Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ugy érzem nem szeret az 5 hetes kisfiam, mit tegyek? fórum

Ugy érzem nem szeret az 5 hetes kisfiam, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:30

Azt, hogy ne beszélj butaságokat, nyugodj meg, és ne sírj, mert ha Te feszült és nyugtalan vagy, akkor a babád is az lesz!


Hidd el, a kisfiad Téged szeret a legjobban a világon, de egy 5 hetes gyerektől ne várj el semmilyen érzelemnyilvánítást!

15. Zamus
2010. okt. 9. 20:30
Szia! Irtad, hogy hasfájós, lehet, hogy most is ez a baj. Forditsd őt hasra és símogasd a hátát, közben beszélj neki. Ne törd ilyen butságokon a fejed, hogy nem szeret, mert igenis SZERET!
14. miccer
2010. okt. 9. 20:27
Te azért vagy valószínűleg feszült vagy szomorú, mert ilyenkor még bőszen ürülnek a terhességi hormonok, a pici meg csak azt érzi, hogy feszült vagy. Nyugi, ezen szinte mindenki túlesik! Hamar elmúlik!
13. Vikoka18 (válaszként erre: 10. - Vikoka18)
2010. okt. 9. 20:25
bocsánat kimaradt:de ne foglalkozz....mondatnál....
12. martin3 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:25

jaj! nyugi nyugi!!!!! az én kislányom is ezt csinálta(az első) egész nap csak sírt (az elején 1 hétig azért nem, mert szerintem még kissé sárga volt, és emiatt aluszékonyabb volt)bármit csináltam nem volt jó, már én is bőgtem, hogy mit lehetne még tenni, csak úgy aludt, ha a kezemben volt, ahogy megmozdultam(mert pl már elzsibbadt a kezem) felsírt...

az első pár hét elég vacak volt, aztán kb a 7-8 héttől rájött, mennyi érdekes dolog van a világban, és elkezdett nézelődni.

Amúgy utána sem volt egy bújós kislány, nagyon önnálló volt, minden anyuka mondta, hogy az ő kislánya így meg úgy odabújik hozzá. Ő sosem hozzám, és komolyan nagyon rossz érzés volt, pedig én annyi szeretetet adtam neki, amennyit csak tudtam. már teljesen lemondtam az "odabújásáról", amikor kb 2,5évesen(!!) elkezdett ő is az ölembe csücsülni, odabújni, stb, ma 5,5 éves, és állandóan jön utánam, mindig ott akar lenni, ahol én vagyok, tiszta anyás!!!! Néha már fárasztó, de ezt vártam az elején, hogy végre ilyen kis ragaszkodó legyen, most úgy örülök itt bent...(mármint magamban)

szóval kitartás, mindent szuperül csinálsz és nagyon jó anyuka vagy, a kisfiadnak a legeslegjobb és egyedüli. AMúgy a fiúk még anyásabbak lesznek...(nálam is így volt..)

2010. okt. 9. 20:23
A legfontosabb, amit ztehetsz, hogy megnyugszol!!! Aztán a kisfiad is megnyugszik és boldogok lesztek EGYÜTT! :-) A gyermeked minden rezdülésedet érzi, mindent megérez, ahogyan Te viselkedsz! Nyugalom!
10. Vikoka18 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:23

Szia!

Rajtam megérzi a Fiam,ha feszült vagyok,szomorú/de gondolom minden Édesanyán érződik/,szóval olyankor ő is sír nagyon,nehéz megnyugtatni addig,amíg én ideges vagyok!

Az elején,úgy 6 hétig elég nehéz egy babával,főleg a hasfájós babákkal,próbálj meg nyugodtan viselkedni az ő jelenlétében,szoptatás közben is,lazulj el,csak vele foglalkozz,"kapcsold" ki az agyadat,de foglalkozz a problémákkal,gondokkal,csak a Kicsikédre koncentrálj,mert az igenis egy bensőséges dolog,különleges kapocs kettőtök között!

2010. okt. 9. 20:22

Nekem az volt a bajom, hogy már mindenkinek van neve, csak nekem nincs. Egy-másfél hónapja van már "anya" is, azóta meg csak azt hallani... :-))))


Tényleg nyugodj meg, ez a legjobb, amit tehetsz.

8. Talian35 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:21
Érzi Rajtad a feszültséget, ez a baj!
2010. okt. 9. 20:21

Velünk is ez volt.Magától elmúlik majd.Én mindig mondtam a páromnak amikor hazajött,hogy fogja ő,mert nagyon úgy tűnik,hogy belőlem már elege van :(

Van benne egy kis szülés utáni levertség is.

Az a legfontosabb,hogy tudd,szeret téged az a kis csöppség,nemsokára túl lesztek ezen az időszakon.(nálunk 3-4 hónaposan volt fordulópont)

Nem vagy már előre feszült,ha egyedül kell vele maradnod/ölbe kell venned?Nekem már akkor az járt a fejemben,hogy úgyis csak sírni fog,és meg is érezte ezt rajtam :(

Amint megértettem,hogy nem velem van baja(hogy jutott ez egyáltalán eszembe?ma már nem is értem..)javult a hangulatom,és neki is.

6. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:21

Próbálj megnyugodni, mert a baba észre veszi ha ideges vagy.

Csak nyugodtan, szépen!

A sírása is egy kis idő múlva elmúlik, neki is be kell illeszkedni ebbe a világba, adj neki időt.

2010. okt. 9. 20:20

Ez nem igaz, Te vagy az Édesanyja, az első ember az életében.

Lehet,h csak Te látod így - nálam is volt ilyen időszak.

Próbálj meg türelmes lenni vele a hangod , az érintésed mindig a nyugalmat éreztesse - akkor is ha éppen már vagy 4ó ja üvölt a semmiért.

2010. okt. 9. 20:20
Nem szabad mindenféle dolgot belebeszélni egy öthetes kicsi életébe. Nyugodt meg, ő is megnyugszik nálad. érzi a feszültséget. Nyugi.
2010. okt. 9. 20:19
Ez ilyen kicsiknél normális. A síráson kívül nem tudnak másképp kommunikálni, vedd annak, hogy így jelez feléd, így kommunikál. Olyan nincs, hogy ne szeressen a kisfiad, nyugodj meg :)
2010. okt. 9. 20:19
azt, hogy nyugodj meg.
2010. okt. 9. 20:15
Nagyon el vagyok keseredve :( Az utobbi napokban ugy érzem nem szeret az 5 hetes kisfiam. Kettesben vagyunk napközben itthon, és kb. a 4. hétig teljesen jol elvoltunk ketten, sokat volt az ölemben, szinte nem is volt egyedül 1 percre sem, ha sirt, akkor is megnyugodott ahogy magamhoz öleltem. 2.héttöl sajnos hasfájos, és onnantol még többet volt babusgatva. Mostanában viszont azt veszem észre, hogy mindenkinél csöndben van ( nagyszülök, apuka ), csak nálam sir. És ez borzasztoan kiborit. ketten vagyunk itthon napközben, és van hogy egésznap sir, hiába ölelem, probálom megnyugtatni...sokat sirok emiatt, mert nem tudom, hogy mit tegyek. Szopizik, azt hinném, hogy ez "különleges kötelék" köztünk, de nem. Kiságyba is maximum csak akkor van betéve, ha épp pl wcre kell mennem. Mit tanácsoltok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook