Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szedett valaki a terhesség alatt Dopegyt-et magas vérnyomásra? fórum

Szedett valaki a terhesség alatt Dopegyt-et magas vérnyomásra? (beszélgetős fórum)


1 2
60. kisbögre (válaszként erre: 59. - Abesszin)
2010. ápr. 10. 18:12

Bocsi, csak közben elmentünk itthonról...

De hogy vagy gonosz. Nagyjából sejtem mire is számíthatok, ha itt lesz velünk a KISASSZONY!!!

Igen, leányzó lesz! És nevünk is van már, Petra Zita

Már most imádom, és alig várom, hogy itt legyen velünk!!! :)))

59. Abesszin (válaszként erre: 58. - Kisbögre)
2010. ápr. 10. 14:20

Igen, minden rendben :)

A barátnőmmel szinte egyszerre szültem az első és a második gyereket is (1 hónap és 1 hét difivel) és a lányomról már meg nem mondod hogy valaha koraszülött volt :)

Megértlek, az elsőt én is végig izgultam :)))

Hát igen, az éjszakák... ha aztmondom rosszabb lesz ha már kinntvan akkor nagyon gonosz vagyok? :)) Az első pár hónap kemény általában éjszakánként úgyhogy eddzed magad ;)Bár nekem ezzel is nagy szerencsém volt! Mi végig aludtuk őket :)

Gratula a 23. hetetekhez :)) Azt lehet tudni kisfiú vagy kislány? Névválasztással hogy álltok?? :))

58. kisbögre (válaszként erre: 57. - Abesszin)
2010. ápr. 10. 12:57

Az a fontos, hogy mostmár minden rendben van veletek!

Igen, nekem első baba...és szerintem az elsőnél természetes is valamennyire, hogy aggódik az ember!

Próbálok azért mindent úgy csinálni hogy megfeleljek az elvárásoknak.

Ja :) és élvezem hogy ott van a babó a pocimba, bár éjjel annyira nem élveztem, mikor nem hagyott aludni :)))

Mindegy ma vagyok 23. hetes, lesz ez még rosszabb is...

57. Abesszin (válaszként erre: 56. - Kisbögre)
2010. ápr. 10. 12:50

Szivesen :)

Reméljük minden rendben mert miért is ne lenne?!

Azért is irtam hogy ha néha picit zsibbadsz az belefér hisz ha nem vagy terhes is szokott zsibbadni valamid csak nekem ez már elviselhetetlen volt. gondolj bele, éjjel nappal állandóan zsibbadtam... mindig mintha ezer tű lett volna bennem. na nem is ijesztgetlek tovább, ez én vagyok/voltam a te szervezeted biztos jobban fogja viselni ezt a pár hónapot ;)

Viszont az se jó ha túlaggódsz egy terhességet :)

Ha mindenben csak a bajt keresed.. Élvezd hogy van egy pocaklakód :)))

Gondolom ez az első babád, a másodiknál már rutinosabb leszel ;)

De azért is irtam le a történeteim mert ha véletlen valakinek koraszülött lenne a babája, akkor sem kell ám kétségbeesni, hidd el olyan modernek már a koraszülött intenzív osztályok (PIC) hogy minden rendben lesz és egy gyönyörű egészséges babát kap vissza az ember az inkubátorból. Nekem nagy élmény volt de ez már más téma, nem ehhez kapcsolódik úgyhgy most azt a részt nem is fejtem ki bővebben csak egy mondat erejéig, hogy leírhatatlan érzés volt miközben mindenkinek 3-4kg-os babája volt és 56-62-es méretekbe vitték haza a kórházból a gyönyörű időre született babájukat az én kislányom 3x elfért az 50-es ruciban amiben hazavittük, igazi "interaktív játékbabám" volt pedig már 1 hónapos volt akkor :)))

56. kisbögre (válaszként erre: 55. - Abesszin)
2010. ápr. 10. 12:31

Köszönöm a válaszod. Nyugodt vagyok én, egészen addig, míg a védőnők nem ijesztgetnek...

A legutóbb mikor nézték a vizeletemet akkor teljesen tiszta volt...

A zsibbadásra visszatérve, van hogy előfordul, de nekem csak a lábam szokott és az is nagyon ritkán és csak az egyik!

Próbálok odafigyelni mindenre, bár ez olykor nem könnyű.

55. Abesszin (válaszként erre: 54. - Kisbögre)
2010. ápr. 10. 12:18

Szerintem megnyugodhatsz, nem lesz baja a babádnak :) Ráadásul amit te szedsz szerintem annyira kis adag, 2x1/2 a lényeg, hogy a vérnyomásod a normál értékek között mozogjon de nagyon fontos hogy emelett a védőnő vagy a doki rendszeresen nézze neked a vizeletfehérjét! Amíg az rendben van, a magas vérnyomás kordában tartható. Bár orvos nem vagyok de két ilyen problémásnak mondható terhességgel a hátam mögött ezek a tapasztalataim.

Megnyugodhatsz a dagadás miatt, az azoknál is dagad akiknek nincs magas vérnyomásuk, ez természetes, a terhesség velejárója! :)

Szerintem az apróbb jelekre kellene figyelni ha pld. mint nekem, rendszeresen zsibbadsz is pld az ujjad (nekem ez volt, a végén már fogatmosni is alig tudtam mert nem tudtam megfogni rendesen a fogkefét, éjszakákat nem aludtam a zsibbadástól és hiába mondtam a dokinak csak legyintett pedig később egy másik orvoshoz kerültem és ő azt mondta hogy ezek tipikus Toxaemia tünetek... :( Ez persze nem azt jelenti hogy ha egy kicsit zsibbadsz pár percig akkor baj van, én hosszú órákon át folyamatosan zsibbadtam! mostmár azt is tudom hogy azért mert a víz nyomta az idegeket a kezemben...

A diéta nagyon klassz, azzal jelentősen kontrollálhatod a vérnyomásod! Ez a pár hónap ennyit megér ;)


Szóval nyugi, minden rendben lesz, teljesen normális a lábdagadásod ezen rengetegen átesünk ;)

54. kisbögre (válaszként erre: 53. - Abesszin)
2010. ápr. 10. 12:01

Köszi a válaszodat, és hogy elmesélted a történetet!

Én mostmár 3 hete, lassan 4 hete szedem a Dopegytet, napi 2*1/2 adagban, szépen levitte a vérnyomást.

Dagad a lában, de csak a túlzottan sok üléstől vagy gyaloglástól. Az normális???

Remélem igen...

Tartom a sószegény diétát...már szinte semmit nem engednek enni... De a fő, hogy kerüljem a toxaemiát!!!

2010. ápr. 10. 11:51

Sziasztok!

Nekem van egyből két személyes élményem a témával kapcsolatban, a két lányom születéséről. Nem elijesztésképpen írom le a tapasztalataimat hisz nincs két egyforma terhesség csak gondoltam megosztom veletek a történetemet. Én mindenképp javaslom a vérnyomáscsökkentők szedését, szerintem nincs mitől tartani a szedésük alatt. Én ha nem szedtem volna most nem lenne két szép lányom!


Én mindkét terhességem alatt szedtem Dopegytet. Az első kislányomnál kb. 4 hónapos terhes lehettem amikor észrevették a magas vérnyomást, onnantól veszélyeztetett terhesen itthon voltam. De pár hét után már nem volt elég a Dopegyt, mellé szedtem még Corinfar 10 retard-ot is. A 33. héten rosszul lettem, kiderült, hogy terhességi Toxaemiám van (fehérje vizelés, 220 feletti vérnyomással a gyógyszerek szedése mellett, mindenem vizes volt és állandóan zsibbadt a kezem a sok víztől, a mentőben már hánytam és elájultam állítólag nyomta az agyamat a víz) ezért azonnali császárra volt szükség igy a lányom koraszülött lett. Vele 1 hónapot voltam kórházban amíg Ő a koraszülött osztályon volt inkubátorban.

Amikor második lányomat vártam, rögtön az elejétől végig kellett szednem a Dopegytet és mellé az Isoptin SR 120mg-ot mert már a kezdetektől előjött a magas vérnyomás és a vizesedés. Sajnos szintén a kórházban kötöttünk ki (ott a végén már napi 9 gyógyszernél tartottam!!!), akkor lehettem olyan 32 hetes terhes, újabb 4 hetet kihúztam a kórházba valahogy mindenféle gyógyszerrel de folyamatos magas vérnyomás miatt ismét császároztak. A cél volt a 36. hét hogy ne legyen koraszülött. Ezúttal is végig dagadtam mindenhol, vizesedtem és borzalmasan zsibbadt a kezem, lábam.


Most 26 hónapos a nagylányom (aki koraszülött volt) és 9 hónapos a kicsi! Gyönyörűek, egészségesek és ugyanolyanok mint akik időre születtek! Az életem legnagyobb ajándékai! :))

Én szerettem volna még egy gyereket de ezek után már nem merem bevállalni...


OFF: (Maradt 2 bontatlan doboz Dopegytem illetve az Ispotin-ból 4 levél (40db) ha érdekel valakit.

Babát váróknak: rengeteg kislány babaruhám, új és használt szoptatós párnám, elemes és kézi mellszívóm, bimbóvédőm, légzésfigyelőm... van, érdeklődni priviben)

52. e584b61b26 (válaszként erre: 51. - E584b61b26)
2010. márc. 30. 10:03
Amúgy örülök,hogy rendben van a vérnyomásod :)
51. e584b61b26 (válaszként erre: 50. - Kisbögre)
2010. márc. 30. 10:03
Semmit,a várandósság miatt van,mert sokkal több vért kell átpumpálni a szívednek,hogy a megfelelő mennyiségű oxigént küldje a babádnak.Ez természetes :)
2010. márc. 30. 09:41

Sziasztok Lányok!!!

Még valami felmerült bennem...

A gyógyszer mostanra szépen levitte a vérnyomásomat, azonban a pulzusom, gyakran van ok nélkül 100 felett, ami magas.

Ezzel mit kezdhetnék???

49. nono72
2010. márc. 30. 09:35

Szia!

Én szedtem terhesség alatt a kisfiamnak nem lett semmi baja.Ha nem szedtem volna a 9 hónap nagy részét a kórházban tölthettem volna.

2010. márc. 30. 08:41

SZIA

ÉN MÁR AMIKOR TEHERBE AKARTAM ESNI AZT SZEDTEM ORVOS JAVASLATÁRA,AZTÁN MINDKÉT TERHESSÉGEM ALATT VÉGIG SZEDTEM,NA NEM MINTHA ANNYIRA LEVITTE VOLNA A VÉRNYOMÁSOM.DE A GYERKŐCÖKNEK SEMMI BAJUK NEM LETT.

47. e584b61b26 (válaszként erre: 46. - Ab4b6bc17d)
2010. márc. 25. 08:09
Igen teljesen megváltozik a test,a bőr a kötőszövetek,a zsírszövetek.Keményebb munka visszanyerni a régi formát,de nem lehetetlen,meg ez szerintem genetika is,van akin nem is látszik,hogy várandós volt,van aki meg harcol a kilókkal keményen.
46. ab4b6bc17d (válaszként erre: 45. - E584b61b26)
2010. márc. 25. 07:56
Érdekes, mennyire és mennyit változik az ember terhessége után. Előtte, ha jött is rám pár kiló felesleg simán leadtam egy hónapnyi futással már. Most, hiába futok...
45. e584b61b26 (válaszként erre: 44. - Ab4b6bc17d)
2010. márc. 25. 07:49

nekem is jött+ a 68 re így 73 vagyok most,és hiába figyelek oda én is mit eszem,nem akar mozdulni,a héten elkezdtem tornázni és viszont már formálódik a dolog,várandósság előtt 60 kg körül mozogtam úgy nagyon jól éreztem magam,jó lenne leadni!

Majd a bab után ráérsz viszont cselekedni,tornáztok együtt :)

44. ab4b6bc17d (válaszként erre: 43. - E584b61b26)
2010. márc. 25. 07:45
Nekem sajna még jött rá vagy 15 kiló, úgy hogy most vagyok 99. Még kimondani is borzasztó, mert terhességem előtt világéletemben inkább vékonyka voltam, most meg öt év alatt sem tudtam leadni ezt a fránya többlettsúlyt. Most meg ugye már nem is folytathatom az örökös fogyózást, hogy újra babát várok, csak nagyon oda kell figyelnem, hogy mit és mennyit eszem.
43. e584b61b26 (válaszként erre: 42. - Ab4b6bc17d)
2010. márc. 25. 07:39
Nekem szinte azonnal,de a vízen kívül a többi felesleg azóta se :(
42. ab4b6bc17d (válaszként erre: 34. - E584b61b26)
2010. márc. 25. 07:30
Hát, nekem valamiért nem ment le szülés után az a 10 kiló, amit felszedtem :(
41. ab4b6bc17d (válaszként erre: 30. - Kisbögre)
2010. márc. 25. 07:29
Miért is ne? De nem ezen múlnak a dolgok. A lényeg, hogy a baba és te is egészségesen átvészeljétek :)
40. kisbögre (válaszként erre: 39. - E584b61b26)
2010. márc. 24. 18:19
Akkor beruházok egy vérnyomásmérőre...mert a mostani csak kölcsönkapott!!!
39. e584b61b26 (válaszként erre: 38. - Kisbögre)
2010. márc. 24. 18:18
Igen,nyomon kell követni
38. kisbögre (válaszként erre: 36. - E584b61b26)
2010. márc. 24. 18:18

Persze, a kórházban más...otthonra voltam kíváncsi :)

Mostmár mindig mérnem kell majd?

37. e584b61b26 (válaszként erre: 36. - E584b61b26)
2010. márc. 24. 18:17
dopegyt után 2 órával mértem
36. e584b61b26 (válaszként erre: 35. - Kisbögre)
2010. márc. 24. 18:16
Mikor kórházban voltam nyilván nővér,aztán kaptam vérnyomásnaplót abba írtam reggel,délben,este.
2010. márc. 24. 18:15

És lányok ti magatoknak mértétek végig? Vagy doki mérte? Esetleg a védőnő?

Mert most nekem a nődokim, egy hétig minden napra mondta a mérést.

Biztos ami biztos mérem 2 óránként...

34. e584b61b26 (válaszként erre: 33. - BRIGI0906)
2010. márc. 24. 18:10

Nekem kordában tudtuk tartani!szerencsére.Viszont a végén 83 kg val mentem be szülni,mikor hazaengedtek aznap már csak 70 voltam és szülés után 1 héttel 68.

Nagyon gyorsan lement a víz,olyan furcsa volt utána a lábam,láttam az ereket meg minden,előtte meg dagi volt meg olyanok voltak a lábujjaim mint a sültszalonna. :D

2010. márc. 24. 17:56
Sziasztok:én is szedtem a vége felé már 3x2öt de akkor is 150/105 volt a vérnyomásom!Miután meglett a kis lányom utána már másnap 120/80 volt!Nagyon vizes voltam 38kg hiztam de ennek több mint fele viz volt!!!!
2010. márc. 24. 14:24

Köszi lányok a válaszokat!


Esetleg ha valaki még mondana tapasztalatokat, megköszönném!

31. e584b61b26 (válaszként erre: 30. - Kisbögre)
2010. márc. 24. 14:17
hát persze:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook