Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


2011. jún. 5. 23:19
Az én exem ügyvéd, ő is elment Svájcba mert ott ötször annyit keres mint itt. Nagyon jól tette, hisz senki nem a saját pénze ellensége.
29. Panni58 (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2011. jún. 5. 23:18
A németek úgy oldják meg, hogy már rég nem ölnek milliókat orvosképzésbe, hanem tökéletesen megfelelnek nekik a jól képzett török vagy magyar orvosok is...
28. zizabella (válaszként erre: 21. - Pen80)
2011. jún. 5. 23:18

Ez is egy korrekt megoldás lenne...

Csak nálunk ingyenes az egyetem.

27. eszterlánc77 (válaszként erre: 21. - Pen80)
2011. jún. 5. 23:17
Én is elmennék ha ott jobb lehetőségem lenne. Sőt azt ne mond, hogy ha te megtehetnéd és orvos lennél nem mennél el. Becsülje meg az ország őket és akkor nem megy el senki.
26. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2011. jún. 5. 23:17

Nem csak vissza fizettetném,de nem is engedném haza,itt ne vállalhasson többet munkát.

Akadt azért erre humánusabb megoldás is,hogy a kecske is jóllakjon,és a káposzta is megmaradjon.Kiengedik őket heti 1-2 napra,többszörös pénzért amit itt kapnak.Akinek ez nem felel meg,az fizesse ki kamatostól a taníttatását,és menjen Isten hírével,vissza se nézhessen.Meg aztán milyen pofátlanul tömik itt is a zsebüket,na és a magánrendelések....

Sokszorosát keresik annak,ami után adóznak.

Én nem sajnálom őket.Senkit nem fizetnek meg ebben az országban,aki tisztességesen próbál boldogulni.

Akkor mindenki lépjen le?Egyébként meg nem nagyon ismerek olyan orvosokat,akik éheznek,rosszul élne.És nem hiszem,hogy művészek is,hogy mindezt havi 250 bruttóból.

25. Panni58 (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2011. jún. 5. 23:16

Vannak, akik már szakmai gyakorlatra is oda mennek, és ha végeznek, tárt karokkal, lakással várják őket.

De ha itthon csak kartonokat lehet töltögetni, meg vérnyomást mérni a szakmai gyakorlaton, kinn meg műtéteknél asszisztálni, akkor ki választja az előbbit? Az orvostársadalom is hibás ebben, hogy külföldre mennek a fiatalok, nagyobb szakmai, tanulási lehetőség, kevesebb féltékenység sokat segítene.

24. zizabella (válaszként erre: 15. - Okes00)
2011. jún. 5. 23:14
Sok szakma van ahol szintén kevés a kezdő bér, és mégsem egyből külföldre mennek dolgozni...
23. eszterlánc77 (válaszként erre: 18. - Zizabella)
2011. jún. 5. 23:14
De szerintem annyi betöltésre váró állás sincs mint itt.
22. eszterlánc77 (válaszként erre: 19. - Ageeca)
2011. jún. 5. 23:13
Nemrég volt az Aktívban egy riport, arról volt szó benne, hogy egy utcaseprő annyit kap mint egy kezdő rezidens. Akkor miért csodálkozunk ha elmennek.
21. Pen80 (válaszként erre: 16. - Eszterlánc77)
2011. jún. 5. 23:13
Akkor fizesse ki a tandíjat, mint ahogy külföldön kellene. Így a megspórolt pénzt az állam később a fizetésére fordíthatja. Mi is fizetünk nekik, csak mi a tanulmányaikat fizetjük ki. Külföldön meg azt nem fizetik ki nekik.
2011. jún. 5. 23:11

Ami a tandíjakat illeti, már foglalkozott vele több tv-műsor is, ahol elmondták a bankosok, hogy hosszú éveken át szinte csak kamatot fizetnek vissza, és rájönnek a már végzettek, hogy ahogy múlik az idő, egyre nagyobb összegeket kell vissza fizetni, mert annyi a kamat rajta, hogy a hitel össze csak nő, csak nő, de nem csökken...


Ezért nem csoda, hogy sokan már pályakezdőként is elmennek...

19. Ageeca
2011. jún. 5. 23:10

Nem is azt mondtam, hogy rögtön milliomos fizetést kapjon a frissen végzett hallható/orvos...

De azért, kicsit elgondolkodtató, hogy bizonyos orvosoknál (hazai) többet keres egy takarítónő!


Ez is elgondolkodtató

2011. jún. 5. 23:09

Az állam helyében a mostani kezdő medikusokkal biztos hogy aláíratnék egy olyan szerződést, hogy ha külföldre megy dolgozni akkor vagy az átvevő külföldi intézmény fizeti vissza a teljes taníttatási költséget, vagy a végzős medikus.

Arányaiban egy országban sincs ennyi orvosi egyetem mint nálunk.

2011. jún. 5. 23:09
nem
2011. jún. 5. 23:07
Ha itt Magyarországon ajánlanak neki egy olyan egzisztenciát teremtő állást amit külföldön kapna és ezt nem fogadja el akkor igen. Egyébként nem.
15. okes00
2011. jún. 5. 23:07
Szerintem nagyon is jól csinálják, hogy külföldre mennek. A kormányt csak így lehet arra kényszeríteni, hogy emeljék a béka segge alatti fizetéseket, meg sztrájkkal, bár a magyar ember a sztájkot 2-3 napig nem bírja tovább.. Ne fizessék vissza a tandíjat. Ha normális fizetések lennének, akkor senki sem menne külföldre... még egy 50-100 év és a jelenlegi külföldi fizetéseket mi is elérjük, csak addira már megint elhúznak a kinti fizuk.. Ezek a pártok, akik most vannak a parlamentben, katasztrófa... Itt sose lesz jó, csak aki külföldre megy. Én is mennék, de a szívem sajna ide húz...
2011. jún. 5. 23:06
Az utolsó fillérig!
2011. jún. 5. 23:06
Nem.
12. Pné Veronika (válaszként erre: 6. - Ageeca)
2011. jún. 5. 23:05

Hiába végez el valaki egy iskolát tizenévesen, senki nem fogja biztosítani, hogy mire kész lesz vele, milliomosként kezdhet a szakmában...

Nem értem, hogy akkor amikor tanulhatott, akkor miért nem akart külföldre menni?

Komolyan kérdezem, olyan nincs, hogy valaki kint tanuljon és legyen pl. orvos?

Ezt külföldön hogyan oldják meg? Tudja valaki?

11. petka
2011. jún. 5. 23:05
Igen.
10. Ageeca (válaszként erre: 8. - Pen80)
2011. jún. 5. 23:01
Persze... Ezért is írtam, hogy ez esetben. Vannak érvek és ellenérve, és spec most egy érvet emeltem ki, hogy miért nem maradnak...
2011. jún. 5. 23:00
IGEN
8. Pen80 (válaszként erre: 6. - Ageeca)
2011. jún. 5. 22:59
Ez is igaz. De nem azért fizeti az állam a többmilliós taníttatást, hogy Nyugat-Európát megsegítsük.
2011. jún. 5. 22:59
nem
2011. jún. 5. 22:57

de ha azt nézed, hiába nem ólcsó dolog a taníttatásuk, arról ők nem tehetnek, hogy itt meg nincs munkalehetőség, ami a minősítésüknek megfelel...

Ha az ország sorsa rendeződik, és mindenki megkapja a végzettségéhez méltó fizetést, akkor az orvosaink itthon maradnak... De tudjuk, hogy ez nem most lesz...

Az ország szarban van, nincs senki sem megfizetve...

2011. jún. 5. 22:57
ssssimán :)))
2011. jún. 5. 22:56
Igen.
2011. jún. 5. 22:55

Erre lehetne durván válaszolni, de itt nem szabad politizálni...


Ebben benne is van a válaszom...

2011. jún. 5. 22:55
simán
2011. jún. 5. 22:54

A mai Napló műsorát nézve elgondolkodtató, hogy a végzős orvosaink nagy része már külföldre megy dolgozni. A taníttatásuk költsége pedig nem kis összegbe került a magyar államnak.

Már ügynökök járnak a kórházakban, hogy jó külföldi állásokat kínáljanak nekik.

Pár év múlva katasztrofális lesz itt a helyzet!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook