Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - az 1. fázis szabályai fórum

Atkins diéta - az 1. fázis szabályai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - az 1. fázis szabályai

1 2 3 4
117. chewy
2009. aug. 15. 18:15
Ez a forum egeszen leallt.Tegnapelott befejeztem a 90 napos dietat.16kg-ot fogytam.Szeretnem ha meg 2-3kg lemenne igy ma elkezdem az Atkins dietat.A 90 naposat azert nem folytatom mert egyszeruen meguntam,raadasul eszrevettem hogy tegnap....amikoris ilyen szabad napom volt...mindenfele edesseget ettem.Na nekem ezt kell korlatoznom es innen felepiteni egy normalis etrendet.Igy most azt is megtudom mukodik e az Atkins a 90 napos utan.
116. chewy (válaszként erre: 114. - Igynogy)
2009. máj. 26. 20:39
Szia igynogy!szerintem nyugodtan lehet.En mar csinaltam ugy hogy valtogattam 2 het Atkins 8 nap a 90 naposbol,3 het kaloria szamlalas.Es mindig valtogatva,amikor elkezdtem valamelyikkel stagnalni.Altalaban nalam az elso heten mukodik az atkins utana stagnalok sokaig,a 90 napos hatasosabb(nekem),bar sokkal nehezebben tudom betartani.Az atkins dietaval sosem vagyok ehes es a kozerzetem is jobb...de most tul sokat kell fogynom.Szoval szerintem nyugodtan valtogathatod.
2008. jún. 12. 07:54
Elég furcsa módszere a fogyókúrának.
114. igynogy
2007. júl. 3. 18:10

Sziasztok!

Én a 90 napos diétát csinálom, de át szeretnék állni az Atkins-re. Lehet?? Vagy hagyjak ki pár hetet és utána? Kicsit unalmas már a 90 napos, bár a kilók mennek szépen lefelé, de már rám férne egy kis változatosság. Köszi!

113. Újév (válaszként erre: 112. - Gubaa)
2006. júl. 31. 13:35

Szia:) Én is mostanában fogtam neki, és itt a honlapon találsz fórumoban leírva heti és napi menüket, érdemes végigböngészned, én is azzal kezdtem, meg hogy mgnéztem minek mekkora a ch-tartalma, és abból próbáltam kikalkulálgatni, hogy mit is ennék aznap:)

Én egyébként ma kezudtem a kekwicket, mert nem mentek lefelé a kilókák:)

112. gubaa
2006. júl. 30. 22:58

Sziasztok.

Elhatároztam. Le akarok adni kb. 10 kilót, Atkinssel, de fogalmam sincs, hogy kezdjek neki. Elolvastam róla mindent, de olyan oldalt keresek, ahol napra, étkezésre le van bontva mit lehet enni. Esetleg ha valaki elküldené nekem a bevált módszerét. Már nagyon elegem van a hurkáimból :(( De, hogy a csudába fogjak neki??? Kérlek segítsetek nekem!!! Köszi!

balint.kriszta@freemail.hu

111. subszi (válaszként erre: 110. - Evita)
2005. nov. 18. 13:02

Szia evita!

3 hete csinálom. 176cm vagyok (25éves) és 75.8-ról indultam. Ma mértem 72.8-at. Vasárnap, hétfôn és kedden egy kicsit b?nöztem névnapozás miatt, egyébként nem szoktam. Elsô héten kb. 0,5kg-t fogytam, éppen a szokásos havi probléma miatt, de aztán megindult lefelé.

A stagnálás természetes, mindenkinél eljön. Ha nálam is stagnálás lesz, akkor bevezetem reggelente a gyümölcsöt (szigorún csak reggel fogom fogyasztani). Szokták írni, hogy stagnálásnál 1-2 napot "b?nöznek", és akkor utánna újra megindul.

Nálam nagyobb csikievô szerintem kevés van. Majdnem minden nap ettem. Volt, hogy este egy egész doboz csokisperecet bevágtam, úgy hogy észre sem vettem, a páromat is elfelejtettem megkínálni. Na ekkor mondtam, hogy ez már durva!) És mégis simán le tudok mondani az édességrôl az atkins alatt, mert nagyon jól érzem magam. Sokkal (!) egészségesen eszem, mintha nem diétáznék.

Nagyon fontos: lehet nagyon változatosan enni. Sok zöldséget ehetsz. Párolni, fôzni és sütni lehet sok mindent.

Én nem nézek fázisokat. Amennyire tudom, visszafogom a szénhidrátot. És stagnálásnál (mint már írtam) vezetem be a gyümölcsöt. Sportolok is, szombaton kezdtem, biztos azis jót tesz, a közérzetemnek legalábbis kétségkívül.

Én is minden nap reggel mérem magam. 0,5kg simán ugrándozhat, nincs azzal semmi gond.

Nagyon sok sikert kívánok a továbbiakban!

110. evita (válaszként erre: 108. - Subszi)
2005. nov. 17. 17:12

Subszi!!!


Köszi, hogy válaszoltál!!!

Te mióta csinálod? Melyik szakasznál tartasz? És milyen eredménnyel?


Remélem, nem voltam túl kíváncsi!


DERMEDTEN olvastam a stagnálós topicot... Ez mindenkinél eljön? Remélem, nálam nem, vagy csak rövid ideig! Félek, hogy feladnám, ha egy hétig semmit sem mozdulna a mérleg! Ezért nem mérem meg magam naponta (ez mondjuk nem emgy egykönnyen...). Láttam, van aki naponta többszöris mérlegre áll. Engem tuttira csokikajálásra sarkallna az első alkalom, amikor nem az "elvárásaim" szerint mozogna a mutató...

109. Hanky (válaszként erre: 106. - Evita)
2005. nov. 17. 17:07
Sziasztok! Nem vagyok profi de a bevezető fázisnál járok én is. Én tegnap óta nem eszem tejszínt (parmalat 30%zsír 3.3 ch) Virslit, felvágottat alapból régóta nem eszem. Süssina szintén, sajtból szerintem azt számold ami a csomagon van. Táplálék kiegészítőként Centrumot, A vitamint szedek. Kávéról engem már biztosítottak a tapasztalt Atkinsesek, hogy mehet!! Pöri szerintem is okés, mert a hagyma nem oszt nem szoroz.
108. subszi
2005. nov. 17. 16:35
Parmalatot tejszínben talán még kevesebb is a ch. Most olvastam egy másik fórumban, és így eszembe jutott, hogy régebben azt ittam a kávéhoz.
107. subszi (válaszként erre: 106. - Evita)
2005. nov. 17. 16:33

Szia evita!


Elôszöris sok sikert kívánok a diétához!

Sajtot és is szoktam enni. Én Trapistát, azt tuti lehet. Hogy melyikbe mennyi ch van, azt most nem tudom megmondani, de mindenesetre túl sokat nem szabad enni belôle.

Meggle tejszint használok, teljesen jó.

Pörköltet ehetsz nyugadtan. Én a salátákba is szoktam hagymát rakni, meg a tojásrántottába is. Például a gombapörkölt nagyon jó sült húshoz.

Béres Fitformánál ha csak 1 tablettában van 0.7gr, még akkor is eheted (két darabot egy nap is.)

Zöldséget is egyél nyugodtan, nem kell csak húst hússal.

Remélem tudtam segíteni.

106. evita
2005. nov. 17. 16:16

Sziasztok lányok!


Én új vagyok a hozzászólók között, bár már régóta olvasgatom a honlapot, ami sztem egyszerűen SZUPER! Hasznos és még szép is. És úgy látom, itt mindenki jó fej.


Szóval én is atkinsezem, immár két hete; mindent betartok, és havibajjal együtt is mínusz 5 kg az eredmény!!! :-)))))

Úgy tervezem, még két hétig tartom magam a bevezető szabályaihoz, aztán meglátjuk...


De lenne pár kérdésem (válaszoljon lécci, aki már profi!)


1. Szóval azt írja Atkins doktor, hogy a sajtokra 28 grammonként kell 1 gr CH-t számolni. De ha a csomagoláson az van, hogy a Szarvasi Mozzarella az 0,2grCH/100gr, és a Karaván meg 2grCH/100gr, akkor én azzal a CH-val számolok, remélem, ez így jó! Szerintetek? Persze így sem ettem még soha többet napi 100gr-nál!


2. A tejszínből melyiket teszitek a kávéba? Mert ahogy láttam, a sima kávétejszínnek kb. 10% a zsírtartalma, a habtejszínnek meg 42%. Akkor a habtejszín jobb, igaz? Ne vessetek meg a kávéért, tudom, hogy nem ajánlott... De a régi napi három erős helyett már csak egy csökkentett koffeintartalmút iszom naponta! És a cigiről is lemondtam!


3. A süssina okés?


4. Pörköltet nem mertem még enni a sok szétfőtt hagyma meg fűszerpaprika miatt. Szintúgy virslit sem a cukker miatt. Mi a véleményetek? Ti szoktatok ilyesmit enni (mármint a bevezetőben)?


5. Jár valaki közületek infraszaunába?


6. A táplálékkiegészítőkben sem vagyok biztos... Eszek kábé háromnaponta 1db Béres Activalt, ami 0,06gr CH; ez sztem elmegy. Viszont ma kaptam Béres Fitformát (króm, l-karnitin, B3-vitamin, Garnicia cambogia-kivonat(??) meg zöldteakivonat van benne), amiben 2tbl (a napi adag) 0,7gr CH. Szerintetek ha beleszámolom a napi 20gr CH-ba, akkor ehetem? Vagy mivel ez nem "engedélyezett", várjak még vele a következő szakaszig? És szerintetek hat ez valamit?


Köszi előre is, nagyon várom a válaszokat!!!

Mindenkinek kitartást!!

105. subszi (válaszként erre: 104. - Zse pi)
2005. nov. 3. 11:34
Köszönöm a bíztatást. Múlt hét hétfôn kezdtem a diétát (múlt héten meg volt a havim), és 9 dkg-t fogytam. Durva, nem? Persze nem adom fel! Tudom, hogy menni fog, máskor is m?ködött.
104. zse pi (válaszként erre: 98. - 93a74b44ea)
2005. nov. 3. 11:11

Szia Letty26!

Én nagyon sok gyógyszertárat végigjártam, de valahol nem is hallotak róla...

Aztán végülis egy gyógyászati segédeszközöket áruló boltban kaptam csíkokat.

Sok sikert a kutatáshoz. :)))


Subszi: Az tök jó, hogy lila a csíkod, hidd el dolgozik a tested, csak a mérleg nem mutaja.

Az én párom is csinálja velem a diétát, vagyis csak csökkentette az adagját, ritkán eszik tésztát, krumplit meg sosem, és így is fogy. Igaz csak minimálisat, de látszik rajta. :)) (kb5kg plussz van rajta)


Zs.

103. subszi
2005. nov. 3. 09:26
ketoncsítok = ketoncsíkot :)
102. subszi (válaszként erre: 101. - 93a74b44ea)
2005. nov. 3. 09:25

Sziasztok!


Hát tényleg szerencsém van vele. :) Bár az az igazság, hogy ô is fogyózik, neki az úszógumija nôt meg, de nálla jól is m?ködik az atkins. És nem fogjátok elhinni, sokkal kitartóbb mint én!


Megkérdeztem a ketoncsítok tôle, és azt mondta, hogy gyógyszertárban vette, de nem mindenhol lehet kapni.

A férfiak nem is olyan kényesek a hízásra, mint mi nôk, ezért beszélnek olyan könnyen szerintem.

101. 93a74b44ea (válaszként erre: 99. - Subszi)
2005. nov. 2. 15:19

Ja,meg még annyit:jó neked,hogy ilyen párod van!

Nekem,ha lenne,meg aki volt,az csak kiröhögött,ha egyáltalán valami diétás téma szóba került.Merthogy hülyeség az egész,nem kell enni,aztán lefogysz.Sok férfi véleménye ez...

Jó,hogy vannak kivételek,és támogatnak!

100. 93a74b44ea (válaszként erre: 99. - Subszi)
2005. nov. 2. 15:16
Aranyos vagy!Köszönöm!!!
99. subszi (válaszként erre: 98. - 93a74b44ea)
2005. nov. 2. 13:38

Szia letty26!


Az az igazság, hogy nem tudom honnan van nekünk, mert a párom vette még évelején. Próbáltam tôle megkérdezni, de nem válaszol az e-mail-emre. :(

Szerintem gyógyszertárakban lehet kapni, érdemes megnézni. Este megkérdezem a páromat és megírom.

98. 93a74b44ea (válaszként erre: 97. - Subszi)
2005. nov. 2. 07:36

Tudom,volt ez már régebben téma,de elfelejtettem...

Hol lehet ketoncsíkot venni?!

Előre is köszönet a válaszért!

97. subszi (válaszként erre: 93. - Zse pi)
2005. nov. 1. 21:24

Szia zse pi!


Ma csináltam ketózis tesztet, jó lila volt. A leglilább, vagy az egyel elötti. Kíváncsi vagyok, hogy holnap reggel mit mutat a mérleg. Le kéne mérnem, hány centi vagyok, de még nem jutottam el odáig. Majd hétvégén.

96. subszi
2005. nov. 1. 11:54

Én most megyek mozogni egy kicsit. Fel kell takarítanom. Söpörni és felmosni. A legrosszabb az egészben, hogy 20 perc csak az, amíg kipakolom a székeket, a cipőket stb.


Kb. 1 órajá reggeliztem. Leírom mit. 1cm vastag tarjára kentem egy kevés mustárt és majonézt, karikáztam rá paradicsomot és raktam rá sajtot. Beraktam a mikroba, és jó ízűen megettem.

Utánna egy szelet sajtra kentem töpörtyűkrémet, pici majonézt raktam rá és paradicsommal megettem. Rájöttem, hogy nagyon finom, és tökéletes étel a főétkezések között. Érdemes kipróbálni ezt a töpörtyűkrémeset.

95. zse pi (válaszként erre: 94. - Subszi)
2005. nov. 1. 11:44

Szia.


Vettem egy szobabiciklit, azon tekerek hetente 3-4szer 1/2órát. Sajnos többet nem bír a térdem, túl meg nem szeretném erőltetni. Mozogni meg nagyon is kell, mert érzem, hogy megy össze az izomzatom, gyenge a lábam.


Remélem a karácsony azért nem lesz olyan dúrva.Csak önfegyelem kell, meg szaloncukormentes karácsonyfa... :)))

Amúgy azt olvastam, hogy nemárt néha becsapni a testünket.Ha sokáig áll a súly, meg kell emelni rendesen a szénhidrátot(bűnözés), majd másnap folytatni, mintha misem történt volna. És megindul a fogyi. Állítólag!

Na, ezt a becsapást én karácsonyra tervezem. :)))

94. subszi (válaszként erre: 93. - Zse pi)
2005. nov. 1. 11:28

Szia zse pi!


Ketózisteszt van is itthon, bár én még sose próbáltam. Na akkor ma elkezdem. Én is 10kg-t szeretnék leadni. Szerintem 1 hónap alatt én is kb. annyit fogok fogyni, mint Te. Én azt se bánnám, mert akkor februárra már jól fogunk kinézni. :) A karácsony fog még csúnyán beleszólni.

Sportolsz valamit?

93. zse pi (válaszként erre: 91. - Subszi)
2005. nov. 1. 11:17

Szia Subszi!

Azt hiszem sikerült rálelnem a könyvre, az alapján, ahogyan itt mindenki nevezi: "nagy piros könyv" :))), de még nem vettem meg. A fogyim megkezdése előtt itt tájékozódtam nagyon sokat. De azért nem ártana elolvasni a kisbetűs részeket is :))))

Nekem 10kg a kitűzött célom, az első hónapban 3-3,5kg-ot fogytam. Sajnos azok közé tartozom, akiknek lassabban megy a dolog, de úgy látom az eredményed alapján, te is. :((

De nem kell aggódni, a nehéz napok befolyásolják a fogyit. Csinálj ketózistesztet, hogy megtudd, hogy ég e a zsír. Én mindig ezzel nyugtatom magam, ha hetekig áll a súlyom.

Lényeg, hogy ne add fel akkor sem, ha nem mutat kevesebbet a mérleg. Használj centit. Vagy keress elő egy nacit, amibe mindenképpen beleszeretnél férni, és teszteld a fogyásod mértékét. :))))

Zs.

92. subszi (válaszként erre: 90. - Szililili)
2005. nov. 1. 09:41

Szia szililili!


Nyugodtan kezd el a diétát. Én nagy csoki-zabáló vagyok, és a diéta mellett nem hiányzik. Na, jó, mikor a boltban ott a rengeteg választék... De az tart 2 percig, ki lehet bírni.

Nekem is 10 kg-t kéne leadnom. 176 cm magas vagyok 75,5 kg-mal. Szeretnék 73-75 kg lenni. Bár még meg se közelítem a célt 1 hét után sem, de igyekszem. 1 hónap alatt több kilót le lehet adni, tényleg. (bízok benne, hogy amint a "havibajom" elmúlik, megindul a fogyás.

Neked meg azt kívánom, hogy vedd rá magad, egyél jókat, és foggyál sokat (persze csak 10 kilót)! :)

91. subszi (válaszként erre: 89. - Zse pi)
2005. nov. 1. 09:33

Szia zse pi!


Remélem sikerült megtalálnod a könyvet. Nekem is meg van, de kölcsönadtam, ezért a címet most nem tudom leírni, mert nem emlékszem. De biztos, hogy megtalálod, ha bemész egy könyvesboltba. Nem szeretnék ellenreklámot csinálni a könyvnek, mert tényleg jó, de szerintem a fórumokon is megtudhatsz annyit, mert a könyvre jellemző, hogy sokat is ismétel, nincs jelentősége a vastagságának. A végén viszont jól leírja, hogy miben mennyi a szénhidrát, és ír a szervezetben lejátszódó folyamatokról (ezért viszont jó).

1 hónap alatt mennyit sikerült leadnod? Én kétségbe vagyok esve, mert tegnap volt a 7. napom, és ma reggel +0,1dk-t mutatott a mérlet. Bár a múlt héten megjött (elnézést) és állítólag akkor nem nagyon mennek le a kilók. Régebben csináltam már ezt az Atkins diétát, és akkor sikeres volt.

Sok sikert a továbbiakban!

2005. okt. 27. 19:54

Sziasztok!


Köszönöm a segítséget. Hát az az igazság, hogy még nem sikerült elkezdenem. Nem tudom magam rávanni. De ígérem November 1-től mindent megteszek a siker érdekében. Addig lelkiekben felkészülök rá. Pedig "csak" 10 kilóról van szó, de egyszerűen nem bírok tőle megszabadulni. Na most hátha sikerül...

89. zse pi
2005. okt. 27. 17:39

Sziasztok!


Tudom, hogy furcsa a kérdés, mivel hogy már több, mint egy hónapja diétázom, de csak most szeretném megvenni azt a sokszor emlegetett "piros könyvet" .

Mi is pontosan a címe???

köszike Zs.

88. subszi (válaszként erre: 87. - Zse pi)
2005. okt. 26. 21:19

Szia zse pi!


Köszi, meg fogom kostólni.

Szobi Mixi (ezt nem írtam), 140 Ft körül volt, 1 literes.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook