Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te elhiszed a Bibliai történeteket? fórum

Te elhiszed a Bibliai történeteket? (beszélgetős fórum)


108. orlin
2007. máj. 26. 12:26

Olyan kérdésem lenn, mit gondoltok arról, hogy Istennek nem kell a cicoma, a papok pedig mindig azzal vannak meghúzatva, hogy díszítsék a templomot.

Meg ha nem fizetsz egyházadót, akkor "rossz ember vagy"

Vélemények???

107. ec63a7fc29 (válaszként erre: 106. - 4716605536)
2007. máj. 26. 11:07
Nekem csak egy Józan Paraszti Ész nevű barátom súgta meg, s egy csepp Bibliaismeret.
106. 4716605536 (válaszként erre: 105. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 26. 10:43
igazad van teljesen. Egy nagyon jó keresztény könyv is foglalkozik ezzel a témával (Der Holocaust - Wo war Gott? Magyarul nem tudom, hogy megjelent -e), és a végkövetkeztetése annak is hasonló
105. ec63a7fc29 (válaszként erre: 100. - Csöpi81)
2007. máj. 26. 07:12

Nem ismerhetjük Isten terveit.

Hitler (még a nevét leírni is borzalom) egy vezető volt. Ha igaz a Biblia, akkor Isten engedte arra a posztra. Megakadályozhatta volna! Mi lehetett Isten célja? Így történelmi távlatokból nézve a zsidók jó nép. Jól is érezték magukat Európában. Isten pedig Izrael földjére akarta őket visszaküldeni.

Vissza arra a helyre, ami sivatagnak látszott, életfeltételek minimálisak, stb. Nem nagyon mentek tömegesen. De Mi történt ezután, ennek a következtében? Megalakult a zsidó állam !!!!!!!

Ha a Bibliát egy egésznek fogadod el, akkor megláthatod majd, mi miért történik. Azoknak, akik hisznek benne, nem meglepetés ami a napjainkban is történik, mert minden előre több helyen a Bibliában meg van írva. Annyi, amennyi elég belőle nekünk. Én nagyon szeretem a zsidóságot. Figyelniük kell Istenre. Nincs más választásuk. Érdekel a folytatás?

104. 4716605536 (válaszként erre: 101. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 26. 02:54
hohohó... Saul, Izrael dicső királyának története is öngyilkosággal végződik, mégsem hiszem, hogy most a kárhozatból részesülne...A Biblia szerint Isten szeretet, ezt nem árt észben tartani!
103. 4716605536 (válaszként erre: 100. - Csöpi81)
2007. máj. 26. 02:40
azzal viszont egyetértek, mint nem zsidó, hogy a Biblia alapján a zsidó nép egy különleges szerepet tölt be, így rendszeresen imádkozom Jeruzsálem békéjééért, és a zsidó népnek való kinyilatkoztatásért. Shalom Yerushalaim!
102. 4716605536 (válaszként erre: 100. - Csöpi81)
2007. máj. 26. 02:34
végtelenül buta lehetsz a hozzászólásdaid alapján. sorry, tudod, Isten engem is szeret, bár most ítélkeztem rólad....
101. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 100. - Csöpi81)
2007. máj. 26. 01:58
Hitler ongyilkos lett, ez mar magaban is bun a Biblia szerint.
2007. máj. 25. 20:44
En nem itelkezem es nem is mutogatok jobbra vagy balra hogy ki kit szeret, de Isten szerintem nem bocsajtott meg Hitlernek es ugy eg a gyehenna tuzen hogy csak ugy ropog. Szerintem! Mert szerintem nem konyorgott bunbocsanatert egy tobb ezer ember halalat okozo ember. Es foleg hogy a zsidokat akarta kiirtani ertitek. Mert a zsido a kivalasztott nep. Jezus is zsido volt. A zsidok a kivalasztottak, Hitler meg apritotta oket rendesen. Ez az en velemenyem. Jo Istenben hinni es felni ot es elkerulni a rosszat es csak a jora torekedni megha neha nehez is...
99. orlin (válaszként erre: 91. - Csöpi81)
2007. máj. 25. 15:06

Kedves csöpi81...

Mit akartál írni ott az utolsó sorban, mivel nem tudom elolvasni. Megközönném, ha kifejtenéd.


Egyébként a másik hozzászólásodra csak annyit, hogy Isten elvileg tényleg mindenkit szeret. Mindamellett ne feledkezz meg arról, hogy régebben a papok pénzért árulták a bűnbocsánatot.

(Egyébként nem mintha most nem így lenne. Csak más a neve.)

Tehát a kérdésedre a válasz: "A Biblia és a papok prédikációja, és történelem beli tettei után arra lehet következtetni, hogy Isten még Hitlert is szertte!!!"

98. orlin (válaszként erre: 92. - 5a5c6c6a02)
2007. máj. 25. 15:01

Kedves Kiara25!

Szerintem az, hogy nem hallgatod meg mások véleményét, az olyan dolog, mintha te elkezdenéd egy általad nem hívő embernek mondani az "igazad", miután ő megmoakkor sem érdekli. Szerintem ez téged rettentően irritálna. Igazam van?

97. ec63a7fc29 (válaszként erre: 95. - Csöpi81)
2007. máj. 25. 05:52

Az ilyen kérdésekre írja a Biblia, h a titkok az Úréi...

Nem a mi dolgunk eldönteni.

Mindenki a saját életéért felel, nem kell azon agyalgatnom, Isten rajtam kívül kit szeret vagy nem szeret.

Pl ha a férjem akárhogyan viselkedik, figyelmeztethetem, hogy a Biblia szerint mi lenne a helyes, de nem az én felelősségem, hogy tényleg megteszi-e.

Ha igaz a Biblia, akkor Isten mindenkit egyesével, személyesen fog mérlegre tenni, s ott nem mutogathat senki jobbra, vagy balra. Ott csak Ő lesz és ISTEN.

96. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 95. - Csöpi81)
2007. máj. 25. 02:51

Nos, annyira nagy Biblia-buvarnak tartod magad, nem a szeretet a Biblia egyik elso szamu uzenete? A bunosoket nem szeretettel varja Isten, hogy megterjenek es bunbocsanatot iger krisztus is a megtero bunosoknek???

Nem a vesszoknel kell leragadni elgondolasom szerint, hanem felfogni az uzenetet. Egyebkent nem tudom Isten szerette-e Hitlert, es nem is egy ember dolga ezt eldonteni.

2007. máj. 24. 22:10
kedves Antea, szerinted Isten Hitlert is szereti???
94. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 91. - Csöpi81)
2007. máj. 24. 20:21
Hgyan jutottal erre a kovekteztetesre? En, mint az elveid szerint hitetlen kerdem(azert en legalabb tudom, hogy Isten a bunosoket is szereti :) ).
93. 4716605536 (válaszként erre: 91. - Csöpi81)
2007. máj. 24. 18:19
Egy kis alázatosságot és szeliídséget tanulhatnál attól a Mestertől, akiről az a nagy fekete könyv annyit ír...
2007. máj. 24. 17:33
Konkretan elhiszem a Biblia tortenetet, hivo ember vagyok, es ehhez szerintem nincs mit irnom!aki meg akarja cafolni a Bibliat,sztem hozza se kezdjen legalabbis nalam!
2007. máj. 24. 12:13
Egyetlen egy fontos kerdes van amikor a bibliat a kezedbe veszed. Elhiszed-e amit mond Isten igeje vagy sem, mert aki csak egy vesszot vagy pontot elvesz belole, vagy hozzatesz, vagy csak egy vesszoben ketelkedik, hitetlen ember! Es a hit nem a hitetlensegrol szol! Es az hogy Isten van es el az igaz, sot az is igaz amikor tobbes szamban beszel rola a biblia mert hogy 3szemely egyben! Az Atya, a Fiu es a Szentlelek! Tehat te aki azt mondod, hulyeseg irtam, hitetlen embernek konyvelheted el magad!!!
2007. máj. 18. 15:15

Ahogyan egy vers mondhat mást és mást mindannyiunknak, úgy szerintem ez a Bibliára is áll.

És ha már fordítás: add oda ugyanazt az idegen nyelvű szöveget tolmácsoknak, nyelvtanároknak, stb. Biztos vagyok benne, hogy különböző fordítások születnek majd. Szubjektív is a dolog, azontúl, hogy a szótár melyik szó jelentésére milyen válaszokat ad.

89. orlin
2007. máj. 18. 15:01

pp


Az, hogy nem olvastam az eredeti szöveget, az azt jelenti, hogy nem tudok semit róla? Akkor te most azt mondod, hogy lefordítva tök mást írnak le, mint ahogy az eredteti Bibliában áll. Nem??? Ha tévedek, nem tudom mi a fennakadás!?


kleca


A te hozzászólásod meg azért nem értem, hogy ez mire volt a reakciód? Mert igazán nem értem, miben volt ellenvetésed.

88. pp (válaszként erre: 86. - 18235c4fc5)
2007. máj. 17. 17:54
Vártam ezt a reakciót. Egyszerű volt a kérdés, csak éppen ezzel ő akart megkerülni valamit, ráadásul mint írtam semmit nem változtat a válaszom (bármi is) azon amit írtam. De nem vagyok jártas a témában amugy, csak alapszinten, viszont nem is okoskodtam itt. Erre akartam utalni.
87. ec63a7fc29 (válaszként erre: 73. - Orlin)
2007. máj. 17. 04:01

Vannak dolgok, amiket nehéz a földi szókincstárunkkal megfogalmazni. Az egyik ilyen Isten. Ha meghalunk, ott lesz a válasz, de nem sűrűn jön vissza valaki, hogy pontosítson rajta. Volt már aki visszajött, annak se hittek sokan.(Pl a Biblia szerint Jézus).


S hogy csak értsél, kérlek fogalmazd meg a következő mondatokat egy 2000 évvel ezelőtti kultúrában és szókinccsel élő embernek:


Kimegyek zuhanyozni, közben a mikrómba beteszem a reggelimet megmelegíteni. Bekapcsolom a TV-t, megnézem benne a reggeli híradót és az időjárásjelentést. A kocsimmal megyek a reptérig, ahol felszállok a gépemre, de sietek vissza, mert este lesz egy másik tárgyalásom. A hivatali szobámba lifttel megyek fel, nincs időm lépcsőzni...


Vannak ebben is szavak, amiket nehéz lenne egy régebbi kultúra nyelvére pontosan lefordítani.

Ilyen Isten is. A nyelvünknek nincsenek szavai rá.

86. 18235c4fc5 (válaszként erre: 83. - Pp)
2007. máj. 16. 18:58

Kedves pp!

Szerintem egy végtelenül egyszerű kérdést szánt neked, de Te nem válaszoltál. Nem szép dolog megkerülni és hablatyolni. Mindamellett látatlanban nem vitatom, hogy jártas vagy a témában, ne érts félre.

85. Reenee
2007. máj. 16. 06:51
nem
2007. máj. 16. 03:28
Sokan elhiszik. Ők a hívők bármelyik felekezetből.
83. pp (válaszként erre: 78. - Orlin)
2007. máj. 15. 18:24
Nem értem. Annak, hogy én olvastam-e semmi köze ahhoz, hogy te ugy beszélsz valamiről, hogy fingod nincs róla.
82. sizsu
2007. máj. 12. 23:26

Természetesen nem.

De nagyon szép és tanulságos történetek, amik az örök és igaz emberi erkölcsök mellett kampányolnak....... Azt, hogy ki és hogyan szedi meg magát vele, hát az már nem ide tartozik.

Minden tiszteletem azoké, akik hisznek benne, nekem ez a feltétel nélküli hit nem adatott meg. Túl materialista vagyok. :)))

81. Bcicus
2007. máj. 12. 21:11

ABszolult nem.

Nem akarok senkit sem megbántani. De a biblia egy pénzkereseti forrás.

Egy szép történet.

Én egyetlen egy valakiben hiszek, saját magamban.

2007. máj. 12. 21:04
De = de
79. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 76. - Castellina)
2007. máj. 12. 21:02
A Torinoi Lepel allitolag Jacques De Molay testet boritott, miutan megkinoztak (O volt a templomosok utolso nagymestere, 1314-ben elegettek maglyan), tehat Jezusnak semmi koze hozza.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook