Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te elhiszed a Bibliai történeteket? fórum

Te elhiszed a Bibliai történeteket? (beszélgetős fórum)


168. aac9aafc80 (válaszként erre: 166. - Librigabi)
2007. szept. 10. 13:38
Lehet hogy félreértettelek de akkor mond úgy hogy ne legyen félreérthető. Annyi sok szép kifejezés, szó stb., van a Magyar nyelvben. Ami a kötözködést illeti részemről annyi hogy okos enged....
167. aac9aafc80 (válaszként erre: 165. - Recterus)
2007. szept. 10. 13:35
Tök jó hogy ennyire ismersz engem, de no comment. Tudnék még mit hozzáfűzni, de nem látom értelmét.
166. Librigabi (válaszként erre: 151. - Aac9aafc80)
2007. szept. 10. 10:23

Kedves Marcsika!


Igen, ezt komolyan gondolom. De félreértettél, én nem a mai emberekről írtam, hanem arról az időkről, amikor a Bibliát megírták. Egyébként, hogy ki miben hisz, az a saját dolga. Én senkit sem akarok meggyőzni, csak közöltem a véleményemet, mivel úgy tudom, itt szabad vélemény nyílvánítás van. Remélem, érthető voltam!


Egyébként a sértegetést Te kezdted! :-/

2007. szept. 9. 21:32

Nem szeretnék senkit sem megsérteni, de ezt nem hagyhatom szó nélkül!!!

Marcsyka26 151. írására:

Nem tudom mi alapján mondod, hogy librigabi sokkal együgyűbb, mint Te? Lehet, hogy sokkal műveltebb, és tanultabb. Amúgy Én is osztom a nézeteit, igaz Én nem így fogalmaztam volna.

Angelgirl 159. írására:

Miből gondolod, hogy megtörténtek?

szrobcsek 160. írására:

Szerintem megalapozatlan volt a kifejezésed, mert igaz, hogy nincs olyan ember, aki ott lett volna, de azért tanultak egyesek, hogy kiderítsék mennyire igazak, azok az írások, melyek ránk maradtak. És szerintem az, hogy egy-két történetnek van vmi valóság alapja, nem tudták bebizonyítani, hogy megtörténtek, de Istvánról vannak. Azt ajánlom, gondolkodj el ezen!

164. orlin (válaszként erre: 160. - Ac1096844d)
2007. szept. 8. 23:05
A történelmi események között is vannak olyanok, melyekről nem lehet tudni, hogy igazak-e, mondjuk attól, hogy nem pont olyan volt a helyzet, az uralkodó, stb. ahogy leírták és tudunk róla, még létezhetett hasonló. Mondjuk létezhetett Caesar, István, Mátyás király, Napóleon, Kleopátra, stb., de nem biztos, hogy pont úgy, ahogy tudunk róla.
163. orlin (válaszként erre: 159. - 2dfdc4af73)
2007. szept. 8. 23:01
Megtörtént? Mind vagy csak egy bizonyos részre gondolsz? Azt gondolom, mielőtt ezt leírtad, gondolkodhattál vlona egy kicsit. Ha vki nem jön rá, ez miért is íródott, kérdezze meg és elmondom.
2007. szept. 8. 04:39
Igen.
2007. szept. 8. 01:53
Igen, elhiszem!!! Nagyon tanulságosak is!!
2007. szept. 7. 23:52

Ha kételkedünk a bibliai történetek hitelességében, akkor bármelyik történelmi eseményt kidobhatjuk a kukába. Az azokról fennmaradt iratok is emberi kéz alkotásai, mégsem kételkedik senki a hitelességükben, eszébe sem jutna, mondjuk megtagadni István király történelmi valódiságát, csak mert nem volt ott.

Volt aki ott volt, és ránkhagyományozódott a story.

2007. szept. 7. 23:46
Persze, h elhiszem, mert megtörtént!
158. orlin
2007. szept. 7. 23:39

Sokan mondják, hogy Hiszem, ha látom. Igazából ennek a kijelentésnek két része van, úgy gondolom. Egy pozitív: Amíg be nem bizonyítod, hogy nincs, addig lehet hogy van. Egy negatív: Amíg be nem bizonyítod, hogy van, addig nincs. Én inkább az 1. variációhoz tartozom. Azért pozitív, mert szerintem aki így vélekedik, az el tudja fogadni mások véleményét, ha szerinte nem biztos, hogy az teljesen úgy van. És azért negatív a második, mert azt meg nem érdekl a másik véleménye, és az igazság. Ezek az emberek nem keresik az igazságot. Ha nem lennének pozitív véleményűek ebben a kérdésben, a negatívak sok mindenről nem tudnának. Szerintem szégyen, hogy még nem jöttek erre rá.

Én is ateistának tartom magam, de tiszteletben tartom mások véleményét, mivel nem tudom, hogy akit mi Istennek nevezünk, tényleg létezett/létezik-e avagy sem?

2007. szept. 7. 17:45
igen
156. piro5
2007. szept. 7. 17:31

mindenkiek szive joga abban hinni amiben akar.

én egyébként nem hiszek benne, de tiszteletben tartom azokat akik hisznek benne.

155. aac9aafc80 (válaszként erre: 154. - Ac1096844d)
2007. szept. 7. 17:28
Nyugi van, nem vagyok ideges.
2007. szept. 7. 17:25
Jól van na, nyugi:-)
153. aac9aafc80 (válaszként erre: 152. - Ac1096844d)
2007. szept. 7. 17:23
Nem arról van szó hogy nem hisz. Ha nem hisz az az Ő baja. De ne mondja azt hogy azoknak találták ki akik egyszerű tudatlanok. Én nem élek apáca életet mert gyerekeim vannak,stb, de ilyet.......
2007. szept. 7. 17:17

Ez tuti nem vezet jóra, csak acsarkodást szül.

Szíve joga nem hinni Istenben, én pl. pár éve akkora ateista voltam, mint egy ház.

151. aac9aafc80 (válaszként erre: 146. - Librigabi)
2007. szept. 7. 17:07
Ezt komolyan így gondolod? Borzalmas. Szánalmas.Megdöbbentő. Ugyanakkor azt gondolom hogy szegény Te. -nem tudod mit beszélsz. Én drága hiszek a Bibliában leirtakban és abban ami azzal jár de kikérem magamnak hogy én a tudatlan egyszerű nép kategóriába tartozom. És ezt nem csak én gondolom így. Szerintem. Drága Te lehet hogy sokkal tudatlanabb és egyszerűbb vagy mint én. Sőt biztos. Gondolkozz kikről hogy beszélsz.
2007. szept. 7. 16:55
Most már eszembe nem jutna kételkedni az ihletettségében, hisz a valódi szerzője kegyelméből megláthattam olyan összefüggéseket, melyek által kétségtelenné vált az Isteni eredet.
2007. szept. 7. 16:39

Nehéz kérdés. Én elöbb kezdtem hinni Istenben, és utána olvasni a Bibliát. Ha már hívő az ember nem olyan kritikus. És minél többet akar megtudni Istenről, és nem az ellentmondásokat keresi, hanem az örök igazságokat. Sok történet metaforikus, tanító jellegű.

És egy kérdés nem jó, hogy, bár sok szőrnyűség is történik a világban, ma is történnek csodák?

148. wicca23
2007. szept. 7. 15:35
Nehéz kérdés.Igaz vannak benne szép történetek is,meg tanulságosak is,és lehet,hogy csak bajt hozok a fejemre,de nekem mégis inkább egy horrorkönyvnek tünik.Kezdve az elején Káinnal,és tovább.Félelem,kiűzetés,büntetés,pusztitás,árulás...
2007. szept. 7. 14:59

Őszintén?Kit érdekel mit írtak le pár ezer évvel ezelőt?Valós -e vagy sem?

Viszont .....már amennyit ismerek belőle,nagyon szép és tanúlságos történetek.

2007. szept. 7. 14:54

A válaszom egyszerű: nem


Az egészet csak azért találták ki, hogy a tudatlan egyszerű népet kordában tudják tartani. Az egésznek ez a lényege.

2007. aug. 1. 19:17
Onnantól kezdve, hogy Isteni kinyilatkoztatásnak veszem a bibliát, már nem hit kérdése a történetek valóságtartalma.
144. recterus (válaszként erre: 142. - 4716605536)
2007. jún. 24. 00:06

Nem tudom, Te hogy vagy vele, de részemről Én nem mindennap találkozom Jézussal, s üzenek vele Istennek.

Tényleg nem írja szó szerint, hogy megálmodja Jézus, de vhogyan mégis tudta a jövőt(te is írtad), csak az a kérdés hogy hogyan tudta? Ha nem látta álomként, akkor talán elolvasta vhonnan? Ha Istentől, akkor ő honnan tudta?

És Én nem mondtam azt, hogy nem láthat előre egy ember vmit. Főként, hogy már van tapasztalatom is.

143. 4716605536 (válaszként erre: 138. - Recterus)
2007. jún. 23. 12:39
A Júdásnak való megbocsátásról az utolsó vacsorán meg annyit, hogy " Mert az Emberfia ugyan elmegy, amint meg van írva róla, de jaj annak, aki az Emberfiát elárulja; jobb lett volna annak az embernek, ha meg sem születik!" (mk 14.21)
142. 4716605536 (válaszként erre: 138. - Recterus)
2007. jún. 23. 12:36

recterus, a papok semmivel nem különbek akármelyik embernél. abban hiszek, hogy Isten és ember közé nem kell közvetítő, főleg nem egy ugyanolyan gyarló, bűnös ember, mint te vagy én. Közvetítőnek ott van Jézus.


Az, hogy mennyire ismerem Istent, és milyen a kapcsolatom Vele, csak a kettőnk magánügye, az állításomat továbbra is fenntartom, a Biblia egyetlen szót sem szól arról, hogy Jézus megálmodta volna a jövőt. Jézus tudta a jövőt, mivel Istentől jött, és Istenhez ment vissza, A Biblia szerint Tőle és Általa lett minden, nem volt szüksége álmodozásra.


Tovább újra megismétlem, hogy hiszek benne, hogy Istentől ihletett álmokat kaphatnak az emberek, akár ma is. A porblémám csak annyi, ha egy "tanult" pap olyat állít a Bibliára hivatkozva, ami nincsen benne.

2007. jún. 23. 12:21
Részemről teljes mértékben Istentől eredőnek veszem a bibliát.
140. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 139. - Ec63a7fc29)
2007. jún. 23. 12:16
Deja Vu,az az amit mar egyszer ateltel!az valamilyen szinten a jovod!én utalom,mert surun van Deja Vu-m!magyarul jo uton haladok az eletemben!:D
139. ec63a7fc29 (válaszként erre: 133. - Violet Fox)
2007. jún. 23. 11:52
Mindenki megálmodja, csak nem mindenki emlékszik rá. Volt már deja vu-d?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook