Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megakadályozni palacsinta sütésekor, hogy mindenhol az a nagyon durván büdös égett olaj legyen? fórum

Hogyan lehet megakadályozni palacsinta sütésekor, hogy mindenhol az a nagyon durván büdös égett olaj legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. pteri (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 19:21
Rengeteg lehetőséged van. Elköltözhetsz a mamahotelból pasidhoz, albérletbe, saját lakásba, lakókocsiba, stb. Ott azt csinálsz a konyhában, amit akarsz és azt eszel, amit te csinálsz. Addig meg örülj, hogy eléd teszik a friss palacsintát.
45. 55Judit (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 3. 17:22
De nem értem miért égeted az olajat? Vagy nem te sütöd a palacsintát, csak az elszenvedője vagy?
44. LBO (válaszként erre: 43. - Napsugár8)
2022. aug. 3. 16:58
Az ablak nálam is mindig nyitva van Két ablak is van, egy kisebb és egy nagyobb. Általában a kisebb van nyitva főzéskor. A másik kicsit arrébb van, azt nem nagyon nyitogatom.
43. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - LBO)
2022. aug. 3. 07:08

Nálam pici a lakás, a konyha jó, ha van össz. 3 m2, ezért én a szoba ajtót szoktam becsukni, és a konyha + előszoba szagosodhat. Bár ritka, hogy illaton kívül más is terjengene nálam.

Viszont képtelen vagyok csukott ablaknál sütni-főzni. Még a legvadabb hidegben is az az első, hogy akár csak résnyire is, de nyitom az ablakot. Különben rámtör a légszomj.

A tűzhelyem viszont az ablaktól kb. 1,5 m-re, hát először arra veszi az irányt a gőz, a pára is, az illatokkal együtt.

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 55Judit)
2022. aug. 3. 02:19

Persze, hogy nagyon durván egészségkárosító, mondjuk ezt kisgyerekként nem tudtam, de anyám kémiatanár, tudnia kellett volna...

Rendesen füstöl, ég, már az elsőtől kezdve olyan szintű bűz van, hogy rendesen rosszul leszek a gondolatától is és elárasztja a házat is...

2022. aug. 2. 18:18
Nem kell megégetni az olajat. Ennyi. Alap hogy nem égetünk olajat, mert ha igen, az nem csak büdös, de egészségkárosító is.
40. LBO (válaszként erre: 38. - Napsugár8)
2022. aug. 2. 18:02
Igen. Nekem nagyon fontos volt, mondhatnám ez volt a "legnagyobb problémám" építkezéskor. Az ajtót kitudom tárni, nincs akadékban, de ha főzök, be kell csukni. Ez a vesszőparipám 🤦🏻‍♀️🤣
39. libikóka (válaszként erre: 36. - Globus)
2022. aug. 2. 15:05
Jaja🙄😀az elszívót meg sokszor nem is használom,,mert ha olyan van hogy nem állok ott mellette ,,akkor nem érzem ha ha jönne a kozma:)
38. Napsugár8 (válaszként erre: 33. - LBO)
2022. aug. 2. 15:03
Másrészt, ahol egész évben nyár van, és falak nélkül egyben minden, még csak-csak elfogadom. De ahol télen fűteni is kell, és egyben az egész tér...az átlag-magyar nem tudja kifizetni azt a fűtési számlát.
37. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Kacsahercegno)
2022. aug. 2. 14:55
Az első palacsinta sütése előtt kell a serpenyőt tisztességgel felmelegíteni, de azt még olaj nélkül!!! Utána már vissza lehet venni a lángot közepesre, vagy még kisebbre, mert az a minimális olaj, amivel kikenem, a forró serpenyőtől szinte azonnal átmelegszik. Soha nem füstöl, és nincs büdi nálam palacsinta sütéskor. Sem! :))
36. globus (válaszként erre: 17. - Libikóka)
2022. aug. 2. 14:50
Palacsinta, bundáskenyér, hurka, rántott prézli 🙂 ja, és a pacal!
35. globus (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. aug. 2. 14:48
Hát ez nem szerencsés a gyakorlatban. Jól néz ki, meg a háziasszony nem marad ki a társalgásból, mással nehéz érvelni mellette.
34. LBO (válaszként erre: 32. - Vigyefene)
2022. aug. 2. 12:36
Így van.
33. LBO (válaszként erre: 13. - Alessandro)
2022. aug. 2. 12:23
Na én ragaszkodtam annak idején, hogy a konyhának legyen ajtaja és ne egy légtérben legyen minden. Otthon a szüleimnél is így van, konyha lezárható, ebédlő-nappali egyben van. Imádok főzni, de nem szeretem az egész lakásban érezni az ételszagot.
32. vigyefene (válaszként erre: 31. - LBO)
2022. aug. 2. 12:20
Mondjuk csak úgy, hogy (szag/inkább illat), palacsinta nélkül nem élet az élet.
31. LBO
2022. aug. 2. 12:17

Ajtó becsuk, ablak kinyit, szagelszívó bekapcs. 🙃

Na de komolyra fordítva a szót, zsírban sütöm, de még így is érezni. Nem tudom mi lenne az igazi megoldás. A nem sütők palacsintát nem opció! Nagyon szeretjük. 🥞

30. vigyefene (válaszként erre: 29. - Bozsu55)
2022. aug. 2. 11:45
Sajnos itt nagyon ritka az olyan hely, ahol lehet rendelni, és csak hidegen, amit otthon kell melegíteni. Tehát közel sem olyan finom, mint az otthoni frissen sült.
29. bozsu55 (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2022. aug. 2. 11:40
Én azért gyanítom az általad belinkelt családi házakban nem igen sütnek palacsintát,inkább rendelnek.
2022. aug. 2. 11:25

Fa ajtók.


[link]

27. vigyefene (válaszként erre: 25. - ,zumba)
2022. aug. 2. 11:20
Pl. a konyhaajtók fából vannak, nem átlátszó üvegből.
26. vigyefene (válaszként erre: 24. - ,zumba)
2022. aug. 2. 11:17

A hálószobákon rendes ajtók vannak, természetesen. A szag a konyha és nappali/ebédlő helyekre terjed.

Mivel palacsinta sütésről van szó, pl. a barátnőm szokott nekem sütni, olaj helyett kókusz-olajat használ, ilyen lábast, soha nem érzek semmi szagot.

Amikor nekem palacsintát süt, azt egyébként illatnak nevezem. -:DDD


[link]

25. ,zumba (válaszként erre: 23. - Vigyefene)
2022. aug. 2. 11:09
Aha, szuper.
24. ,zumba (válaszként erre: 20. - Vigyefene)
2022. aug. 2. 11:08
Ilyenre gondolok. De ezeknek még padlása sincs, s ha jön a nagy vihar, visz mindent. S tegyük hozzá, ha valaki normál konyhát vezet, ott bizony van zsír, olajszag. Ha süt a sütőben, szintén. Csak alacsony a tűrésküszöb, nem bírjuk a szagokat. Beléptem már nem egy egyterű házba, nem élnék benne. A berendezés, függöny, szőnyeg átveszi a szagot. Van elszívó, de csak marad bent. Vagy: felszáll a buszra és hozza magával a lakás, ház szagát, mert ugye egyterű. Nekünk nagyon jó a külön konyha, ma is lecsó készül, finom illatokkal.
23. vigyefene (válaszként erre: 22. - ,zumba)
2022. aug. 2. 11:05

Pl. konyhát, spejzet, ruhás szekrényeket el el lehet választani, úgy hogy olyan ajtókat használnak, ami nem sarokvasakon nyílik, hanem oldalra csúszik. Így néznek ki.


[link]

22. ,zumba (válaszként erre: 21. - Vigyefene)
2022. aug. 2. 11:01
Az jó. Mert itthon már némely embernek az sem kell, van minden a boltban.(még)
21. vigyefene (válaszként erre: 19. - ,zumba)
2022. aug. 2. 10:57
Van.
2022. aug. 2. 10:56

Itt nálunk az '50-es évek elején kezdtek elterjedni a házak ilyen beosztásban.


[link]

19. ,zumba (válaszként erre: 10. - Alnisa)
2022. aug. 2. 10:53
Kamra van ezekben az új családi házakban?
18. ,zumba (válaszként erre: 13. - Alessandro)
2022. aug. 2. 10:51
Elnézést előre is, de ez az egyterű lakás eredetileg nem magyar stílus, mert asszonyaink még süttek, főztek,volt(van) konyha. Csak mivel a nyugatot utánozzuk, így elterjedt ez az építkezési stílus. Vidéken még nyári konyha is van, nem hogy ne lenne külön konyha. Ők nem nagyon "szagosítanak" otthon, mert félkész ételt vesznek, étterembe járnak .
2022. aug. 2. 10:26
Olajjal vagy anélkül a palacsinta sütésnek van illata,,még elszívó mellett is,,slussz:) A bundáskenyéré szerintem veri:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook