Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy viselitek a járvány miatti otthonlétet? fórum

Hogy viselitek a járvány miatti otthonlétet? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
tegnapelőtt 19:19
Van nagy udvar, mégnagyobb kert, ki tudunk menni, van munka ilyenkor tavasszal bőven. Tudunk beszélgetni a szomszédokkal (mindenki marad a saját portáján). Horgászni is lehet még. Azért az előírt időt és arcmaszk, kesztyű viselését betartva megyünk boltba, gyógyszertárba, postára stb.
márc. 26. 06:29
Még nyugisan
93. Luijza
márc. 26. 06:23
Nincs az ottjonléttel baj, inkább a járványtól félek.
márc. 26. 06:20

Én járok dolgozni.

Majdnem ugyan úgy telnek a napjaim, csak az zavar, hogy nem vagyok itt, ha nap közben segíteni kellene a gyereknek a tanulásban.

Mondjuk egész ügyesen megoldja, csak ugye amihez nincs kedve, a miatt kell rágni a máját.

91. Bözsi néni (válaszként erre: 83. - Zsofi_876)
márc. 26. 00:45
Nyugodj meg, lesz kaja. Olaszoknál, spanyoloknál sokkal súlyosabb a helyzet, ott is van kaja.
márc. 26. 00:42
muszajbol sok mindent kibir az ember!
márc. 25. 20:40

Ma megbeszéltük a barátainkkal, hogy hétvégén (szombaton) videobuli lesz.

Iszunk(pálinka)+dumálunk és látjuk egymást:D

márc. 25. 19:51

Én eddig is itthon ülő voltam, engem nem zavar, hogy nem mehetek ki.

A fiam kijár dolgozni, de ők már kaptak munkába járási igazolást, amelyet maguknál kell tartani hirtelen kijárási tilalom esetére.

A húgomék legnagyobb fia hazajön külföldről, és közös megegyezés értelmében itthon szállást keresnek neki a ét hetes karantén idejére és még utána is. Erre van esély, mert hirtelen sok egyetemista hazautazott a bérelt lakásból.

márc. 25. 18:28
Muszáj hozzászokni, nincs más lehetőségünk, sajnos!
márc. 25. 18:19
Én nem tudok itthonról dolgozni, de ezen kívül nagyon nem mászkálok, heti 2 x bevásárlás gyorsan, célirányosan.
márc. 25. 18:06

Semmi különös.

Korábban is dolgoztam heti 2-3 napot itthonról. Sokkal több munkaórát dolgozom, mint bent. Mert itthon nincs az, hogy fél hétkor kikapcs, mert még haza is kell érni.

2-3 naponta kimegyek kajáért, ami cca. 15 perc maszkban, kesztyűvel.

Itthon munka közben olyan hangerőn hallgatom a zenét és azt amit szeretek. Ha kedvem van napközben is szunyókálhatok, eldobhatom magam a kanapén, megnézhetek egy filmet, moshatok, takaríthatok. Szeretem.:)

A családdal minden nap beszélek, videózok.

márc. 25. 15:08
Rosszul viselem,itthonról dolgoztam már a járvány előtt is,szeretek kimozdulni,kirándulni szabadidőmben,most meg ki se menjek.Várom nagyon a végét.
márc. 25. 09:25

A kérdésre válaszolva: ha nem érezném ilyen bizonytalanságban magam, magunk (kaja lesz-e folyamatosan, doki elérhető-e, ha hirtelen kellene stb.), akkor ellennék. Nem mondom, hiányoznak az önfeledt séták, kuncogós anya-gyerek vásárlások, kirándulások. És hiányzik Anyukám és Tesóm.

De még bírjuk.

Csak tudnám, hogy minden rendben lesz!

82. zsofi_876 (válaszként erre: 60. - Channa*)
márc. 25. 09:20

Én is így gondolkozom.

Ha most kiesne a férjem jövedelme, akkor is megoldanánk valahogy.

Nem csak ő érte aggódom nagyon, hanem attól is félek, hogy ha hazakerülne a kórokozó, hogyan vészelnénk túl.

Sajnos nem tudok hinni abban, hogy egy pár napos lázzal megúsznánk.

Egyáltalán nem biztos, hogy a gyerek is könnyen venné, ha meg arra gondolok, hogy az intenzíven lebegünk élet-halál között...

Plusz az alsó szinten élnek anyósomék, mindketten súlyos, krónikus betegek, hetven év fölött.

Szóval szívem szerint tojnék rá, hogy mi lesz a családi költségvetéssel pár hónap múlva. Majd megoldjuk.

De a férjem sokkal racionálisabb gondolkodású, amiért becsülöm, de most hallgathatna rám. :(

81. Epresturmix (válaszként erre: 67. - Ms_Daisy)
márc. 25. 08:50
Az lesz. Te legalább home office, én nem tudok. Szabim alig maradt így, hogy 3 hét lesz a leállás. Ha több, végképp nem tudom mit csinálok.
80. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Globus)
márc. 25. 08:49
Esetleg egy olyat ami asztalra tehető? A fodrászomnál is olyan van. Fertőtleníti a levegőt.
79. Bözsi néni (válaszként erre: 78. - Timycat)
márc. 24. 21:54

Én elég mászkálós vagyok. De most már majdnem klt hete itthon dekkolok, úgyhogy nehezen birom.

Egyszer-egyszer voltam boltban, egyszer postán, mert muszáj volt. Nem csekk:-)

78. timycat (válaszként erre: 74. - Globus)
márc. 24. 21:51

Én 1 hete vagyok itthon. Már kiborít.

Az első 4 nap kifejezetten jó volt.

Engem a bizonytalanság frusztrál, hogy meddig még. Türelmetlen vagyok, meg az a típus aki mindig nekiszalad a problémának, nem húzza az időt, szeretek előbb gyorsan túllenni a rosszon. De ebben tehetetlen vagyok. Sokszor kapom magam azon, hogy tervezek, hogy ooo de jó akkor majd nemsokára... aztán ráeszmélek hogy az a "nemsokára" ki tudja mikor lesz.

77. Bözsi néni (válaszként erre: 71. - Globus)
márc. 24. 21:50
Mert az ózon rákkeltő. Persze nyilván nem egy-két napi használat után. És ha nem szívja be az ózondús levegőt, akkor nem... :-)
76. matyera (válaszként erre: 73. - Timycat)
márc. 24. 21:49

Engem most ez cseppet sem zavar. Pedig mi aztán nem ültünk otthon, hetente többször is vendéglőben ettünk, jöttünk-mentünk, gyerekkel is.

Dr valahogy most jól elvagyok. Oké, a suli feladatok felügyelése, a napi főzőcske, pakolás, mosogatás azért kiteszi a napok nagy részét. Mi viszont napi 1x mindig el tudunk menni kín 1 órára sétálni. (a környéken nincs nagyon ember)

75. matyera (válaszként erre: 60. - Channa*)
márc. 24. 21:46
Nekem még lesz 1-2 meccsem a párommal, mert ő nem akar engedi dolgozni, de jövőhéten muszáj lesz bemennem. Mondjuk oda szerencsére csak 1 kolléga járt egy ideje, ő meg fertőtlenít, amit tud. De így is harc lesz, hogy elmegyek. :(
74. globus (válaszként erre: 73. - Timycat)
márc. 24. 21:43

55 m2-en lakunk, emeleten 🙂

Mondjuk járunk dolgozni, annyi kontakt bőven elég, itthon imádom a csendet. Tököm menne kujtorogni zsongásba, eddig sem tettem. Szóval nem tudna megszorítani egy kis itthonlét, bár 2 hetet még nem próbáltam. Ennyi szabi egyben sosem volt.

márc. 24. 21:36

A kérdésre válaszolva nehezen, nagyon nehezen. Pedig szavam nem lehet, itthon dolgozhatok, van kert, nyaraló, család, cicák. De akkor is ez a bezártság 😞.

És minimum május végéig... Még igazából fel sem fogtam.

72. timycat (válaszként erre: 71. - Globus)
márc. 24. 21:33
Én is akartam venni régebben, de aztán utánaolvastam.
71. globus (válaszként erre: 70. - Timycat)
márc. 24. 21:31
Kolléganőmmel érdeklődtünk a cégnél, amelyik fertőtlenítést végez munkahelyünkön. Mi a véleményük a kisebb, olcsóbb készülékekről? Nagyon nem ajánlották. Ha nem biztosítható a totál hermetikus zárás, nincs értelme használni, ha használat alatt a lakást lakják, kifejezetten veszélyes. Nincs olyan, hogy amíg szobában alszunk, a konyhában dolgozik-mérgező.
70. timycat (válaszként erre: 50. - Ramcsika)
márc. 24. 21:21
Azt ugye tudod, hogy az elég veszélyes játék? Ha nem tartod a mértéket súlyosan egészségkárosító, illetve a berendezést is tönkrevágja?
69. Ms_Daisy (válaszként erre: 68. - Ghost👻)
márc. 24. 20:56
De boltba kéne
68. Ghost👻 (válaszként erre: 67. - Ms_Daisy)
márc. 24. 20:35
Ha nem muszáj akkor ne, ne menj utcára!
67. Ms_Daisy (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
márc. 24. 20:29
Addig home office meg ne menjünk az utcára?
66. Ms_Daisy (válaszként erre: 64. - Channa*)
márc. 24. 20:28
Jesszusom
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook