Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi magas vérnyomás fórum

Terhességi magas vérnyomás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
107. kesey (válaszként erre: 103. - Dinus82)
2009. nov. 18. 20:47
Szurkolok én is!
106. kesey (válaszként erre: 90. - Dinus82)
2009. nov. 18. 20:46

Szió!Szerintem biztos, hogy lesz hamarabb uh-d mint a kötelező.

A dokid biztos nem felejti el, hogy a magasvérnyomásod miatt többször kell látni a babát.Legalábbis nálam így volt.Igaz, hogy neki volt uh gépe a magánrendelőbe,de őszíntén elmondta, hogy bizonyos dolgokat olyan szakember lát, aki nemcsak szülész-nőgyógyász, hanem radiológus is, vagy uh-t végző asszisztenshez küldött.

Persze ez már a késöbbiekben volt,amikor kiderült a toxémiám,úgyhogy másnaponta ültem az uh várójában.Flawotómiát végeztek (vagyis a magzati véráramlást).Úgyhogy nyugi..,gyakran látod majd a porontyot!:-))))

105. Dinus82 (válaszként erre: 104. - Shyana)
2009. nov. 18. 12:11
Valóban, egyáltalán nem. Rendes volt a nő aki csinálta. Már a múltkori vérvételen kiderítettük, hogy ismer pici korom óta, és most közben még letegeződtünk, elbeszélgettünk, szóval minden jó volt. :)
104. Shyana (válaszként erre: 103. - Dinus82)
2009. nov. 18. 11:56

Szia!

Biztos minden rendben lesz :) és látod nem volt annyira vészes ;)

103. Dinus82 (válaszként erre: 102. - Shyana)
2009. nov. 18. 11:42

Szia!

Megjöttem, nem volt vészes.

Holnap lesz eredmény, de a vizeletben van cukor. Ez azért még nem jelenti azt, hogy a vér eredmény is rossz lesz. Még bizakodok. :)

102. Shyana (válaszként erre: 101. - Dinus82)
2009. nov. 17. 20:17
Holnap irjál hogy mi volt :)
101. Dinus82 (válaszként erre: 100. - Shyana)
2009. nov. 17. 20:17

Köszi!

Hát már beletörődtem, hogy defektes vagyok. :)

100. Shyana (válaszként erre: 99. - Dinus82)
2009. nov. 17. 18:47

Gondolok Rád holnap :)

Jó kis álmaid vannak :)

99. Dinus82 (válaszként erre: 98. - Shyana)
2009. nov. 17. 14:23

Szia!

Egész jól. Holnap lesz cukor terhelés. Úgy várom, mint más a karácsonyt. :) Persze inkább azt, hogy túl legyek rajta.

Teljesen ki voltam akadva. Éjjel azt álmodtam, hogy a kórházi folyóson vonulok a gyönyörű zöld vizeletes pohárral. :D

Ez fog az agyamra menni. :)

98. Shyana
2009. nov. 17. 08:41

Jó reggelt :)

Dinus mi újság, hogy vagy/vagytok?

2009. nov. 13. 20:31
Itt a védőnő is és a doki is. Ha már UH nincs, legalább ebből jut duplán. :)
96. Shyana
2009. nov. 13. 14:51
Nekünk azt a védönö csinálta :)
2009. nov. 13. 11:20

Nálunk az a ritka, amelyiknek van.

Azért jobb lenne ha lenne, akkor gondolom minden hónapban láthatnám a Manómat. Így marad a szívhang keresgélés, de az is jó. :)

94. Shyana (válaszként erre: 93. - Dinus82)
2009. nov. 13. 11:03

ezt sose értettem hogy magándokinak hogyhogy nincs uh gépe :O

Nálunk volt, de a kötelezö vizsgálatok nekem is kórházban voltak

93. Dinus82 (válaszként erre: 92. - Shyana)
2009. nov. 13. 09:23

Igen, de a magánrendelőjében nincs UH. Csak a kötelezőket csináljuk és arra mindig behív a kórházba.

A 18 hetes megvolt október 5-én, a 30. hetem pont két ünnep közé esik, nem tartom valószínűnek, hogy akkor meglesz. Mi is utazgatunk párom szüleihez, stb. meg gondolom a doki is próbál akkor szabin lenni és csak szüléshez megy be, szóval szerintem az elcsúszna januárra.

Ezért lenne jó, ha a kettő között még beleférne egy valamikor. :)

92. Shyana (válaszként erre: 90. - Dinus82)
2009. nov. 13. 08:43

Ezzel én is igy voltam :) Igaz én havonta mentem uh-ra :)

Neked fogadott dokid van?

91. Shyana (válaszként erre: 88. - Kesey)
2009. nov. 13. 08:42
Köszönöm :)
90. Dinus82 (válaszként erre: 89. - Kesey)
2009. nov. 13. 08:19

Ez aranyos... :)

Csak a dokik azt elfelejtik, hogy ami nekik természetes, mindennapos, az nekünk maga a csoda. Néha én is azt hiszem, hogy bosszantom az enyémet, de minden alkalom viccesen, poénosan telik. :) Jövő héten tutira ki fogom akasztani. Meg szeretném majd kérdezni tőle, hogy a 30-32. hét előtt nincs e véletlenül valami "potya UH". A 18 hetes már baromi régen volt (majdnem 6 hete), a következő meg csak januárban lenne. Azt meg nem kell neki tudni, hogy mennénk majd 4D-re is. Most arra hajtok, hogy minél többször láthassam a Manómat. :)

89. kesey (válaszként erre: 85. - Dinus82)
2009. nov. 12. 19:29

Ne butáskodj már..,ezzel én is így voltam.

Nekem pl,mindig az járt az eszembe,hogy 4d uh ide-vagy oda,de egy kis "kakukktojást"hordozok a hasamba.Minden baromság az eszembe jutott, a dokim már kész volt tőlem;ugyhogy minden alkalommal azt kérdezte, milyen "baromságot" tartogatok mára neki.:-)

88. kesey (válaszként erre: 84. - Shyana)
2009. nov. 12. 19:23

Nagyon köszönöm!!

Azért Te sem panaszkodhatsz!:-DD

87. kesey (válaszként erre: 83. - Shyana)
2009. nov. 12. 19:21

Huha..,most teljesen elbizonytalanodtam..,lehet, hogy nekem is volt katéterem, csak nem emlékszem rá.

De..,most, hogy írtad hát nem is tudom ez totál kiesett.:-)

Szegény Dinus,akkor ezzel kapcsolatban baromságokat írtam neki.Mea culpa..,nem volt szándékos.

86. Shyana (válaszként erre: 85. - Dinus82)
2009. nov. 12. 17:40
Miért lennél tudatlan? :) én is csak azért tudom mert átéltem
85. Dinus82 (válaszként erre: 83. - Shyana)
2009. nov. 12. 17:04
Értem, tehát ha jön is a katéter, akkor az már csak az érzéstelenítés után. Néha kiakadok, hogy mennyire tudatlan vagyok... :D
84. Shyana (válaszként erre: 81. - Kesey)
2009. nov. 12. 15:51
Nagyon szép a kisfiad :) Gratulálok hozzá :)
83. Shyana (válaszként erre: 82. - Dinus82)
2009. nov. 12. 15:46

Nekem raktak be katétert pedig nem volt olyan gondom hogy nem tudok pisilni. Azért teszik be császár után mert nem szabad felkelni 6 órán keresztül, nem pedig azért mert tudsz e pisilni vagy sem.Amúgy semmit nem érzel belöle hisz az egész alsó tested el van érzéstelenitve az epidurálissal. Az kellemetlen amikor kiveszik, és még utánna kb 1 napig pisilésnél.

Az epidurális viszont egyáltalán nem fáj, és ha betartod hogy utánna tényleg nem emelgeted a fejed akkor utánna sem érzel belöle semmit.

Nekem az totál nem fájt

82. Dinus82 (válaszként erre: 81. - Kesey)
2009. nov. 12. 09:23

Huh, köszi, ez így sokkal jobban hangzik. Tényleg azt hittem, hogy mindenki kap katétert. De logikus, hogy minden esetben indokolt. Átaludni semmiképp sem szeretném a nagy eseményt, szóval biztos kibírom a szurit, hisz mások is kibírták előttem. Csak hát ugye az ismeretlentől való félelem bennem van picit.

Ha meglesz a babám, akkor meg úgysem arra fogok visszagondolni, hogy szurkáltak e vagy nem, hisz akkor már köztünk lesz a mi kis csodánk. :)

81. kesey (válaszként erre: 71. - Dinus82)
2009. nov. 12. 09:12

Szia!Nemtudom, hogy miért mondták Neked, hogy katétert tesznek be??? Nekem nem volt, és spinál után 12 órával már felis kelltettek mosakodni.Szerintem csak annak tesznek be, aki nemtud pisilni;úgyhogy efelöl nyugodt lehetsz.:-))

..,hát igen a "gerinc szuri"..,engem 2x szúrtak,és egyáltalán nem fájt,igaz, hogy akkor már nagyon helyezkedett a kisfiam, és nem is tudtam arra figyelni,csak az járt az eszembe, hogy csökkenjen már ez a fájdalom.:-(,pedig nem vagyok egy "beszari"lány.

Viszont fél évig minden éjszaka,és reggel nagyon fájt a gerincem, addig mig nem kezdtem el mozogni,utána már tök jó volt.Én azt gondolom viszont, hogy nem a spináltól, hanem mert a terhesség alatt megváltozott a gerincem statikája,( rossz testtartás, nagy has,belső oedema stb..)és addig míg vissza nem tér az eredeti állapotába ilyen tüneteket produkált. Egyébként már sokkal jobb.

Úgyhogy szerintem ezek miatt ne aggódj,bár választhatosd az altatást is, a spinál sokkal kiméletesebb,nem tömnek tele gyógyszerekkel(amúgy is kaptunk a terhesség alatt jó sokat -,legalább is én). Nem beszélve arról,hogy szerintem ne alud át azt a csodát, amikor hallod felsírni, és a kezedbe adják,és majd rád néz..Ma is gyakran gondolok arra a pillanatra!

Egy szó, mint száz,ne félj se a katétertől,mert nincs, és a spináltól sem! Sok sikert!:-))))

80. Dinus82 (válaszként erre: 79. - Shyana)
2009. nov. 11. 13:11
Viszek mindenképpen, de szokott lenni a laborban is. Bár amilyen az én formám, pont az orrom előtt fogyna el. :) Felkészült leszek... Anyámat is elviszem magammal, mert kell a szórakoztató személyzet a két órás várakozás alatt, meg az első vérvételen beájultam és nem szívesen megyek egyedül...
79. Shyana (válaszként erre: 78. - Dinus82)
2009. nov. 11. 12:47
Annyira nem vészes mint ahogy elöször hangzik :) Nem finom de azért iható :) vigyél citromos teát, de sima citrommal, úgy elég iható :)
78. Dinus82 (válaszként erre: 76. - Shyana)
2009. nov. 11. 12:36

Jaj, de jó. Akkor tényleg minden a legnagyobb rendben veletek.

Húú, de szeretnék én is már babázni. :))

Mához egy hétre cukor terhelés. Várom, mint más a karácsonyt (persze sok-sok idézőjelbe). :D

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook