Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Te elhiszed a Bibliai történeteket? fórum

Te elhiszed a Bibliai történeteket? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
258. e6e06af85c (válaszként erre: 257. - 0da025d011)
2007. okt. 12. 19:10
Én meg lusta vagyok, mi??? :)))))))))))
257. 0da025d011 (válaszként erre: 256. - 6a062297d0)
2007. okt. 11. 21:03
Nincs mit,de az ötlet tulajdonképpen nem az enyém.Loptam...gzs3 kezdett ilyenbe először akiről én tudok(ha esetleg más megelőzte Őt,akkor bocsi),majd ezt tette Zizisicc,Tikky,és én is.gzs3 és Zizi kitartóak:)
256. 6a062297d0 (válaszként erre: 255. - 0da025d011)
2007. okt. 11. 19:08
Oké. Megpróbálkozom a szkenneléssel, ha nem jön be, akkor elkezdem begépelgetni. Köszi az ötletet.:)
255. 0da025d011 (válaszként erre: 254. - 6a062297d0)
2007. okt. 11. 18:24
Kezdjél naplót vezetni!!!:)Na,ne úgy mint én! Kezdeni ugyan elkezdtem azt a naplót,csak egy ideje hanyagolom az írást.Az volt a cél,és maradt is,hogy egy könyv tartalmát így jutassam át sorstársaimnak.Na,de miért baj az,ha esetleg ide írod le?Vagy túl hosszú fejezet?Elég vacak dolog másolni,pláne ha csak két ujjadat tudod az íráshoz használni:)
254. 6a062297d0 (válaszként erre: 253. - Ac1096844d)
2007. okt. 11. 15:32
Szeretnék veled, és más hívő HOXA-tagokkal megosztani egy könyvből egy fejezetet. Ez egy kicsit más megközelitése lenne a hitnek, és ISTENnek. Nem szeretnék mást, csak azt hogy olvassátok el, és gondolkodjatok el rajta. Csak az a bökkenő, hogy nem tudom hogyan oszthatnám meg veletek. (mármint technikailag)
253. ac1096844d (válaszként erre: 252. - Ac1096844d)
2007. okt. 11. 15:23

ui.:

Engedd meg, hogy pontosítsak.

A "szerintem nincs" helyett inkább úgy fogalmaznék:

-Remélem, hogy van(vagy lesz)!

252. ac1096844d (válaszként erre: 249. - Orlin)
2007. okt. 11. 15:07

A természettudomány az értelmi megtapasztalással, a hit a szív tapasztalatával van kapcsolatban. A szív hitbeli tapasztalatát éppúgy nem lehet elvitatni, ahogy az értelem tudományos tapasztalatát. A hit és a tudomány nem ellentétes egymással, csak más. De mindkettő tényekhez kapcsolódik, még ha más természetűek is azok.

A keresztény hit nem csupán értelemszerű igaznak tartása valaminek, hanem Jézussal való személyes kapcsolat. És nem az érzékeken, hanem a hit központján, a szíven keresztül.

Van neked ilyen kapcsolatod Jézussal?

Szerintem nincs.

Isten egy dolgot kér, bízz benne akkor is, ha nem nyilvánítja ki magát fizikailag megtapasztalhatóan. Ha erre képes vagy, utánna nyilvánítja ki magát neked.

Vagyis amíg nem hiszel Benne, Neki, addíg fogalmad sem lehet ezen szellemi dolgokról, hisz elmével próbálod megérteni azt, amit nem lehet.


Nem vagyok vallásos, csak hívő. Nem ugyan az. Hidd el, hitetlenekkel is nehézkes vitázni, mert nem értik a lényeget. De nem azért mert buták, hanem mert csak hit által érthető meg.

Nem véletlen írta Pál, hogy az érzéki embernek (akinek bizonyíték kell, hogy hinni tudjon) bolondságok Isten dolgai, mivel csak szellemileg lehet azokat megítélni. Az érzéki embert az érzékei uralják, a szellemi embert pesig Isten Szelleme vezeti.

Jézus nem a fantázia szüleménye, ezért a belé vetett hit sem az. A golgotai kereszt nem kitaláció, hanem történelmi valóság, és a Megfeszítettben való hit sem puszta képzelgés.


Áldás -békesség! :)

2007. okt. 11. 08:55
Ja, a 250-es válasz volt Orlin 249-es hozzászólására.
2007. okt. 11. 08:54

A 173. hozzászólásomban leírtam, hogy miért is fegyelmre méltó könyv a Biblia.

Tapasztalat.: tapasztaltam, hogy a Biblia nem hazudott, amikor megjövendölte Babilon elestét (a Nagy Babilon, ami bevehetetlennek tünt... egyetlen éjszaka alatt!), Amikor Jézus figyelmeztette a keresztényeket, hogy amikor körbeveszik a város, meneküljenek a hegyekbe. isz.66-ban körbevették. Ez csak két esemény, de van több is. Tapasztaltam, hogy a Biblia alapelvei nemcsak párezer évvel ezelőtt voltak hasznosak, hanem azok mind a mai napig is. Bár mindenki ezek szerint élne! Tapasztaltam, hogy a Bibliában leírt tudományos gondolatokból sokat csak napjainkban bizonyított a tudomány, vagy fog bizonyítani.

Szándékosan nem a Bibliából idézem, mert már láttam a topikban több helyen, de egy ismert idézet, egy másfajta tapasztalás: "Jól csak szívével lát az ember."

Ja! Nem vagyok mélyen vallásos. Csak nincsenek előítéleteim! Vannak hívő, és nem hívő barátaim is.

249. orlin (válaszként erre: 209. - Ac1096844d)
2007. okt. 10. 23:10

Valcsi, Szrobcsek: a két rész óti egymást

"Szerintem a hit és a hiszékenység még csak megközelízőleg sem említhető egy lapon.

A hit bizalom valamiben, vagy valakiben, akinek a szava számunkra szent(vagyis hiszünk neki), aki számunkra annyira megbízható, hogy tapasztalható, érzékelhető bizonyíték nélkül is elfogadjuk, valósnak vesszük amit mond, kijelent, megígér!

A hiszékeny ember bármit elfogad, mivel rendkívül bizonytalan, és mivel a lelkében nincs megalapozva, örül, ha megkapaszkodhat valamiben."

Ellentétes

"Ha ahit megtapasztaláson alapul, akkor ott már nincs szó bizalomról.

"Elhiszem neked amit mondasz, ...ha látom!"

Vagy :

"Csak azért hiszem most el amit mondasz, mert megtapasztaltam, hogy eddig nem vágtál át...""

Ha a hit megtapasztaláson alapul, ott tényleg nincs bizalom. De Valcsi megmondanád, mikor tapasztaltad te Istent, vagy Jézus, stb.?


Ui.: Mélyen vallásossakkal nem érdemes léállni vitázni, úgyhogy ha még1x akadékoskodsz, és nem érted a lényeget, csak akkor írok vissza, ha vmi tényleg "újat" tudsz írni, vagy nagyon felhúzom rajtad magam.

Ja az viszont fájt, mikor a minap megyek az utcán és köszön egymásnak két ember: "Áldás békesség"

248. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 247. - Ac1096844d)
2007. okt. 10. 19:17

Az övönvízben a halak is meghaltak????


:D Igazad van, de ezt már nem olvastam, amit Te írtál. Azt viszont igen, h Lótnak a 2 lányától született gyermeke, ami először furi volt mai szemmel nézve, de akkoriban ez nem olyan volt, mint ma.

247. ac1096844d (válaszként erre: 244. - 2dfdc4af73)
2007. okt. 10. 19:13

I.Mózes 5/3-4

"Élt pedig Ádám százharminc esztendőt ,és nemze fiat az ő képére és hasonlatosságára, és nevezé annak nevét Sétnek.

És telének Ádám napjai, minnekutánna Sétet nemzette, nyolcszáz esztendőre, ÉS NEMZE FIAKAT ÉS LÁNYOKAT!"


Én nem vagyok Római Katolikus, és ez volt annó az egyik szuperkérdésem mindíg, és ugyan ez fordul ám elő a bárka esetében, ahol csak Noé családja marad meg. A biblia van amit kijelent, és van amit nem. De ami szükséges nekünk arra, hogy megismerjük Istent, az bőven benne van.

Egyszer egy ember nekem szegezte ezt a kérdést, és azt mondta, ha válaszolok, elmegy papnak.

No mondom:-)

Ültem és ültem a biblia fölött, mikor megakadt a szemem a fennti idézeten.

Majd szembesítettem vele. Ő csak tovább akadékoskodott.

A lényeg, hogy Káin találhatott magának lányt, igen a saját testvérét. Ez egészen addíg nem volt bűnös, vagy káros, míg a törvény meg nem, tiltotta.

Remélem eccer megkérdi majd valaki:

-Az özönvízben a halak is meghaltak?

:-)

246. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 245. - 0da025d011)
2007. okt. 10. 19:11
Ez nem agyalás! Csak egy kérdés, amire nem tudom a választ és kíváncsi vagyok:)
245. 0da025d011 (válaszként erre: 244. - 2dfdc4af73)
2007. okt. 10. 18:47
Tegnap este rájöttem valamire:nem kell agyalni.Vagy hiszed,vagy nem.Vagy elfogadod,vagy nem.Más nincs.
2007. okt. 10. 18:39

Én teljes mértékben elhiszem!!! De egy kérdést nem mertem eddig feltenni. Ugye a Teremtés könyvébenírva van h Káin megölte Ábelt. Ezután

"Eltávozott erre Káin az Úr színe elől, és bujdosóként lakott Nód Fölgjén, Édentől keletre."(Ter 4,16)

Majd Káinnak lett egy felesége. Nah, itt van az, amit nem értek, mert az első emberpár Ádám és Éva volt, az ő fiuk pedig Káin. A felesége ki volt???

Én tényleg Római Katolikus vagyok, de ezt nem értem:(

2007. okt. 10. 16:31

Mivel én Istenre gondolok, (és a tereltek egyike én vagyok), nem gondolom, hogy rossz!:-)


Isten mindíg a jó irányba terel. Mindíg.

242. ba80 (válaszként erre: 241. - Ac1096844d)
2007. okt. 10. 16:29
es az rossz irany...???
2007. okt. 10. 14:53

"Hogy lehet az,hogy rövid idő alatt,egymástól függetlenül,több embertársam is ugyanabba az irányba terel?"


:-) Lehet, hogy valaki áll mögöttük? :)

240. 0da025d011 (válaszként erre: 239. - E6e06af85c)
2007. okt. 10. 14:28

Ez oké,tulajdonképpen a válasz is megvan.Más az ami megzavar,és nem értem.Hogy lehet az,hogy rövid idő alatt,egymástól függetlenül,több embertársam is ugyanabba az irányba terel?És aki már régebben is megpróbálta,neten kivül,de nem hallgattam rá?Miért nem?

Lehet nem kellene ezen agyalni,hanem tényleg elfogadni miértek nélkül,és tovább lépni.

239. e6e06af85c (válaszként erre: 237. - 0da025d011)
2007. okt. 10. 11:42
Nem lehet lassabban! Nem kell összezavarodni, csak HINNI, HINNI ÉS HINNI!!!!Mindig, állandóan, éjjel-nappal!!Azzal kelni és feküdni!!!
2007. okt. 10. 10:35
:-)
237. 0da025d011 (válaszként erre: 236. - E6e06af85c)
2007. okt. 10. 10:23
Lassabban!:)Teljesen összezavarodtam.
236. e6e06af85c (válaszként erre: 235. - 0da025d011)
2007. okt. 10. 08:47
És akkor mostmár elhiszed hogy isten szeret bennünket??? És segit rajtunk????
235. 0da025d011 (válaszként erre: 233. - Ac1096844d)
2007. okt. 10. 00:18
Nahát...Ezt sem egyszer kell elolvasni:)
234. ac1096844d (válaszként erre: 233. - Ac1096844d)
2007. okt. 9. 19:57

Az alábbi idézet a Csia Lajos fordításból származik.

A lelki ember alatt az érzékei által uralt embert kell érteni.

233. ac1096844d (válaszként erre: 232. - 0da025d011)
2007. okt. 9. 16:21

"Volna egy kérdésem.Az már nyilvánvaló,hogy tanultabb vagy tőlem,de ettől függetlenül:Hogy tudod értelmezni a Bibliában leírtakat?A Biblia képekben beszél,és valahogy megkéne érteni.Na,ilyenek miatt ragadtam le többszöri próbálkozásom után.Egyszerűen nem értettem,vagy jött a tudományos magyarázat,és áthúzott mindent amit addig olvastam."


Hagy idézzek a bibliából:

János 14/26 A Bátorító azonban, a Szent Szellem, akit az Atya nevemben küldeni fog, mindenre meg fog tanítani titeket, s mindenre emlékeztetni fog, amit mondottam nektek.


I. Korinthus 2/

4 beszédemet és igehirdetésemet nem bölcs szavak tették meggyõzõkké, hanem a Szellem és hatalom felmutatása,

5 hogy hitetek ne emberi bölcsességen, hanem Isten hatalmán nyugodjék.

6 Ugyan bölcsességet is szólunk, de a tökéletesek között, azonban nem ennek a korszaknak, nem e korszak fejeinek bölcsességét, akik elvesznek,

7 hanem titokként Istennek bölcsességét, azt az elrejtettet, melyet az Isten korszakokkal ezelõtt különválasztott a mi dicsõségünkre,

8 mely e világ fejei közül senkinek sincs birtokában, senki sem ismerte meg. Hiszen, ha megismerték volna a dicsõség Urát, nem feszítették volna meg.

9 Ellenkezõleg. Amint írva van: "Amit szem nem látott, és fül nem hallott, ami ember szívében fel nem ötlött, azt készítette Isten az õt szeretõknek."

10 Nekünk tudniillik a Szellem által jelentette ki az Isten. A Szellem ugyanis mindent nyomoz, az Isten mélységeit is.

11 Melyik ember ismeri ugyanis az ember dolgait, hacsak nem az ember szelleme? Ekképp az Isten dolgait senki sem ismeri, csak az Isten Szelleme.

12 Mi pedig nem a világ szellemét kaptuk, hanem az Istenbõl kiáramló szellemet, hogy tudjuk azt, amivel Isten kegyelme ajándékozott meg bennünket.

13 Amit szólunk is, nem emberi bölcsesség tanította szavakkal szóljuk, szellemi dolgokkal mérve össze a szellemi dolgokat.

14 Lelki ember nem fogadja el Isten Szellemének dolgait, hiszen ostobaság neki. Nem is ismerheti meg, mert szellemileg vizsgálhatók meg.

15 A szellemi ember mindent megvizsgál, õ maga azonban senki vizsgálata alá nem esik.

16 Hát ugyan ki ismerte meg úgy az Úr gondolkodását, hogy taníthatná õt? Bennünk azonban az Úr gondolkodása van.


vagyis mindíg is Isten Szelleme, aki ihlette az Írásokat, magyarázza is azt. Pünkösdkor kitötletett, és ahogy Jézust, úgy Őt is hit által fogadod a szívedbe.

Ő adja a megértést, Ő a vezető ebben, így nem kell kiokoskodni semmit:-)

Látos, az Úr mindenről gondoskodott:)

232. 0da025d011 (válaszként erre: 231. - Ac1096844d)
2007. okt. 9. 14:13

Múlt éjjel olvastam,illetve,olvasgattam Ágostonról.Ő sem a Bibliával kezdte,és így ír erről:"Tudós gőgömnek nem tetszett benne a szerénység,viszont értelmem nem tudott behatolni a mélységeibe."

És találtam ott ilyet is,ez egy mondat része:"a rossz eredete az emberi szabadakarat gyengeségében rejlik".

Mintha megválaszolt volna egy-két kérdésemet.

Szerintem a nagymamám sem az álcázott hazugságokra gondolt,de ezzel a mondatával kell beérnem,mert más magyarázatot nem fűzött hozzá.Szerintem ezzel rámbízta a választás jogát.És itt megint képbe jön a szabadakarat,és annak gyengesége.

Volna egy kérdésem.Az már nyilvánvaló,hogy tanultabb vagy tőlem,de ettől függetlenül:Hogy tudod értelmezni a Bibliában leírtakat?A Biblia képekben beszél,és valahogy megkéne érteni.Na,ilyenek miatt ragadtam le többszöri próbálkozásom után.Egyszerűen nem értettem,vagy jött a tudományos magyarázat,és áthúzott mindent amit addig olvastam.

231. ac1096844d (válaszként erre: 229. - 0da025d011)
2007. okt. 9. 13:33

Igen azt mondom, hogy Istennél van a megoldás.

A tökéletes megoldás, amely képes téged akár egy szempillantás alatt is megszabadítani a kötöttségektől.

Ágostonról nem tudok semmit, a szentté avatásokról még kevésbé, ez nem biblikus vonulat.

A dicsőség egyedül Istené, mégis sokakat a vallásosok babonás tisztelettel kanonizáltak.

Szent ez, szent az, pedig egyedül Jézus a szabadító, aki tegtap, ma és mindörökké ugyanaz.

Ha szívdbe fogadod az Urat, Isten szemében ugyan olyan szent leszel, mint maga Jézus, ugyanis az Ő szentségét tulajdonítja neked, ellenkező esetben mindenki kárhozatra jutna.

Senki nem tud magából, önerőből annyi jó cselekedetet kitermelni, hogy igazzá váljon Isten előtt.

Te sem, én sem, Ágoston sem.

Aki ma a mennyben van, az az egyedüli úton, az Úr Jézusba vetett hiten keresztül juthatott oda.

Nem én állítom, maga Jézus mondta:

"NINCS MÁS út az Atyához, csakis énáltalam!"

"Aki hisz énbennem, az ha meghal is, él."


Szerintem attól még nem lesz igaz valami, hogy igaznak hisszük, hisz van aki karakteres hazugsággal lehet megtévesztve, s abban hisz teljes szívvel.

Tedd próbára, hogy az, amiben hiszel mit hoz, mit ad neked.

Megszabadít a depressziótól? Megszabadít a félelmektől? Békességet ad? Gyarapít téged?

Ha nem, nem Istentől való.

Ám az Ige mindezt képes elvégezni az életedben.

Minden jó ajándék Istentől való, s a sátánról azt írja az Ige, hogy:

"Nem egyébért jön, hogy lopjon, öljön, és pusztítson!"

Az Ige mögött Isten szavahihetősége áll. Tedd próbára bátran.

230. ba80
2007. okt. 9. 07:05
Igen hiszek szerintem minden embernek hinnie kell valamiben de nem csak azert,jo erzes tudni,hogy van egy kez mely lathatatlanul is iranyitja az eletem bar neha nekem nem tetszo helyek fele...
229. 0da025d011 (válaszként erre: 228. - Ac1096844d)
2007. okt. 9. 00:30

Azt mondod,ha visszatérek Istenhez,akkor megszűnik a depresszióm,pánikom?Valamiért csak odaírtad azt a mondatot,hogy az a sátán területe...Elég jó munkát végzett,szinte megsemmisített.És csak úgy kerülhettem a markába,hogy Istentől eltávolodtam.

17 éves voltam amikor egy barátomat agyonverték.Nem Ő volt az első akit tragikusan veszítettem el.Istent tettem felelőssé,és megfogadtam,soha többé nem megyek templomba.Majd engedtem,nem Ő a vétkes mert vannak gonosz emberek, akik visszaélnek az általa kapott szabadsággal.Én lennék Isten,tutira nem adtam volna ekkora szabadságot.Na,de sokak szerencséjére nem vagyok isten.

Tudod,hogy Mónika fia Ágoston,aki egy elvetemült alak volt,majd megváltozott,és szentté avatták?Van esélyem!:)Egy baj van,hogy szentté csak a halála után avatnak valakit.

Nem sokat tudok erről az Ágostonról,de megboldogult nagymamám ehhez imádkozott amikor látta milyen életet élek.Soha nem kérdeztem tőle,hogy miért pont Őt választotta.Azt már a szüleimtől tudom,hogy nem mondta nekik,de nagyon szerette volna,ha a Mónika nevet kapom.És azt kaptam:)

Ettől a nagyimtól tanultam valamit.Megkérdeztem tőle,igaz-e a horoszkóp? Azt mondta:"Minden igaz amiben hiszünk."

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook