Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. júl. 10. 17:17
Nem. Ha azt vesszuk, hogy mindenki kenytelen azert kimenni kulfoldre, hogy megeljen, jovot epitsen szakmatol fuggetlenul. Szegyen, hogy ez az orszag nem kepes arra, hogy biztos hatteret nyujtson.
689. mosolyka1111 (válaszként erre: 688. - 06718ca650)
2012. júl. 10. 17:11
Én így beszéltem meg a lányommal is, orvosira készül, esélye is van rá, és eleve külföldön tervezi a jövőjét. Mondtam neki, hogy semmi gond, de azzal számoljon, hogy az orvosinak a tandíját majd a kinti fizetéséből részletekben vissza kell fizetnie. Hát, ez van.
688. 06718ca650 (válaszként erre: 686. - Mosolyka1111)
2012. júl. 10. 17:09
:D hát ez jó, ha egyszer kint találok olyan munkát ahol hasznát veszem a diplomámnak valaha életemben, visszautalom az akkori kormánynak a tandíjamat kinyalhatjátok megjegyzéssel. :)
2012. júl. 10. 17:08
nem
2012. júl. 10. 17:06
Nekem az a véleményem, hogy a kinti fizetéséből röhögve visszafizeti részletekben. Még jobban jár úgy is.
685. 06718ca650 (válaszként erre: 681. - O.melinda)
2012. júl. 10. 17:06
és fizesse vissza mindeki az általános iskola költségét, meg mindent amit eddig "kapott", amint átlépi az orszéghatárt egy jobb élet reményében. világos.
684. 06718ca650 (válaszként erre: 675. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 17:05
hagyja? kikényszeríti. :)
2012. júl. 10. 16:37
És a határon köpni is kéne, meg hányni is egyet...
682. M0ncsa (válaszként erre: 681. - O.melinda)
2012. júl. 10. 11:26

Igy van. Sot, en tovabb is mennek, hamar visszafizetesrol van szo. Ne csak a tandijat kelljen visszafizetni, hanem a mindenfele gyedeket meg gyeseket meg egyeb tamogatasokat, amit az allam fizet, amig a kismamak otthon gyerekeznek 3-6-X evig. Mert ezt ugye annak remenyeben kapjak, hogy majd lesz uj munkaereje az orszagnak, ha a csalad kikoltozik, fizessek vissza ezt is.


Se vege, se hossza nem lenne a felsorolasnak, ha ugy istenigazabol belekezdenenk.

2012. júl. 10. 11:12
Nemcsak az orvosok tanulnak az állam pénzén.Mindenkire egyformán vonatkozzon a törvény.Ha az orvos visszafizeti,fizessen a mérnök,a jogász,stb.Tehát mindenki.
680. M0ncsa (válaszként erre: 678. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 10. 10:57
Nyilvan, ez egy nonszensz ugy, ahogy van. Nem az a megoldas, hogy a frissdiplomasokat eroszakkal itt tartani, hanem az, hogy atszervezni a koltsegvetest ugy, hogy az orvosok (es mindenki mas, akit erint a tema) rendes fizetest kapjonak. Akkor majd nem fognak akarni elmenni, ennyi.
679. michelle.r (válaszként erre: 676. - Trapiti)
2012. júl. 10. 09:58
Egyetértek. Én sem orvos vagyok.
2012. júl. 10. 09:53

Egyébként szerintetek ezt reálisan hogyan lehetne ellenőrizni.. Hogy lehet a mai világban ellenőrizni, hogy ki megy a nénikéjéhez, ki megy mondjuk a férje után háztartást vezetni (netán diplomásan), meg ki megy feketén dolgozni...

Meg egyáltalán hova..


Mert ha valaki Indiába megy, vagy Dél-Afrikába, akkor mi van??

677. michelle.r (válaszként erre: 657. - M0ncsa)
2012. júl. 10. 09:52
Teljesen politikamentesen, ennek az országnak a jelen helyzete az évszázados történelmében benne van :(.
676. trapiti (válaszként erre: 674. - Michelle.r)
2012. júl. 10. 09:50
Akkor fizesse vissza mindenki... de fizesse vissza az érettségi költségét is, az egyéb szakmák költségét is... egyébként pont az orvos az, akiért simán fizetni fognak a külföldi kórházak ha arról van szó, aprópénz nekik amiről itt szó van.
675. michelle.r (válaszként erre: 651. - M0ncsa)
2012. júl. 10. 09:50
Ez más eset. Én arra ugrom, amikor azt hallom, hogy itthon megszerzi a diplomát és már uzsgyi. De ha az ország ezt hagyja, ne csodálkozzon ;)
674. michelle.r (válaszként erre: 648. - F64f0d9a69)
2012. júl. 10. 09:47
Igen, de boldoguljon a saját költségén. Nem vicces, hogy állami költségen megszerzi az ember a diplomát, majd elhúzza a csíkot? Mondom, én is ezt csináltam, de ettől még tényleg röhej, hogy ezt az ország hagyja. A világ meg rajtunk röhög, mert azonnal kapj a a jól képzett munkaerőt.
673. Ditta67 (válaszként erre: 670. - Trapiti)
2012. júl. 9. 22:22

Csakhogy!Kell-e itt a gondolkodó ember?

Csak baj van vele!

Rabszolgák kellenek!Csináld ezt,csináld azt és NE GONDOLKOZZ!

Úgyhogy nyugodtan el lehet menni!

Hogy mi lesz pár év múlva?/Nem is olyan soká/

Kit érdekel!:((

672. 4c1a787e8f (válaszként erre: 671. - Trapiti)
2012. júl. 9. 19:57

És ez úgy általában a "szakképzett" emberre vonatkozik. Politikai - és nem aktuálpolitikára gondolok, hanem az "elmúlt időszak" fenekestől felforgatott társadalomképéről - okok miatt lett ma magyarországon a "munkás" olyan fogalom, amilyen. A 10x-es fizetést leszámítva az se mindegy odább, hogy embernek néznek a munkádért. Itthon csak büdös melós vagy.


De ezt leírhatom úgy is, hogy ha orvos, akkor meg "szolgáltatást nyújtasz"... (Ergo azt csinálod, amit a beteg mond.)


Egymást kéne már megbecsülni végre..


Itt mindenki társadalmi kisebbrendűségi érzéssel küzd, és mindenki másnak akarja magát mutatni, ami... Rengeteg energia megy el erre..

671. trapiti
2012. júl. 9. 17:43
Orvosoknál még nem hallottam, de nekem van pl. olyan szakképzett intenzíves ápoló kolléganőm, aki tanulmányi szerződéses volt, vagyis a kórház fizette a tandíját, cserébe 5 évig itt kellett volna dolgozni, Adódott egy lehetősége, a külföldi kórház egy összegbe kifizette a tandíjat a mi kórházunknak, vitte a szakembert. Nekik megérte, és egyre több ilyen lesz... érdekes, ott tudják, mennyit ér a szakképzett ember, itt meg azt hiszik, ha visszafizeti a tandíjat, akkor már nem veszít semmit az ország...
670. trapiti
2012. júl. 9. 17:40

Még egy gondolat:

aki külföldre megy és tartósan kint dolgozik, az annyival többet keres, hogy nem lesz probléma kifizetnie a tanulmányai árát... csakhogy egy 5-10-15 év gyakorlattal rendelkező, szakvizsgázott orvos, olyan mint a védett állat... eszmei értéke van. Kifizet pár millát néhány év alatt gond nélkül... aztán mi lesz? Beáll az a pénz dolgozni? Mert szakképzett, gyakorlott orvost nem fognak tudni venni rajta. Bosszúnak jó ez az egész, de elég kicsinyes... az országot nem segíti ki a bajból, és az elmenő orvosokat azért lássuk be nem fogja földhöz vágni.

669. trapiti (válaszként erre: 668. - M0ncsa)
2012. júl. 9. 17:31

Még a sebészből is ritka az ilyen, a legtöbb ott sem gazdagodik meg... ezért mondja mindenki, a hálapénz az eü dolgozók 1-2%-a zsebébe megy.

Egyébként nem tartanám jónak azt sem, ha leadná, mert attól fogva nem az határozza meg a döntéseket, hogy mi jó a betegnek és mi a szakmailag helyes, hanem hogy mit óhajt a sebész...

Egyébként az intenzív osztály sem az a hely,. ahol nagyon sokan akarnának pénzt adni. A tapasztalatom meg az, hogy aki szerencsétlen adna, attól meg nincs szíve az embernek elfogadni...

668. M0ncsa
2012. júl. 9. 17:27

Tudod, trapiti, mindjart mas lenne a gyerek fekvese, ha a sebesz nem pofatlanul a az ember kepebe rohogne, hanem szepen megosztana azt a halapenzt, amit kap, a mutet resztvevoivel. Nem kell mind, tartsa meg akar a felet, a masik felet meg ossza szet aranyosan. Szerintem ezt kovetelne a parasztbecsulet. De en ugyebar bolygot tevesztettem, ergo a velemenyem nem mervado :)

Persze fent emlitettek meg mindig nem oldjak meg az osszes tobbi eu-s helyzetet, akik ugyanugy dolgoznak latastol mikulasig, irodakban, laborokban, beteget meg eletukben nem latnak. Nyilvan halapenz sincs, ugye.

667. Ditta67 (válaszként erre: 663. - Trapiti)
2012. júl. 9. 17:18

Na erről beszéltem!

Hogy kopogás és köszönés nélkül bejön a beteg,kiadja az utasítást mit csináljunk és ha nem az van,fenyegetőzik,hogy feljelent!

Hogy csak akkor mehetünk szabadságra,ha van helyettes.

2012. júl. 9. 17:15
Én is úgy gondolom, hogy ez az ország szégyene és kudarca. Szórják a milliárdokat mindenféle baromságra -hozzáteszem, nem csak ez a kormány-ahelyett, hogy látványos, köz-és nem pedig önéredkű célokat támogatnának!Jogok és kötelezettségek. Mindig kettőn áll a vásár!Az orvosi pályát biztos nem elsősorban a pénz miatt választják, mert úgy gondolom, embereket gyógyítani egy hivatás!Szükség van a megfelelő kompenzációra, hogy ne omoljon össze mégjobban a már egyébként is omladozó rendszer!De ez nem csak az egészségügy területén van így sajnos...
665. M0ncsa (válaszként erre: 663. - Trapiti)
2012. júl. 9. 17:14

Bizony, milyen igazad van! Ezt nagyon tudom, es ezert vagyok mindig mindenkivel nagyon kedves es figyelmes, szeretnek is a noverek :D (megjegyzem, itt nem ehberert dolgoznak, de nem ez a lenyeg).


Amugy meg pontosan ismerem a szitut, anyu is orvos, nem ambulans. Gondolhatod, milyen jol fizetett es megbecsult a munkaja... ha a tulorait visszamenoleg kifizetnek, abbol vehetnenk egy lakast mostazonnal :D

664. M0ncsa (válaszként erre: 661. - 4c1a787e8f)
2012. júl. 9. 17:11

Nekem is felmilla derengett, de mivel nem voltam benne biztos, inkabb nem irtam... Hat, ennyi.


Es igen, ez a szegyenek szegyene, hogy a mentos-apolo gyereke a gimnazium utan (amit kituno eredmennyel elvegzett), el kell mennie dolgozni, mert nincs penz finanszirozni az egyetemet... ez a masik modja, hogyan veszik el a potens kader Mo-n. No comment.

663. trapiti
2012. júl. 9. 17:05

Így van... miért csak az orvos fizesse vissza? Mert sokaknak fáj, hogy külföldön is piacképes tudással rendelkeznek az orvosok... akkor fizesse vissza mindenki, aki kimegy. Nekem pedig fizessék vissza az elmúlt 12 évet, a kiadatlan szabadságokat, a kifizetetlen túlórákat... akkor lesz miből visszafizetnem az egyetemet... bár nem tudom, akkor mire volt jó hogy az elmúlt 12 évben magyar embereket gyógyítottam :(


A férjem mérnök, már fél éve Norvégiában dolgozik... eljutottunk arra a pontra, hogy semmivel nem tudnának visszatartani, az anyagi gondjaink azáltal, hogy bevállaltuk a különélést, azt hogy havonta 1x látjuk, megoldódtak, ha kétmilliót adnának havonta, akkor sem maradnék. Az okok rég nem anyagi természetűek...

- szenvedélyem a szakmám, de gyűlölöm, hogy milliomos sebészek szolgálója legyek... nem vagyok alapvetően irigy, de gyűlölöm, hogy az a sebész akinek a Lexus-a lent áll a kórház előtt a képembe röhög amikor megtudja, hogy az összetört 16 lves autó helyett egy 14 évest tudtunk venni amivel boldog és elégedett voltam

- gyűlölöm, hogy ki vagyok szolgáltatva hozzátartozóknak, betegeknek, és mindent el kell tűrjek, hogy úgy beszélhetnek velem nap mint nap ahogyan én még emberrel életemben nem beszéltem... hogy 10 beteg vagy hozzátartozó közül aki kimegy az intenzívről jó ha egynek kijön a száján egy köszönöm... hogy ahhoz hogy kivehessek két hét szabadságot másik két hétig minden második éjszakát végigdolgozok... hogy tíz órákat vagyok bezárva egy olyan műtőbe ahol nincs megoldva az altatógáz elszívása... stb stb stb És ennek ellenére az a mániám, hogy még mindig ezt akarom csinálni. De ha elnézem a családomat, a gyerekemet, amikor látom hogyan változott meg a férjem fél év norvég munka mellett akkor azt modnom, Ő ellenük és magam ellen sem követhetek el akkora bűnt, hogy ittmaradunk...

662. f64f0d9a69 (válaszként erre: 657. - M0ncsa)
2012. júl. 9. 16:52
Persze nem szeretnék politizálni,de mégiscsak tőlük függ, hogy ki tanulhat (főleg - még - ingyen)... :(
661. 4c1a787e8f (válaszként erre: 644. - M0ncsa)
2012. júl. 9. 16:42

Sógoromnak félmilla/félév. Persze kredittől függően, de kb.. ennyi full kredittel a BME-n..


És így van, egy tisztességes nappali mellett legfeljebb megbetegedni van lehetősed, nem dolgozni..


Az meg azért gáz, hogy egy mentős-áplónő párosnak meg "szegény"-nek kell hogy minősüljön a gyereke.. Ez asszem az ország szégyene, nem az övéké...


Nem olvastam végig a topicot, és már biztos írtatok róla, de szerintem nem lenne igazságos csak az orvosokkal visszafizettetni. Vagy mindenki fizesse vissza, aki kiviszi a tudását, vagy senki... Legfeljebb egy magyar bölcsész nem viszi ki...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook