Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szüléshez orvosválasztás mindenhol tilos most? fórum

Szüléshez orvosválasztás mindenhol tilos most? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. tokmaglany (válaszként erre: 4. - Tyityu)
2021. jan. 20. 15:53

Normál szülés esetén igen, igaz lehet az, hogy az ügyeletes orvosnál is szülhet a kismama egészen nyugodtan. Bár azért az ember sokkal nyugodtabb akkor, ha az az orvos van ott, aki végigkísérte a várandósságát.

Nekem két császármetszésem volt és nekem nem volt mindegy, hogy ki és hogyan szabdalja a hasam. Szerintem, ha van már egy kialakult jó kapcsolat, akkor jobban odafigyel az orvos a páciensére. És ez nem feltétlen függ össze a hálapénnzel. Az én orvosom sem kért semmit.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - NomNom)
2021. jan. 20. 15:41
Igen.
9. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2021. jan. 20. 15:35
Bemehet, jelen lehet, csak nem ő fogja a szülést levezetni.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2021. jan. 20. 15:28
Meg úgy kéne lennie, hogy akkor magán kórházba menjen aki választani szeretne és meg van oldva a fizetés kérdése.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2021. jan. 20. 15:23
Remélem tartós lesz, sőt, bevezethetnék ezt általánosan mindenhol.
6. NomNom (válaszként erre: 4. - Tyityu)
2021. jan. 20. 15:21

Nekem ugyan így volt sőt, NEM volt orvos jelen a szülésnél, abszolút nem éreztem hogy baj lenne ez. Csak két szülésznő volt ott, monitorra voltam kötve tehát ha valami lett volna azonnal ott terem egy orvos. Egy barátnőm járt így, ott is volt az orvos amint kellett.

Nekem szerencsére csak a babát nézni jött be, megvizsgált minket és elmondta mikor mehetünk haza.

Nagyon emberien bántak velem, mindenki profi volt. Napi díjat kellett fizetnem az ágyért és a napi 5x-i (!!!) étkezésért kb napi 50 euró és összesen a végén 200 euró volt így az egész szülés. Azt hiszem ez jóval kevesebb mint amit feketén fizetnek Mo-n a kismamák.

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Tyityu)
2021. jan. 20. 14:38
Én itthon is ugyanígy szültem! 😁
4. tyityu (válaszként erre: 3. - Fincsi5)
2021. jan. 20. 14:33
Most gondolom kapok hideget-meleget, de nem latom mi ebben a problema. Evek ota kulfoldon elek, szultem egy gyereket, tavasszal szulom a masodikat. Itt nincs halapenz, tehat egy orvosnak sem lehet fizetni plusz szolgaltatasert. Mikor eljott az ido besetaltam a szuleszetre es megszultem annal aki eppen dolgozott es itt mindenki uguanezt teszi. Es ez igy lesz most is. Egy percig sem ereztem hatranyat, nem is tudom mit kellett volna pluszban csinalnia egy fogadott orvosnak. Tudom hogy otthon ahhoz szokott az ember hogy mindenert boritekot kell adni, de az ugyeletes orvosnal is ugyanugy meg lehet szulni.
3. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. jan. 20. 14:25

Csakhogy nem mehet be az orvos, amikor szül a betege. Ismerős fiatalasszony szül a napokban, és jan.1.-jén szólt az orvosa.

Rezidensek vannak, na meg két tapasztaltabb orvos, ha komplikáció akadna.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fincsi5)
2021. jan. 20. 14:12

[link]


"a hálapénz kivezetésére hivatkozva nincs lehetősége a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikának a szabad orvosválasztás jogát korlátozni."


Legjobb, ha helyben érdeklődik a kismama.

2021. jan. 20. 13:48
máshol is tilos, vagy ez csak Debrecenben van így? Tartós lehet ez a tiltás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook