Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás után a mellbimbók visszaállnak olyanra, amilyenek voltak? fórum

Szoptatás után a mellbimbók visszaállnak olyanra, amilyenek voltak? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. célia88 (válaszként erre: 41. - Rasza)
2010. dec. 1. 20:30
Igen, azt tudom, hogy nem fognak úgy állni, mint szoptatás előtt. Én csak azt szeretném, hogy legalább a mellbimbó legyen olyan mint régen. Egy szoptatós mell olyan nem szép. :(
41. rasza
2010. nov. 30. 17:01
A mellbimbó lehet de majd nézd meg a melledet! főleg a második gyerek után! Elkeserítő:(
40. célia88 (válaszként erre: 39. - Homern)
2010. nov. 3. 19:56
Hát...meglátjuk én mire jutok. :P Remélem nem csalódik bennem a bébim. :P :)
39. homern (válaszként erre: 35. - Célia88)
2010. okt. 31. 09:15

Ne vegye el a kedvedet :D

Annál jobb nincs,amikor a kis szopizó babádat nézed.Meg amikor abbahagyja kicsit,felnéz a szemedbe és rádmosolyog a kis tejcsis szájával,majd nagy lelkesedéssel visszacuppan.Nagyon jó érzés tudni,hogy a világon semmi másra nincs szüksége,csakis rád.

Amikor már 1 hónapja minden egyes alkalommal nagy fájdalmak mellett szakította fel ugyanazt a véres sebet,akkor sem jutott eszembe abbahagyni a szoptatást.Reménykedtem,hogy egyszer még visszajönnek azok a békésen összebújós pillanatok,és visszajöttek.

(a praktikus oldalát most nem is említve,bárhova el tudtunk menni úgy,hogy elég volt egy cserepelus/ruha.tápszerrel ez kicsit nehezebb.Én csak gyorsan mellre tettem egy kevésbé feltűnő helyen,és mehettünk tovább.

38. klenca
2010. okt. 31. 09:07
Nem.Nem mindig.
37. célia88 (válaszként erre: 36. - Xti_)
2010. okt. 31. 08:59
Kíváncsian várom, hogy velem is így lesz-e...? :)
36. xti_ (válaszként erre: 35. - Célia88)
2010. okt. 31. 08:53
én is pont így éreztem, míg rám nem tették a kisbabámat. annyira akart szopizni, hogy utána már én is akartam, az ő kedvéért. nem is volt semmi gond.
2010. okt. 31. 08:31

Húúú, csajok! Ezekkel a hozzászólásokkal nem hozzátok meg a kedvem túlzottan a szoptatáshoz. :S De úgy kell nekem, én kérdeztem róla. :P :)

Már egyébként is nagyon idegenkedem ettől, el sem tudom képzelni, hogy leszek rá képes. Valahogy olyan hihetetlen, hogy ilyeneket kell majd csinálnom...

34. xti_
2010. okt. 30. 21:51
olyan bimbóvédő krémet használjatok, amit nem kell lemosni, pl. lansinoh. nekem nem lett sebes, nem fájt, és meg sem változott, szóval nem kell "visszaállnia".
33. 2ed619333f (válaszként erre: 32. - Homern)
2010. okt. 30. 21:49

Hát nekem olyan szülésem volt (már négy és fél éves a kisfiam), hogy hatalmas nagy vágy kell majd ahhoz, hogy újra vállaljam:D (31 óra vajúdás, ebből majd 20 állandó tolófájás, az orvosom az utsó 5 órára engedélyezte az edát, mondván, hogy úgy elhúzódik a szülés:DD, akkor már hol érdekelt ez engem...aztán a lázam hirtelen 40,3 fok, a gyerek szive csak 30 körül vert egy perc alatt,a vesém felmondta a szolgálatot, mire rohantak velem a műtőbe, kiderült, hogy a kisfiam feje búbja beszorult,a nyaka körül 3x a zsinór és azért vert olyan keveset a szive, mert majdnem megfulladt és ugyebár a beszorulás miatt még csak elmozdulni sem tudott, úgyhogy úgy ráncigálták ki belőlem, hogy a testem is emelkedett a műtőágyról..szóval sajnos még annak sem tudtam örülni, hogy durcásan néz rám az én kis drágám...a végén mikor szóltak, hogy kiveszik a katétert és mehetek le a gyermekágyas osztályra, megkérdeztem, hogy nem maradhatnék még egy napot itt fent?:D..azt mondta a nővér, hogy "dehát akkor nem tudja megszoptatni a kisfiát"..én erre azt mondtam: jah, akkor menjünk:), de közben meg azt gondoltam, hogy "kit érdekel, hogy nem tudom megszoptatni:DD, és akkor lemegyek, hogy szerencsétlen gyerek ne éhezzen ilyen megrázkódtatás után, és akkor még a szoptatás is egy nagy szivás elsőre:DDD)

Szóval egyelőre még halogatnám a bimbóvédőről való gondolkodást:))))

32. homern (válaszként erre: 30. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 21:27

A véres dolgokat sajnos én sem úsztam meg.Ordítani tudtam volna a fájdalomtól,amikor elkezdte szívni.Már előre minden bajom volt mikor a szopiidő közeledett,ettől meg lelkileg voltam kész.Dokinál is voltunk,mer szegénykém annyi vért ivott,hogy feketét kakilt,a hasa meg nagyon görcsölt tőle.

Egy bimbóvédőt szerintem érdemes előre beszerezni.

Nálunk semmi zavart nem okozott,pár hét múlva simán elhagytuk.

31. célia88 (válaszként erre: 30. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 15:53

Jájj, de kellemes is lesz ha majd nekem is esetleg kisebesedik. :S

Azt tudom, hogy édesanyámét elég rendesen kicsináltuk a tesómmal annak idején. :P

30. 2ed619333f (válaszként erre: 29. - Homern)
2010. okt. 29. 19:17

Hát az szerintem majd visszakicsinyül:)))

De tényleg kell a rendeződéshez 9-12 hónap..

A bimbó nagyságával meg akkor ha visszaugrik, te jó szerencsés vagy:)))

Vagy lehet az én bimbóm nem volt elég rugalmas? vagy a fiamnak volt túl erős a szopókája?:DD

Igaz én végig sebes is voltam, volt, hogy vérzett, meg hasonló "finomságok"..:))

29. homern (válaszként erre: 19. - 2ed619333f)
2010. okt. 29. 18:44

Köszönöm a választ:)

Én 9 hónapja szoptatok,de nem vettem észre semmi változást.Akkor meg van nyúlva amikor kiengedi a a szájából,de pár másodperc alatt "visszaugrik" vagy hogy írjam..

Az udvar az nekem már a terhesség alatt nagyobb lett,és sajnos marad is :(

28. célia88 (válaszként erre: 27. - Ekka)
2010. okt. 29. 17:57
Óóóó, szomorúan hallom. :(
27. Ekka
2010. okt. 29. 12:17

Igen, de idő kell hozzá... mondjuk 1 év:D

Legalábbis nekem ennyi idő kellett ahhoz, hogy hasonlítsanak a melleim az eredeti állapotukhoz:D

26. célia88 (válaszként erre: 22. - 2ed619333f)
2010. okt. 29. 12:01
Köszi, megnézem. :)
25. Mamazon (válaszként erre: 17. - Homern)
2010. okt. 29. 12:01
semmi
24. célia88 (válaszként erre: 20. - 2ed619333f)
2010. okt. 29. 12:00
Igen, tudom, hogy az sem olyan, mint a filmeken. :S Ettől is tartok, többek közt.. :(
23. célia88 (válaszként erre: 19. - 2ed619333f)
2010. okt. 29. 11:59
Igen, erre gondoltam én is, csak nem mertem ezt így kiírni. :D Úgyhogy köszi, hogy megtetted helyettem. :)
2010. okt. 29. 11:50

[link]

Itt lejjebb van egy olyan rész, hogy részlet a könyvből.

2010. okt. 29. 11:41

Egyébként minden pocakos első gyermekét váró anyuka figyelmébe ajánlok egy hihetetlenül jó könyvet!!! Barátnőim a terhességről- Amit inkább nem az orvostól kérdeznél meg c. könyvet!!

Én anno vizsgálat után a buszon kezdtem olvasni olyan 6 hónapos terhes koromban...annyira magamra ismertem, annyira vicces, hogy röhögőgörcsöt kaptam. Egy 4 gyermekes anyuka irta, és a terhesség minden olyan momentumáról (akár a szelesség, hányinger, evés, végefelé a légszomj..minden), amit tényleg nem az orvostól kérdeznél inkább, de mégis aggaszt érdekel..stb..ráadásul olyan szövegkörnyezetet, szavakat használ, hogy garantált a dőlés a nevetéstől:))))

2010. okt. 29. 11:32
Nah, dehát az első szoptatás...még mindig szakadok a nevetéstől, ha rágondolok...behozták, az én kisfiam a drága rá is cuppant egyből..én meg olyan lazán, ellazulva, kényelmesen rákészültem...hát megrekedt bennem a levegő..próbáltam nem eltorzult fejjel óvatosan körbenézni, hogy másnak miért nem fáj???:))))És akkor megnyugodtam..mindenki ugyanolyan képet vágott, mint én:DDD
2010. okt. 29. 11:27

Hát nekem a színe nem változott el, a pitvar az talán nagyobb volt kicsit, már nem emlékszem, hanem a bimbó mérete..tudjátok, ahogy a pici megszívja, olyan naggyá és hosszúvá vált, és az úgy keményen ott állt hónapokig olyan hosszúra kinyúlva..:D nem úgy, mint amikor most csak úgy megkeményedik...hanem úgy, ahogy megszívja a pici és az a hosszúság megmarad

:D:D

Utáltam én is, de visszaáll. Tuti a színe is, akinek az elváltozik.

18. célia88 (válaszként erre: 17. - Homern)
2010. okt. 29. 08:08

Én is várom a választ...

Én eddig csak más szoptatatós ismerősöm melleit láttam és ami számomra elég visszataszító volt (lehet szídni, de akkor is az volt!!) hogy szinte fekete lett a mellbimbó és kerületben nagyobb lesz a mellpitvar...Ezért kérdeztem, hogy visszaáll-e a régire, mind a színe, mind a mérete.

17. homern
2010. okt. 28. 18:42

Lehet hülye kérdés...de azért leírom :)

Nektek mi változott a szoptatás miatt a mellbimbótokon?

16. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Célia88)
2010. okt. 28. 18:31
Van amikor igen , van amikor nem ,ez örökletes is szerintem.
15. célia88 (válaszként erre: 14. - 2ed619333f)
2010. okt. 28. 13:31
Igen, gondolom. :) Pláne ha valaki akár több mint egy évig szoptat, biztos több idő kell a regenerálódáshoz. :)
14. 2ed619333f (válaszként erre: 12. - Célia88)
2010. okt. 28. 12:36
Azért a mellbimbóhoz is kell jó pár hónap, hogy helyreálljon az utolsó szopcsi után...legalábbis nekem kellett, már én is azt hittem anno, hogy olyan marad.:))
13. célia88 (válaszként erre: 11. - Novehaki)
2010. okt. 28. 09:42
Köszönöm. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook