Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tiszta udvar rendes ház avagy a rendrakás szabályai fórum

Tiszta udvar rendes ház avagy a rendrakás szabályai (beszélgetős fórum)


2009. jún. 7. 12:59

Ezt találtam, szerintem hasznos:

"Senkit sem arra biztatok, hogy állandóan takarítson (főleg nem vegyszerekkel), inkább arra, hogy tudatosan vásároljon és okosan rendszerezzen. Pl. fele annyit sem kell port törölnöd, ha fekete helyett világos színű bútort választasz vagy olyat, ami polcok helyett üvegajtós szekrényekkel van tele… Ugyancsak praktikusabb a simább felület, mint a barázdákkal teli, mondjuk egy új ház ajtóinak kiválasztásánál… (Általában sokkal olcsóbb is.)


Tizedannyit sem kell a levetett ruhákat pakolásznod, ha teszel fel néhány plusz fogast, esetleg minden családtag szobájában elhelyezel egy szép szennyes kosarat… A fürdőszobai csendélet elemei közül alig néhányat használ az ember rendszeresen, mégis mindenhol ott van a temérdek illatszer vagy tisztítószer, hogy szívja a port és foglalja a helyet… Ha állandóan tele van a mosogató alá rejtett szemetes, akkor valószínűleg kicsi a családnak, nagyobbat kell venni, és könnyebben elérhető helyre kell tenni…


A polcokon rogyadozó apróságokat díszes dobozokban vagy albumokban is lehet tárolni, ahol nem kell őket állandóan törölgetni, s az eredeti állapotukat is sokkal inkább megőrzik… millió módja van annak, hogy a több órányi pakolászást, takarítást lerövidítsd. Nézz végig az otthonodon, aztán gondolkozz!


Szabj határt azoknak a dolgoknak is, amik folyamatosan gyűlnek. Én például kineveztem az egyik szekrényben egy polcot, ahol gyűlhetnek az újságok. De amint az tele van, szelektálok. Ha valamelyik cikkre még szükségem van, azt kivágom belőle és elteszem egy mappába, viszont az újság többi részét kidobom. Nem várom meg, amíg tele lesz a mellette lévő polc, meg a felette lévő polc, meg az alatta lévő polc… Ugyanígy eldöntöttem, mennyi az a játékmennyiség, aminek még van értelme egy gyerekszobában. Ha azt elérjük, mert tele vannak a dobozok, ismét szelektálok, elajándékozok. Nem várom meg, amíg mozdulni sem lehet a porosodó, évek óta elő nem vett játékoktól…"

22. syria
2009. jún. 2. 15:26

Még én is nagyon kicsi voltam, amikor az „átkosban” kitalálták az akkori tanács(ok)nál ezt a mozgalmat. Nem tudom, milyen feltételeknek kellett teljesülniük, és kik kaphatták meg a táblát, (járt-e vele pl. pénzjutalom,) de tény, hogy volt belőle bőven. És az is biztos, hogy az udvarnak tisztának, rendezettnek, netán virágosnak kellett lennie. S ha ez már megvolt, feltételezni lehetett, hogy a ház is rendes (mármint belülről).

Magyarul: arra indítottak mozgalmat, hogy a környezetét mindenki tartsa rendben.

21. 454db8ee37 (válaszként erre: 20. - Rozália)
2009. jún. 2. 06:31
Igazad van, de aki a táblát kapja , az azért kapja, mert már rendben van a portája, vagyis gondolom nem csak a tábla kedvéért tette rendbe erre az egy alkalomra, hanem talán van erre igénye.És én arra gondoltam hogy a versenyszellem még nem halt ki teljesen, hátha a nem annyira igényes is kedvet kap hozzá.
20. Rozália (válaszként erre: 19. - 454db8ee37)
2009. jún. 2. 05:14
Igen, valóban, de ahhoz, hogy valakinek szép legyen a portája, az erre való igény is szükséges, nem elég, hogy kap egy táblát. Gondold csak el...:)
19. 454db8ee37 (válaszként erre: 18. - Csutika100)
2009. jún. 1. 20:39
Nekem tetszene, ha újból szokásba jönne, lehet hogy egy kicsit többen és jobban figyelnének a portájukra.
2009. jún. 1. 06:48
Ez tényleg a külső látványra vontkozot, a mi házunkon is kint van még.
17. 454db8ee37 (válaszként erre: 16. - Rozália)
2009. máj. 31. 16:36
Na én is erre gondoltam, hogy a külső látvány bírálata volt régen.(Szegeden legalábbis)
2009. máj. 31. 14:53

Keresgéltem a neten és ez a mozgalom igazából a porta és a ház összképi milyenségére vonatkozik.

Nem a ház belső rendjére. Pécsett újra indul ez a szokás, pályázni lehet rá. Meg még egy-két helyen.

15. judy47 (válaszként erre: 9. - Babapiskotaa)
2009. máj. 31. 12:33
Ugatássalkapcsolatba.És persze,hogy ne pisiljen a kuka mellé.Itt emiatt állando cirkusz van.Ez is benne van a házirendbe.
14. Rea69
2009. máj. 31. 09:22

Nekem is állandóan pakol a gyermek, de az anyukám azt szokta volt mondani, hogy nem mindegy hogy valaki piszkos,vagy csak a gyerek csinál rendetlenséget.

Nálunk most szabályozták, hogy hétköznap este 6-ig, hétvégén pedig 4-ig lehet füvet is vágni, és hangos kerti munkát csinálni.

13. 5ab9515924 (válaszként erre: 11. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 30. 18:37
de az isminek 4gyereke van és mégis rend van.
2009. máj. 30. 18:35
mivel kezditek a napotokat?én nekem még most sem megy könnyen szintes családi házban lakunk.és 172m2
11. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 10. - 5ab9515924)
2009. máj. 30. 18:34
ha gyerek van akkor a legtöbb helyen a rend fogalma átalakul:))
2009. máj. 30. 18:32
hogy tudtok állandó rendet tartani a lakásban ha a gyerek mindig rámol?mikor keltek és fekszetek?
9. babapiskotaa (válaszként erre: 2. - Judy47)
2009. máj. 30. 18:17
Milyen szabályok vannak kutyatartásra?
8. 454db8ee37 (válaszként erre: 7. - Babapiskotaa)
2009. máj. 30. 18:13
Szerintem ez kicsit túlzás, bár az elbírálók különbözőek, lehet hogy nálatok ilyen kemények voltak.
2009. máj. 30. 18:11
Azt hallottam, hogy szigorú előírásoknak kellett eleget tenni. Még azt is megmondták, hogy mi lehet a szekrényben vagy hogy mi hol legyen. Nem tudom hogy jól emlékszik-e aki mesélte.
2009. máj. 30. 18:10
ezekre a címekre pályázni kell az önkormányzatnál szerintem,amugy sok helyen van még manapság is
5. 454db8ee37 (válaszként erre: 4. - 454db8ee37)
2009. máj. 30. 18:10
rebdes=rendes bocs.
4. 454db8ee37 (válaszként erre: 1. - Babapiskotaa)
2009. máj. 30. 18:09
Tényleg volt olyan felirat, hogy " tiszta udvar rebdes ház". Én még kicsi voltam akkor, de úgy emlékszem, hogy az bizony rangot jelentett akkor, aki kapta büszke volt rá.De hogy mit kellett ezért tenni...? Úgy gondolom, ez talán csak a külső látszat megitélése lehetett. Megpróbálok utána nézni.
2009. máj. 30. 18:05
nálunk szokássá vált, h ha el akarunk tüzelni vmit, előtte szólunk a szomszédoknak h csukják be az ablakaikat, és ez kölcsönös:)
2009. máj. 30. 18:04

Szia! Házirendre gondolsz? Mert azt be kell tartani.

Pl.Este 10 után nem bömbölhet a zene,hétvégén 3 ig lehet hangos házimunkát csinálni,kutyatartással is vannak szabályok.Szerintem ezek élnek még.Legalább is nálunk.

2009. máj. 30. 17:54
Biztosan ti is láttátok már néhány ház falára kitéve a feliratot. Nemrégiben megtudtam, hogy voltak bizonyos előírások, amit pontról pontra be kellett tartani. Emlékszik ezekre még valaki? Én igencsak aprócska voltam még :) Várok ide még olyan hozzászólásokat is ami a rendtartási szokásokról szól. Nekem sajnos még nem megy, de szeretném megtanulni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook