Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te elhiszed a Bibliai történeteket? fórum

Te elhiszed a Bibliai történeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
198. e0c2e807ad (válaszként erre: 193. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 4. 11:28

Miért azt talán tudod, hogy a mitokondriumok hogyan szabadítanak fel energiát a testetben naponta?

Szerencsére enélkül is működnek!!!!!!

197. e0c2e807ad (válaszként erre: 193. - Ec63a7fc29)
2007. okt. 4. 11:23
A válasz igen, hát persze!!!!!!!A legtöbb dolog működik anélkül, hogy hinnél benne, nem kell , hogy a te tudatod átfogjon valamit ahhoz, hogy létezzen és működjön!!!!!!!!!!!:))
196. e0c2e807ad (válaszként erre: 192. - Donyta)
2007. okt. 4. 11:20

Ha csak azt hiszed,amit látsz, sok dolog megismerésétől elzárod magad.


Elhiszed, hogy a stroncium 90 izotóp (atomrobbanáskor keletkezik) beépül a testedbe, a csontokba ,a vérképző szervekben pedig leukémiát okoz?


Igen, nyilvánvalónak tartod? Pedig ezt sem láttad ám!!!!!!!!!!!!!!


Az iskolában is egy rakat dolgot tanítanak neked,amit sosem tapasztaltál meg empirikus úton ( nem láttál).Mégis nyilvánvalónak tartod!!


Nyilvánvalónak tartod, hogy forog a Föld?

Pedig ezt sem láttad!!!!!


Továbbmegyek, hozzád hasonlóan Kopernikusz sem látta, mégis tudta, hitte,matematikailag modellezte, hogy a Föld a Nap körül kering és nem fordítva.


Ha az Istent tapasztalati úton közelítenéd meg legszívesebben, ajánlom a figyelmedbe híres genetika professzorunk ,Falus András írásait, aki mélyen hívő fantasztikus koponya. Azt hiszem, hogy ,aki ilyen szakavatottan kutatja az élet eredetét és istenfélő ember, azért arra talán Neked is érdemes odafigyelned.(Főleg angolul találsz oldalakat,mivel USA-ban tanít,kutat)

195. e0c2e807ad (válaszként erre: 191. - Orlin)
2007. okt. 4. 10:52

Orlin nem volt tul bonyolult az okfejtésed csak összemostál nagyon különböző dolgokat, azaz

az élet értelmére választ kereső ember végső hitét a pozitív megerősítéssel,önszuggesztióval, pszihokibernetikával, vagy bebeszéléssel,ahogy tetszik.


Szerinted a sportoló is életét adná azon hitéért, hogy holnap győzni fog?Aligha!Max. az egészségüket szokták adni(és most lehetőleg ne evezzünk a drogok területére)


Azért talán még emlékszel az őskeresztények üldöztetéseire.Ott Nero előtt az arénában csak egyetlen dolgot kellett volna tenniük, megtagadni Istent és az "isteni" Néronak hódolni és mégsem ezt választották.És még több millióan utánuk nem ezt választották.

194. d3edebbda4 (válaszként erre: 191. - Orlin)
2007. okt. 4. 09:03

Biztos, hogy sok mindenben segít a hit. Azonban nem szabad összekeverni a hitet a hiszékenységgel.

A Biblia esetén inkább hitről van szó. És csak az tud hinni benne, aki olvassa.

A hit tudáson alapul.

A hiszékenység tudatlanságon.

193. ec63a7fc29 (válaszként erre: 191. - Orlin)
2007. okt. 4. 05:43

Én szedek olyan gyógyszert, aminek a hatásában nem hiszek, mégis leviszi a vérnyomásomat. A gyógyszerek hit nélkül is működnek / a legtöbb!


A BIBLIA is működik HIT nélkül?

Tehát, ha nem hiszek benne, akkor is igaz?

192. Donyta
2007. okt. 4. 05:35
Mikor ez íródott még nem éltem. Legenda, vagy igazság? Ki tudja. Hiszem is meg nem is! Leginkább azt hiszem el amit látok, vagy benne vagyok.
191. orlin
2007. okt. 4. 00:04

Hit.

Egy szó, melyyel bármit elérhetünk. A sportoló is ügyesebb lesz, ha elhiszi, hogy ő a legjobb, vagy hisz pl Istenben ... Vagy lehet szó tanárról, vegyészről, ... Egy valami biztos. A HIT segít elérni céljainkat. Most lehet egy kicsit elkanyarodom a témától, de a gyógyszer is csak akkor hat, ha hiszünk benne, hogy hatni fog. Mert az kémiai reakcióba lép a testtel, de ha nem hisszük, hogy segít, a probléma újra kezdődik, mielőtt hatott volna a gyógyszer. Ugyanez van a hittel is. Mindegy miben hiszünk, csak erősen higgyünk benne, mert elérjük céljainkat. Ki ne mondta volna már, hogy "Hiszem, hogy sikerülni fog" és ha teljesen komolyan gondolta, tényleg sikerült is neki. Tehát a hit csak úgy hozzákapcsolódott Istenhez. Ha van isten, lehet, hogy ő is az emberek hitéből "táplálkozik". Azaz minél jobban hisz valaki benne, annál több energiája lesz. Ha valakinek nem világos, szívesen elmagyarázom, amit nem értett

190. Illike
2007. okt. 3. 22:15

Igen, elhiszem, mert töbször utánajártam, többféle módon. Megtapasztaltam azt is, hogyha Isten valamit megígér, azt meg is valósítja, sz Ő szava teremtő erővel bír.Meg kell próbálni:hinni Istenben, és hivatkozni imában az ígéreteire!Ő, maga az Igazság, és a legjobb barátunk tud lenni a legnagyobb bajban, örömben egyaránt. Tapasztalja meg, aki nem hiszi! Nem fog csalódni.

Sok sikert, békességet, szeretetet!

2007. okt. 3. 19:28

A tudósok szerint ez a kettős felszíniség kulcsfontosságú lehet a központi, mindeddig megválaszolatlan kérdés megválaszolásában, hogyan került a kép az anyagra. A vászon utáni tudományos érdeklődés 1898-ban kezdődött, amikor egy ügyvéd, Secondo Pia lefényképezte azt. A negatívokon egy szakállas ember körvonalai rajzolódtak ki átszúrt csuklóval és lábakkal, valamint vérfoltos fejjel. Közel egy évszázaddal később a Vatikán engedélyezte a kormeghatározó teszteket. Három neves laboratórium Oxfordban, Zürichben és Tucsonban megállapította, hogy a lepel középkori, valamikor 1260 és 1390 környékéről származik, tehát nem lehet az az anyag, melybe Krisztus testét takarták.


A leplet kutatók szerint azonban a kormeghatározás során lényeges hibákat vétettek. Fanti felfedezése alátámasztja John Jackson, amerikai fizikus 1990-ben felmerült hipotézisét, aki 1978-ban az első komoly vizsgálatot végezte a leplen. Jackson az elülső képpel összefüggésben feltételezte egy halvány kép jelenlétét a lepel hátsó oldalán is.


Az anyag története tele van rejtélyekkel. Számos tűzvészt élt túl amióta létezéséről először Franciaországban tettek említést 1357-ben, beleértve az 1997-es rejtélyes tűzesetet a torinói székesegyházban. Egy ezüst díszdobozban feltekerve tárolják, az elmúlt évszázadban mindössze ötször állították ki. Amikor legutóbb 2000-ben kiállították, több mint 3 millió ember látta. Legközelebb 2025-ben lesz újra látható a nagyközönség számára

2007. okt. 3. 19:28

István!



A legújabb digitális képfeldolgozó technikák egy férfi vonásait jelenítették meg a torinói lepel hátsó oldalán, azon a vászon darabon, melyről feltételezik, hogy Jézus testét őrizte a keresztre feszítés után.


A felfedezés újabb csavart adott a kereszténység egyik legvitatottabb relikviájának, amit számos katolikus Krisztus feltámadásának bizonyítékaként tisztel, míg több tudós csupán középkori hamisítványként tekint rá. A kedden megjelent tanulmány a híres vászon hátsó felületét vizsgálta. A lepel elülső felét, amin egy férfi testének körvonalai fedezhetők fel tudósok egész hada vizsgálta már. Azonban a másik oldal évszázadokon át rejtve maradt egy nyersvászon darabnak köszönhetően, amit 1534-ben varrtak rá, miután egy tűz egyes részeit megfeketítette.


Az eredeti fekete felületet csak 2002-ben vizsgálták meg alaposan, amikor a 4,2 méter hosszú vászonról teljesen eltávolították a nyersvásznat egy restaurációs projekt keretében. A szabad szem számára a fekete felület szinte semmit nem mutatott, leszámítva egy sajátos varrási technikát, amit Mechtild Flury-Lemberg, a restaurációt végző svájci textil szakértő i.sz. első századiként vagy korábbiként azonosított. Mindemellett a hátsó felületről igen részletes felvételek készültek, amit Giuseppe Ghiberti atya egy könyvben közzé is tett. A restauráció végén egy új erősítő anyagot varrtak vissza a megfeketedett részre.


"Amikor láttam a felvételeket a könyvben, egy halvány sziluettet véltem felfedezni a lepel hátsó oldalán. Úgy gondoltam kell ott lennie valaminek, ami szabad szemmel nem látható" - mondta Giulio Fanti, a Padua Egyetem professzora, a tanulmány szerzője. Kifinomult képfeldolgozó eljárás alkalmazásával, ami a közvetlen és a fordított Fourier transzformáción, képjavításon és sablon összehasonlító technikákon alapul, Ghiberti felvételein Fanti egy férfi arcát fedte fel. A keresztre feszítés jegyeit magán viselő szakálas férfi ismert képe mögött fekvő új kép meglepő háromdimenziós minőséggel rendelkezik és megegyezik az ismert arc formájával, méretével és helyzetével.


"Bár a kép nagyon halvány, az orr, a szemek, a haj, a szakáll és a bajusz tisztán kivehető. Vannak enyhe eltérések az ismert arccal szemben. Például az orr, a túlsó oldalon mindkét orrlyuk azonos nagyságú, míg az elülső oldalon a jobb oldali orrlyuk kevésbé meghatározó" - mondta Fanti. Az arc mindkét oldali jelenléte kézenfekvő jellemvonásnak tűnhetne egy hamisítvány esetében, amikor a lenyomatot a vászonra helyezték a festék beivódott az anyag rostjaiba elérve a hátsó oldalt is. "A lepel esetében nem erről van szó. Mindkét oldalán az arc képe felületi, csupán a legkülső rostokon van jelen. Ha a szövet keresztmetszetét nézzük egy rendkívül felületes kép jelenik meg, egy felül és egy alul, azonban középen semmi nem található. Rendkívül nehéz ilyen jegyekkel ellátott hamisítványt készíteni" - magyarázta Fanti.

187. gerenis (válaszként erre: 173. - D3edebbda4)
2007. okt. 3. 17:22

Hello Valcsi5 Ajánlom neked és a hasonlóan gondolkodóknak a Krisztus Egyházát, ahol véleményem szerint nem feledékeny hallgatók vannak. www.krisztusegyhaza.hu.

Istentiszteletek vasárnap 10h00-kor a XI. ker Vásárhelyi Pál u.4-6-ban a legfelső emeleten.

186. gerenis
2007. okt. 3. 17:14

A torinói lepel egész biztosan nem Jézusé volt.

2 okból is:

(1) Ézsiás írja, hogy Jézusnek nem volt szép alakja (torz volt a megjelenése).

(2) János evangéliumában világosan le van írva, hogy Jézus fejét külön kendőbe csavarták (amikor beléptek az üres sírba, külön látták feküdni a kendőt meg a leplet)

Nézz utána a Bibliában.

185. gerenis
2007. okt. 3. 17:07

Veszprémben szervezek egy Bibliakört, ahova minden érdeklődőt szívesen várok. Az előadó Krisztus Magyarországi Egyházának egyik vezetője lesz.

www.krisztusegyhaza.hu

A pontos időpont és hely még nem eldöntött, de az első alkalom előreláthatólag okt.15 után lesz.

Érdeklődni 30-4573293.

2007. okt. 3. 16:28
Az Úrnak félelme az ismeret kezdete, a bölcsességet és az intést csak a bolondok vetik meg.(Péld. 1, 7)
2007. okt. 2. 22:47

A betlehemi csillag sztorit is visszavezették.A torinói lepel története is fantasztikus.Nem vagyok lelkész,tehát egy profit kell megkérdeznetek,ha elhinni nem akarjátok, de sok esetben ez nem hit kérdés ,hanem tudományos tény:))

Szerintem meg kell tanulni bölcsebben élni és nyitottnak lenni arra a tudásra ,amit az óseink ránk hagytak.A Biblia kultúránk része, megismerni kötelező.Ateistáknak is, mivel nem fogja érteni mit lát,ha egy képtárba bemegy.


Különben pedig a Biblia a szimbólumok nyelvén beszél,nem könnyű értelmezni, sok esetben nem szó szerint kell elképzelned a leírtakat.

Ahhoz

2007. okt. 2. 22:40

Én elhiszem,mert az a vicces,hogy a tudomány fejlődésével előbb-utóbb igazolhatóak.

Jónás történetére emlékeztek?Azok kedvéért,akik nem,a cethal gyomrában töltött Jónás több évet, 10 év kb megtalálták azt a halat,amely gyomrában kényelmesen ki lehet húzni 2 hetet.

Különben bálnamúzeumban jártam 2 helyen is.Monacoban és Madeirán és látva a csontázakat, szerintem simán elképzelhető.

2007. okt. 2. 21:32

Miért nem ír senki?

Egyesek még csak nem is reagáltak (szrobcsek például már ígérgeti egy ideje).

2007. szept. 23. 14:50

Hahó mindenkinek.

Orlin nem volt, ezért nem válaszoltam. Majd szerdán este.

Shalom

179. d3edebbda4 (válaszként erre: 177. - Ac1096844d)
2007. szept. 22. 20:31
Várjuk a választ. :)
178. Donyta
2007. szept. 14. 07:32
Valamennyire elhiszem, de amit biztosan tudok és látok azt hiszem igazán..
177. ac1096844d (válaszként erre: 175. - Orlin)
2007. szept. 13. 23:53
Szombaton jövök legközelebb, akkor válaszolok erre a 2 teremtéstörténetes dologra.
2007. szept. 13. 23:41

Szia. Már többször tettem erről bizonyságot, ne harizz, de nem gépelem be újra.

A két teremtés töténet nem ellentétes, vagyis nem két történetete ír le, hisz annak aztán télleg" semmi értelme nem volna.

Pl majd leestem a székről, mikor olvastam, hogy az újszövben, mikor a százados hitéről van szó, egyszer úgy írja le az egyik evangélium, hogy a százados ment Jézushoz, a másik evangéliumban meg a szolgáját küldte el.

No mondom találtam egy kamut az írásban.

Épp a hatalomról, a hívőknek a sátán munkája felett gyakorolható hatalomról szólt a tanítás, mikor leesett a tantusz, hogy szó sincs hazugságról .

Mégis, itt egy nem hívő jogosan állítja: Valaki hazudik.

:)

175. orlin (válaszként erre: 174. - Ac1096844d)
2007. szept. 13. 23:30

Először is, szerintem is érdekes dolgokat tartalmaz a biblia, mint már sokan írták. Bár elvileg azt is írták, hogy a bibliában írottak elméletileg igazak. Ha vmit félreértettem, akkor bocs. De kezdjük azzal, hogy 2 tereméstörténet van, melyeknek más a menete. Ezt nem pontosan értem. Akkor most melyik lehetne igaz? Akkor ott vannak a dínók. Miért nem említi sehol őket? És lehetne még sorolni... De inkább agyjuk.

Én is ateista vagyok, fogjuk rá. Tehát ún gyenge ateista vagyok. Ha vkit érdekel mit jelent, keressen rá a wikipédián.

Egy olyan kérdés, hogy hogyan lettél ateistából hívő, vagy mi okból?

174. ac1096844d (válaszként erre: 172. - Orlin)
2007. szept. 13. 18:26

Én még nem találtam ellentmondást, egyet sem, de olvastam nem hívő emberek értelmezési problémáiból felmerülő "ellentmondások a bibliában" c. szösszeneteit.


"A Biblia nem azáltal lesz a teljessége az Isten Igéjének, hogy mindent magában foglal, ami Istenről tudható, hanem mert minden benne van, mit Istenről tudni szükséges; és ami rajta kívül van, az Isten színe előtt is bátran az alsó polcra suvasztható az apokrif "gyermekség-evangéliumok" és a titkos "apostoli cselekedetek" közé. Ha tehát valaki a Bibliából kihagyott csodákra épít teológiát, az egy rakáson találja magát a szentírási kánonból kinnrekedt gnosztikus, markionita, ebionita, judaizáló, máriás vagy pápás irományok kétes szellemiségű szerzőivel"


Teljesen megértelek a "mélyen vallásosokkal van a gond" megálapítással kapcsolatban.

Én nem is vagyok vallásos, hanem hívő. Nem uygan az. És tudom, hogy tudod, mire gondolok.


Hidd el, teljesen fölösleges példát idézni azokból, amit nem értesz, vagy nem tudsz hova tenni a bibliában, ezek mindenkiben felmerülnek, és van valóban olyan kérdés, amire nincs válasz a bibliában, esetleg azért mert a véges gondolkodásunk képtelen befogadni.


Én nem kívánom bebizonyítani senkinek, hogy a biblia miért igaz, az Irás ezt a bizonyítást önmagában képes elvégezni.

Ha valaki nem hiszi Istentől eredő kinyilatkoztatásnak, megteheti, hogy nem olvassa, nem kutatja, nem foglalkozik vele, nemde?

Ilyen egyszerű. Csak hagyni kell a polcon porosodni, ha egyszer nem igaz, egye meg a fene:-)

Nincs annál meddőbb próbálkozás, mikor hitetlen hívőnek bizonyítani akarja tényszerűen, hogy a biblia nem is az, amit magáról állít, s legalább ilyen haszontalan a bibliai hit felé bezárkózott egyénnek bizonygatni az Isteni ihletettséget.

Próbára kell tenni a biblia állításait, ígéreteit, kijelentéseit, és az után be lehet csukni.

De mindaddíg míg ez meg nem történt hiábavaló ítéletet mondani felett, még ha nem is látszik az intellektus számára benne minden logikusnak.


Szeretettel, egy egykori ateista, istentagadó.

2007. szept. 13. 09:37

Akár igazak, akár nem a történetek, a Biblia mindenképpen figyelemre méltó könyv.

- Ma több, mint 2000 nyelven olvasható, abszolút bestseller.

- Már i.e.VIII.sz-ban a Föld kerekségéről beszél. (Ésaiás40:22)

- Napjainkig zajlik a hegyek épülésének, pusztulásának folyamata. (i.e. XI.sz. Zsoltárok 104:6,8)

- Néhány országban méG napjainkban is komoly egészségügyi problémákat okoz az emberi ürülék helytelen kezelése. Ezzel szemben i.e.XV.sz-ban 5Mózes23:12,13 magasszintű irányadó mértékeket közöl.

- Orvosi kutatások bebizonyították, hogy a lelki állapot hatással van a fizikai egészségünkre. (i.e.X.sz. Példabeszédek 14:30)

- Beteljesült próféciák sora olvasható benne.

- Bölcsességnek kimeríthetetlen tárháza, mondások tömege olvasható, melyekből néhány közmondásként ismert napjainkban.

De nem sorolom tovább.

Az viszont biztos, hogy nagyon sokan, akik vallásosnak mondják magukat, nem olvasták a Bibliát. Ezért a viselkedésükből nem lehet következtetést levonni a Bibliáról.

Ha mégiS olvassa, mégsem él példamutató életet, akkor mindössze "feledékeny hallgatóval" van dolgunk.

Ez olyan, minha kapnék egy kiváló szakácskönyvet, és vagy a borítóját nézve főznék belőle, vagy elolvasnám, aztán kedvem szerint készíteném el az ételt. Majd aki megkóstólná, fújogatna, és megfogadná, hogy ezt a szakácskönyvet messzire elkerüli.

Holott NEM A KÖNYVVEL VAN A BAJ.

172. orlin (válaszként erre: 170. - Ac1096844d)
2007. szept. 11. 22:35

Mondjuk nem tudom, észrevetted-e, hogy milyen ellentmondások találhatók a bibliában. Akár már a legelején. Nem tudom, érted-e. Ha nem érted, akkor ... Nem írnék példákat, hacsak nem muszály. És kezd idegesíteni, ez a töris duma, főleg, ahogy a sok "vallásos" emberke hozzá áll ehez a témához. Esküszöm néhány kivételt leszámolva, a témához hozzászóltak közül, szerintem aki nemmel válaszol a téma címében szereplő kérdésre, normálisabb.

Nem akarom senki véleményét megváltoztatni, ezt tudod, ha olvastad az előzményeket. De úgy gondolom a mélyen vallásosakkal van a gond, mert azok szeretnek kötözködni. Nem tudom, tudod-e mire gondoltam.

171. LoLiNa
2007. szept. 11. 06:04
nem
170. ac1096844d (válaszként erre: 163. - Orlin)
2007. szept. 10. 21:10

"Megtörtént? Mind vagy csak egy bizonyos részre gondolsz? Azt gondolom, mielőtt ezt leírtad, gondolkodhattál vlona egy kicsit. Ha vki nem jön rá, ez miért is íródott, kérdezze meg és elmondom."


Elmondod mit? A véleményedet, ami csak egy vélemény marad, de mindenesetre nem bizonyító erejű cáfolat a biblia hitelessége ellen.


Épp ezért mondtam, hogy amit és amiért rásütsz a bibliára, bármely történelmi eseményre rá lehet sütni, s kuka a történelem.

Nekem semmi sem bizonyítja a ...történelmi esemény hitelességét, csak az, hogy okos emberek el tuják dönteni, hogy igaz volt -e vagy sem.

Nabumm.

169. recterus (válaszként erre: 167. - Aac9aafc80)
2007. szept. 10. 21:01
Nem mondtam egy szóval sem, hogy ismerlek. Amúgy a normális érveket szivesen fogadom.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook