Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy viselitek a munkanélküliséget? fórum

Hogy viselitek a munkanélküliséget? (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 87. - Channa*)
2021. jan. 30. 21:06

Nem akarok kötekedni, csak egyszerúen értek hozzá, ennyi.


Csak azért szóltam bele, hogy aki olvassa tudja nem így működik, ahogy leírtad.

87. Channa* (válaszként erre: 86. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 21:04

Akkor nem a munkaképesség volt írva.

Nem értek az általuk használt kifejezésekhez.

Az egyik 43%, a másik 46% ha jól emlékszem, amire nem járt ellátás, csak az aktívkorúak emelt összeg 27 eFt/hó.


Vagy csak hazudok egyszerűen, de az is lehet, hogy most te akarsz velem kötekedni.;)


De teljesen mindegy is, hiszen mi nem szólunk egymáshoz. Vagy még is?


Rá is csodálkoztam, hogy megszólítottál és nem másnak írtad, hogy én miket hazudozok össze-vissza:DDDD

86. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 85. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:49

Már bocsánat, de ez nem így működik. Ha és amennyiben CSAK 43 %-ban munkaképes valaki, akkor 57 %-ban beteg.

Ha nem kap ezután ellátást, azt jelenti, nem volt meg a kötelezően megszabott munkaviszonya.

85. Channa* (válaszként erre: 82. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:42

Fogalmam sincs. Kint várakoztam, amikor a tesóm bement, így csak annyit tudok, hogy megnézték őt és a papírjait, majd 30 nap múlva jött a levél, hogy 43%-ban munkaképes, 40%-ban meg nem tudom milyen.

És oda volt írva neki, hogy milyen melót végezhet.

84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:41
Nem pofára megy, hanem melyik orvoshoz kerül valaki.
83. Channa* (válaszként erre: 79. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:36
Pedig, azokat százalékolják le, aki depressziós vagy alkoholista...
82. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 81. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:36
Szerintem pofára megy ez a dolog.Ki mennyire szimpatikus.
81. Channa* (válaszként erre: 76. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:34

Csodálkozok is rajta.


Fura ez az egész. Van akit 1 db porckorongsérvvel simán leszázalékolnak, rokkantkártyát kap, stb.


Mást meg akkor sem, ha nincs feje...

80. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 78. - Birebora)
2021. jan. 30. 20:34
Ez igaz!
79. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 75. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:33

Hát én már azt se értem, hogy pl nalunk anyam volt leszazalekolva..depresszioval tobbre mint én, akinek nincs vastagbele, sztómával élt 5 hónapig és a mai napig műtétről műtétre járok a tönkre ment hasammal ami tokától bokáig fel van vágva..

Na most én nem degradalom a depressziót de azért ne tegyuk mar egy lapra ilyen esetekkel se mint a tesódé meg az enyèm..szerintem

Szemét egy dolog ez ami ott megy:(

78. birebora (válaszként erre: 76. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:32
Szerintem értsd jól. A költői túlzás arra ment amit Channa írt, mert az elmondottak alapján bizony járt volna a tesójának is. És az is biztos igaz, hogy sok múlik azon ki ül a bizottságban.
77. Channa* (válaszként erre: 73. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:30

Köszi!

Már nem is bosszankodunk rajta. Szerencsére azóta változott az állapota, bár még nem tud dolgozni, de hamarosan az is menni fog;)

76. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 74. - Birebora)
2021. jan. 30. 20:29
Azert az én fejem megvan hidd el nekem és megkaptam mégis.Na nem mondom, hogy bármikor odaadnám egy normális egészségétt😏
75. Channa* (válaszként erre: 72. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:28

Szívesen!

Már épp ideje volt, hogy megszűnjön ez a negatív diszkrimináció. Nagyon igazságtalan volt, hogy ugyan azt a munkát sokkal kevesebbért végezték azok, akik kaptak néhány ezer Ft rokkant ellátást.



Biztos sok múlik azon is, csak nem értem őket.

Nem látnak? Nem tudnak gondolkodni? Nem ők fizetik zsebből a rokkantellátást...

74. birebora (válaszként erre: 71. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:23
Még azt sem akinek hiányzik a feje. Én is így tudom.
73. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 71. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:21
😳Hát ezt nem is értem.Sajnálom🙁
72. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 70. - Channa*)
2021. jan. 30. 20:20

Ez jó hír!Nem tudtam mert 2022be megyek csak felulvizsgalatra..

Koszonom az infot!!

Amúgy nagyon sok múlik azon, hogy ki az aki épp ott van és milyen kedvében van..

2021. jan. 30. 20:17

A leszázalékolás egyáltalán nem egyszerű.

A tesómat úgy nem százalékolták le, hogy nem volt csípőprotézise és csak járókerettel tudott közlekedni.


A bizottság szerint nyugodtan vállalhatott volna ilyen állapotban takarítást és villanyszerelést is. Bár arra nem volt ötletük, hogy hogyan jut el a munkahelyére és arra sem, hogy a járókerettel, hogy megy fel a létrára...


Tehát, én meglepődök, ha valakit leszázalékolnak mostanság...

70. Channa* (válaszként erre: 69. - Valakivagyok1984)
2021. jan. 30. 20:14

2021. január 1-től annyit keresel, amennyit akarsz!

Már nem bukod el a nyugdíjat és nem kell kevesebbért végezned azt a munkát, amit mások többért végeznek!

69. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 20:12

Nekem nem volt már munkaviszonyom amikor leszázalékoltak.Vagyis táppénzen se tudtam lenni már előtte se,mert pont egy nagy műtét miatt vesztettem el a munkámat, úgyhogy ez az 1 év ez nem igaz.

Viszont nem olyan könnyen megy ám ez a dolog.Egy sérv miatt nem százalékolnak le.

Ha már van egy alap betegség majd jön a sérv mint pl nálam..5. hasimutétem lesz a 3 éven belül és a sérvek a nagy műtéteim eredménye,na így már megkaptam a leszázalékolást, ami mellett egyébként lehet dolgozni is,egy bizonyos összegik..ha afölött jelentenek be már bukod a nyuggert.

68. Channa* (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 18:25

Akkor torna, torna, torna, hogy az életed ne erről szóljon.


Én nem vagyok műtét párti, főleg nem egy gerinctájéki műtétnek. Én nagyon féltem, hogy lebénulhatok, hiszen 5 műtétem lett volna és az orvos azt mondta, hogy körbe rakják lemezzel és jól megcsavarozzák. Gondolom ezt az érthetőség miatt mondta így, de ha belemegyek, akkor kb. 2-3 évem elment volna a műtétekre, felépülésre.


A Sportkórházba jártam egy dokihoz, aki egy nagyon jó, szintén Sportkórházas gyógytornászhoz küldött. Tudom, egyik sem hitt abban, hogy megúszom a műtéteket, de nem lett igazuk;)


Sajnos most és egyébként is nagyon nehéz munkát találni egy közel 50 éves nőnek, bár nem lehetetlen. Kitartás kell hozzá és minden követ meg kell mozgatni, azaz az összes ismerősnek kell szólni, még olyannak is, aki szerinted nem segítene.


Nem tudom, hogy milyen szakmáid vannak, de azt igen, hogy a vendéglátósoknak most nagyon nehéz, és még nehéz is lesz nekik minimum 3 hónapig, ha nem tovább.

Véleményem szerint május előtt nem lesz változás.


És ha te vendéglátósként dolgoztál eddig, akkor ezért is nehéz lesz elhelyezkedned, hiszen senki nem fog veled kezdeni, mert azt gondolják, hogy a nyitás után lelépsz.

Ha jól emlékszem, akkor valahol említetted a vendéglátót, ezért írom ezt...


Azt is tudom, hogy hiába felelne meg sok ember a kereskedelembe, ők sem vesznek fel senkit, mert elegen vannak.


A gyárak viszont talán felvesznek, bár oda inkább fiatalabbakat alkalmaznak, mert azt gondolják, hogy ők rugalmasabbak, illetve őket egyszerűbb kitenni néhány hónap múlva.


Nem rég olvastam viszont a MÁV honlapján, hogy február közepéig lehet jelentkezni jegykezelőnek. Több munkavállalót keresnek, és először egy tanfolyammal kezdenek, amikor már van fizetés!


Esetleg nézd meg, szerintem azt tudnád csinálni, hiszen leülhetsz pihenni.


Ha bárhová behívnak, akkor ne mond el, hogy milyen betegségeid vannak, mert azt gondolják, hogy azért mondod, mert így nem tudod elvégezni rendesen a munkádat.


Az állás keresés sok időt elvisz. Én, amikor 2 évig nem tudtam elhelyezkedni a szakmámba, akkor tapasztaltam. Sokszor az egész napom elment csak arra, hogy jelentkezgettem állásokra, ezért napi 2-4 óra program kipipálható.


Napi 1 óra torna, azaz már el is ment kb. 5 óra a napból, aztán egy kis házimunka, esetleg séta, vásárlás.


Én legtöbbször a profession-on jelentkeztem állásokra. Ott teljesen olyan érzése van az embernek, hogy felesleges időtöltés.


Érdemes megnézni a jófogást is, mert ott sokszor telefonon is tudsz kommunikálni a hirdetővel.


Illetve, a munkaügyiközpontot is érdemes rendszeresen látogatni.


Én a munkanélküliségem első 3 hónapjában jól elvoltam, majd el kezdtem aggódni, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni, amitől beteg lettem...


Ekkor ajánlott egy ismerős egy pincér állást, amit elvállaltam és végre dolgoztam, nem éreztem magam haszontalannak, és pénzt is kerestem valamennyit.


Aztán ismerős által sikerült újra elhelyezkednem. Ráadásul egy olyan ismerős ajánlott melót, aki soha eszembe se jutott volna, hiszen amikor előzőleg a főnököm volt egy másik helyen, akkor úgy éreztem, hogy nem vagyok a kedvence. De tévedtem, hiszen a munkámat tartotta annyira jónak, hogy felajánlott egy nem is rossz állást.


Tehát, fel a fejjel!

Egy porckorong sérv nem a világ vége!

És bízzunk benne, hogy hamarosan nyit az ország és el tudsz helyezkedni.


Addig is viszont kérd a családod, ismerőseid segítségét...

2021. jan. 30. 17:21
Nem is akarom magam leszázalékoltatni, nem is erről nyílt a fórum.
2021. jan. 30. 17:08
Egy porckorongsérvvel senkit nem százalékolnak le.
2021. jan. 30. 17:05
És nem is akarom magam leszázalékoltatni, szerintem felesleges is lenne még akkor is ha valóban megtehetném. Elég sok munkahely azért nem foglalkoztat még leszázalékoltakat.
64. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 62. - Channa*)
2021. jan. 30. 17:04
Deréktájékon porckorongsérv.
63. Bless the child (válaszként erre: 53. - Ariana)
2021. jan. 30. 16:19
Pszichiátriai papírokkal felesleges bepróbálkozni, a bizottság se hülye. Meg a pszichiáter se
62. Channa* (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 16:17
Milyen sérved van?
61. semleges (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. jan. 30. 16:16
Ez most nem volt jó példa. Te kapod a nyugdíjat, neki pedig nincs bevétele. Nagyon nem mindegy.
60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 15:34
Igen, márciusban kapok pénzt utoljára onnan. Teljes összeget amit lehet kapni, 33 éves koromig be se voltam regisztrálva. Meg is lepődtek, hogy sose vettem igénybe a segélyt de eddig mindig volt munkám.
59. a32f396a94 (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 15:33
Nem a te hibád és sajnos nem egyedüli eset. Ez az ország ilyen. Az összeszerelőüzemekre építenek, de ebből még nagy bukta lesz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook