Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. máj. 4. 18:19

Hozzánk is jönnek csütörtökön:)

A pudingos krém uannyi vizzel,mintha tejjel csinálnád.Én 1 csomihoz csak 3 dl folyadékot szoktam,hogy ne legyen híg a főzött krém:)

Mi voltunk még tavaly,a Timiékkel a Kalandvárosban.Jól éreztük magunkat,és pont 1 éve lesz,mert Vivien szülinapján voltunk pont:)

2010. máj. 4. 14:56

Ennek a liszt+vizes krémnek megírnád a pontos receptjét? Vagy ahogy szerinted a legjobb tej nélkül. Pudingpor lehet benne, addig még úgysem kezdünk szigorú diétába! Köszi előre is!

(Csak zárójelben, én is cukrász vagyok ám, sok más egyéb mellett:-)))

Szombaton sütöm, mert vasárnap már lesz a zsúr! Iszunk előre a medve bőrére...:-)

Kalandvárosról nem emlékszem, hogy beszéltünk volna! Mi még nem voltunk! Ti? Mikor készültök?

Ma voltak itt Timiék, voltunk a játszótéren is! Hanna mondta Nellinek, hogy "Mejji"!:-)

2010. ápr. 30. 16:25
Basszus, most olvasom a naplódat, telihold van megint! Nelli is pár napja kevesebbet alszik, akkor tuti azért!:-)
409. ice kuszi (válaszként erre: 408. - Biromoni)
2010. ápr. 30. 13:59

Majd utánanézek, hogy a pudingport megeheti-e! Köszi! Tényleg, én nem is gondoltam arra, hogy vízzel is fel lehet főzni. De a pudingpor kérdéses! Ha nem, akkor van gáz, mert a sima vajkrémnek nem sok íze van, úgy nem szeretem csinálni!

El sem tudom képzelni mekkora lehet Vivike, már tavaly nyáron nagyobb volt, mint most Nelli. Ő még csak 10,3 kg! De magasságra teljesen átlagos, olyan 85 cm-re saccolom, de két hét múlva kiderül pontosan!

2010. ápr. 29. 09:04

A krémet vízzel is csinálhatod.4 dl víz,és 4 evőkanál liszt,vagy pudingport ill abból készíthetsz Nellinek?Mert akkor víz-pudingból is felfőzheted.És sima kakaót is tehetsz bele.Vagy gesztenyét ha szeretitek.

Valószínű,hogy én is csokitortát fogok készíteni,mert Ottika nem szereti a gesztenyéset.

tuti van már 15 kg a csajom:)és olyan sokat nyúlott is.A 2 és fél éves fiúkat is lekörőzte már:)Kosaras lesz a drágám???

407. ice kuszi (válaszként erre: 406. - Biromoni)
2010. ápr. 29. 07:26

Igen, én is szeretem nagyon, csak néha annyira fel tud idegesíteni... Mikor meglátja a gyümit a kezemben, kiabálja hogy nem, rázza a fejét és rohan előlem! Pont olyan makacs, mint az apja! Na jó, az anyja se sokkal különb...:-)

Nekem is felveszi a papucsomat, cipőmet, sőt az apjáét is, pedig 45-ös!:-)

A popsikenőcs kikenés nálunk is működik ám, bár nehezen tudja egyedül levenni a tetejét, de volt már rá példa. Meg van olyan, hogy én adok neki egy olyan dobozt, ami már kiürült, csak egy kicsi van benne, és kenegeti a lábára meg a játékokra! Addig legalább elvan! Mostanában megint annyira anyás, ha nem lát, már visít! Én nem tudom mikor növi ezt ki...

Te milyen tortát sütsz Vivinek szülinapjára? Szerinted milyet süssek tej nélkül ami finom is? Nehéz lesz... Csokitortát akartam, de én annak a krémjét pudinggal szoktam, meg csoki nélkül sem az igazi! Remélem tudsz valami okosat mondani, mert nekem nem jut eszembe semmi!:-(

2010. ápr. 28. 18:40

Hát persze,hogy mérges vagy..én is..de hányszor...

Minden gyerek más az tuti,én is tudnék regényt írni erről,de minek,így szeretjük Őket,ahogy vannak,csak még jó sokáig,legyen lehetőség rá:)

Vivien nagyon csajos..olyan cuki,felveszi a papucsomat-nem lapos..és úgy riszál:)imádom Őket.

Otti kivan emiatt az állandó du-os szak miatt,én elhiszem,megértem,de most ez van.És ez így is fog maradni.Most sütöm a kajcsit,csülök Pékné-most gergelyné módra:)

Remélem holnapra is marad,mert sajna pénteken akartam menni Szhelyre,de nem tudok,mert Otti délelöttös lesz kivételesen vag egész napos ha nem végeznek a leltárral.Majd a jövő héten:)Talán...

405. ice kuszi (válaszként erre: 404. - Biromoni)
2010. ápr. 28. 07:33

Nálunk nem lesz sem pöcsöske, sem punciska több!:-))) De tényleg van olyan, hogy fordítva van, például az unokatesóméknál. Náluk is a fiú az idősebb, nagyon nyugodt, jó gyerek volt, most gimis elsős, kitűnő tanuló. A kislány egész más volt, kis nyughatatlan, mindent tönkretett már kicsi korában (tisztára mint Nelli), sohasem fogad szót, nem szeret tanulni, hazudik, stb. Szerintem az én lányom tutira ugyanilyen lesz! De most komolyan, sokszor nem bírom idegekkel! Ha épp olyan kedve van, akkor ő is földhöz vágja magát, bármit csinálok. Na ilyenkor aztán tényleg hagyni szoktam, hadd bömböljön...

Gyümölcsöt 3 napja nem evett megint!!! Hiába akármilyen trükk! Tegnap is ráment majdnem egy órám a próbálkozásra, de meg sem volt hajlandó kóstolni! Legszívesebben világgá futnék ilyenkor... tudom, nem szabad mutatnom előtte, hogy mérges vagyok, de azért az én türelmemnek is van határa!:-(

2010. ápr. 26. 09:08

Vivi sokkal jobban kezelhető,mint az Ottikám volt ennyi idősen.Szót fogad stb..na persze van amikor nem kap meg vmit,akkor letérdel,úgy állásból-na ezt is a bátyuskájától látta,és elfekszik a földön,nem mindig,csak ha itthon van és annyi.Mostanában sikongat,de amúgy tök jól eljátszik egyedül is.Tuti a lányok másabbak,bár lehet,hogy Nálatok ez fordítva lesz:::DDDmajd a kis pöcsöske,lesz jó gyerek...Nelli sem rossz,nehogy félreérts,próbálgatja,hogy meddig mehet el.Bár ez is hülyeség és nem is írok semmitsem,csak az én eseteimet,tapasztalataimat.Tökim most is elég nehéz eset.Persze csak akkor,ha rászólok,meg kijavítom,és ha vki még itt van,akkor őt ez nagyon zavarja.De akkoris muszáj,nem lehet mindent rájuk hagyni.

Így igaz,csak szopizzon.Viviennek az egyik kedvenc szava a jó.Az apát milliószor elkérdezi és mondja hogy dogo,és pénz.Elment pénzt keresni azért dolgozik.Apja szövege:)

Veszi fel Ottika hátitáskáját és mondja hogy megy az ovodába.Majdnem elbőgtem magamat amúltkor.

Tegnap megint kikente a popsikrémet,véletlenül lent hagytam.A hűtőre,nyakára,kezére,jajjjj.

De jó kis napunk volt tegnap::))

2010. ápr. 26. 07:44

Nálunk is van ilyen, hogy egy idő után valamit máshogy mond, a babát ő is régóta mondja, és nemrég elkezdte, hogy bebének mondja, az apát meg epének!:-) Szerencsére csak pár napig tartott, most már jól mondja megint!

Már kétszavas mondatokat is mond, csak ámulok és bámulok! Pl. anya gyere, csüccs oda, stb. És nem utánoz, maga rakja össze!

Nelli is szereti a vizet, tavaly nagyon élvezte a pancsikolást!

Szerintem ha szopizni akar, nem szabad korlátozni benne! Én is szoptatnék még, ha tehetném. Kétéves koráig terveztem legalább, de sajnos nem jött össze!:-( Akkor tutira nem lesz több baba?

Vivike szót fogad általában? Nelli már sportot űz belőle, hogy sohasem azt csinálja, amit mondok neki, szándékosan! Bezzeg ha ő nem kap meg valamit... Hú, azt ne tudd meg! Pár napja iszonyú akaratos meg hisztis, nem tudom mi ez, de remélem hamar elmúlik!

2010. ápr. 24. 15:07

Nálunk sem mondja tisztán..de a tíz,husz az nagyon megy.Eddig ugye a buszt totál tisztán mondta,képzeld most nem mondja,a babára is azt mondja,hogy taba,nem tudom mi ez,de gondolom hamar el fog múlni:)

Imád kint lenni,pacsálni akar mindig,dehát ez most nagyon korai lenne.

Mi lesz nyáron a medencébe???Nagyon fogja csípni,mert igazi vizicsibe Ő is.

A múltkor nem volt tejcim,most megint van,nincs is gond az esti elalvással sem.Tudom már nem kellene,dehát ez van.Többször már nem fogom megtapasztalni ezt az érzést:(

2010. ápr. 21. 07:57

Nelli sem beszél tökéletesen. Van amit szép tisztán mond, de van hogy csak szótagokat, vagy felcserél mássalhangzókat, vagy összevon szótagokat! De van, amit régebben rosszul mondott, most meg már tisztán, úgyhogy fejlődik!

Számolni nem számol, mert néhány számot még nem tud kiejteni, pl. a kettőt és a hármat, de ha mondjuk helyette, akkor mondja, hogy négy, öt!:-)

2010. ápr. 20. 06:33

Nagyon szívesen:)

Nelli hogy beszél??Vivi mondja sokszor csak a szó elejét,jó tudom ez így gyakori..de sok szót kimond teljesen.Nem hiszed el..számol.5-ig megy neki aztán van amikor a 7 kimarad.Mondjuk úgy ciceg-c-betű,hogy csak na,mert Ottikával sokat gyakorolok,és utánoz minket.Nagyon aranyos.Mondjuk kiakasztanak,mert már pár napja nincs tejcim,és Vivi nem akar simán hamar elaludni.Szórakozik.

2010. ápr. 19. 07:45

Még egy kicsit várok a fogkrémmel, legalábbis amíg lezárul ez az újabb fosásos korszak! Most megszűnt a hasmenés, de még legalább egyszer próbálkoznom kell, hogy biztos legyek a dolgomban. Aztán mehetünk újra dokihoz!:-(((

Köszi a névnapi köszöntést, nagyon szépet küldtél!

2010. ápr. 15. 08:18

Akkor elhiszem,hogy nem akar fogat mosni.A gyerekfogkrémeknek epres,almás,stb..ízük van.Pont azért,hogy örömmel mossanak fogat a picik is.Mi a rózsaszín krokodilosat használjuk.:)

Próbáld meg,semmi baja nem lesz tőle,ezeket ellenőrzik..épp hogy csak legyen egy pici rajta.

2010. ápr. 15. 08:06
Ti milyen fogkrémet használtok? Nelli is mindig elkéri a fogkrémes tubusunkat, le kell csavarni a kupakot, és úgy tesz, mintha tenne a fogkefére!:-) Aztán ha egy kicsi véletlenül a szájába kerül, akkor vágja a pofákat!:-)
2010. ápr. 15. 08:04
Még nem használunk fogkrémet. Félek tőle, mert az idegen ízektől öklendezni vagy hányni szokott, vagy ha olyan dolog kerül a szájába, aminek nem kellene. Majd akkor, ha már ki tudja köpni! Most úgy csináljuk, hogy egyedül mossa, így a rágófogait nagyjából le tudja tisztítani, én meg csak az elsőket mosom neki. Közben meg reménykedem, hogy az apja erős fogazatát örökölte! Neki ugyanis egy tömött foga sincs!
2010. ápr. 14. 18:11
Semmiképpen se erőltesd,mert csak meg fogja utálni.Nálunk nincsgond a fogmosással.Először én mosom meg neki,utánna Ő is csinálja.Feláll a mosóporos dobozra,mert ebéd után is szoktunk fogat mosni,és még köp is,ill úgy csinál,mert vizet nem vesz a szájába,csak utánoz engem.Amúgy a kádba szokott este,dehát ők még csak lenyelik,bár én csak egy icipicit teszek rá,az íze miatt.Milyen fogkrémet használtok???
394. ice kuszi (válaszként erre: 393. - Biromoni)
2010. ápr. 12. 14:21

Ha más baja nem volt, akkor remélhetőleg tényleg csak a foga! Legalább előbb túl lesztek rajta!

Vivi szeret fogat mosni? Nellinek mostanában erőszakkal kell csinálnom, és már nagyon utálom!Az elején szerette, örült, ha mostam neki! Aztán már nem szerette, de figyelemeltereléssel még ment, most viszont már úgy sem! Szerinted hagyjam egy darabig és ne mossam neki? Nem lesz baja a fogainak? Mert attól félek így egy életre megutálja a fogmosást! Már akkor sír, ha meglátja a fogkefét, meg még utána is percekig!:-(

2010. ápr. 12. 13:25

Viviennek is hasmenése volt tegnap,én a fogacskákra gyanakszok,mivel mutatja és mondja,hogy fáj,de még nem látszik,hogy jönnének.

Ma még nem volt gond,remélem nem lesz beteg.

2010. ápr. 10. 17:25

Timi tesója jövő hét végén nősül,most sütnek stb..

Úgy volt,hogy tegnap talizunk,de későn végeztem a dolgaimmal,stb..és 3 után már nem akartam menni.Mi is febr.taliztunk utóljára:(

2010. ápr. 10. 17:24

Én is hányós voltam.

B6-ot adtam neki,most már nem szokott hányni,de azért szól ha nem jól érzi magát..

Ezért sem engedtem kirándulni az ovival 2x,de tavaly is volt és nem volt semmi gond.

2010. ápr. 10. 14:35

Mondjuk ülni is utál benne, nem szereti, ha nem mozoghat!

Ottika okos fiú, tudtam én! Nem lesz vele semmi gond a suliban, majd meglátod!

Timiékről tudsz valamit? Szégyen, de már nagyon régen nem kerestem, mostanában mindig van valami, most Nellinek van megint hasmenése, naplómban leírtam!

389. ice kuszi (válaszként erre: 388. - Biromoni)
2010. ápr. 10. 14:32
Jaj, Nelli is mindig hányik, néha már akkor is, ha anyósomékhoz megyünk, pedig csak 40-45 perc az út! Te adtál neki valamit ellene? Majd akarok nézni valami homeós cuccot mire megyünk nyaralni! Ha megyünk... Folyton ezen parázok, már én is utálok autózni! Mondjuk én ugyanilyen voltam, kb. húszéves koromig (!!!) rosszul voltam az autóban!:-)
2010. ápr. 10. 13:40

Voltunk a nevelésiben,Ottikával.Nagyon ügyes volt,mindent megcsinált ahogyan kellett.Semmi baj nincs vele,elmondtam,hogy miket mondtak Ottikáról,azt mondta Krisztina,hogy semmi bajt nem fedezett fel,nagyon okos,együttműködő,jól kommunikáló kisfiú.Tavaly is iskolaérett volt,Ő csak a beszéd miatt javasolt még 1 évet.Mindenképpen maradt volna még 1 évet az oviban,ha nincs ez,akkor is.

Viviennel mi addig sétáltunk,lépcsőztünk,elvolt.imád autókázni,Ottika sohasem szeretett,mindig hányt szegénykém.

387. ice kuszi (válaszként erre: 386. - Biromoni)
2010. ápr. 9. 14:10

Na nálunk most van vége a csokizabálásnak! Ha délelőtt csokit eszik, nem akar ebédelni!

Szegény Vivi! Néha nálunk is hiszti van az alvás körül, de inkább este szokott tiltakozni! A fél 10-10 órás lefektetést viszont én sem vagyok hajlandó kitolni!

2010. ápr. 6. 13:16

Ez az Ünnep is erről szól..a gyerekeknek édesség.Ők ennek örülnek.Ilyenkor megengedett,legalábbis én nem tiltom,csak módjával.

Vivi kiakasztott.nem akart elaludni most ebéd után.Basszus ezt már 1 hete csinálja,de nem engedek..aludni kell és kész.Egész nap nyalom a lakást,annyira unom már.Most kicsit leengedek.

385. ice kuszi (válaszként erre: 382. - Biromoni)
2010. ápr. 6. 08:01

Nelli 9 hónaposan a forró vasalót rántotta magára, pedig csak tíz másodpercre fordítottam hátat, és még jó pár méterre volt tőle! Szerencsére nem rá esett, csak valahogy az ujja ért hozzá egy kicsit! Hólyagos lett, de túlélte!

A virágok soha nem érdekelték, lehet, hogy azért, mert itthon nem éri el őket. Anyukámnál szokott segíteni öntözgetni!:-)

Az állólámpát Nelli is szereti piszkálni még mindig! Nálunk is az asztal mellett van, jó hogy szólsz!:-)

384. ice kuszi (válaszként erre: 383. - Ice kuszi)
2010. ápr. 6. 07:55
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a délutáni tápiját meg nekem kellett meginni!:-(
383. ice kuszi (válaszként erre: 381. - Biromoni)
2010. ápr. 6. 07:54
Nelli is rászokott a csokizásra! Nem is tudom mit csináljak vele, mert így ugye még kevésbé eszi a gyümit! Adjak neki, vagy ne??? Az lehet a gond, hogy naponta kétszer kap tápit, ami ugye édes, van amikor az ebéd is édes, a vacsira kapott pép is édes, és ehhez jönne még a gyümi, meg a csoki! Ha a csokit engedélyezem délután, akkor mi lesz a gyümivel??? Tegnap anyósoméknál összeevett mindent, csokira süti, sütire csoki!:-))) Megőrülök a csajtól!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook