Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi magas vérnyomás fórum

Terhességi magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. dec. 10. 09:57

Jah, és annak ellenére, hogy minden eredmény jó (vér, vizelet, cukorterhelés, súly, stb...), kivétel (?) a vérnyomás, titeket is ijesztgetnek terhességi toxémiával? :S

Én túlsúlyos vok, de a 26 hét alatt 5 kilót híztam, a terhességet megelőzően pedig 15-öt adtam le...Szóval sztem még jó vagyok...és még dolgozom is. Vélemény? Hozzászólás? :D

2009. dec. 10. 09:54
Sziasztok, újra írok...a témával kapcsolatban. Szóval, végig jártam a magam kis kálváriáját a vérnyomással kapcsolatban, és jelenleg ott tartok, hogy dopegytet szedek, 3x1-et. Ma a védőnőnél normális volt a vérnyomásom (végre nem csak otthon!). Szóval, aki gyógyszert szed a terhessége alatt, és mondjuk "olyan", mint én - aki otthon jót mér, fehér köpeny láttán magas vérnyomása van -, az a gyógyszer szedése alatt jó eredményt "produkál" a fehér köpenyesek előtt is? Remélem érthető voltam.... (26 hetes vok)
195. Shyana (válaszként erre: 194. - Dinus82)
2009. dec. 3. 10:16
huh akkor jó messze laktok :)
194. Dinus82 (válaszként erre: 193. - Shyana)
2009. dec. 3. 09:59
Ahhoz képest, hogy Pest 250km, valóban nincs... :)
193. Shyana (válaszként erre: 192. - Dinus82)
2009. dec. 3. 09:54
Nincs annyira messze :)
192. Dinus82 (válaszként erre: 191. - Shyana)
2009. dec. 3. 09:42

Igen, szombaton voltunk Fürstenfeldben. Kapott pici rucikat. :) A nagyobb vásárlás majd januárban lesz, de annyira szeretnék neki tenni valamit a fa alá. :)

Múlt szombaton a Robival mentünk. Ő most suliban lesz, de megígértem Anyámnak, hogy Őt is kiviszem, mert szeretne Ő is valamit az unokájának. Tőlünk csak 80 km. Szerintem megéri néha kimenni.

191. Shyana (válaszként erre: 190. - Dinus82)
2009. dec. 3. 09:39

Akkor jó :)))

Vettetek már valamit a picinek? :)

190. Dinus82 (válaszként erre: 189. - Shyana)
2009. dec. 3. 09:29

Igyekszem. :)

Kiírtam magamból a mérgemet, már ettől kicsit jobb lett.

189. Shyana (válaszként erre: 188. - Dinus82)
2009. dec. 3. 09:28

Sajna rossz hirek mindig vannak :( De ne idegeskedj mert az most nagyon nem tesz jót neked!

Pihenj sokat!

188. Dinus82 (válaszként erre: 187. - Shyana)
2009. dec. 3. 09:11

Nem-nem, semmi ilyesmi.

Tegnap kiakasztott a védőnő, aztán kaptam egy rossz hírt, hogy meghalt egy vendégem. Már a keddi hírekben bemondták, hogy H1N1 szövődmény miatt, pedig még a család sem tudta, hogy pontosan miért, mert csak tegnap volt a boncolás.

Aztán erre még rátett egy lapáttal, hogy este felhívott a fodrász kolléganőm, hogy egy helyi lapban megjelent egy cikk, amiben megemlítik az üzletünket és ma ügyvédhez kell mennünk, hogy kiderítsük mit lehet tenni. Kolléganőm azt mondta perelhetnénk rossz hír keltése miatt, de nekem nem hiányzik ez a cirkusz. Itthon vagyok táppénzen, nyugalomra lenne szükségem és akkor ilyen sz@rokkal büntetnek.

Azt hiszem kicsit már hisztis is vagyok.

De azért a vérnyomásom ne menjen fel... ezt lesz a legnehezebb megoldani.

187. Shyana (válaszként erre: 186. - Dinus82)
2009. dec. 3. 08:49

Álmosságon kivül jól :)

De mi baj van? Mit érzel? Remélem nem kaptál el valamit

186. Dinus82
2009. dec. 3. 08:44

Szia!

Én olyan nyamvadtnak érzem magam. Vagy nem is tudom... erre nincs is szó.

Pici lányka mocorog ezerrel hajnali 4 óta. Szerintem érzi, hogy valami nem O.K. nálam.

Remélem Ti jól vagytok.

185. Shyana
2009. dec. 3. 08:40

jó reggelt!

Hogy vagytok? :)

2009. dec. 1. 14:12

szia anita74!

33 hetes terhes voltam amikor ez a probléma felmerült.Attól kezdve folyamatosan szedtem ezeket a tabikat egészen addig amig a lánykám megszületett...azzal együtt minden tünet nyomtalanul eltünt.Igy a bogyókat sem kellett már többé szednem!

Mondta neked a dokid ,hogy szedd tovább a bogyókat szülés után?mennyi volt az a magas vérnyomás ami a kontrollon jelentkezett?

183. Dinus82 (válaszként erre: 182. - Anita74)
2009. dec. 1. 12:57

Szia!

Köszönöm! :)

182. anita74
2009. dec. 1. 12:56

Szia Tájn!

Neharadugj, hogy megkérdezem, de te kezdettől fogva ezt szedted, vagy a terhesség alatt alakult ki a magas vérnyomás!!Csak azért kérdezem, mert ugye nekem is terhesség alatt alakult ki, és most is szedek bogyókat, akkor most mennyivel előbb kell másfélét szednem??ha valaki volt ilyen helyzetben kérem irja meg!!Köszi előre!!

Dinus!!

Gratula a kislányhoz!!Nekünk sem lenne rossz!! Kisfiú után, na puszika a többieknek is.

181. Dinus82 (válaszként erre: 179. - Fd1afef558)
2009. dec. 1. 08:23

Szia!

Gratulálok a kislányodhoz. A legfontosabb, hogy minden rendben volt... :)

180. Dinus82
2009. dec. 1. 08:21
Köszönöm a gratulációt mindenkinek! :)
2009. dec. 1. 00:44

Gratulálok!

Én toxémiás terhes voltam... doxium és Dopegyt tbl-t szedtem ez alatt.

A szülés spontán nem indult be ezért a 40.hétre az orvosom meginditotta.Normális uton szültem meg a kislányomat aki most már 8 hónapos lesz!

178. kesey (válaszként erre: 174. - Dinus82)
2009. nov. 30. 23:53
Szívből örülök!..,"és, hogy egy héttel nagyobb a koránál",,hát számít az...,a lányok egyébbként is hamarabb érnek.:-)))
177. mezeizse (válaszként erre: 176. - Dinus82)
2009. nov. 30. 19:07
Örülök, gratulálok!
176. Dinus82 (válaszként erre: 175. - Shyana)
2009. nov. 30. 14:39
Nagyon köszönöm! :)
175. Shyana (válaszként erre: 174. - Dinus82)
2009. nov. 30. 14:32
Gratulálok :)))))))))))))))
174. Dinus82
2009. nov. 30. 14:01

Sziasztok!

Egy picit eltérek a vérnyomás témától. Csak szeretném veletek is megosztani, hogy a mai UH szerint KISLÁNYUNK lesz. :) Doki először csak 70%-ra merte mondani, de aztán egyértelművé vált. Egy héttel nagyobb a koránál, de az a lényeg, hogy nagyon szépen fejlődik és minden rendben van vele. :)

173. kesey (válaszként erre: 172. - Anita74)
2009. nov. 29. 22:31

Huu,ez akkor egy kicsit komplikált.Én azért nem gondolnám, hogy befektetnének,mert szerintem ambulánsan is betudják állítani a vérnyomásod.Csupán egy hozzáértő,és lelkiismeretes orvos kell,és ezért is nehéz válaszolni a kérdésedre.:-(

Mivel nekem magán nőgyógyász dokim volt,de fura mód,az a ritka tipus,aki mindenre odafigyel,és neki köszönhetem, hogy - bár én császárral szültem ugyan ,a( magasvérnyomás miatt),-egyébként mondta előre, hogy a spontán szülést felejtsem el-.Viszont a 30.héttől 3 hetente vérvételre küldött,és ott derült ki az is, hogy a pajzsmirigyműködésem, se százas (szóval arra plusz gyógyszert kellett szednem),és késöbb 36.héttöl a magzati véráramlást is szinte naponta megnézette.

Egy szó mint száz,nekem ugyan magánorvosom volt, de lehet egy sztk-s doki is abszolut lelkiismeretes.Ember kérdése az egész.

Szurkolok!

172. anita74
2009. nov. 29. 08:27

Szia kesey!

Előre is köszi a választ, de most kicsit meg vagyok keveredve!!Szülés után jó volt a vérnyomásom, de pont mikor mentem kontrollta vérnyomás ellenőrzésre, szerintem pont akkor lett magas!!Úgy, hogy a bógyóimat most is szedem, de csak a körzetishez járok, gyógyszert íratni így máshoz nem!!Úgy, hogy reggel két féle gyógyszert is szedek, este meg egy félét!!Úgy, hogy nem tudom mi lesz!!Majd lehet befeketetnek,, hogy beállítsák a gyógyszereket rajtam??Ilyet is hallottam!!Nekem így jó a vérnyomásom, de ha nem szedném már fájna a fejem mert véletlenül mikor pár napra elmentünk nyaralni, itthon hagytam a gyógyszereim, és fájt a fejem egy picit!!Úgy, hogy már lehet a szervezetm is megszokta...

Nekem már akkor mondták, ha esetleg akarok még egy babát valószínű, hogy császár lesz annak is a vége!!Csak ne szülessen előbb a baba..!!Hát nem is tudom majd mi lesz...

Jővő héten akarok menni dokihoz, csak még azt nem tudom kihez ide Veszprémben??

Sztk??Vagy magánorvos??

Csonrádyról is nagyon jókat hallottam, lehet ő kerül a választom alá...

Na most mennem kell, köszi a választ..

171. kesey (válaszként erre: 156. - E584b61b26)
2009. nov. 28. 23:27
Egyébként olvastam, hogy a Dopegyt egy ősrégi gyógyszer,de ez az egyetlen,ami nem jut át a placentán.Üdv a gyógyszergyártóknak!
170. kesey (válaszként erre: 161. - Shyana)
2009. nov. 28. 23:25
Nekem is ez volt,..pusztultam...,ráadásul felpumpálta 220Hgmm-ig 15 percenként.
169. kesey (válaszként erre: 166. - Bando)
2009. nov. 28. 23:21

Szió!Szerintem konzultálj az orvosoddal,mert nekem egy kicsit furi az, hogy még mindig nem állitottak le a vérnyomáscsökkentőkről.Ezek szerint a szülés után is magas maradt a vérnyomásod???

Csak azért kérdezem, mert nekem utána teljesen rendeződött, sőt még alacsony is, úgyhogy visszatérhettem az imádott kávézásaimhoz.:-))

Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy a következő terhességemnél, lehet, hogy nem lesznek magasvérnyomás gondjaim,sem toxémiám.Persze semmi nem kizárt.:-(;de nem tartja valószínünek.

Úgyhogy, szerintem ne szedj semmit, mert lehet, hogy a következő terhességed abszolut problémamentes lesz.

168. Dinus82 (válaszként erre: 167. - Anita74)
2009. nov. 28. 17:32

Szia!

Üdv köztünk!

Gratulálok a babádhoz és remélem, hogy a tesó sem várat sokáig magára. Bízom benne, hogy lesz olyan aki tudja a választ a kérdésedre. Sajna én passzolok. Első babámat várom és mindig magas volt a vérnyomásom...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook