Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen érték alapozza meg a terhességi magas vérnyomást? fórum

Milyen érték alapozza meg a terhességi magas vérnyomást? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 21. 15:24
Orvosa válogatja. És őszintén szólva a szülés nem is a dokin, hanem a szülésznőn múlik.
2010. febr. 21. 14:39
Húú... amiket írtatok két gondolatot indított el: Az egyik, az, hogy csak érzi az ember, ha baj van, a másik, az meg az, hogy ennyit a fogadott orvosról... Nekem sztk dokim van, aki nagyon rendesen odafigyel rám.
2010. febr. 20. 10:27

Gyönyörű kisfiad van! :-)

Köszi, de hogy tényleg sikerül-e majd a végén eldől. Addig meg csak csendben örülök magamban.

27. Sly001
2010. febr. 19. 20:58
Hát mi meg úgy vagyunk vele(főleg én)hogy semmiképp sem mernénk több gyermeket vállalni.Egyik orvos sem adott rá garanciát,hogy nem fordul elő még egyszer ez a súlyos állapot.Még epidurális érzéstelenítést sem engedett a dokim,csak altatást,annyira nagy volt az életveszély.Úgyhogy marad a kisfiam egyke,mint én vagyok...Azért örülök,hogy nektek sikerült!!!
2010. febr. 19. 19:16

Nekem még tolófájásoknál se mutatott semmit az nst, pedig addigra már legszívesebben a falat kapartam volna. 12 órát vajudtam egyedül és fájdalomcsillapítás nélkül. Holott fogadott orvosom és szülésznőm volt. :-(

A vérnyomásom meg nem nagyon izgatta a dokimat. Mikor 32 hetesen már nem nagyon mozgott a kislányom annyit mondott rá, hogy biztos lusta.

Most egy másik városban másik orvosnál fogok szülni. De előtte végeztem egy kis közvéleménykutatást. Piszok drága doki, de úgy voltunk vele, hogy több babát nem szeretnénk elveszteni és normális apás szülést tervezünk. Igaz, ehhez 120 km oda és 120 km-t vissza kell utazgatnom. :-(

25. Sly001 (válaszként erre: 23. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 19. 19:07
Hát éppen ez az,hogy én magam vettem észre,hogy gond van.Pedig az első terhességem volt.Még szerencse,hogy megvettem a "problémák a terhesség alatt" című kiadványt,amiben olvastam,hogy már 140/90 vérnyomásnál kórházi kezelést javasolnak.Ekkor azonnal bevitettem magam a kórházba.Az volt a poén,hogy még ott sem akartak bentfogni,úgy kellett erőszakoskodnom,amire nagynehezen néztek egy NST-t,ami 10 perces fájásokat mutatott,ezért koraszülés gyanújával maradhattam,de csak fektettek,ki sem vizsgáltak,csak 2 nap múlva hétfőn.Pedig ha előbb kiderül mi a gond,megkaphattam volna a tüdőérlelőt is.
2010. febr. 19. 19:04
Egyébként mikor 34 hetesen 170-es vérnyomással és mamutlábakkal bementem a kórházba, hogy vki nézzen már meg, mer vasárnap van és nem akarok így nekimenni az éjszakának, először lecsesztek, hogy mit keresek ott, majd közölték az ügyeletes doki császároz, úgyhogy menjek haza nyugodtan. Mondtam el nem megyek addig, amíg valaki nem látott. Másfél óra múlva megvizsgált egy doki és közölte, hogy 1,5 ujjnyira nyitva vagyok azonnal feküdjek le.
23. szitaszivárvány (válaszként erre: 22. - Sly001)
2010. febr. 19. 19:01

És csak vonogatják a válukat, mert biztos, hogy hisztis a kismama. De nem vagyunk hülyék, érezzük, ha valami nincs velünk rendben! Mi már orvosi hanyagság miatt vesztettünk el babát.

Szerencsére nálatok időben észbe kaptak!

22. Sly001
2010. febr. 19. 18:55
Az én kisfiam a 29.héten született,anyai Hellp-syndroma miatt.A 24. hét után kezdődtek a gondok.Gyakran vérzett az orrom,úgy éreztem nagyon fáj a gyomrom,a hátamba is kisugárzott(a májam volt megnagyobbodva,ez okozta).Én vettem észre,hogy magas a vérnyomásom,és tele voltam vízzel.A fogadott orvosom és a védőnő nem tulajdonítottak jelentőséget a panaszaimnak.Én mentem be a kórházba,mert éreztem,hogy nagy a baj.Ott is csak magas vérnyomásra és összehúzódásokra kezelgettek,a 3.napon néztek csak vérképet.A májfunkcióm az egekben volt,a véremben alig volt vérlemezke(PLT).A vizeletemben fehérje volt.Még aznap megcsászároztak altatásban,nem volt idő, hogy tüdőérlelőt kapjak.3 napig voltam az intenzíven,kisfiam pedig lélegeztetőgépen.Két hónapig volt inkubátorban.Ma már lassan 6 éves szép kisfiú,de akár mind a ketten meg is halhattunk volna.Egy hajszálon múlt...
2010. febr. 19. 18:38

1550 gramm volt és 35. héten hagytak megszülni. 1 hétig minden nap a szülőszobán voltam, de leállították a szülést, mert kaptam tüdőérlelőt és azt várták, hogy legyen hatása. Nem is volt gond a légzésével.

Nálatok is általános volt a felsőlégúti fertőzés?

20. micimacko72 (válaszként erre: 19. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 19. 17:54
Köszönöm! Nálatok sem volt gond? Mekkora már a gyerkőc?
2010. febr. 19. 16:59
Akkor gyorsan összeszedte magát! Mi 4 hétig voltunk. Örülök, hogy nem lett semmi baja!
18. micimacko72 (válaszként erre: 17. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 19. 16:47

1300 g és ma már 6 éves :-))

szerencsére nem lett semmi baja, 6 hétig volt kórházban hizlaláson .-)))

17. szitaszivárvány (válaszként erre: 15. - Micimacko72)
2010. febr. 19. 16:41
32 hetesen hány kilós volt a babád? Nem lett semmi baja?
2010. febr. 19. 16:41
vízhajtó csak akkor kell, ha a szövetekben megáll a víz. De gyógyszert nem adnak rá. Én 7 kg híztam a terhességem alatt, az utolsó 1-2 hétben még rámjött ugyanennyi víz, a papucsomba nem fért bele a lábam akkorára dagadt és ez a magas vérnyomás és a meleg (július volt) miatt alakult így.
2010. febr. 19. 16:29

Sziasztok!

A cékla is nagyon jól karbantarja a vérnyomást.

A vizhajtókkal vigyázzatok hisz a magzatviz is viz!

Én a kisfiamat 32. héten 242-es vérnyomással szültem, nálam volt fehérje is.

2010. febr. 19. 13:54

a tárkonyt nem kimoindottan, a kajákat inkább oregáno-bazsalikum keverékkel fűszerezem, a tejfölt imádom:-) sok almát és narancsot eszem, most a pomelóra szoktam rá, de igazából az igazi ételeket is kívánom (spgetti, husikák körettel, na meg a tésztaféléket, amit nem lenne szabad)

Köszi a tippejket!

2010. febr. 19. 12:36

Szereted a tárkonyt? Én ilyenkor abból kicsit többet teszek az ételekbe, így nem érzem fűszertelennek.

Gyakorlatilag úgy kellene étkezni, mint a mediterrán emberek. Párolt zöldség, hal, fehér húsok. Sok recept van pl. candidásoknak, ami ilyenkor nagyon hasznos tud lenni. És ha vizesedik a lábod akkor sok tejfölt, vízhajtó gyümölcsöket szoktak ajánlani, bár így tél végén nem is tudom mivel lehetne helyettesíteni.

12. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 19. 06:50
Kb. minden jó kaját kerülni kéne:-) csak sósat és szénhidtátot ne egyek. kezd gyümölcsmérgezésem lenni és a húsoknak nincs semmi íze só nélkül, szóval módjával diétázok.
2010. febr. 17. 18:07

Nem volt fehérje a vizeletben.

Én egész idő alatt szédelegtem gondolom az ingadozás miatt. Mikor 170/ volt, akkor úgy éreztem semmi gond, kivéve, hogy akkorára dagadt a lábam, hogy nem fért a papucsba. Legalább 7 l víz állt meg bennem.

Ne stresszeld magad mert annál rosszabb. Elmondta a doki, hogy milyen ételeket kell kerülnöd?

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - Szitaszivárvány)
2010. febr. 17. 17:21
volt fehérje a vizeletedben?
2010. febr. 17. 17:20
nekem gyógyszerrel van 120 és 140(150) között, nagyon ingadozik, percek alatt is, de jó a közérzetem, babókám is szépen mocorog. Az a baj, hogy nagyon stresszelem magam attól, hogy nehogy magasat mérjen a doki, nos meg is van az eredménye..:-(
2010. febr. 17. 12:34

140/90 a felső határérték.

Én 160/80-nal kerültem a kardiológiára a 18. héten. Azóta is gyógyszert szedek rá. Állandó 130/80-on tartja, de a pulzusom így sem nagyon tud 100 alá menni.

2010. febr. 17. 12:09

Az első terhességem alatt nekem is 135-145/ között volt. Azt mondták határeset, mígnem már 32 hetesen nem mozgott, 34 hetesen 170-es vérnyomással kórházba fektettek és egy hét múlva 1550 grammal született a kislányom.

Most megint 135-140 között vagyok.

2010. febr. 17. 11:57

Alapvetően ugyanúgy, mint terhességen kívül: 140/90 felett. De figyelni már akkor érdemes, ha a terhesség előtti vérnyomásod fölé emelkedik tartósan, ilyenkor még nem kezelik, ha határérték alatt van, de naponta többször kell mérni.

Nekem a terhesség előtt 135-145 között volt, nem kezeltük, annyira határérték. Most a hetedik hónapban vagyok, és újra elérte ezt a szintet, úgyhogy most már naponta háromszor kell mérjem, és hetente betiktálni a dokinak.

2010. febr. 17. 11:54
140/90 felett, ha tartósan marad.
2010. febr. 17. 11:53
neked mennyi?
2010. febr. 17. 11:53
A lányomnál is ez volt a problémám és most is mérnem kell.
2010. febr. 17. 11:52
140/ felett
2010. febr. 17. 11:45
Milyen érték alapozza meg a terhességi magas vérnyomást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook