Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás és menstuáció!! fórum

Szoptatás és menstuáció!! (beszélgetős fórum)


2011. szept. 8. 13:21

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Nekem is 7 hónapos a csöpp fiam tegnap előtt töltötte szopizik még!

Hat héttel szülés után megjött aztán még kétszer meg volt de minősége és mennyisége változó volt és persze nem időre jött meg!Na most kb 2 hónapja nem jelenkezett még!Harmadik babóca ez a csöppség és vele szopi alatt estem teherbe mikor a másik fiam az 5. hónapját töltötte!

Nem vagyok terhes csak érdekelt hogy másnak is van e így szopi alatt!

Volt idő hogy az éjszaki szopi 1x-i lett aztán a fogzás miatt kb 2 hónapja viszont az éjszaki akár van 3-4x - i :(( Lehet most ezért nem jön meg hogy sűrősödött megint a szoptatás!!


De nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltatok :))

2011. szept. 8. 12:46
Minden féle-fajta menstruáció normális a szoptatás alatt. Az is, ha egyáltalán nem jön meg, az is, ha több kimarad, vagy össze-vissza jelentkezik, az is, ha pár hónap után megjön és órát lehet igazítani hozzá. Mondjuk ez az egyik legkevésbé kényelmes - így nekem ilyen lett:DD
2011. szept. 8. 11:00

Sziasztok!


A lányom már elmúlt 1 éves és még nem jött meg a menstruációm. Az Orvosom szerint ez normális. Van akinek csak a szoptatás befejezése után jön meg illetve áll be normálisan.

10. 97c6d16df0 (válaszként erre: 1. - Fda026287f)
2011. szept. 8. 10:59
Teljesen normális, hogy szoptatás alatt össze-vissza jöjjön meg! Sőt, miután abbahagyod a szoptatást is még lehet, hogy pár hónapig nem jön meg...
2011. szept. 8. 10:57
a lányom 16 hónapos volt, amikor először megjött. A fiam most 11 lesz, még nem volt menzeszem :)
2011. szept. 8. 10:47
De érdekes! Nekem is 30 naposra állt be utána.
2011. szept. 8. 10:40
Én 3 és fél évig szoptattam a kislányomat,nagyon sok tejem volt,szinte egy éves koráig csak szopott,mást nem nagyon evett meg.A 3 és fél év alatt egyszer sem jött meg,de amint már nem szopott rá rögtön megjött és azóta is normális.
6. Snido (válaszként erre: 1. - Fda026287f)
2011. szept. 8. 10:31

Nekem 7 hónapos a lányom. Még szoptatok. 4 hónapja jött meg először, és azóta is rendszeresen 28 napra mindig megjön.

Én is ismerek olyanokat, akik 1/másfél éves gyermeküket szoptatják, és még nem menstruálnak. Lehet alkati is...nem tudom. Nem vagyunk egyformák! Nem lehet általánosítani szerintem.

5. Pippo (válaszként erre: 1. - Fda026287f)
2011. szept. 8. 10:25

Szia!


Igen, határozottan állítom.

Nekem az első szülésem után ,szoptattam 8 hónapig, majd megjött, és tényleg rendeződött a mensim, bár igaz nem 28 napra, de mindig 30 napra percre pontosan megjött.

Most második gyermekemet szoptatom itt még nem tudom mi lesz, mert még igen picike pár hetes. :)

4. a360345bdd (válaszként erre: 1. - Fda026287f)
2011. szept. 8. 10:22
Én lassan 2 éve szoptatok, szülés után 9 hónappal volt először normális mennyiségű és hosszúságú mensim. Azóta is össze-vissza jön meg. A legtöbb nőnek csak a szopi elhagyása után áll be, de van akinek már a szülés után 4 hónappal percre pontosan megjön :D
2011. szept. 8. 10:20

Szia!

Én szoptatok, az elsö mensim júniusban jött meg és a 28 napos ciklusom 30 napos lett. De gondolom késöbb még változik.

Nem hallottam még kimaradásról, de szerintem elöfordulhat. Inkább kérdezd meg a nögyógyászodat.

2011. szept. 8. 10:19
Teljesen normális!Vigyáz mert szoptatás alatt is terhes lehetsz:)Ne aggódj ez az össze vissza meg jövés normális:))
2011. szept. 8. 10:14

Sziasztok!!


Törvény szerű hogy a szoptatás alatt a ciklus helyreálljon? (28naposra)

És elfogadható az hogy több hónapra is kimarad a menstruáció?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook