Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás kontra tápszer fórum

Szoptatás kontra tápszer (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás kontra tápszer

1 2 3 4
47. Toprengo (válaszként erre: 39. - Rékanya)
2010. jan. 25. 10:50

Szia! :-)

Egy hétig távol voltunk Danival a szüleimnél.

Mondhatnám, hogy minden rendben, ha optimista lennék. :-)

Szerintem senki sem vet rád követ azért, mert elapadt a tejed. Sajnos ez előfordul, ezért jó, hogy vannak jó minőségű tápszerek.

46. Toprengo (válaszként erre: 36. - Giga455)
2010. jan. 25. 10:46
:-)
2010. jan. 25. 10:07
Egyértelmű,hogy szoptatás, ha csak nincs kizáró ok. A szoptatás előnyei:segíti az anya-gyermek kapcsolatot;steril,mindíg kéznél van,a legideálisabb táplálék a babának, véd a fertőzésektől,ellenanyagot juttat a gyermek szervezetébe,kényelmes,a baba szükségleteinek megfelelően változik az összetétele és még sorolhatnám tehát SZOPTATÁS!!!
44. f8db0709b8 (válaszként erre: 42. - Monstro)
2010. jan. 25. 10:02
Végülis igen!:)
43. fbogi (válaszként erre: 41. - DODICA)
2010. jan. 25. 09:48
Én is így gondolom. A szoptatást nem kell rabságnak tekinteni. Nem kell otthon ülni, attól tartva, hogy mi lesz, ha a lakáson kívül megéhezik a baba. Én is szoptattam már rengeteg helyen senki nem látott semmit a dologból. A szoptatás szabadságot ad!
42. monstro (válaszként erre: 40. - F8db0709b8)
2010. jan. 25. 09:32
Az én manóm 4 és fél hónapos, de még most is felkel éjjel 1x vagy 2x:) És sokkal több olyan babát ismrek aki szopizik és átalussza az éjzsakát:) szóval ez sztem gyerek függő.
41. DODICA (válaszként erre: 30. - V.kler)
2010. jan. 25. 09:08

Húha. Csak ebben az aspektusban pont fordítva gondolom. :)) Nekem épp az jelentett a szoptatott gyerekeimnél nagy megkönnyebbülést, hogy bármikor bárhova mehettem velük, sose volt gond, hogy etetni kell. Tápszert kutyulni és melegíteni pl. autópályán éppenséggel lehetetlen. (Hacsak nincs valami autós, méregdrága melegítő kütyüd, nekem épp nem volt, így a tápszeres gyerekkel sokkal nehezebb volt összeegyeztetni az életet.)

Ami pedig a nyilvános szoptatást illeti: engem sose zavart. Másokat se. Ugyanis tökéletesen lehet úgy szoptatni bárhol, hogy a kutyának se tűnik fel. Én szoptattam állva, ülve, nagy tömegben, elhúzódva, mikor hogy lehetett megoldani, de ez sose jelentette azt, hogy bárki is látta volna a folyamatot, a melleimet... Ügyes ruházattal megoldható. :)

40. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - Giga455)
2010. jan. 25. 06:09

Erről beszélek:) a tápszer elteliti őket igy hamarabb alusszák át az éjszakát!

Én a nagyobbikat mikor még szoptattam éjszaka is,előtte utána mérnem kellett a súlyát,felirni és pótolni tápszerrel.szal tudom milyen az éjszakai felkelés meg hasonlók:)

2010. jan. 24. 21:30

Szia drága Töprengő!

Pár napig nem voltál!?

Ugye minden rendben nálatok?

Nos,a cikked nagyon jó és nagyon igaz.

Én is mind2 tábort erősítem.

A lányom császárral született és ehhez képest a 3. napon már rendesen volt tejem.Szépen szopott havi 1kg-ot hízott amikor 2 hónapos korában megfáztunk(pedig még akkor csak a szobában volt levegőztetve babakocsiban,talán pont ezért?) és a kis nóziján nem kapott rendesen levegőt.Emiatt nem is tudott eleget szopni ami nekem csak 4 nap után esett le amikor elvittem dokihoz mert üvöltött.

Mielőtt itt bárki is megszólna,sok körülményt most nem tudok leírni.A lényeg hogy előtte semmi gond nem volt a szopival így nem is jutott eszembe hogy esetleg éhes.

Amikor a dokinő megmondta hogy mi a szitu,magamba roskadtam és az addigra már apadó tejem el is apadt teljesen.

Előtte 170-220ml között szopott Réka.

Onnantól reggel este volt cici de tej szinte semmi,és egyébként tápszer.

Szerettem amikor szopizott,jó érzés volt,de azért nem kötöm fel magam mert csak eddig sikerült.

Egy jó szülő-gyerek viszony nem feltétlenül ezen múlik!

38. naildi81 (válaszként erre: 22. - Toprengo)
2010. jan. 24. 20:26

Én is éreztem úgy, hogy hátrány a szoptatás. Kisfiam féléves koráig 2 óránként szopizott. Félév alatt tudtam az időtartamot 1 óráról félórára lecsökkenteni. Szinte sehova sem tudtunk elmenni, mert kétóra telt el a két etetés között.

Sokx úgy éreztem feladom, de nem tettem! És milyen jól tettem!

Most, hogy már nem szopik, annyira hiányzik a szoptatás, és az azzal járó összebújás!:) Bár esténként még mindig úgy alszik el, hogy fogja a cicit:)

2010. jan. 24. 20:22

Sziasztok!


Én mindkét tábort erősíthetem. A nagylányom nem tudott szopizni, ezért tápszert kapott. NEm mutatta meg senki a technikát, és a nyelve is le volt tapadva szegénynek. 10 napnyi próbálkozás, és állandó sírás után tápszert adtam neki.

A kisfiam pedig majdnem 26 hónapos koráig szopott:) A lányom után még a melleimet is megcsináltattam, mert megereszkdtek, és ennek ellenére is ilyen sokáig szopizott:)

Nem érzem magam rossz anyának azért mert tászeres volt az egyik gyerekem, de mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy szoptasson, az olyan jó dolog!:)

36. giga455 (válaszként erre: 31. - Toprengo)
2010. jan. 24. 18:33
Nem a csecsemőkori kelésre gondoltam, rosszul fogalmaztam.
35. giga455 (válaszként erre: 26. - F8db0709b8)
2010. jan. 24. 18:30

Nem tudom, én nem értek a tápszerhez, nyilván ha kellett volna tudnám. viszont az én fiam a mai napig nem alussza át az éjszakát, még mindig felkel éjjel 2-3 alkalommal szopizni. :-(

De az éjjeli tápszer kevergetés sem jobb.

34. Toprengo (válaszként erre: 30. - V.kler)
2010. jan. 24. 16:32
Ne is mondd, utáltam, hogy 2-3 óránként itthon kellett lennem szoptatni, emiatt szinte ki sem mozdultam itthonról. Nagyon behatárolta a napjaimat.
33. Toprengo (válaszként erre: 28. - Starmama)
2010. jan. 24. 16:31

Azért ha megengeded, írok egy ellenpéldát:

én szoptatom (már) a fiamat, és még egyszer sem volt beteg 16 hónap alatt.

Örülök, hogy a te gyermekeid sem betegesek, ez az egyik legfontosabb dolog. :-)

Én mindenáron szoptatni akartam, szerintem nagyon görcsös is voltam emiatt.

2010. jan. 24. 16:29
Szerintem anyatej!!Nekeem csak tartaléknak volt itthol tápszer a tejszegény idöszakokra!Ikreket szopiztatok most lesznek 8 hónaposak és már csak inni kapják mert baba ételeket eszünk
31. Toprengo (válaszként erre: 24. - Giga455)
2010. jan. 24. 16:27

Én nem az éjjeli etetésre gondoltam, mert az természetes, hogy adunk a babának enni, ha éjjel felkel enni. Ki szoptat, ki tápszert kever éjjel.

Mindkettő kimerítő.

Arra gondoltam, hogy én eleinte egy órahosszáig szoptattam, és utána 2-3 órával megint kezdtem elölről, megint egy órahosszáig tartott a szoptatás. Közben a fiam aludt. Ezt éreztem tehernek eleinte.

30. v.kler (válaszként erre: 17. - DODICA)
2010. jan. 24. 14:51

Szia!


Igaz, nem tőlem kérdezted, de én, mint szoptató anya leírom, hogy szerintem mi a szoptatás hátránya: Ha elmegy az ember valahova akkor nehezebb megoldani idegen helyen a pici etetését. Én legalábbis nem szoptatnám nyilvános helyen a kisfiamat. Tápszerrel ezt könnyebb megoldani...És talán még az, hogy a szopizás időigényesebb, több időbe telik. De ezeket nem is mondanám hátránynak, mert egy anya megold mindent ha a gyerekéről van szó! :-)

29. v.kler
2010. jan. 24. 14:46

Sziasztok!


Nagyon jó a cikk! Bizony ANYÁK vagyunk, akáhogy is tápláljuk a gyerekünket! :-) Nem ettől függ, hogy valaki jó anya vagy sem!

2010. jan. 24. 14:04

Sziasztok!


Végre! Köszönöm, hogy megírtad ezt a cikket! 4 gyermekem van, és mind a négynél kudarcot vallottam a szoptatással. Ez az érzés máig bennem van, mert az összes cikk, könyv és a védőnők többsége ezt szuggerálja az anyukákba. Ha nem tudsz szoptatni, nem lehetsz jó anya. De bizony lehetsz!!! Az anyai melegség, szeretet nem a cicikben van, kicsit beljebb. Üvegből is lehet gyengéden, szeretettel, meghitten etetni. Éjszaka nekem is volt tejem, de mivel nem tudtam pihenni, így napközben szépen apadt a mennyisége. Kb. 4 hónapos korukig tudtam húzni, és a akkor egyik gyerekem sem akart tovább szopizni. Szerintem aki igazán akarta a babáját, és elhatározta, hogy szoptatni fog, nem hinném hogy könnyen feladja. De vannak korlátaink, és egy boldogtalan anyuka, aki folyamatosan aggódik, sokkal rosszabb, mint a tápszer.

Vannak ismerőseim, akiknek a babái anyatejesek, és betegesebbek, mint az én gyerekeim. Én a környezetemben nem tapasztalom, hogy lenne összefüggés. Pedig nagy gyerekeim is vannak.

Természetesen, ha szülnék még, akkor is mindent elkövetnék, de nem minden áron.

Minden jót!

2010. jan. 24. 13:40

Sziasztok!

Nagyon jó a cikk!

Én is megszenvedtem a szoptatással. Nálunk 2és fél óra volt a szopizás kb. 1 órás szünetekkel. 3 hónapos koráig tudtam csak szoptatni a fiamat,mert akkor már eldobta a cicit. Fejni egyáltalán nem tudtam, amikor épp nem volt cicin,akkor meg folyt a mellemből a tejcsi.

Nagyon megviselt engem a tápszerezés,főleg az éjszakai táp keverések.

26. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Giga455)
2010. jan. 24. 13:17
Hátrány?Most nem azért,de a tápszeres baba is eszik éjszaka:)Csak szerintem előbb átalussza az éjszakát,nekem spec min2 lányom 2 hónapig evett éjszaka,abból a nagyobbik 3 hétig a kicsi 2,5 hétig "szopott"(a kicsi 1 hétig szondán kapta a tejemet)szal itthon 1,5 hétig szopizott.
2010. jan. 24. 13:13
nekem az 1. gyereknél délutánra bármit is csináltam elfogyott a tejem. éjszaka már volt de onnantól másnap délutánig tartott ezért olyankor mindig kapott tápszert de csak napi 1szer, viszont 2éves koráig szopott. én nem ítélek el senkit azért mert valami miatt nem elég a tej
2010. jan. 24. 12:52

Sziasztok!


Nagyon jó a cikk! Én is szoptatok, bár már egyre kisebb lelkesedéssel, a kisfiam már 1,5 éves :S De rosszul esik ha megszólnak ez miatt.


Szerintem nincs az a normálisan gondolkodó nő, anya, aki csak azért nem szoptat, mert nem akar. Biztosan van ilyen, de annak a fejében kéne rendet tenni. Sajnálatos, ha valaki akármilyen okból nem tud anyatejet adni a babájának, és tapasztalatom szerint ez őt épp eléggé bántja is, kár beléjük rúgni is. Így vagy úgy de mindenki jót akar a gyermekének, kár egymást bántani. Én is tápszeres baba voltam, felnőttem.

Az én fiam is sokat sírt eleinte, mindig azzal nyaggattak, hogy nem elég jó a tejem, biztos azért sír, mert vékony vagyok. Le kellett fejnem, és megmutatni, hogy 5 perc állás után mennyire sok zsír rakódik a tetejére, és tényleg hasfájós a gyerekem, nem pedig éhes...

Hátrány? Hát igen: éjszakai kelés... mikor kijöttem a kórházból, már be volt csomósodva, anyukám masszírozta, miközben én fejtem, a könnyeim potyogtak, és szoptattam sebes mellbimbóval fogcsikorgatva.

2010. jan. 24. 11:46
Még eszembe jutott az is, hogy anyám talán azért akart rábeszélni a tápszerezésre, mert én és a húgom tápszeren nőttünk fel. Ezért neki ez a természetes. Persze ettől még nagyon rosszul esett nekem az ő hozzáállása.
22. Toprengo (válaszként erre: 17. - DODICA)
2010. jan. 24. 11:44

Többen írtátok már, hogy a szoptatásnak nincs hátránya.

A kérdésedet már vártam. :-)

Én másképp éreztem az elején, mint az anyák többsége. Mivel nem tudtam, hogyan kell szoptatni, és nem is sikerült a dolog, elkeseredésemben tehernek éreztem a szoptatást, és ezen nem segített az sem, hogy a fiam sokat sírt, és alig szopott. Próbáltam szoptatni, de sokszor nem fogadta el, a tápszert viszont megette. Lehet, az is oka volt ennek, hogy a menzeszem 5 héttel a szülés után visszatért. Nem tudom. Sokszor egy órahosszáig tartott a szoptatás, és ez éjjelente különösen kimerítő volt. Ez is hátrány szerintem. Meg az, hogy a mellem sokszor kisebesedett a nem megfelelő testhelyzet miatt, és a mellgyulladás is megkísértett párszor. Szóval úgy gondolom, a szoptatásnak is vannak hátrányai, ennek ellenére mégsem bánom, hogy nem adtam fel, és szoptattam a fiamat.

21. 5e48d37001 (válaszként erre: 19. - Toprengo)
2010. jan. 24. 11:39

Szia!

Nagyon jó a cikked.Én szoptattam,ugyan de naponta 2x adtam neki pótlást .Éppen ezért Én sem értem ezeket az összecsapásokat.

20. Toprengo (válaszként erre: 12. - Monstro)
2010. jan. 24. 11:38
Hát igen. :-( Én is hasonlóan jártam. Szülés után 2 nappal bedurrantak a melleim, de mivel a fiam besárgult, és egész nap aludt, nem volt hajlandó szopni sem. Így nem tudtam szoptatni, és a kórházban dolgozó nővérek nem segítettek! Így nem tudtam szoptatni a fiamat, ráadásul azt sem tudtam, hogyan kell. Nagyon nehéz volt.
2010. jan. 24. 11:32

Sziasztok!

Köszi a véleményeteket.

18. sword
2010. jan. 24. 11:00

Sajnos én sem tudtam anno szoptatni, nem azért mert nem akartam, a doktornénink felírta az anyatejet így három hónapos koráig hordtam, majd jött a tápszer. Nem volt vele probláma, annál több az idegen anyatejjel, sokszor kiköpte nem fogadta el..kérdeztem is a doktornőtől ez miért lehet, a válasz az volt, nem mindig ugyanannak az anyának a tejét kapja, és ha anyuka fűszereset evett akkor általában a picúrkának nem ízlik..a tápszer az viszont nem okozott gondot..ezek ellenére örültem a lehetőségnek, hogy a gyermekorvosnak lehetősége van felírni az anyatejet..bemásolok egy kormányrendeletet , hogy kinek jár, hátha valakinek hasznos az infó


a) a koraszülött,

b) kis súlyú újszülött,

c) az érett újszülött és csecsemő, ha súlyos

ca) táplálkozási allergiában,

cb) felszívódási zavarban,

cc) hasműtéttel járó fejlődési rendellenességben

szenved,

és az anya saját tejével táplálni nem tudja.


2. § Az 1. §-ban foglalt eseteken túl térítésmentes anyatejellátásra jogosult a csecsemő, ha az anya


a) fizikailag alkalmatlan az anyatejjel történő táplálásra,

b) olyan fertőző betegségben vagy mérgezésben szenved, amely a csecsemő egészségét veszélyezteti,

c) olyan gyógyszert szed, amely szedése a szoptatás időszakában ellenjavallt,

d) súlyos, gyakori tudatvesztéssel járó állapotban van,

e) pszichés állapota a szoptatást lehetetlenné teszi,

f) a szoptatás időszakában meghalt, vagy a gyermeket elhagyja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook