Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Társasházi kutyatartásnak mik a szabályai? Lehet-e utólag módosítani? fórum

Társasházi kutyatartásnak mik a szabályai? Lehet-e utólag módosítani? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2015. aug. 4. 01:28

Sziasztok, remélem, olvassa még valaki ezt a topikot.

A mi társasházunk szmsz-ében sajnos az áll, hogy egészében tilos a kutyatartás. Az szmsz 1970 körüli, de a lakók többsége most is itt lakik.

Kislányomnak (12 éves) minden vágya egy kutya, hónapok óta minden nap könyörög érte, és nekem sem lenne ellenemre, de a szomszédok miatt nem merünk belevágni.

Tényleg tehetnek valamit ellenünk, ha egy szelíd, közepes termetű kutyust fogadunk a családba? És mit?

Az szmsz megváltoztatására nem látok esélyt, két lakó rendkívül fafejű, a 9-ből, de a többiek sem tipikus állatbarátok.

110. Annuska3 (válaszként erre: 107. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 22:20
Abszolúúúúúúúúteeee:)))))))))
109. Annuska3 (válaszként erre: 106. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 22:19
Ez milyen jó ötlet! ..és tudod miért? Mert a gyermekeiktől féltik ezeket a kis tüneményeket. Mert tudatlanok!Ezt fogom tenni...:)))
108. Annuska3 (válaszként erre: 105. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 27. 22:17
Jól mondod! Tanulniuk kellene Tőlük!!!
107. 2a69f78972 (válaszként erre: 105. - Ee1dc9ba06)
2012. júl. 27. 22:04
Testileg, lelkileg !!!
106. 2a69f78972 (válaszként erre: 104. - Annuska3)
2012. júl. 27. 22:03

Szerintem nyomtasd ki és tedd ki a házban a hirdetés táblára, ...ha van nálatok ilyen.


Vagy ragaszd ki egy jól látható helyre.

(nem mintha nagyon reménykednék, hogy a szomszédaid erre megváltoznak)

105. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 103. - Annuska3)
2012. júl. 27. 22:01
Állítom, tisztábbak, mint némelyik ember... (és a "némelyik" alatt elég sok embert értek...)
2012. júl. 27. 21:45

Hát igen......


[link]

103. Annuska3 (válaszként erre: 101. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 12:31
:)))) De édes!:) Na ez az - többek között - amit nem tudnak sokan a cicaszokásokról..
102. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 101. - 2a69f78972)
2012. júl. 27. 10:52

:DDD

Szoktam neki mondani, hogy "kényes p.csa":))

101. 2a69f78972 (válaszként erre: 101. - Dr.no)
2012. júl. 27. 09:56

A miénk is !!!!!:):):):)


A fekete perzsa cicám alkalmi kijárós, de szélsebesen vágtat be, ha valami "dolga" van és a méregdrága almon végzi el.:)...pedig nálunk nyugodtan megtehetné kint is.


Sőt! Széles füvet kell vadásznunk és bent tartani egy vázában (előtte természetesen lemosva!) mert csak azt hajlandó rágicsálni. Ha nincs lemosva, akkor nem kell!:)

100. Annuska3 (válaszként erre: 96. - 2a69f78972)
2012. júl. 26. 20:40
...majd azt is elmesélem hogyan került hozzám..:)
99. Annuska3 (válaszként erre: 97. - Zebracsikó)
2012. júl. 26. 20:37
Még egyszer mondom nem kinti cica, hanem BENTI.. Csak sétálni ment ki pár órát, előtte kaki, pisi...!És ismerem a cicám wc-zési szokásait. Ne de ha mégis valami csoda folytán előfordulna, akkor is olyan helyre tenné....(bokor). Utálnak ugyanis a cicák nagyközönség előtt kakilni,továbbá, el is kaparják a cuccot.
98. Annuska3 (válaszként erre: 96. - 2a69f78972)
2012. júl. 26. 20:35
Köszönjük szépen!:))) Nem fekete...! Még teszek fel fotókat!:))
2012. júl. 26. 19:54

őszintén megmondom: nem tudom elképzelni, hogy egy macska ha kimegy a szabadba, akkor ne végezné el a dolgát!


(amúgy nagyon kedvelem a macskákat)

96. 2a69f78972 (válaszként erre: 95. - Annuska3)
2012. júl. 26. 19:46

Megnéztem a képeket!


Bercike nagyon különlegesen szépséges!:)

Még nem is láttam fekete(?) cicában ilyen mintás ruhájút.:):):)


De te is nagyon bájos vagy,... csak fel a fejjel!:)

95. Annuska3 (válaszként erre: 94. - 2a69f78972)
2012. júl. 26. 12:38

Teljesen igazad van. Szélmalomharc. Az utóbbi napjaim erről szólnak csak és kizárólag. annyira bánt ez az egész, hogy lassan félek,h. rámegyek!!Az, hogy az emberek szemléletet váltsanak, ahhoz én kevés vagyok! Szinte küldetéstudatom van sokszor, hogy ez az egész megváltozzon. Itt nagy-nagy és komoly összefogásra lenne szükség globálisan.Kisebbségben vannak az állattartók...Ez a helyzet...elnyomnak bennünket. Amikor ez az egész elkezdődött első gondolatom az volt: el innen egy kertes házba. Most már tudom,h. ezt kell tennem....És köszönöm Neked!!

(Teszek fel Bercikémről fotót)

2012. júl. 26. 10:56

Én lebeszélnélek minden további harcról...és nem azért mert nincs igazad!

Biztos, hogyha "felveszed a kesztyűt", akkor nyerni fogsz ez ügyben.

De Bercike sorsát megpecsételed.

Ahogy már lejjebb írtam, kárt fognak benne tenni.

De ne legyen igazam!!!


Én biztos, hogy elmennék innen !

Aki ilyen szinten állatbarát mint te is,(...meg én is és még sokan vagyunk így) annak az életvitelében, lakhatásában meghatározó szerepe van a családtagként kezelt cicának, kutyusnak.


Azt az energiát, amit befektetnél beteglelkű, kötözködő emberek meggyőzésébe, - esetleg sikertelenül, vagy később Bercike sérelmére - inkább egy új otthon keresésébe invesztáld.


Én 13 éve élek kertes házban, mindenkori választásomban az állataim biztonsága volt a döntő.

Összehasonlíthatatlanul jobb az életünk így!

Közös lónak amúgy is túrós a háta !...tudod!

Most olyan világot élünk, hogy nagyon áron alul ki tudsz fogni szuper házakat, bárhol.


Akárhogy döntesz, én nagyon szurkolok nektek!

93. Bcicus (válaszként erre: 92. - Annuska3)
2012. júl. 26. 07:12
Tedd csak mondom, hogy ők ezzel nem fognak tudni mit kezdeni.
92. Annuska3 (válaszként erre: 91. - Bcicus)
2012. júl. 26. 03:24
Akkor segít más! De azért megpróbálom! Köszi.
91. Bcicus
2012. júl. 26. 01:53
Ezzel nincs értelme az önkormányzathoz fordulni. Nem fognak segíteni.
90. Annuska3 (válaszként erre: 88. - Karnevál)
2012. júl. 26. 01:47
Köszönöm aranyos vagy. Mindenképpen jelentkezem. Bercikémről teszek fel ide fotót is!!!! Jó éjszakát!
89. Annuska3 (válaszként erre: 87. - Karnevál)
2012. júl. 26. 01:46
Igen az Önkormányzat hoz rendeletet egy felsőbbrendű rendelet figyelembevételével, azután a társsasház kialakít egy házirendet. Gyanítom, hogy quasi önkényesen.A probléma: közös terület, vagy közös helyiség?Mert nem mindegy. Valószínű, hogy ha ezt felvetném, természetesen a "kisebbség" mindkettőre vonatkozóan lobbizna. Ők a megveszekedett notoriusok!:))Félek a közös képviselőtől....! Hülye vagyok? Úgy veszem észre nem állatbarát. legalább is nem cica- , kiskutyusbarát. szembemehetnék vele, az Önkormányzaton keresztül, na dehát ő a VEZETŐ én "csak" egy tulajdonos vagyok.:)))a szomszédaidnak és Neked csak gratulálni tudok! Szép dolog. ezt kellene felhoznom "referenciaként".:) vagy inkább példa "statuálásként".., mert követendő!!!!!!!!!! Egyébként már szemébe néztem Bercinek is közöltem vele: Drágám! MiNDENT megteszek Érted, Értünk! szerintem értette:)))))))
2012. júl. 26. 01:36

Igazabol nem is ertem,h miert olyan zavaro ha a cicad neha setal a kertben,kinek milyen baja lesz ettöl.Azt irod a többseg melletted all,akkor elvileg?Neked kell h igazad legyen..

Drukkolok,majd benezek irj,h mit tudtal intezni!

Jo ejt!

2012. júl. 26. 01:24
Hat en ugy tudom de remelem nem irok hülyeseget(akkor javitsatok ki)h az önkormanyzat hoz rendeletet a tarsashazban ebtartasra vonatkozo szabalyzatot,amit a haz altalaban figyelembe vesz a hazirend kialakitasanal.Nalunk egy az egyben azt tartatjak be.Most nem tudom pontosan ,h a közös helyisegekben vagy udvaron tartozkodasra milyen döntes született,de az van kiirva h nem lehet bevinni.Szerintem a közös kepviselöt keresd meg(remelem Ö melletted all)es nezzetek utana milyen rendeletet hozott az önkormanyzat erre vonatkozoan.En sem hagynam annyiban megmondm öszinten.A kutyimert minden követ megmozgatnek.Meg nalunk amikor egy masik kutya helytelenül visekedett,es szoltak a közös kepviselönek h tüntessek el,a gazdik vegigmentek az egesz hazon es alairast gyüjtöttek h maradhasson.De szerencsere feleslegesen,mert nem törtent akkora dolog,h kirakjak a kutyat.
86. Annuska3 (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2012. júl. 26. 01:14
Indokolják meg. De nem tudják megtenni, mert nincs indok. Csak az, hogy "kint van". ez nem indok!!!!!
85. Annuska3 (válaszként erre: 83. - Karnevál)
2012. júl. 26. 01:13
Igen én is azt gondolom. De technikailag hogyan oldjam meg.? Csöngessek be mindenkihez és gyűjtsek aláírást? Komolyan kérdezem!...mert akkor ezt fogom tenni, ha ez a járható út!
84. Annuska3 (válaszként erre: 82. - Karnevál)
2012. júl. 26. 01:11
Tényleg az Önkormányzat? Jegyzőnek írjak? Tényleg csak pár idiótáról van szó! többség mellettem áll!!! Újfent rátapintottál a lényegre. Nem kóbor cic-ről van szó. Nem őrület?? Az egyik beteg sintérrel és agyonütéssel fenyegette meg Bernyókomat! szerintem orvoshoz kellene fordulnia. azt mondod Önkormányzat????
83. karnevál (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2012. júl. 26. 01:11
Ja igen,ez sajnos tenyleg igy van..a közös udvarra nalunk is ki van irva h nem lehet bevinni a kutyat,mondjuk mi tudunk setalni barhol,de egy cica eseteben kicsit nehezebb a helyzet..Valahogy megiscsak a lakokat kellene meggyöznöd h Berciked senkinek sem art.
2012. júl. 26. 01:05
Ha a többseget nem zavarja söt imadjak csak le lehet nyomni azt a 10 embert?Nalunk ki volt ragasztva a faliujsagra az erre vonatkozo döntesA amit a helyi önkormanyzat hozott.Abban le van irva ,h milyen szabalyokat kell betartani az ebtulajdonosnak,es mi az amit szova tehetnek a többiek.Cicanal annyira nem is ertem h miert problemaznak,nem kobormacskakat etetsz,es viszel be az hazba..Nem tudom mennyire bizol a szomszadaidban,de en biztos ugy engednem ki,h szemmeltartom ,nehogy valaki kart tegyen benne:(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook