Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és nyaralás? fórum

Szoptatás és nyaralás? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 28. 18:54
Én ma olvastam,hogy 3 hónapos kortól már fürödhet akár veled a kádban is,csak rakj alulra egy pelust nehogy kidörzsölje a kád a fencijét.És már usziba is lehet vinni 3 hónapos kor után.
2009. aug. 27. 18:35
Szerintetek mikortól lehet a kisbabát bevinni a vizbe egy fürdőben? Ha már biztonsággal tud ülni pl? Vagy ez teljesen független ettől,mert igyisugyis fogni kell a medencében?
2009. aug. 23. 13:37
Voltunk Dávodon fürdeni és vittük a picinket is.Nagyon jól elvolt egésznap csak evett nézelődött és aludt,nem is sírt.Jót tett neki a levegő.És végre mi is kikapcsolódhattunk egy kicsit.
25. rencs20 (válaszként erre: 24. - Dézsa)
2009. aug. 7. 17:31

Szia!

Szerintem a szoptatással megbirkózom,egész jó praktikákat olvastam,hogy lehet diszkréten szoptatni pl.strandon vagy autóban.

Hosszú utra ugysem mennénk,mert azért az sok idő.Autózni szeret és általában alszik,csak attól félek,hogy utána otthon nyűgös lesz.Bár már voltunk Pécsen,csípő UH-n (egyébként Mohácson lakunk)és utána itthon nem volt semmi baja.De hát babája válogatja.Majd meglátjuk.

24. Dézsa (válaszként erre: 23. - Rencs20)
2009. aug. 6. 10:53

Számomra nem a szoptatás lenne a kérdés ebben az esetben.

A szoptatás rajtad múlik. Te mennyire vagy gátlásos, vagy minden feszengés nélkül mersz-e szoptatni nyilvános helyen. (persze lehet et diskréten csinálni)

Hét hetes gyerek mellett, én azon gondolkoznék el, hogy a csöppséget mennyire viseli meg az utazás, a környezetváltozás. Ezt gyereke válogatja.

2009. aug. 5. 17:40
Szerintetek elmehetünk a 7 hetes lányunkkal egynapos nyaralásra? Mármint csak úszni szeretnénk menni valahova és őt is vinnénk.Persze nem teszzük a napra és nem visszük úszni és mindig lesz mellette valaki.Csak mert szopizik még és nem szeretném otthon hagyni.
22. samsam
2009. jún. 22. 16:37
amikor még szoptattam Vincét a reptéren a baba-mama váróban simán megoldottuk, illetve volt nálam előre lefejt tej a repülőre. minden rendben volt, akkor volt 2 hónapos a baba. sem napirend nem borult, sem semmi baja nem lett.
21. RLindi (válaszként erre: 18. - Zsedeske)
2009. jún. 21. 17:39

Kellett vennem jegyet neki de nem teljes árút.

2 éves kortól kell teljes árú jegy. mondjuk már olyan másféltől mi olyat vettünk mert akkor már sem neki sem nekem nem volt kényelmes ölben. Akkor már elég nagy és önálló. De persze nektek még jó lesz "ölbe-babázni":)

20. mongi (válaszként erre: 16. - Zsedeske)
2009. jún. 20. 11:56
Köszönjük szépen,és akkor mostmár tőled is kérek egy kis drukkot,hogy még pár napig ne bújjon ki,mert már nagyon szülés közelében vagyunk-már most.:)
19. mongi (válaszként erre: 18. - Zsedeske)
2009. jún. 20. 11:54
Mintha én is valami ilyesmit hallottam volna...
18. zsedeske (válaszként erre: 17. - RLindi)
2009. jún. 19. 00:18

Szia :)

És kellett jegyet venned a picinek? Úgy hallottam, hogy végig a szülő ölében kell utazniuk a babáknak, ezért is ingyenes a repülés nekik. Bár nem tudom ez a "kedvezmény" hány éves korik tart. Azért " , mert elég fárasztó lehet 1o órán át ölben tartanom a babát....

17. RLindi (válaszként erre: 16. - Zsedeske)
2009. jún. 18. 22:44

Szia Zsu! Sajnos nekem szoptatásos tapasztalatom nincs repülés közben mivel Jázmin tápszeres volt már akkor amikor először repültem vele.

De nem volt gond s nem borult fel a kis napirendje.

vittem forralt vizet, ott megmelegítették,megetettem és nem borult fel semmi. Sőt ajánlják is,hogy fel meg le szállásnál egyen a picur a fülecskéje miatt. Nálunk ez bevált és a mai napig adok inni akkor Minkának.

Szerintem meg fogjátok tudni oldani, ha viszel egy kendőt amivel kicsit eltakarod Annácskát addig,hogy ne zavarják.

16. zsedeske (válaszként erre: 15. - Mongi)
2009. jún. 18. 22:32

Köszi a tippet!

Látom kisbabád lesz hamarosan, könnyü szülést kivánok neked :)

Nagyon csinos vagy terhesen és édes a kisfiad is! :)

15. mongi (válaszként erre: 14. - Zsedeske)
2009. jún. 18. 19:17
RLindit kérdezd meg,ők gyakran utaztak repülővel,de azt nem tudom pontosan,hogy mekkora volt a kislánya amikor először gépre ültek?
14. zsedeske (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2009. jún. 18. 17:48

Eddig egyszer volt olyan nap, hogy reggel 1o-től este 6ig gyakrolatilag a kocsiban "ült" a pici, illetve az autósülésben, mert ugyanabban van a babakocsiban és az autóban is. Nagyon sajnáltam, mert szerintem nem előnyös a kis gerincének ez, de az orvos szerint tökéletes. Hát nem tudom...


Szóval emiatt semmiképpen nem mennék autóval hossszabb utazásra, illetve autós utazásra (amikor megszállunk mindig más helyen). Inkább repülő.


Egyenlőre csak tervezünk valamit őszre, akkor már Virág is 5-6 hónapos lesz, de időeltolódás nem lenne a dologban.

A repülő azért is fontos számomra, mert ha a szülőkhöz utazom haza, akkor 1o ora az út repülővel és nem tudom mennyire van lehetőség ott a szopizásra. Azt hiszem a kendős megoldás a célszerü.



Erről jut eszembe, a kisbabáknak ingyenes a repülőjegy? És kapnak külön helyet a gépen? Nekem kell vinni gyerekülést? Tud erről valaki valamit??

2009. jún. 17. 23:04

Tudom, hogy maga a sztori nem fog idevágni, de a lényege igen: én pl. megszoptattam a német nagykövetségen a váróteremben is! Aki nem akarja, ne nézzen oda! Persze nem a legforgalmasabb helyeken, hanem egy kicsi, meghittebb, csendesebb sarokba elvonulva... Maga az út nem viseli meg szerintem, mi 2-2,5 órákat utaztunk a kicsivel autóval, mikor már 2 hónapos múlt. Ami viszont elgondolkodtatott, hogy repülővel: azt feltételezem, messzire mentek. Idegen helyen mások a fertőzések... Ráadásul, ha van időeltolódás is, meg lehet oldani, hogy neki ne kelljen átállni? Vagy a repülőt csak azért választjátok, hogy ne legyen tizenix óra az autóút?

Ezt a részét inkább érdemes meggondolni, bár ez egy másik fóum is lehetne, és gondolom, ezt is végiggondoltad...

2009. jún. 17. 07:29
Mi ennyire hosszú úton nem voltunk még Kristóffal (ő most 14 hónapos). A leghosszabb utunk másfél órás volt. Viszont mi is vettünk egy kis sátrat, amiben éppen elférünk 2-en. Becipzározhatót. Én a strandon mindig ebben szoptattam őt. Nekünk nagyon bevált. Persze repülőn ez érdekesen nézne ki. :)
11. supin
2009. jún. 16. 21:36
Megoldható ...Ezért ne maradjon el nyaralás.
2009. jún. 16. 00:39
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2009. jún. 15. 13:50

Mi nyaralni nem, de egynapos utakra (pl. fürdőzés) mentünk a 6 hónapos kislányunkkal. Igény szerint szopizott ő is. Vittünk olyan félsátrat, afelé fordulva simám megszoptattam a strandon. Mondjuk én ebből sosem csináltam problémát, míg suliba jártam, ment az egész család, én meg szünetekben rohantam ki a kocsihoz szoptatni a picit.

Amúgy sokkal egyszerűbb volt útnak indulni vele, míg csak szopizott.

A kocsikázást hol jobban viselte, hol nehezebben...

2009. jún. 14. 21:48
En voltam olyan helyen, egy iroda elott a padokon varakoztunk. Egy azsiai anyuka is ott volt a 2-3 honapos babajaval.Magara vett anyagbol egy olyat, mint a pelerin, es a kisbaba szopott alatta. En tudom javasolni akar repulogepen, akar vonaton ezt a megoldast. Ez egy termeszetes dolog,a kicsinek enni kell es ezalatt a ruha alatt o elvan bujva, es lakmarozik.
2009. jún. 14. 20:50
én a strandon az öltözőfülkében szoptattam amikor csak kellett, így tök jó volt, az étteremben pedig a levesből répát csipkodtam neki.
2009. jún. 14. 20:13
Két gyerekkel utaztunk kicsiként, idén nyáron már a harmadik is jön velünk. Vonat volt eddig, igyekeztünk IC-t választani. Budapestről a nyugati és a keleti határszélt is megjártuk. Idén csak Veszprémig merészkedünk, de már autóval.
5. mongi (válaszként erre: 4. - Dézsa)
2009. jún. 14. 17:53
Milyen messzire és mivel utaztok?
2009. jún. 14. 17:52

Három hónapos volt afiam, amikor nyaralni mentünk. Több kisgyerekes családdal voltunk együtt. Nekem volt a legkönnyebb dolgom, mert az én gyerekem még csak szopott, a többieknek is egy év alatti volt a gyerekük, de nekik nagyobb odafigyelést igéntelt a programok összehangolása az etetéssel.

Igaz, én igény szerint szoptattam, nem három óránként és belföldön voltunk.


Szerintem jól megoldható. Idén, két hónapos babaával megyünk.

2009. jún. 14. 17:43

Mi a 9 hónapos fiunkkal voltunk először nyaralni.Autóval.Ugyanúgy 3 óránként szopizott,egyáltalán nem viselte meg a 12 órás út,aztán se volt semmi probléma.

Ti milyen idős babával mennétek?

Én nemsokára megint szülök,s gondolkodtunk,hogy idén is menjünk-e nyaralni,de 2 hónapos babival,végülis úgy döntöttünk,hogy nem mernénk még nekivágni.

2009. jún. 14. 17:33

Sziasztok,


Pár hetes-hónapos babával, aki még szopizik, voltatok már nyaralni vagy hosszabb utazáson? Ha igen, akkor hogyan oldottátok meg az etetést pl repülőn? Sikerült tartani a korábban megszokott, 3 óránkénti etetést, vagy teljesn kizökken a baba ilyenkor? És tapasztalatotok szerint, mi volt a legnehezebb az utazás során?


Köszi!

2009. jún. 14. 17:33
Szoptatás és nyaralás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook