Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi magas vérnyomás fórum

Terhességi magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
77. Shyana
2009. nov. 11. 12:28
Nyuszogo Veletek mi újság?
76. Shyana (válaszként erre: 75. - Dinus82)
2009. nov. 11. 12:28

Biztos nálatok is minden rendben lesz :) emiatt ne aggódj :)

Amúgy ahogy megszültem a vérnyomásom visszaállt a rendes értékekre :)

75. Dinus82 (válaszként erre: 73. - Shyana)
2009. nov. 7. 16:17
Örülök, hogy jól van, akkor nagy szerencséd van. Remélem nekünk is az lesz. :)
74. Dinus82 (válaszként erre: 73. - Shyana)
2009. nov. 7. 16:15
Robim vizsgázott fősulin üzleti kommunikációból, és elkísértem. Kirándultunk egyet. :)
73. Shyana (válaszként erre: 72. - Dinus82)
2009. nov. 7. 15:44

Mi volt Veszprémben?

Pici fiacskám jól van :) Szerencsére nagyon jó baba :)

72. Dinus82 (válaszként erre: 70. - Shyana)
2009. nov. 7. 15:24

Szia!

Mi jól. Nem rég értünk haza Veszprémből, most sziesztázunk. :)

Drágaságod???

71. Dinus82 (válaszként erre: 69. - Kesey)
2009. nov. 7. 15:23

Szia!

Köszi, hogy ezt is megosztottad velem. Ilyet még nem tapasztaltam, de jövő vasárnap töltöm a 24. hetet, úgyhogy résen leszek.

A heg zavarna legkevésbé, mivel már most is úgy festek mint egy matyó hímzés. :) Köszönhetem ezt autó balesetnek és 2 anyajegy levételnek.

Szóval rontani már nem tud az összképen a császár. Én ezzel kapcsolatban 2 dologtól félek, de még egyszer sem mertem leírni, annyira cikinek gondolom. Igazából 2 apróság, mégis ezek aggasztanak. Egyik a gerinc szuri, másik a katéter.

Múltok beszéltem róla egy ismerőssel, aki ápolónő és császárral szült. Ő megnyugtatott, de még egyikben sem volt részem, ezért úgy képzelem, hogy nagyon rossz. Nem tudom megmagyarázni, miért pont ez a 2 a mumus nálam. :) Amúgy is, ha simán megy minden, ezeknél nagyobb fájdalmat is el kell tudni viselni.

Hát majd kiderül a végén, hogy mi lesz...

70. Shyana
2009. nov. 7. 14:53

Sziasztok :)

Hogy vagytok?

69. kesey (válaszként erre: 66. - Dinus82)
2009. nov. 7. 00:42

Szió! Szupi, hogy pozítivan állsz a dolgokhoz..,ez erény..,én is ilyen típus vagyok!Magam sem gondoltam egy percig sem, hogy bármi gond lehet,csak a sok "kórházi írástudó" paráztatott be.

Amire viszont figyelj!Nekem a 24.héttől elkezdett zsibbadni a karom, de rettenetesen.Nem volt éjjelem,nappal mikor használtam (vezettem az autót, meg ilyenek..)sokkal jobb volt,bár a kezem akkor is nagyon nehéznek éreztem;vagyis azt mondanám,hogy "tudtam,hogy van".Már arra gondoltam,hogy paranoiás vagyok,és az éjszakai fájdalmat vetítettem rá. Szegény párom masszírozgatta eredménytelenül.Aztán éjszakánként felváltva forró,majd hideg vízbe áztattam...,hátha csökken a fájdalom.Így volt..,ideig-óráig.:-))

Már úgy éreztem, hogy ezt nemfogom kibírni, és aztán a 34 héten mint amit elvágtak.Aztán kezdődtek a vérnyomással való gondjaim.

Most már tudom, hogy a toxémia kezdő tünete volt az oedema,és ez okozta a zsibbadást a karomban.

Szóval..,és ezt akartam igazán mondani Neked, hogy minden tünetre figyelj!

...,és szerintem egyáltalán nem gáz, ha császárral szülsz,a fontos csak az, hogy minden rendben legyen veletek!

Arról nem is beszélve, hogy az a kis heg a hasam alján már alig látszik.

Szurkolok Nektek!

68. Dinus82 (válaszként erre: 67. - 3374d74025)
2009. nov. 6. 16:42

Szia!

Én is ilyesmitől tartottam az elején, de a gyógyszerek megteszik a hatásukat.

Örülök, hogy végül minden rendben lett veletek és gyönyörű a kislányod.

Én most igyekszem csak jó dolgokra gondolni, és akkor biztos minden rendben lesz.

2009. nov. 6. 15:01
Szaisztok!Nekem a 34 héttől kellett Dopegyt.Előtte 110 volt a vérnyomásom.Aztán szépen lassan felment.36 hetes voltam mikor reggel 154et mértem.Mondtam páromnak befelé a kórházba.És még jó mert terhességi toxémia lett és 248/174 es vérnyomással vittek a műtőbe.Reggeltől estig sok gyógyszert injekciót nyelv alá fújós gyógyszert kaptam de már le vinni nem tudták.Így sürgősségi császár lett!Szóval ez egy alattomos dolog,és sűrű mérést igénnyel.Nekem azt mondta a doki ha aznap nem megyek be akkor lehet hogy másnap már nem éltem volna,és a Fanni se. MÉRJÉTEK SŰRŰN A VÉRNYOMÁST!
66. Dinus82 (válaszként erre: 65. - Kesey)
2009. nov. 5. 08:16

Szia!

A nehézségek ellenére szép a történeted. Örülök, hogy minden rendben zajlott és köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Köszi a biztatást is. Most már én is pozitívan állok a dolgokhoz. A gyógyszerek engem rendben tartanak. Ma megyek dokihoz. Gondolom kiderül, hogy kell e folytatnom a bogyókat, vagy visszaküld a kardiológiára. De mindegy is, hogy lesz, mert amíg én jól érzem magam, addig a babával is tutira minden O.K.

65. kesey
2009. nov. 4. 21:37

Sziasztok!

Én januárban szültem császárral.34.-hétig még dolgoztam is,vagyis totál jól voltam...,aztán kezdődtek a problémák.Terhességi magasvérnyomás,180/100Hgmm,3x2 Dopegyt. 3x2 Cordaflex nem csökkent 160Hgmm alá,aztán az alkalikus foszfatáz értékem emelkedett az egekig,meg a pajzsmirigy Tsh-m sem működött rendesen, úgyhogy kész káosz volt minden.Mire a 36.héten Nst-re mentem már bent is tartottak, mivel szerintük a babám sem mozgott úgy, ahogy kellett volna.Sírva mentem haza a cuccaimért,aztán még 2 hétig bent feküdtem, és egy csütörtöki napon a 38.héten kiírtak délután császárra.De az én Fiam már éjjel megakart születni,úgyhogy utolsóból lett első.:-))Igaz, hogy császárral, és 2600grammal,de egészségesen 10-es Apgarral és ma már 10kg.Úgyhogy ne keseredjetek el,igaz, hogy a 3 hét maga a pokol volt..,főleg amikor az uh-n beparáztattak, hogy a babám kissúlyú, és a toxémia miatt nem fejlődik rendesen...,na szóval azt a karácsonyt nem kívánom senkinek.De volt egy tündéri dokim, aki bíztatott,aki tudta, hogy mit jelent a "terhesgondozás"aki megvigasztalt,aki tudta,hogy minden rendben lesz, és majd megnő a fiam idekint.:-))

Szóval...,nincs kesergés, mert mára van egy tündéri, okos ,örökmozgó fiam,akire mindenki rácsodálkozik.:-)))

Úgyhogy lányok..,fel a fejjel minden rendben lesz!:-))

64. Shyana
2009. nov. 4. 13:06

Csak megmutatja lassan magát :)

A halványzöld jó szin, nálunk is azért lett sárga hogy ha fiú ha lány jó legyen.


Nyuszogó köszönöm :)

63. Dinus82 (válaszként erre: 62. - E584b61b26)
2009. nov. 4. 12:03

Szia!

Lestem a naplódat. A 119-es bejegyzéstől teljesen oda vagyok. :) Én már most népdalokat énekelek a Manónak. 16 évig néptáncoltam. Ez a mindenem. Jó látni, hogy más is kedveli ezt a stílust. Harczku Ági meg amúgy is nagy favorit... :)

2009. nov. 4. 11:41

Sziasztok!

Mostanában nem tudtam jönni túl sokat épp hogy a naplóm megírtam és a kisasszony már riasztott is!:DD



csodaszép a pici fiúcska!Gratulálok és nagyon sok boldogságot nektek!

:))

61. Dinus82 (válaszként erre: 60. - Shyana)
2009. nov. 4. 11:39

Még nem tudjuk. Remélem ennek a hónapnak a végén kiderül. Akkor megyünk 4D-re.

Ezért a szoba halvány zöld lesz. az fiúnak is és lánynak is jó.

60. Shyana (válaszként erre: 59. - Dinus82)
2009. nov. 4. 11:13

kiváncsi leszek milyen lesz :)

tényleg mit is mondtál fiú vagy lány?

59. Dinus82 (válaszként erre: 58. - Shyana)
2009. nov. 3. 21:07
Naplóba majd megy a kép mindenképp. :) Bár ez még csak az alapszín lesz. Dekorációval lesz feldobva kicsit. :)
58. Shyana (válaszként erre: 57. - Dinus82)
2009. nov. 3. 18:39

Köszönöm szépen :)


Remélem majd megmutatod milyen lett :)

57. Dinus82 (válaszként erre: 56. - Shyana)
2009. nov. 3. 15:11

Szia!

Hát én tegnap lefigyeltelek. :) Nagyon nagyon gratulálok neked. Gyönyörű babád van. Remélem minden rendben zajlott. :)


Én jól vagyok. A napokban lesz festve a babaszoba. :)

56. Shyana
2009. nov. 3. 14:58

Sziasztok!

Ma 1 hete megszületett a kisfiam :)

Dinus, Nyuszogó Ti hogy vagytok?

55. Lucusmanó (válaszként erre: 54. - Dinus82)
2009. okt. 27. 19:14

Szia!


Így van, ezen ne aggódj. Így a jobb, hogy észrevették és kezelik. Hidd el, ezzel véded meg Őt!

54. Dinus82 (válaszként erre: 53. - Lucusmanó)
2009. okt. 21. 14:16

Szia!

Köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.

Tényleg az a lényeg, hogy a babáddal minden rendben. Most már én sem aggódok annyit. Elfogadtam, hogy nem biztos, hogy minden simán fog menni, de annak érdekében, hogy a picurkával minden rendben legyen, csinálhatnak velem bármit.

Az is lehet, hogy a végére meg minden O.K. lesz. Sose lehet tudni.

2009. okt. 21. 11:21

Sziasztok!


Nekem terhességi magasvérnyomás és a legvégén császár. :-/


Gyomorfájással mentem kórházba a kiírt nap előtt 5 nappal, aztán a vizsgálatoknál kiderült, hogy gyógyszerekkel teletömve 180/120 és van fehérje a vizeletben. Azonnal megcsászároztak.


6. hónaptól kezdve gyógyszereztek, Dopegyt (3x1) és Depressan (2x1), a Dopegyt azóta is megy (2x1, a kicsilány 7 hónapos).


Úgyhogy sajna én így jártam. De a kislányom gyönyörű és egészséges, ami a lényeg. :)

52. Shyana
2009. okt. 15. 18:02
Persze majd irok :)
2009. okt. 15. 16:05

Tutira eszembe fogsz jutni a következő napokban.

Ha túl leszel a nagy eseményen és már hazaengednek, és persze, ha lesz egy szabad perced, nézz majd be ide is és oszd meg velünk az örömhírt. :)

50. Shyana (válaszként erre: 49. - Dinus82)
2009. okt. 15. 06:36

Köszi :)

Hát remélem most már tényleg hamar eljön az idö

2009. okt. 14. 19:50
Gondolom szeretnél már túl lenni rajta. Én még csak a felénél járok, de együtt érzek. :)
48. Shyana
2009. okt. 14. 15:01

Ne is mondjátok :) Már alig várom, de doki szerint kihúzzúk végig, csak nehogy tovább is :)

Örülök hogy rendezödik a vérnyomásod, látod nem lesz semmi gond :)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook