Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülésznőképzés SE-ETK 2013 fórum

Szülésznőképzés SE-ETK 2013 (beszélgetős fórum)


2014. júl. 22. 18:51
Szia! Én most jelentkeztem szülésznőnek levelezőre, várom a ponthúzást, szerintem bekerülök. Vannak, akik még jelentkeztek, vagy esetleg már ide járnak?
13. zazé
2014. jan. 1. 11:24

Kicsit felhozom...

Tényleg havonta egy hét a levelezőn a konzultáció?

Munka mellett hogy lehet ezt kivitelezni?

12. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2013. jún. 26. 10:37
Szia, hogy döntöttél? Belevágsz Te is?
11. Judy5 (válaszként erre: 9. - Eperlevél)
2013. márc. 31. 08:46
Azért utasították el a kérelmedet, mert az I.félévet nem engedik halasztani. Mindenképpen kell hogy legyen minimum egy aktív féléved.
10. Judy5 (válaszként erre: 3. - S.Nikolett1980)
2013. márc. 31. 08:45

Niki,

Köszi a dicséretet, igen 4 gyerek mellett csinálom, hát nem könnyű, mert a lányok még kicsik, de megyeget.

Nem is tudom pontosan hányan kezdtük, kb 60. Páran abbahagyták vagy halasztanak, és kb 40-en vagyunk akik mindent fel tudtak venni a II.félévben. Sajna vannak akiknek nem sikerült az anatómia, és így nem tudtak pár tárgyat felvenni a II.félévben.

2013. márc. 28. 19:02
Nem fogadták el a halasztási kérelmem...
8. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2013. márc. 28. 16:07
ha nem tudtad elkezdeni és felvettek, akkor nem halasztottál? nem tudom hogy van, de az nem érvényes idénre?
2013. márc. 28. 14:00
Idén nem. Tavaly felvettek, de nem tudtam elkezdeni, de ha lesz pótfelvételi, szerintem jelentkezek.
6. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2013. márc. 28. 11:45
úgy tudom havonta egy hét. Te is jelentkeztél?
2013. márc. 28. 09:32
Én a konzultációs idôszakokra lennék kíváncsi, milyen gyakran és hány nap?
2013. márc. 28. 09:02
Oké, ránéztem a profilodra és most látom, hogy igen család mellett csinálod! :-D Nagyon szépek a gyerekeid. Nekem egy fiam van, aki 8 éves volt karácsonykor. Mire végzek 12 lesz. Nem fog gondot okozni, ha éjszakázni kell. Ez is fontos nekem. Úgy gondolom, pont most van itt az ideje, hogy előre lépjek. Tökéletes időpont.....:-)
3. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 2. - Judy5)
2013. márc. 28. 08:59
Szia, de jó, hogy írtál. Azért jó ilyeneket hallani, mert tényleg semmi rálátásom nincs a dologra. Nagyon örülök, hogy végre lesz belőlem valaki, mert jelenleg a megszerzett tudásom nem elég semmire. Önkormányzatnál dolgoztam és hát jött a leépítés és mennem kellett. Tehát közigazgatásban van gyakorlatom, de oda most nem vesznek fel embereket. Ez a szakma viszont nagyon érdekes és sokrétű. Nagyon tetszik. Szerintem az önbizalmamnak is jót fog tenni. Örülök, hogy meghoztam ezt a döntést. Csináltam egy fórumot a felvi.hu-ra is és képzeld még csak egy valaki jelentkezett. Az az érzésem, hogy idén nem sokan adtaák be ide a jelentkezésüket. Ti hányan vagytok? Mikor kezdtél, tavaly? Te is család mellett csinálod?
2013. márc. 27. 21:48

Niki,

Ne legyél berezelve, meg lehet csinálni. De az tény, hogy sokat kell tanulni, sok lemondással jár és hát a család kicsit háttérbe szorul. Az I. félév azért nehéz, mert minden új, nem tudod, hogy miből mennyit kell készülni ahhoz, hogy átmnenj. A II. félév pedig azért nehéz, mert sokkal több tanulós tárgy van és sok beadandó, mint az elsőben. De hamar bele lehet jönni. Nagyon nagy az anyag és pillanatok alatt olyan alapokat kapsz (ha tanulsz), mintha kb 4 évig jártál volna eü szakközépbe. A latin egyáltalán nem vészes, a vizsgán a nyelvtani részéhez lehet használni mindent, könyvet, füzetet. A szódolgozati részéhez természetesen semmit, csak a fejedet.:) Szóval nyugi. Érettségizz le és hajrá.:) Ja,és nagyon oda kell figyelni, hogy lehetőleg ne bukj semmiből, mert ezen a sulin majdnem minden tárgyra épül valami, és hát ha valamiből buksz, akkor csúszól. Itt nem úgy van, hogy akár IV.féléves tárgyat is felvehetsz. nem, itt szépen lépcsőzetesen épül fel az anyag. És hát érthető is, hisz nulláról indul itt sok mindenki. Ahogy én is. Pont ma beszélgettük, hogy ez alatt a pár hónap hihetetlen nagy tudást szereztünk, és nagyon jó átlátni, hogy mi miért is úgy működik.

2013. febr. 4. 10:06
Sziasztok. Olyanokat keresek, akik idén felvételiznek az SE szülésznőképző szakára. Az is nagyon jó lenne, ha olyanok is írnának, akik már túl vannak az első éven. Én levelezőre jelentkeznék, de nagyon be vagyok rezelve. El sem tudom képzelni, hogy mennyire lehet kemény. Mennyit kell tanulni, milyen a latin. Mindenki azt mondja, hogy az anatómia és a biológia a legkeményebb. Van e lehetőség korrepetálásra az intézményen belül, vagy csak fizetősen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook