Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ugy érzem nem szeret az 5 hetes kisfiam, mit tegyek? fórum

Ugy érzem nem szeret az 5 hetes kisfiam, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Barát1 (válaszként erre: 44. - Demma)
2010. okt. 14. 09:45
Szerintem nagyon jól csinálod, szereted és ez a fontos. Jó egészséget kívánok nektek. Csodálatos ez az időszak/persze a többi is az lesz/ élvezd ki minden pillanatát.:)
45. 07c4794583 (válaszként erre: 44. - Demma)
2010. okt. 14. 05:14

A picinek te vagy az anyukája, az egyetlen, akiben bízik, és "aki felé sír". Ha sír is, hozzád beszél.


Mindjárt elmúlik ez az időszak, és még hiányozni is fog :)


Jó látni a pozitív hozzáállásod, így kell ezt. Szeret a baba, és te is szereted, ez a lényeg! :-)

44. demma
2010. okt. 13. 14:38

Köszönöm nektek a sok hozzászolást! Sokat segitettetek! Hétfön már ugy keltem fel reggel, h nem voltasm feszült, ideges, és meg kell hagyni, nagyon jo napunk volt a kisfiammal :) 1-2 pityergés volt, de semmi komoly. Tegnap is csak este volt nagyobb hiszti. Ma meg már 3x alszik , ami nálunk nagyon jo arány :)

Nagyon hálás vagyok a sok kedvességért!

43. syria (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 11. 08:37

Olyan nincs, hogy egy 5 hetes csecsemő nem szereti az anyukáját!

Inkább az lehet, hogy érez rajtad valamilyen feszültséget, aggódást, valamit, amin nem tudod túltenni magad. Ha ezen változtatnál - pl. úgy, hogy rövid időre rábízod valakire, és csak magaddal foglalkozol, feltöltődsz -, a kicsi is biztos megnyugodna.

42. misz (válaszként erre: 41. - Demma)
2010. okt. 10. 22:31

Hamarosan jobb lesz, így nem marad. Ez biztos. Szavamat adom rá. :) És még valami: akkor is téged imád a legjobban, amikor sír a karjaidban.


Szerintem a legtöbb családban előfordulnak ilyen hullámvölgyek. De a völgyből a hegytetőre visz az út. :) Remélem hamarosan erről olvashatunk. :)

41. demma
2010. okt. 10. 18:19

Köszönöm a sok jo szot.

Tényleg rettegve kelek minden reggel, hogy megint végig sirja a napot, és én nem tudok mit csinálni vele. És már szinte nem telik el ugy nap, hogy nem sirok.

Pedig voltak annyira jo napjaink, egésznap elvoltunk , nem sirt, és nem értem mi változott :(

Éjszaka elvagyunk, eszik, utánna még kb 1 orát ébren van, de akkor nem jellemzö hogy sir, hál'isten.

Bármit megtennék, hogy változzon a helyzet, nagyon remélem, hogy hamarosan jobb lesz.

2010. okt. 10. 07:22
a kissebb fiam ilyen volt, azzal a különbséggel, hogy a hasfájóssága elmúltával még sírósabb lett és igazi ölbebaba volt. 2hónapos korától 10hónapos koráig gyakorlatilag nem tudtam letenni, mert ha letettem ordított. nagyon kibuktam az alatt az időszak alatt. 2tanácsot adnék: kösd hordozókendőben magadra, és ha nagyon ki vagy, bízd rá valakire fél órára-órára és menj EGYEDÜL sétálni, vásárolni vagy bármi, a lényeg hogy kikapcsolj
2010. okt. 9. 23:12

Remélem rájössz, hogy ezt rosszul gondolod...

Kapsz elég szeretetet a kedvesedtől, családodtól? vagy most kicsit kívülállónak érzed magad?

mert előfordulhat, hogy ezért érzed úgy hogy ő sem szeret, mert nem figyelnek rád...nem törődnek veled...

A pici meg a sírásával csak jelzi a benned lévő félelmet, és mivel nem tudja mondani, hogy nyugodj meg, ezért sír...

Gondolj erre mikor magadhoz öleled, add neki a szereteted, hisz pont Ő az aki téged a világon a legjobban szeret:)

38. egypt
2010. okt. 9. 22:29

Persze, hogy nem szeret, ennyi idős emberke még nem tud szeretni a szó hagyományos értelmében. Csak túlél, küzd, az anya neki táplálékforrás, biztonság, stb... Egyelőre ő még azt sem tudja, hogy tőle független személy vagy. A csecsemők állítólag azt hiszik először, hogy ők az anyjukkal egyek.

A sírással pedig kommunikál és jelzi a szükségleteit, másrészt tényleg nagyon megérzik, ha az anya fáradt, stresszes, levert, akkor ők rögtön jelzik.

37. 6b08b99072 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 22:22

Még annyit, hogy fogd kevesebbet...

Ahogy nőni fog, egyre inkább kézbe szokik majd, és semmit sem tudsz majd csinálni.

Mondogathatod, hogy igen, de ez nem igaz.

Magának is szépen el kell lennie, bár ilyenkor még a nap nagy részét átalussza, akkor pedig végképp nem kell hogy a karodban tartsd.


Az, hogy Nálad nyugtalan, pedig nem egyedi eset: érzi, hogy nyugtalan vagy, hisz Veled tölti a legtöbb időt, és igenis a kötelék mely köztetek van hozzájárul ahhoz, hogy a legapróbb hangulatváltozásod is befolyásolja az ő kis életét, melytől nyűgös, sírós lesz.

Másnál azért nem sír, mert rajta nem érzi a feszültséget.


Az én fiam is hasfájós volt, senkinek nem kívánom azt az időszakot, de nagyon jó szerek vannak rá, és nekünk a köménytea is segített.

2010. okt. 9. 22:19

Ne légy buta!

5 hetesen még jóformán semmit sem fog fel a világból, és az egyetlen, akire a nap minden percében szüksége van, az éppen az édesanyja.

Veled érzi magát a legnagyobb biztonságban, Te eteted, Te foglalkozol Vele 24órából 25öt :)

Szerintem csak egy picit több időt kell fordítanod magadra, pihenj amikor csak tudsz, és legyen társaságod, az majd kirángat ebből az állapotból.

2010. okt. 9. 22:18
szerintem egy 5 hetes babóca nem tudja kifejezni még az érzéseit. Ha jól emlékszem, bár összefolynak a hetek-hónapok,2 hónaposan mosolygott először a kislányom. Addig ha tetszett neki valami, csak közönyösen nézett, ha nem tetszett akkor meg biggyeztettete a száját. Türelem, nyugalom és szeretet, ez kell a picúrnak, és nem csak megnyugtatásként, de tény, hogy 5 hónapos koráig az anya a legfontosabb a gyereknek
34. Tücke
2010. okt. 9. 22:10
nehogy nekem bele essél ebbe a szülés utáni depresszióba... ne gondolj negatív dolgokra... komolyan a babának nem jó ha ilyeneken agyalsz mert nyugtalan lesz
33. Tücke
2010. okt. 9. 22:09
hopp bocsi a kisregényért:D
32. Tücke (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 22:08

Ne idegeskedj már most tudja hogy anyánál mindent elér egy kis hisztivel:) ez természetes hogy sír mindenért ő még így kommunikál beszéd hiányában... azt se felejtsd el hogy a babák álítólag ösztönösen megérzik azt akinek volt/van gyereke és nála előbb megnyugszik... anyumnál is amikor a csöppemnek fájt a pocija elöbb lenyugodott meg abbahagyta a sírást mint nálam......Ja a másik persze hogy megnyugszik apánál mert apát kevesebbet látja mint téged még jó hogy nem akar a hiszti miatt lemaradni a keveset látott személyről... Te ott vagy neki mindig ...24ből 36 órát....... Az meg hogy nem szeret hidd el ez a legnagyobb marhaság amit valaha is anyukától hallottam pedig még csak 27 éves leszek 1 héten belül....


Amit tenned kell:


-megnyugodni

- nem kiakadni mindenen

-a szopizás igen is különleges kötewlék erről ne mondj le

- ne szoktasd ennyire kézbe mert meg fogsz őrülni hogy állandóan a kezedben van és nem tudsz tőle semmit se csinálni márpedig főzni mosni takarítani nélküle fürdeni kell....

2010. okt. 9. 22:07
Persze, hogy szeret csak a kisbabák megérzik az anyjuk idegességét és akkor sírnak. Biztos feszült vagy és azt érzi. Nyugodj meg és ő is nyugodt lesz.
30. zbeus
2010. okt. 9. 21:55

Ne légy elkeseredve!!Ugye már nem vagy?

Hidd el nekem is a kislányom 3 hónapig szinte csak ordított és úgy éreztem csak engem nem szeret!!

Ő is hasfájós volt és éjjel is csöveztem..:-)

De utána fordult a kocka és az anyácska lesz a minden.Még néha elég is lesz, hidd el, utána jön az anyás korszak!!

Szóval hidd el IMÁD!!!

29. 9cb35398ff (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 21:27

biztos, hogy szeret, ne aggódj:)

talán érzi Rajtad a feszültséget, és ezért sír, vagy fáradt és szeretné hogy letedd vmi puha meleg takaróra ahol szunyálhat:)

Ki mást szeretne ha nem Téged????

28. misz
2010. okt. 9. 21:07

Szeret Téged! Téged szeret a legjobban! :)

De tudom, min mész keresztül. Én is éreztem így. De ma már tudom, hogy ez a nagy butaság.

Érzi rajtad, hogy feszült vagy, hogy félsz is esetleg, hogy szorongsz. Egész nap egyedül vagy a Kicsikéddel, rád szakad a háztartás, a bezártság, a monotónia, érthető ha nem vagy folyton toppon. És hogy most ez a gondolat megszületett a fejedben, még több benned a negatív érzés. És az ő kis radarjai azonnal átveszik ezt. Amikor meg más veszi fel, az a napjának csak pici részét tölti ezzel. Tehát könnyű totál pozitívnak lennie. A Babád viszont csak érzi a békét és megnyugszik.

Ez nem azt jelenti, hogy valamit rosszul csinálsz. És pláne nem azt, hogy nem szeretne a Kicsikéd. Egyszerűen ez most egy nehezebb időszak. De túl lesztek rajta, és nemsoká kimutatja majd, hogy Te vagy a MINDEN számára. :)

Addig próbáld meg megszervezni, hogy kicsit elmenj sétálni, fodrászhoz vagy cukrászdába, vagy bárhová, ami kicsit kikapcsol; hogy tudj aludni 1-2 órát egyhuzamban; és máris szebb lesz a világ. :)

A lényeg, hogy ne engedd, hogy ez a butaság befészkelődjön a gondolataidba, mert abból baj lehet.

IMÁD A KISFIAD! Erre megesküszöm, ha akarod. :)

2010. okt. 9. 20:54
semmi baj, csak érzi a benned lévő feszültséget és félelem. Eszedbe se jusson hogy nem szeret, ebben a korban nem válogatnak még a szeretet érzésben ... viszont megéreznek minden rezgést , akár jó akár rossz , tedd magad rendben és meglátod egy szerető kisgyermek anyukájaként fogod érezni magad.
2010. okt. 9. 20:53

Hogyne szeretne! Neki TE vagy a világ, a minden. Nincs számára semmi és senki más.

Nyugodj meg egy picit, énekelgess neki és szeretgesd.

Az enyém nagyon üvöltős volt, elég sokáig, úgy 7-8 hónapos koráig, sokszor kivoltam és meg is érezte szegénykém. Az vígasztaljon, hogy el fog múlni, és egy vidám kisgyerek lesz!

25. Molyka
2010. okt. 9. 20:50
Semmit ne tegyél, szeret! :)
24. ht keksz (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:49

Ne sírj,mert megérzi,hogy nyugtalan vagy,és "átragad " rá is!

És ki ne találd,hogy nem szeret,még olvasni is rossz!

Nyugodj meg!

23. 8786ffbbdb (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:48
azért van mert feszkós vagy és érzi rajtad nyugi!!!
2010. okt. 9. 20:45
Ne aggódj,dehogy is nem szeret.Nekem is ez volt az érzésem a kisfiammal,legalább 4 5 hós koráig éreztem ,azt,hogy nem szeret.Nem tudtam megmagyarázni miért,láttam valamit a szemében.De ez elmúlt,már egy éves és nem tudunk meglenni egymás nélkül.El fog múlni ez az érzésed!!!
21. c7d81e15f5 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:41
Szia, azért van ez, mert rajtad érzi a tej illatát, amit viszont összekapcsol a hasfájással. Szegényke, éhes, tehát muszáj ennie, ettől viszont fáj a hasa. És ezt már megtanulta, és csak akkor akar enni, ha már muszáj (éhes). Tehát érzi a tej illatát, és a sírással tiltakozik, hogy nem akar enni. Semmi köze a "szeretet"hez (ami egyébként napról napra alakul ki két, voltaképpen egymás számára idegen lény között), hanem egyszerűen csak fél, hogy megeteted:-)
2010. okt. 9. 20:41
Csak érzi, hogy kimerült és ideges vagy miatta. Amúgy meg el kell kényeztetni, de azért nem annyira, hogy egy percre sem teszed le! Inkább feküdjetek egymás mellett az ágyon és beszélgess hozzá szépen, nyugodtan, vagy mondj mesét, énekelj, és ha te megnyugszol, akkor ő is. Hidd el, te vagy a legfontosabb az életében
19. 116212323c (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:37

először is jó anya vagy!

másodszor a körülményekhez képest nyugodj meg, érzi rajtad ha ideges vagy, ha aggódsz, ha nincs vmi rendbe!

és tuti szeret!!!!!! ne magyarázd be az ellenkezőjét magadba!

eleve kiborító egyedül lenni sokat és próbálni 100%an kielégíteni az elvárásait, igényeit!

kérj segítséget nehogy depresszióba ess! kérd meg a nagyszülőket jöjjenek hozzád, vagy barátok!

nekem ez bevált!

18. ElErIm77 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:34
ugyanez volt nálam is,és én is ki voltam bukva,de elmúlt:)én se tettem le,csak ha fürdöbe mentem..talán pont emiatt,ha "új" ember van a láthatáron,jobban leköti,érdekesebb hirtelen:)
17. emi75 (válaszként erre: 1. - Demma)
2010. okt. 9. 20:31

az enyém is öt hetes. vagyis szerdán hat hetes lesz.


Biztos hogy szeret, fel se merüljön hogy nem. Neki csak Te vagy a Minden ezen a világon!! ilyenkor ő még azt sem tudja, hogy ő különálló személy!! ne aggódj emiatt! vannak ilyen időszakaik.


lehet, hogy nálatok most van a növekedési ugrás (keress rá a neten) ilyenkor nyűgösebbek. meg lehet, azt hiszed nyűgös, pedig ilyenkor gyakrabban éhes. persze lehet hogy más gondja van, de ilyen eszedbe se jusson hogy nem szeret :))) örökre verd ki a fejedből még a gondolatot is, mert a feszültséget viszont megérzik a kisbabák.és a türelmetlenséget is.


szoktál beszélni hozzá? nekem először nehezemre esett, mert ugye nem értik mit mondasz, de azt vettem észre, hogy ha folyamatosan duruzsolok neki (mindegy mit) akkor elhalkul a sírása, és van mikor meg is nyugszik tőle. a dúdolástól is. nem azonnal de egy idő után. az enyém amikor fáradt, előbb bőg vagy egy órát, és csak utána alszik. meg akkor is bőg, ha unatkozik, olyankor hurcolom új helyszínekre, ahol új látnivalók vannak. ilyenkor a fekete-fehér, fény-árnyék meg újabban a mozgás is nagyon érdekli. meg olyan is volt, hogy melege volt, azért bőgött. olyan is volt, hogy nem tudtam vele mit csinálni, megfürdettem (fürdeni szeret) és kizökkent a bőgésből, utána elaludt. olyan is volt, hogy mikor éreztem hogy elvesztem a türelmemet, kínomban beraktam a kiságyba, és nekifogtam porszívózni. a zúgástól megnyugodott és elaludt.

van hogy kiviszem a levegőre, a változás felkelti az érdeklődését.


meg kell ismernetek egymást, ehhez sok türelem kell! ne keseredj el, ez egy nehéz feladat, mindenkinek az! de örömteli is :)


A lényeg: mindig legyél türelmes vele, és kísérletezz, próbálj ki sokmindent :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook