Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Töltött káposzta ... és egyebek fórum

Töltött káposzta ... és egyebek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2648. tumbo2 (válaszként erre: 2647. - Dodi44)
2021. júl. 11. 15:42
ugyan,az orosz szivattyúm még mindig működne,ha bele nem csap az istennyila.
2647. Dodi44 (válaszként erre: 2644. - Tumbo2)
2021. júl. 11. 15:40

Inkabb nem volt, de nekunk muszka nem kellett. Semmi sem.

Amikor odaertem, en vettem, eladtam a Calipso magnomat, azt kiegeszitettem a sporolt penzemmel, abbol vettem a Lehel huto dobozt edesanyamnak. Kidobtak volna a szar a tovvval egyutt. :-)

2646. tumbo2 (válaszként erre: 2645. - Forrest2010)
2021. júl. 11. 12:29
a nagyanyám nem volt egy házitündér utált is főzni.az oldalas néha megpenészedett,én levakargattam.
2645. forrest2010 (válaszként erre: 2643. - Dodi44)
2021. júl. 11. 09:50

... hajdanán Anyósom sült hurkát is tett a bödön aljára , olyan karika hurkát :) :) Bundynak + karácsony volt mikor megtalálta a Mama :) akkor már csak ő volt otthon :) a mai napig is emlegeti :)))))


... kolléganőmék viszont mindig sajnálták az ő jó kis hurkájukat , pláne mikor ehetetlen volt az amit ők kaptak !!!

2644. tumbo2 (válaszként erre: 2643. - Dodi44)
2021. júl. 11. 07:37
hát hogyne.nekünk korán volt hűtőnk,de nem volt a legjobb a mélyhűtő része.bezzeg a jó öreg szaratov.
2643. Dodi44 (válaszként erre: 2636. - Forrest2010)
2021. júl. 11. 00:29
Emlekszetek meg, amikor "kostolot" vittunkat a rokonoknak, jobaratoknak, es jo szomszedoknak. Ha a hus annyi volt, hogy kimaradt a kolbaszbol, akkor lesutottek, neha oldalast is lesutottek es az is bodonbe kerult zsirral leontve varta meg felhasznalasat. A zsiros bodonbe kerul, forro zsirral leontve, neha toportot is ugy tartositottunk, a jegszekrenyek hianyaban.
2642. Dodi44 (válaszként erre: 2641. - Csemár)
2021. júl. 11. 00:23
Errefele vannak madarak, akik meggatoljak, hogy a malna megtudjon aszalodni...
2641. csemár (válaszként erre: 2635. - Tumbo2)
2021. júl. 10. 12:17
Aszalt málnát szedtem én is a napokban, vagy 50 szemet.
2640. tumbo2
2021. júl. 9. 08:06
villámlik,dörög,esik is,de mintha csillapodna,mármint az eső.
2639. tumbo2
2021. júl. 9. 07:57
jesszus,itt az istencsapása.
2638. tumbo2 (válaszként erre: 2636. - Forrest2010)
2021. júl. 9. 07:56
hol vannak már a moslékkal,gazzal,kukoricával etetett disznók.a disznó mennyországban,bár a fővadász szerint állatok oda nem jutnak,
2637. tumbo2 (válaszként erre: 2636. - Forrest2010)
2021. júl. 9. 07:53
hát a régi idő sosem jön vissza.épp az egyik sorozatot néztem kedden,semmi sem olyan ,mint régen,mondja a felügyelő.akkor még tisztelték a rendőröket,mindenről az a randa tánc meg Elvis P.tehet,ja arról is,hogy csalta a feleségét,a másik lelkész meg homoszexuális.
2636. forrest2010 (válaszként erre: 2634. - Dodi44)
2021. júl. 8. 21:27

... éppen ma láttunk a facebookon 1 hatalmas tepsi disznótorost :( :( Bundynak rögtön eszébe is jutott az otthoni/hajdani , a már soha + nem ismétlődő disznóvágás :)


/ Anyósom ma 110 éve született !! / és Bundynak van is mit visszasírni azokból a régi időkből/dolgokból :)

2635. tumbo2 (válaszként erre: 2633. - Forrest2010)
2021. júl. 8. 20:45
hogyne tudnám.mindennel rengeteg pacsmag munka van.tegnap tettem el az egrest,hát nem lett sok,mindegyiknek ollóval levagdosni a szárát,meg ami elől van,hát akkor nagy tételben.de lassan azt hiszem nem lesz ilyen gondunk,a málna,a szeder is rásült a bokrokra.
2634. Dodi44
2021. júl. 8. 20:02

A forum neve, felebreszt bennem a "nemzetkozi" seget.

Mas orszagokban is csinaljak, kisse mas receptekkel, de a fo alkotoi mindig ugyan azok.

A diszno us es a kaposzta, a fuszerek , a formaja, mindig konstantok, csak a nevei masok.

(csak meg megemlitem, hogy nekem akkor finomabb, ha egy kis fustolt hus is van daralva a husijaba~ Talan azert minden husfelenek mas ize van errefele, mert a fustolese minden husnak Tabu!!! (de azert a fo iranyzattal nem mindenki ert egyet, amit az elelmiszer ipar es a kormany iranyitasa diktal! Lattam mar arulni olyan fekvo kis fem hordocskara emlekezteto ketreszes fustolot arulnak, de termeszetesen, nem filleres arakert.)

2633. forrest2010 (válaszként erre: 2632. - Tumbo2)
2021. júl. 8. 19:39
... persze h drága !!! gondolj bele ! valaha egyik kolléganőm szülei foglalkoztak eperrel , málnával :) a színtiszta gyümölcsöt összemancsolták és tüllkendőbe téve lecsöpögtették , a színtisza gyümölcs levéhez nemtom mennyi cukrot számolva készült az az igazi szörp !!! és a maradék sűrűjéhez adott nemtom mennyi cukorral készült az igazi eper v málnalekvár !!! na olyat ma nem kapsz !!! nem éri meg !!! a bogyós gyümölcsöket nem véletlen !!! h aranyáron lehet kapni ! és a lekvár üvegén is rajta van a cetlin h hány % benne a gyümölcs ?! van h csak a fürdővize van abba a lekvárba !!! + ez+az+amaz !!!
2632. tumbo2 (válaszként erre: 2630. - Forrest2010)
2021. júl. 8. 19:31
itt is árulnak a kisboltban valami házit,de iszonyú drága.
2631. forrest2010 (válaszként erre: 2627. - Dodi44)
2021. júl. 8. 19:24
... a fiam vett már náluk olyan rombusz alakú zsömlét , mintha + se kelt volna , sűrű volt ! :( :(
2630. forrest2010 (válaszként erre: 2628. - Dodi44)
2021. júl. 8. 19:22

... Dodi ! részben igazad is van !!! de ... mára már tényleg nem is tudhatjuk h mi a rossebet etetnek-itatnak + velünk mert tejesen olyan dolgokat kavarnak ki ami ugyancsak megtévesztő !!! 1x valaki aszonta h : ugye nem képzeljük azt h annyi eper terem a világon ?! amennyi epres joghurtot és egyéb eperrel reklámozott terméket tudnának készíteni ?!!! / írta is h milyen fa az ? amivel ízesíteni tudják azt az epret sose látott terméket amit epresként árulnak !! / én azt hiszem el h abból készült ? amit saját magam készítek !


... valaha reszeltem le rengeteg almát és kicsavarva nagyon ízlett mindenkinek ... akkoriba voltunk ősszel szőlőt is böngészni , amit abból csavartam ki az valami csodálatos lé volt :) ... régesrégen volt olyan narancs , amit kubai narancsként vettünk , lénarancs lehetett , mert kifacsarva rengeteg fincsi leve volt :) / ma + némelyik savanyúbb , mint a citrom !!! /

2629. tumbo2 (válaszként erre: 2628. - Dodi44)
2021. júl. 8. 18:05
itt lehet málna ízű szörpöt is kapni,hogy miből csinálhatják?
2628. Dodi44
2021. júl. 8. 18:03

Amit meg erdekesnek tartok, hogy a feher liszt annak 5 font-ja $1.49, mig a teljes kiorlesu lisztnek es a rozs lisztnek 9.99.

Uy latom, ha tovabb akar az ember a fold folot maradni, azt meg kell fizetni...

Masik fogasuk, ezelott a liszt es a cukor ot fontos (45 deka X 5)zacskokba meve lehetett venni. Manapsag a lisz ot font, mig a cukorpzpir zacskojat lesovanyitottak negy fontra, es az arat is mememeltek.

innen a negyedik kulvarosban, van egy boltos, akit mi Jugo-nak nevezuk, akinek a boltjaban vannak legtobbje a volt jugo teruleteirol szarmazo aruk, tobbek kozott olyan malna szorp, amely be nincs semmi massal osszezutyulva, csak malna! tegnap vettem egy het es fel decis uveggel, az 9.99 vol. Mig a mas itteni boltokban levo itteni zutyult keverekalma, meg mindeen massal kevert ugy litere az 3.99. De inkabb megfizetem a magasabb arat, amit joizuen ihatok meg, mint utalattal. Mert ha malna szorp , akkor legyen malna szorp, ha alma akkor legyen alma. Nekem az osszekevert maradekok nem kellenek, lehet masoknak igen, hat egeszsegukre.

2627. Dodi44
2021. júl. 8. 17:50

Reggelire, egy olyan rombusz alaku zsomlet szoktam enni, amely feher lisztbol csinalnak, es nem morzsalodik. Ugyan milyen az osszetevoje ennek a kivanatos kulsovel rendelkezo "zsomlenek"?

Errefele az a mondas jarja, minnel feherebb a kenyer lisztje, annal kozelebb jon a halalunk napja.

2626. forrest2010 (válaszként erre: 2625. - Tumbo2)
2021. júl. 8. 17:03
... hát igen !!! jókor jutott eszébe ! / mint eccerinek !!! h ő tulajdonképpen nem is akart gyereket !!! / mert neki car gyerekkora volt !!! :( :(
2625. tumbo2 (válaszként erre: 2623. - Forrest2010)
2021. júl. 8. 08:00
meg egy kis száraztésztával.aki hozzám jár néha,rendesen dolgozik,azt mondta,ha még egyszer kezdené,inkább csomót kötne rá.neki egy gyerek sem kéne.mert minden kellene nekik,de dolgozni egyik sem akar.a felesége elment közmunkára magas sarkú cipőben,hosszú szűk szoknyában tipegett.a polgármester hazazavarta,hogy olyan ruhát vegyen föl,amiben dolgozni is lehet.
2624. tumbo2 (válaszként erre: 2622. - Dodi44)
2021. júl. 8. 07:53
szerintem is,aki akar,az el tud menni dolgozni.persze nem az ország elmaradott részeire gondolok,ahol az utazás is probléma.na meg az,hogy ne csak a nevét tudja leírni nehézkesen.a teszkóban volt egy cigány nő,nem, tudom hány nap tanítás után tették be a pénztárba.eltévesztett mindent,a sor egyre nőtt,az emberek káromkodtak,én is otthagytam,amit vettem volna.szerintem másnap már be sem ment dolgozni.
2623. forrest2010 (válaszként erre: 2622. - Dodi44)
2021. júl. 8. 00:51

... Dodi ! ahogy 2 kiló krumplival is !!


... nem sok minden van , amivel egyetértek ....-al , mint az h : nincs ingyen ebéd !!!! amikor valakinek esze ágába se volt éveken át a hátsóját felemelve kicsit könnyíteni a helyzetükön ! ha hóvégére sokadika lett !!! hanem mindig keresett/talált olyan fejhetőt aki munka nélkül is adott !!! de nem is csodálkoztam rajta ! mert mindenhonnan ! lényegesen többet csipegetett össze így , mint aki hajlandó volt carért-h....rt elmenni dolgozni !!! és sajnos ilyenek ? mindig voltak ! ... a 4 órát dolgozó emberke hozzácsipegette még azt a havi bármennyit ? nem ma !!! amikor nem jelentenek be csak 4 órára !!! / mivel az ilyen-olyan kapott pénzek nem számítottak jövedelemnek ! / amiből jobban élt , mint aki dolgozott !

2622. Dodi44
2021. júl. 7. 16:35

Errefele ahogy a varosokban jarok-kelek, lepten nyomon ki van rakva, hogy munkast keresnek! Nincsenek ra jelentkezok.

Az uj elnok, azzal jutalmazza a megvalasztoit, hogy annyi munkanelkuli "segelyt" kuld nekik havonta, hogy tobbet kapnak, mintha dolgoznanak. Igy is lehet szavazokat venni...

2621. Dodi44
2021. júl. 5. 19:04

A mai uzletfelfogas, es a termeszeti tulajdonsagok kihasznalasa, a Genetikai valtoztatasok eredmenyekent olyan "vesztes" szituacioknak leszunk reszesei, amelyek ellenszerevel meg nem ismerkedtunk ossze.

Ha az un. elorecsomagolt "virag foldet" is vasarolunk, annak eredete homalyba van boritva, amelyet a zacskojan elterulo felrevezeto virulo viragos kertet abrazol.

Ha valami szerencsenkbol, szerves tragyahoz tudunk hozzajutni, ahhoz meg nagyban segitene, ha tudnank a mi foldunkbol mely anyagok a hianyzoak, es azokat tobbsegben lenne erdekunk potolni.

Errefele a boltokban lehet kapni egy zoldszinu mutragyat, amelyet a locsolovizebe feloldva kell hasznalni. Tenyleg jol is mukodik, de ez ugy mukodik, mint egy drog. Ha megkezded a hasznalatat, utanna kethetenkent meg kell ismetelni.

2620. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2619. - Forrest2010)
2021. júl. 4. 19:25
Most néztem meg, gyönyörűek.
2619. forrest2010 (válaszként erre: 2618. - 9b10f3d7ff)
2021. júl. 4. 18:58
... imádok velük pepecselni :) most lehet olyanokat gyökereztetni mint pl kecskerágó , rózsalonc , labdarózsa ... egyéb fajta lonc , a feketeribizliről is szedtem már idei hajtást + a nyár végén majd az oszlopos tiszafa lesz a soros :))))))))))) az az zöld-örökzöld a kedvencem , abból is az oszlopos :) csodálatos sötétzöld , még árnyékban is sűrű bokrot nevel :) jól metszhető , könnyen szaporítható ...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook