Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
322. ice kuszi (válaszként erre: 321. - Biromoni)
2010. márc. 4. 08:09

Szegény Vivike, remélem hamar meggyógyul!

Nellit is néha felébresztik külső zajok, a nagymotorosokat meg a felettünk lakókat, akik naponta többször bútort tologatnak meg fapapucsban járnak különösen utáljuk!:-) Azt hittem, csak városon van ilyen, falun csend és nyugalom uralkodik!:-)

2010. márc. 3. 18:24
Na Vivike belázasodott hajnalban.3-kor ébredt,adtam neki inni,meg panadolt.Reggelre elmúlt a láza,de jó náthás lett:(Elég nyűgike volt délelött,igaz fél 10-kor kelt,de ez érthető ha beteg.Azért kiteregettünk ő is segített:).Délután meg kiment kicsit a fiúkkal én gyorsan megfőztem holnapra.Kicsit aludt miközben tv-éztünk.Cicin persze,ilyenkor nem zavarja semmi sem.Bár nem szokott felébredni.Mondjuk azt nagyon utálom,ha a zenélős autók itt állnak meg pont a mi ablakunk elött.
320. biromoni (válaszként erre: 319. - Ice kuszi)
2010. márc. 2. 17:06

Nagyon okos a kis Nellike!Látod mondtam én,hogy csak türelem kell.Na persze könnyű ezt mondani.Igen,Vivike is öltözik ill próbálgat..épp nevettünk a múltkor,hogy Vivi simán felvesz bármit,Ottika meg néha durcizik és ezt épp a kisfiam mondta.

ottika tiszta apja,de Vivi is az lesz.Álandóan kint lennének a levegőn.Most lassan el kell kezdenem a tavaszi nagytakarítást,ablak mosás stb..Otti hétfőtől már megy dolgozni,ma vették ki a varratokat neki.Jól vagyunk szerencsére már egy ideje,de majd elkiabálom...:)

2010. márc. 2. 14:04

Hát kedvem még csak lenne, de mi lenne szegény Nellivel nélkülem?:-) Most megígértem, hogy egy darabig nem hagyom senkivel, hátha javul a ragaszkodása! Itthon már nem lóg rajtam, csak ha nagyon éhes, vagy álmos! Ezt már elértük!:-)

Nem jön még a négy hátsó foga, bár már egyszer azt hittem, de nem! Épp most olvastam, hogy 21 hós kortól várható! Ti legalább túl lesztek rajta! Mondjuk nekem most nem hiányzik, így is elég rosszul alszom mostanában!

Nelli maga is szokta puszilgatni a lábait!:-) Ma felhúzta az új tavaszi cipőjét is egyedül! Eddig még csak a bentit sikerült neki, meg egyszer az egyik csizmát, de az már elég szűkös!:-(

Vivi is próbál egyedül öltözni? Nelli nagyon rákapott mostanában. Pizsigatyót és a nem túl szűkös zoknit hibátlanul felveszi!:-)

Már lehet tanítgatni szavakra is, tegnap a pacit tanultuk meg!:-)

2010. márc. 2. 07:33

Igen hatással van rá.Olyankor rosszabbul alszik,és később is.

Eddig úgy van hogy Timivel megyünk.Neked nincs kedved jönni??

Nellikének jön már az utólsó négy foga??Vivikének duzzadt,és mondja hogy fáj,mostanában többször nyúl a szájába és nyög hozzá,hogy figyeljek neki milye rossz.

Olyan aranyos,mutogatja a kezét lábát és puszilgatni kell neki.és mondja hogy ezt is.Tegnap meg össze vissza hablatyolt nem is értettem,majd kialakul.

317. ice kuszi (válaszként erre: 316. - Biromoni)
2010. márc. 1. 07:48

Majd megpróbálom a repcsiset, bár még pürésíteni szoktam neki, mert a darabos kaját megrágás után szereti kiköpni!:-( Tegnap mikor meglátta a tálat a kezemben örömmel jött oda, és egyedül akarta kanalazni, de mikor leesett neki, hogy mi van benne, futva menekült!:-( Aztán apa laptopját kellett bekapcsolnom, hogy megegye! De legalább lecsúszott!:-(

Nem találkoztunk mostanában Timivel! Együtt mentek koncertre? De jó, legalább kikapcsolódtok a gyerkőcök nélkül!

Ezt a telihold dolgot majd megfigyelem! Vivikére tényleg hatással van?

2010. febr. 28. 17:31

Katonázd fel neki,játszál repcsiset,hogy hamm aztán bekapja:)

Na én sem voltam nyugodt tini.Mindegy ez van,majd lehiggad.Sok Anyukától hallottam,hogy a sulibanteljesen megváltozott a gyerekük-jó irányban.

Timivel taliztatok mostanában?Már nekünk is esedékes lesz lassan.Első Emelet koncertre szeretnénk menni 19-én.Remélem összejön.

Telihold van..:)lehet az zavarja Nellikét.

315. ice kuszi (válaszként erre: 314. - Biromoni)
2010. febr. 27. 20:11

Akkor szerintem Ottika az apjára ütött, Vivike meg rád!:-)

Nelli ma hisztizik egész délután! Nagyon mérges voltam rá, megint nem akart gyümölcsöt enni! Nem tudom, mostanában egyszerűen nem eszi meg!:-( Valami tipp?

2010. febr. 27. 07:25

Nagyon örülök,hogy boldog vagy!!!

mondtam,hogy napról napra fejlődik Nellike.Most meg,hogy több gyerek közt lesz,minden pikk-pakk ráragad:)

Ottika ilyen és kész.Más ne mondjon róla rosszat,mert azt nem viselem el.A gyerekem és bármilyen ő az enyém.

Otti is elég eleven gyerek volt,én nyugodt voltam,de kamaszként is a magatartásommal volt gond azt tudom.Nagy volt a szám,viszont nagyon jó tanuló voltam:)

2010. febr. 27. 06:55

Hát, Ottika miatt nem irigyellek! De ne idegesítsd magad ezen, ő ilyen és kész! Persze tudom, hogy ciki mások előtt, de szerintem aki ismer Téged az tudja, hogy nem Te nevelted félre!:-) Ez is bizonyítja, hogy a legtöbb dolog nem a nevelésen múlik. Valószínűleg ő is az apjától örökölte! Ő milyen gyerek volt? Anyósod nem mesélte?

Én amiket hallottam a férjemről, elég kezelhetetlen volt, főleg kamaszkorában! Úgyhogy már előre félek...:-)

2010. febr. 25. 17:54
Ó,Vivinek már másnap nem is látszott semmi a kis pofiján.Otti még mindig be van dagadva,de már nem annyira.Azt mondja nem fáj neki...nem hiszem ám el::))De férfiből van.
2010. febr. 25. 17:53

Na engem meg Ottika mindenhol éget..komolyan ő akkor hülyül meg teljesen.Itthon elvan ha más nincs itthon,de ha az Apja hazajön akkor én olyan mintha nem is lennék,sőt direkt bosszant,hogy ő legyen az áldozat.

ma felhívott az óvónő,hogy csúnyán beszélt..annyira unom már.El sem hiszed.És Vivien is kezdi átvenni a hisztit,ha vmit nem kap meg azonnal.Hát nem fog még egy nehezen kezelhető gyerekem lenni..Nehéz az biztos.De Vivi nekem akkor is egy angyal,vele tényleg nincsen semmi bajom,imádja Ottikát meg mindenkit.Akkor szerencséd lesz Nellivel,mert nem lesz gond az oviban.Én már lassan 4 éve mást sem hallok csak így az én fiam úgy az én fiam.Ma már bőgtem mikor Otti regulázta,nem is azért mert csúnyán beszélt hanem mert hazudott nekünk.Olyan jól felidegesítettem magam,hogy majdnem hánytam.

2010. febr. 25. 14:06
Szegény Vivike! Remélem már nem fáj neki! Férjecskédnek jobbulást!:-)
2010. febr. 25. 14:04
Szóval Te azt hiszed, hogy minden gyerek rosszabb, ha van más is a környezetében? Hát tévedsz!:-))) Nelli egy tündéri aranyos nyugodt kislánnyá változik, amint feltűnik egy idegen hallótávolságon belül! Tudod mi dühít nagyon? Mikor találkozunk az utcán egy ismerőssel, vagy épp jön hozzánk valaki, netán mi megyünk vendégségbe, és rögtön azt mondják: "Milyen nyugodt kislány, szerencséd van vele!" Hát nagyon be tud durranni az agyam!:-))) Látnák amikor itthon tombol! Ma délelőtt krumplifőzit csináltam neki, először kijött hozzám a konyhára, elkezdte kipakolni a konyhaszekrényt, amit nagyon jól tudja, hogy nem szabad! De elmondhatom akár milliószor is, hiába! Egy zománcozott edény majdnem a járólapra esett, még röptében sikerült elkapnom szerencsére. Na ekkor jól leteremtettem, és beküldtem a szobájába! Egy darabig sírt, aztán elkezdett játszani, pár percig elvolt. Utána minden kezdődött előlről... az egész lakásból képes csatateret csinálni fél nap alatt! Ezért inkább sétálok vele, addig sem csinálja otthon a pakolnivalót!:-)
308. biromoni (válaszként erre: 307. - Ice kuszi)
2010. febr. 24. 18:02

Igen rossz,de az én gyerekem.És azt hiszem mindenkinek a gyereke még rosszabb ha van más is a környezetében.Szegény Timi is álandóan kiabál Viviennel,mert nem fogad szót.Szerencsére a kisfiam nem irigy..soha nem is volt az.

Látni kellene azért Nellit ahhoz,hogy véleményt lehessen mondani.Lehet,hogy csak Veled ilyen.Bár az lenne a furcsa ha nem ragaszkodna ennyire hozzád.Én szerintem.Hiszen még 2 éves sincs.

Hát..elhiszem,hogy így nem sok kedved van főzőcskézni..majd kialakul.

Képzeld tegnap a kórházban egy nő megkérdezte,hogy van e vivinek testvére,mert akkor nem irigyel,mert nagyon aktív a kislányom..Basszus erre én,de van egy kisfiam aki ezerszer aktívabb.Pedig Vivi csak sétálgatott stb..jó volt egy kis baleset de az nem az ő hibája volt.A naplómban leírtam.

307. ice kuszi (válaszként erre: 306. - Biromoni)
2010. febr. 24. 16:22

Este kb. 10-től reggel 8-9-ig alszik, délután fél-háromnegyed kettőtől kb. fél ötig. Igen, akkor szoktam főzni, amikor alszik, ha főzök... De akkor kell csinálnom minden mást is, takarítás, stb. Majd ha már tényleg ehet mindent, akkor főzök minden nap, de addig még lustulok egy kicsit!:-) Ja, egyébként a férjemnek sem egyszerű főzni, mert nem eszik meg mást csak a tésztát, a virslit meg a pizzát!:-((( Szóval ha főznék, most csak magamnak főznék!:-(

Nekem is megfordult már a fejemben, hogy hiperaktív. De ilyen kicsi korban még sok gyereknek nagyon nagy a mozgásigénye. Nálunk ennél nagyobb gond, hogy tényleg nagyon hozzám van nőve, aminek nem igazán értem az okát. De valahogy úgy érzem, hogy nem az a megoldás, hogy gyakrabban bízzam másra, hanem épp az, hogy sokat legyek és foglalkozzak vele, és akkor majd fejlődik és változik! Legalábbis szerintem! Úgyhogy marad ez a megoldás még egy kicsit!

Mondta Timi, hogy Ottika milyen rossz gyerek, hát le a kalappal előtted!:-)

2010. febr. 23. 23:34

Azért az nagyon durva,hogy Anyukád megy át,hogy nyugodtan ehess.Nem tudok hozzászólni.nekem Ottika olyan szinten volt eleven,hogy én hordtam nevelési tanácsadóba is,mert azt hittem hiperaktív.És mégis meg kellett főznöm,mosnom stb...nem volt segítségem egyáltalán.

Valamit változtatnod kell,mert ez ígynem jó.Timi azt mondta,hpogy nincs gond Nellivel,szépen eljátszottak stb..Valószínű gyerek társaságra vágyik,vagy nem tudom.Reggel meddig alszik?Azt mondtad,hogy délután sokat szokott aludni.Azt is csinálhatod,hogy akkor főzől amikor alszik-másnapra.

305. ice kuszi (válaszként erre: 303. - Biromoni)
2010. febr. 20. 14:26

Elvan vele, kb. fél percig, aztán megint jön, hogy vegyem fel, és főzzünk együtt!:-( Én sem gondoltam, hogy ilyen béna anyuka leszek!:-))) De komolyan, sokszor elgondolkodom, hogy a gyerekem ilyen rossz, hogy nem lehet mellette csinálni semmit, vagy csak én vagyok béna? Anyukám mindent megcsinált mellettem, DE én állítólag nagyon nyugodt és jó gyerek voltam! Nelli mellett ő sem tud csinálni semmit, ha ott van! A férjem volt ilyen rossz gyerek, a szülei + nagyszülei nevelték (anyukája féléves korában visszament dolgozni), és négyen kevesek voltak, hogy féken tartsák!:-))) Szóval ha rá ütött, akkor lesznek még gondok Nellivel...:-(

De komolyan, most délutános az apja, este mindig átjön anyukám, hogy tudjak időben kajálni, el tudjak mosogatni, stb, de Nelli nem akar vele lenni, kiveszi anyukám kezéből a könyvet vagy játékot, és hozza oda nekem, hogy én játsszak vele! Szóval nem vagyok előbbre. Tegnap fél 11-kor aludt el, addig ott feküdtem mellette az ágyon, utána még pakolás, tornázás, fürdés, stb, éjfél előtt már sohasem vagyok ágyban! Ma megpróbálom átszervezni a napirendünket!

304. biromoni (válaszként erre: 302. - Ice kuszi)
2010. febr. 20. 14:12

Ja nincs gond Nellivel sem,valószínű ők érzékenyebbek mint a másik gyerekek.Én már nem tudok mire gondolni.

Persze,hogy idegesítő..én azért örülök,hogy a kislányom ilyen nyugodt.Komolyan ég és föld.Jó még lehet rossz is,kiderül..de a második gyerek teljesen más általában mindenhol.Hajrá!!!!Nellinek is sokat számítana az tuti.:)

2010. febr. 20. 14:09
Én Viviennek szoktam adni tálat,kanalat,fakanalat stb..és elvan vele.Mondjuk én nem állok órákat a konyhában,fől az magától is.Én mindennap főzök,van,hogy 2 napra,de általában mindennap.Mellette takarítok és mindent csinálok.nA NEM VAGYOK TISZTASÁGMÁNIÁS.aMI NEM MEGY AZ MARAD KÉSŐBBRE.Mondjuk Ottika még vmost is kiidegel,álandóan kiabál,vissza beszél nem csinálja amit mondok.Ő kicsinek is ilyen volt.Tuti direkt bosszant.Ez 100%.Nála még a főzés is úgy ment ha ringattam a babakocsiba.Nekem nem volt segítségem.És komolyan már nagyon vártam hogy vissza menjek dolgozni..most nem várom.Megértelek és örülj,hogy van segítséged.Én tudom,hogy sokszor voltam padlón..teljesen kikészültem sokszor.
2010. febr. 19. 16:29
Nem fél a porszívótól, csak állandóan ott van, ha valami ilyesmit csinálok, és ő is ezt akarja csinálni! Mindig kunyerálja a porszívót, és ha nem kapja meg... inkább nem részletezem mit csinál akkor! Szóval nehéz vele. Főzni sem tudok mellette, még akkor sem, ha az apja itthon van, mert mindig ott van, azt akarja hogy felvegyem, keverni meg kóstolgatni akarja a kaját, mint én!:-) Úgyhogy az anyukám főztjén élünk egyelőre, csak egy héten egyszer-kétszer főzök. Bár lehet, hogy ezentúl annyit se, mert megígértem, hogy nem passzolom le többet Nellit. Mindig szorosan hozzám bújva alszik el, azért ez szerintem már túlzás. Egy hete még elaludt egyedül. Csak akkor tudok csinálni valamit, ha alszik, és egyre durvább a helyzet. Már komolyan kezdek aggódni, hogy valami gond van vele...:-(((
2010. febr. 18. 19:09
Mármint nincs rajta egy deka felesleg sem pedig 5-én szült.
2010. febr. 18. 19:08

Miért nem lehet Nellivel porszívózni??Fél tőle??Próbáljátok meg együtt,jó kicsit tovább tart,de biztosan élvezni fogja.

na Otti meg itt bent nem szeret lenni,mindene a levegő és a gyerekek örökölték is ezt a tulajdonságát:)

Jól vannak köszönöm.Holnap viszik csipő ellenőrzésre.Én úgy emlékszem csak 6 hetesen kellett először vinni.Nagyon cuki a kislány.

Eszti meg olyan mintha nem is szült volna..

299. ice kuszi (válaszként erre: 298. - Biromoni)
2010. febr. 18. 16:02

Hú, jó neked! Az én férjem sohase viszi ki. Itthon elvan vele, de a levegőztetés az én dolgom. Persze nem bánom, szeretek vele sétálni. Csak vannak dolgok, amiket nem tudok megcsinálni mellette, pl. a porszívózás, amit nem lehet akkor sem ha alszik, és akkor sem, ha ébren van! Ilyenkor én elviszem Nellit, apa meg takarít! Ha ez nem jön össze, akkor meg törhetem az agyam, hogy hogy legyen!:-(

Hogy vannak sógornődék?

2010. febr. 16. 15:11

:)

Vivien is nagyon Anyás.Annyira jó érzés.Dehogy túlzás amit Nelli csinál..ez a normális.Most többet van az Apjával Vivien is,mert délutános műszakban kell járniuk ezután,nagyon élvezi mindkettő:)

Ha kimegyek akkor mondja,hogy anya,de aztán Otti lefoglalja és nincs gond.Meghát imádnak kint lenni.Ma is 2 órát sétáltak,vitték a kis babakocsiját,utánna meg az apja ültette be a tolókába és úgy mentek.Én legalább elvégzek mindennel.Holnap átmegyek a sógornőmhöz délelött kicsit.megnézem a kisbabát.

2010. febr. 16. 15:02

Nelli egyre jobban ragad rám, nem tudom mit csináljak. Már akkor sírni kezd, ha eltűnök a látóteréből! Bár most még fáradt a vasárnap miatt, de azért aggasztó! Szerinted ez normális dolog? Tegnap óta csak az ölemben hajlandó elaludni. Tegnap este is így volt, mikor félig elaludt leraktam az ágyra, mellé feküdtem, odabújt hozzám, és simogatta a kezem, úgy aludt el. Előtte meg percekig ölelgetett meg puszilgatott, ilyet még sohasem csinált, nagyon édes volt, de nem túlzás ez? Mármint az, hogy ennyire ragaszkodik hozzám!

Ne aggódj, majd belerázódik a suliba! Biztos ott sem lesz ötös a magatartása, de attól még lehet okos és boldog gyerek!:-) Te meg nagyon jó anyuka vagy, nyugi!:-)

296. biromoni (válaszként erre: 295. - Ice kuszi)
2010. febr. 14. 14:30

Hozzám elhozhatod,mi nagyon jól ellennénk Nellivel.Dehogy rossz..csak megérzi ha idegesek vagyunk:)

Igazad is van ilyen rossz időben ha nem muszáj ne is vidd magaddal.Meg különben is szokják az apjukat is::))

Igen azokkal megy suliba,de nem mindegyikkel,mert náluk csak két csoport van és középsősök is járnak.Elég szűkösen vannak+most újjítják az ovijukat és egy házba költöztek át..hát nagyon nem egészséges.1 wc van,1 mosdó,még inni sem nagyon tudnak.Már jó lesz ha vége lesz.

Nagyon kiváncsi leszek,hogy hogy fogja majd bírni az iskolát..remélem tetszeni fog neki.Már megkaptuk a tankönyvrendeléshez is a papírt..jajj mindjárt iskolás lesz a nagyfiam:)

Ma Otti lehozta a padlásról a rengeteg plüss játékot,Vivien sikongatott örömében.Altatta a macikat,ringatta puszilgatta.

295. ice kuszi (válaszként erre: 294. - Biromoni)
2010. febr. 14. 09:41

Akkor a sulit biztos szeretni fogja Ottika!:-) Azokkal megy tovább suliba, akikkel most oviba jár?

Hát én sem gyakran megyek el Nelli nélkül, én is többnyire viszem magammal, vagy akkor megyek, mikor alszik. Csak most, mikor ilyen hülye idő van, nem akarom magammal cipelni a boltba, ahova általában késő délután megyek, mert apa akkor van otthon.:-(((

Csak mások már belém beszélték, hogy szoktatni kell őket ahhoz, hogy nem vagyunk mindig velük, és "lepasszolják" őket egy, vagy akár több napra is! Mondjuk én nem szívesen tenném, pedig anyukám itt lakik 100 m-re, de ő is azt mondta, hogy egész napra nem vállalná el, nem bírna vele, olyan rossz!:-)))

2010. febr. 13. 17:48

Nem szoktam otthon hagyni,ha el is megyek csak át Rumba és 20 perc alatt megjárom.De leteszem aludni és utánna.Hó elején volt januárba vagy közepén mikor Szombathelyre mentem,egyedül Ottika is itthon volt,de elvoltak az apjukkal.

Pedig jó lenne sűrűbben kimozdulni,de akkor meg hallgathatok,hogy milyen anya vagyok.Ha már másba nem tud belekötni a drága férjem..

Inkább viszem magammal őket.

Nem gáz,hogy ragaszkodik Hozzád,hiszen veled van egész nap,benned bízik 100%-osan.Reméljük nem lesz gond az oviban,ekőször biztosan,de még van időnk:)

Ottika nem is foglalkozik a farsanggal,hogy nem mentünk.Nos ő utál oviba járni...remélem Vivivel más lesz a helyzet.

2010. febr. 12. 16:21

Szia! Vivike szokott sírni, ha elmész otthonról és őt otthon hagyod? Nelli iszonyú ordítást csinál mostanában. Még boltba se mehetek el, pedig ebben a hülye időben minek cipelném magammal? Ha nem látja, hogy elmegyek, akkor semmi gond, de ha már veszem a kabátom...:-(((

Lehet, hogy mostanában ritkán voltunk külön, azért van. Mondjuk mi még 2 óránál hosszabb időt nem töltöttünk külön, szerinted ez gáz? Nem lesz majd gond az oviban?

Szegény Ottika, biztos csalódott volt!:-(

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook