Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi magas vérnyomás fórum

Terhességi magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
17. Shyana (válaszként erre: 15. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:48
Szerintem azért figyeld otthon is a vérnyomásod mert lehet neked is úgy van hogy csak a dokinál ilyen magas, akkor meg az annyira nem vészes. Én naponta 3x mérem és irom, ezt szoktam a dokimnak bemutatni
16. e584b61b26 (válaszként erre: 11. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:48

Köszönöm :)

Én is ugyanígy álltam a gyógyszer dologhoz:S

És lám lám amitől nagyon félsz és sokat gondolsz rá sajnos előbb utóbb bevonzod!

Hozzáteszem iszonyatosan fel is voltam vizesedve!

83 kilóval mentem be szülni és 4 nappal szülés után 67 kiló voltam :S

Szörnyen néztem ki!És azt hittem örökre oylan maradok!


Egy gyógymód van,nem ezen aggódni és agyalni,gondolatokat elterlni,RENGETEGET PIHENNI!!Olvasgatni és minden amihez kedved van,és akkor nem lesz semmi baj:)

És kérdeztem a dokit a klinikán,és azt mondta hogy akinél kialakul mind a két tünetegyüttes tehát a toxémia azokat sem császározzák minden esetben csak azért kell bent feküdni hogy súrún ellenőrizni tudják a magzatot és a flowmetriát!:)

15. Dinus82 (válaszként erre: 12. - Shyana)
2009. okt. 9. 10:47

Húúú, akkor Neked is jó magas.

Ez azért biztató. Ha lehet, én is szeretném elkerülni a császárt.

2009. okt. 9. 10:46
Szia Nem szeretnélek ilyesztgetni de szerintem akkor mindenképp korházban kéne lenned mert még normál állapotzban is rengeteg a 180 190 várandosan meg méginkább.
13. Dinus82 (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 10:46

Mikor hétfőn váratlanul beállítottam hozzá, akkor megvizsgált, nézte a baba szívhangját, és azt mondta, hogy vele minden rendben. Ez azért megnyugtató volt. Elküldött a kardiológiára. Ott álltam a folyosón több, mint 2 órát, mire kikönyörögtem az asszisztenstől, hogy hívjon már be. Csináltak EKG-t, meg vérnyomást mértek. A doki felírt a leletemre egy gyógyszert, de még receptet sem adott. Kicsit kiakadtam. Nem nagyon foglalkoztak velem. Kérdeztem, hogy receptet adna e. Az volt a válasz, hogy majd a háziorvos felírja. Szóval kardiológia után még mehettem a körzetimhez, hogy legyen receptem amivel ki tudom váltani a gyógyszert. Ez egy vicc...

A fogadott dokimat felhívtam, hogy elmondjam mit kaptam. Ő rábólintott, és majd 2 hét múlva megyek hozzá. Addig szedem a bogyót.

12. Shyana (válaszként erre: 6. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:40

nekem is hasonló szokott lenni dokinál, legutóbb is 160/110 volt :(

megkérdeztem hogy emiatt muszály e császárral szülnöm de azt mondta ez nem mérvadó, ez sok mindentöl függ

11. Dinus82 (válaszként erre: 5. - E584b61b26)
2009. okt. 9. 10:40

Szia! Látom Neked is kijutott a "jóból". Én is pont ettől tartok. De látom neked a vége felé kezdődtek a gondok. Én vasárnap leszek 19 hetes. Nem tudom, hogy lehet e még ennél rosszabb, de bízom a dokimban, meg a bogyókban amiket kaptam. Pedig az elején nagyon hangoztattam, hogy én aztán semmilyen gyógyszert nem szedek be. Hát ez most kicsit átértékelődött bennem. Tartok a korai kórháztól, de ha az kell, hozzá, hogy a babámmal minden rendben legyen, akkor nem fogok tiltakozni.

Gratulálok Neked is babához. :)

10. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - E584b61b26)
2009. okt. 9. 10:39

Persze toxémiáról csak akkor van szó, ah ez a két dolog egyidejűleg fennáll. Ezért mondtam úgy, hogy "rám ijesztettek", mert a védőnő mondta, hogy az is előfordulhat, hogy toxémiás leszek, akkor pedig irány a kórház és császár :(

Szerencsére ez elkerült. Napi vérnyomásmérés volt és diéta. :)

9. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:37

húha, ez tényleg nagyon magas még nem terhesen is :((

Mit mondott a doki?

8. e584b61b26 (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 10:36

amúgy orvosilag fogalmazva a toxémia: terhességi magasvérnyomás és fehérjevizelés.

Ezért az én diagnózisom is "toxémia" volt,bár fehérjét hála égnek nekem sem találtak a vizeletben ,viszont a vérnyomásom 180-190 volt :S

7. Shyana (válaszként erre: 4. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:35

Milyen gyógyszert kaptál?

Nem mondta a dokid hogy vezess naplót a vérnyomásodról?

6. Dinus82 (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 10:35

Szia!

Gratulálok a babádhoz. Akkor neked szerencsésen alakult. Én még csak a félidőhöz közeledek, de a megszokott 140/90-em (ami a felső határérték), az a héten 160/80 lett. A dokim is megijedt, meg én is.

5. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:33

Szia,nekem a 35.héten kezdődött,onnantól kezdve kórházban kellett feküdnöm a 37.hétig és Dopegytet kellett szednem.

Sajnos a kórházi felügyelet elkerülhetetlen mert ha hirtelen alakul ki valami akkor ott azonnal el tudnak látni.

Én pl nagyon bele voltam betegedve hogy ott kell lennem.És sómentes diétát is alkalmaztunk.

A 37.héten engedtek haza és utána a 39 héten és az 5 napon tehát a kiírt időpontnál 2 nappal hamarabb természetes úton megszületett a lányom!:)

Volt pedig szó róla h elkerülhetetlen a császár,mégis elkerültük :)

4. Dinus82 (válaszként erre: 2. - Shyana)
2009. okt. 9. 10:32

Szia!

Én is kedden voltam a kardiológián. Nekem is írtak fel gyógyszereket. Mindig is magasabb volt az átlagnál, de terhesség alatt ez veszélyesebb. Remélem a bogyók rendben tartanak. a védőnő, meg a házidoki riogatott kórházzal, és hát nem lettem nyugodtabb tőle.

3. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Dinus82)
2009. okt. 9. 10:30

Szia!


Második gyermekemnél a vége felé magas lett a vérnyomásom. Bár nem volt vészes (130-140), de az én átlag 90/50-eimhez képest igen. Egy pár hétre "beijesztettek" toxémiával is. Szerencsére nem lett semmi gond, a kiíráselőtt egy nappal született meg baby, normál úton. Kórházba nem kellett feküdnöm és gyógyszert sem kaptam. Gondolom mert annyira nem volt vészesen magas, illetve már csak néhány hét volt a szülésig.

2009. okt. 9. 10:30

Szia!

Hát sajna nekem is mindig magas vérnyomást mér a doki, kell is gyógyszert szednem. Elküldtek még kardiológushoz is. Kaptam 24 órás ekg-t is de az nem mutatott ki szerencsére bajt

2009. okt. 9. 10:27

Sziasztok!

Olyan kismamákkal és anyukákkal beszélgetnék, akik hasonló problémával küzdenek, vagy küzdöttek.

Érdekelne, hogy kellett e előbb kórházba feküdni, szükség volt e gyógyszerekre, vagy elég volt a diéta, természetes úton született e meg a baba, vagy elkerülhetetlen volta császár, és ezekhez hasonló dolgok.

Köszi mindenkinek, aki megosztja velem tapasztalatait.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook