ennek a csodálatos üzenetnek a birtokába jutottál. Milyen ügyesen megtaláltad a kulcsot a megoldáshoz. Nagyszerű ember vagy, a legfontosabb dologra találtál rá! Ott van nálad a kulcs, csak egy picikét próbáld ki! Meglásd, működik! És már előre örülhetsz, mert az első lépést már megtetted!

2022. jan. 15. 15:28
Nem érted meg. Nem érzem jól magam. Születésemtől fogva. De senki nem hitte el.Azt hitték hogy eltúlzom. Nem tudtam sikert elérni semmiben.Nem szabadott volna gyerekem legyen.Sosem találtam fel magam az emberek közt. Nem mentem társaságba, és így a hozzátartozóim sem tudják, hogy milyen vagyok amikor emberek közé kerülök. Szenvedés.Mostmár egyáltalán nem jó sehol senkivel. Nem birom magam jól érezni. Mindig le vagyok sújtva. A munkahelyen is kerülnek, nem vagyok odavaló. Nem tudok kitalálni dolgokat, nincs ötletem, mindent az utasítás szerint csinálok, ha nincs akkor kiborulok. Tudom, hogy ez nem élet. Meg fogok bolondulni.Nincs senki akivel jól érezném magam, és így velem sem senki. Csinálni sem szeretk semmit, de ha muszáj, főzök. Már okosabb, egészségesebb nem leszek. Családomban mindenki más, ők boldogak. Ritkán látogatom meg őket, mert akkor ők is szomorúak lesznek. Félek, hogy egy bolondok házában végzem.
158. Channa* (válaszként erre: 157. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 15. 15:16

Ha nem ezekre a baromságokra fókuszálnál, hanem megpróbálnál normálisan élni, akkor sokkal jobb lenne neked.

Nem értem, hogy mire jó ez a mérhetetlen mennyiségű önsajnálat...

2022. jan. 15. 10:21

"Ami bent, az van kint!

Ha ragyog a szived...

Ha szeretet...

Ha beke...

Ha nyugalom...

Ha orom...

Ha egyseg...

Ha a teljesseg...

Vagy

Ha harag...

Ha irigyseg...

Ha bosszu...

Ha keseruseg...

Ha banat...

Ha szomorusag...

Ha duh...

Jarja at a lelked...ezt tukrozi es erositi, igazolja vissza a kulvilag!

Minden belŐled indul ki es hozzad tÉr vissza...

Az érzelmeket nem elfojtani És nem is dédelgetni, hanem megélni..átérezni kell..majd hagyni tovaszállni...

Meglélve igy a belső béke nyugalma. "

156. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 154. - 3f39e6c660)
2022. jan. 14. 18:07
Nem mindenki éli meg adományként, van akinek teher.
155. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 153. - 92a40235c8)
2022. jan. 14. 16:45
Ez így igaz, de nem érzem, hogy érdemes lenne már.
154. 3f39e6c660 (válaszként erre: 150. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 13. 23:42

Sajnalattal semmire sem mensz. Kuzdeni kell, hogy sikeruljon legyozni a depressiot. Mit akarsz , hogy most lesajnaljunk. Ha nem masért magadért kuzdjél, mert az élet egy adomany, ahogyan az egyik irta itt.

Miben vagy kulonleges ?

2022. jan. 13. 23:32

Nem az a fontos, hogy meddig élünk,

Hogy meddig lobog vérünk,

Hogy csókot meddig kérünk és adunk,

Hanem az, hogy volt egy napunk,

Amiért érdemes volt élni.


(Ady Endre)

152. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 151. - Bellabi)
2022. jan. 13. 21:59
Szerintem igen. Mert így csak mindenki szenved körülöttem. És egyszer úgyis elmegy mindenki.
151. bellabi (válaszként erre: 150. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 13. 21:54
Bem. Nem oldana meg semmit.
2022. jan. 13. 21:42
Sokat gondolok rá.Talán 2 doboz frontin megoldana mindent.És ha nem?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook