Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jún. 22. 20:47
Vivike ragoz már? Nelli nem akar, pedig egész hosszú mondatokat mond már, ha ugyan annak lehet nevezni ragozás nélkül! Például: Másik szoba függöny bogár, Nelli fog bogár!:-)
441. ice kuszi (válaszként erre: 440. - Biromoni)
2010. jún. 21. 22:56

Nálunk is vannak szavak, amiket nem mond tisztán, pl. a gumi az gubi, pedig az m betűt más szóban tisztán ejti. Szerintem ezek majd fokozatosan csiszolódnak!

Én azt gyanítom, hogy azért húz most jobban az apjához, mert én egy ideje bekeményítettem, nem engedek neki, ha hisztizik, mert rájöttem, hogy sokszor hülyének néz, és közben röhög a markába. Pl. megígér valamit, aztán fél perc múlva nem úgy csinálja, és jól szórakozik, ha dühöngök, stb. Az apja meg persze mindent megenged neki. Sajna hiába mondom, hogy maga alatt vágja a fát, mert nekem most nagyon kényelmes ez a helyzet, meg tudok csinálni mindent, és még magamra is jut időm, de neki elég gáz lesz, ha visszamegy dolgozni... Éjjel is van, mikor többször is fent van, és az apját követeli!

Ha megöleljük egymást az apjával, akkor Nelli is odajön, furakodik, de puszit nem ad nekem. Volt olyan időszak, amikor meg az apjának nem adott, úgyhogy nem aggódom... Másnak meg még soha, pl. nagyszülőknek sem, pedig szereti őket!

2010. jún. 21. 17:53

Köszike:-)

Vivien meg a babánál azt mondja,hogy taba,de nem mindig.meg a vízre hogy bíz,viszont a Vivit kimondja tisztán.Nem tudom miért van így,lehet ők így hallják.De ez nem marad így.

Érdekes,hogy Nelli így viselkedik mikor apukája is otthon van.Vivinél ez úgy van,hogy ha kint vannak és játszanak vagy itt bent is,akkor jön mindig keres,meg puszit ad stb..Persze minden kisgyerek más.Te is puszilgasd a férjedet akkor talán megérti,hogy Ti egyek:-) vagytok,és ugyanannyira szeretitek Őt is.

Lehet,hogy most hülyeséget írtam,akkor bocsika.

2010. jún. 21. 14:24

Nelli az "r"-et és az "l"-et nem mondja tisztán, persze ez gondolom még nem is elvárás ebben a korban. Ami jobban zavar, hogy az "a"-t "á"-nak ejti már a kezdetek kezdetétől, nem tudom miért! Szerinted???

Az én férjem is itthon van már egy hete! Nelli nagyon hozzánőtt, én nem is kellek neki, csak vele akar játszani, fürdeni, aludni, két napig neki kellett etetni, mert velem nem akart! Puszit sem ad nekem, eltol magától meg elküld, az apját meg egyfolytában ölelgeti meg puszilgatja! Szegényemnek nagy érvágás lesz, ha az apja visszamegy dolgozni!:-(

Nagyon édes Vivike az új képen a naplódban!!!

2010. jún. 18. 22:51

Köszönöm aranyos vagy!

Vivien nem szokott unatkozni.Olyan édes,képzeld a Verdákra is azt mondja hogy Rory-az a kis versenyautó.Vettem nekik labdát,Ottikának Verdásat,Viviennek meg hercegnőset.Szerinted melyikkel játszik???persze,hogy az autóssal.Ja és úgy mondja a "r"betűt,hogy az hihetetlen.Oké,nekem furcsa,lehet,hogy ált.ban kimondják a gyerekek,de én csak az Ottika után beszélhetek,nála nehezebben ment.De nem baj,most Vivient mindenre megtanítja,azért könnyebb neki már.Úgyhogy Ő mindennel eljátszik,építeni nagyon szeret,meg babázik,és szerencsére egyedül is.

most Otti itthon van a héten,és Ottika egész nap az apjval van.Olyan édes,nos én ezt nem tudom neki megadni,de nem is akarom.kell nekik egy Apa minta is,és a fiúknak az a legfontosabb:-)

2010. jún. 14. 22:41

Nagyon édes a tortás kép! És szép a torta, nagyon ügyi vagy!!!

Mi is sokat vásároltunk már, legtöbbször postán kaptuk, de még soha nem jártunk rosszul. Csak olyantól vásárolunk, akinek jó értékelései vannak! Persze így is benne van a pakliban a bukta, de kicsi az esélye. Vettünk már Nellinek ruhát, cipőt, elég sok játékot, de az én telefonom is onnan van. Férjem már szinte függő, állandóan a Vaterán lóg!:-)

Örülök, hogy jól sikerült a szülinap! Biztos nagy az öröm, most pár napig nem fog unatkozni a Kiscsaj!:-)

2010. jún. 14. 07:06

Igen,én is nézegetem.

főleg én a másikon vagyok jártasabb:-)Most vettem ott Ottikának egy görkorcsolyát tegnap,Szhelyi férfitól-azért azt is nézem,hogy ne kelljen 1000-reket fizetni a postára.Többször ráfáztam,és az tök bunkóság,én mindig jó cuccokat küldök,nem hazudozok stb..

Jól sikerült Vivike szülinapja,hogy is sikerülhetett volna másként.Ő volt az első.Csináltam torta harapós képet.Olvastam Nálad,hogy azt hiányoltad Nellinél.Mondtam Vivinek harapjál bele,már csinálta is,bátyuskája meg persze utánozta.

Egész délután pancsiztunk.Így elviselhető volt a meleg.

435. ice kuszi (válaszként erre: 434. - Biromoni)
2010. jún. 12. 14:07

Igen, a komolyabb fajtákat aranyáron adják!:-( A miénk vacak azokhoz képest, de a hozzá vett dolgokkal jól fel tudtuk dobni! Mi a Vaterán vettünk neki nemrég egy babafürdető-etető készletet, az viszont nagyon jó, 1500 ft volt mindenestül, nagyon megérte, és nem is látni, hogy használták. Majd lefényképezem, és felteszem a naplómba! Szerintem ilyen helyeken is érdemes körülnézni játékkonyha ügyben, ki lehet fogni jó dolgokat!

Valahogy én is úgy vagyok a meleggel, hogy most még jólesik, nincs melegem a lakásban sem, pedig 27-28 fok van! Mondjuk én alapjáraton is nagyon fagyos vagyok, de a meleget sem bírom!

Nellit viszont nagyon megviseli a meleg, se enni, se aludni nem akar, tiszta nyűg egész nap! Tegnap este fél 11-kor aludt el (mostanában ez a normál elalvási idő nála), reggel negyed 8-kor fent volt. Pedig tegnap is alig aludt délután, egy teljes óráig altattam, fél 3 után sikerült elaludnia! Ma meg kidőlt egy órakor!:-)

2010. jún. 12. 00:10

Mégis holnap szülinapozunk:)A napján végülis:-)

nem konyhát vettem neki,azt hiszem karácsonyra az lesz az ajándéka,de én 7500,és 9500-ért láttam:(

na mindegy,most vettem neki egy iker baba csomagot,amiben van minden,cumisüveg,kanál,bili stb..egy hajas babát,egy dobot,meg egy nagy dobozos építőt.Nagyon szeret építeni,és ez nem a rossz fajtából való.Kettőt az anyósék nevében vettem egy bizonyos összeget szántak a lánykámra 3-an.igyekeztem jót venni.Most már így is lesz,én megveszem és kész.

Ma délután pancsiztak a medencében.nagyon meleg volt megint.Nagyon élvezte Vivien is.Ki sem akart jönni.Én is belementem egy kicsit,de komolyan mondom én fáztam:-)

2010. jún. 10. 14:43
Vettél neki játékkonyhát? Ha igen, milyet?
432. ice kuszi (válaszként erre: 431. - Biromoni)
2010. jún. 9. 15:10

Jaj, szegényem!:-( De Vivke nagyon erős, okos kiscsaj, biztos nem fogja nagyon megviselni! Úgyhogy nyugi, túllesztek rajta!

Ha már bilizik rendesen, akkor tényleg ügyes! Nellinél sem erőltetem, mert látom, hogy még nem nagyon érdekli a dolog. Múltkor 3 napig párszor pisilt a wc-be, de azóta is hiába kérdezgetem, nem akar ráülni. Ő nehéz eset mindenféle szempontból... akárcsak az apja!:-)

2010. jún. 9. 11:41

Jól vannak,bár kicsit hörög Vivien amikor veszi a levegőt.

Sajnos kiderült,h köldöksérve van,és valószínű,hogy műteni kell,csak még az időpontot nem tudjuk.A Dr.nő kér időpontot nekünk a gyereksebészetre..ne tudd meg,mennyire kivagyok emiatt.Édes kicsi babám.

Vasárnap szülinapozunk,mert szombaton lesz 2 éves.

2 évvel ezelött ma tudtam meg,hogy 12-én lezs a császáros születés:-)Volt ám kapkodás,izgalom meg minden.Istenem de jó volt:-)és már itt van egy kész kis hölgy mellettem.

Délutánonként nincs már rajta pelus,kakil-pisil a bilibe,wc-be.Ügyes kislány.Abszolute nem erőltetem Ő akarja.Úgy látszik megérett rá!Hiába a lányok elöbb érnek,én szerintem,ahogy hallom,meg nálunk így van.

Ottikámék most kimentek a horgásztóra,mert a Fűszértesek versenyeznek és megnézik Őket.

Vivit leteszem aludni és megyek Sárvárra.

2010. jún. 7. 13:48
Végre itt a nyár!:-) Hogy vagytok? Meggyógyultak már a gyerkőcök? Remélem a férjed már észhez tért!:-)
2010. jún. 1. 18:03

Mi is ott voltunk.Délelött meg délután is visszamentünk mert még ugrálni akartak a gyerekek,de csak fél órát mert Vivien nagyon álmos volt.El is aludt hazafele a kocsiba,és fél 6 ig nyomta.

Vasárnap meg itt volt gyereknap,jól érezték magukat,csak az eső elmosta a szabadtéri progikat,de a kúltúrba filmeztek a nagyok.

2010. máj. 31. 14:09

Szuperek a képek, nagyon szépek vagytok!!!

Vivike hatalmas!:-)

427. ice kuszi (válaszként erre: 425. - Biromoni)
2010. máj. 31. 14:02

Nellit is most már egyre jobban érdekli a többi gyerek, már van egy kis barátnője is, ha lent vannak a játszón, elválaszthatatlan a két kiscsaj!:-)

Nelli is megőrül anyósomékért, mióta utóljára ott voltunk. Egyfolytában őket emlegeti! Vasárnap megint megyünk, már alig várja! Két hónapja meg még sírt, ha meglátta őket!:-)

Hihetetlen milyen gyorsan fejlődnek!

A Family Centerhez mentünk ki szombaton, de nem volt semmi! Így "csak" egy kiadós pézköltés lett a gyereknapból!:-(((

2010. máj. 31. 10:39
Voltatok valahol gyereknapon??
2010. máj. 26. 19:59

Jajj,de aranyos:)

Én is megfogadtam,hogy többször fogunk elmenni.

Most nagyon jó volt.Öcsém is teljesen más lett.Hiába a szerelem jó irányban változtatta meg.

Vivi állandóan a Papát és a Mamát emlegeti,és mondja hogy imi-imádja őket.Biztosan jól ellesznek a lányaink ha talizunk végre egyszer.

2010. máj. 25. 20:20

Nellivel meg vasárnap voltunk anyósoméknál, és nem hisztizett az úton, meg annyira jól érezte magát, hogy mindig őket emlegeti, hozzájuk akar menni játszótér helyett is!:-)

Képzeld, egyszer-kétszer emlegettem Vivikét Nellinek, és most mindig azt mondogatja, hogy "Vivi-Vivi", most is a kádban!:-)

2010. máj. 25. 19:23

Eltüntem pár napra.Elmentünk Anyuékhoz.Vonattal,3 órás az út,nagyon jól bírta Vivike is.Néha le akart menni,hogy Ő sétál,persze én el is hiszem,hogynagyon hosszú,igyekeztük lekötni.Nála ez nem nehéz.Vittem a kis kockáit,és játszottunk.

nagyon jó volt kikapcsolódni.Annyit mentünk...városon bizti hamarabb megszabadulnék a súlyfeleslegemtől.

Ha nem akkor,de tuti elmegyünk majd együtt a Kalandvárosba.

2010. máj. 22. 23:48
Nelli annyit dumál, egész nap be sem áll a szája! Olyan aranyos!!!:-)
421. ice kuszi (válaszként erre: 421. - Biromoni)
2010. máj. 22. 14:44

Nekem mindegy mikor megyünk Kalandvárosba, majd úgy intézem, hogy jó legyen!

Akkor Vivi ügyes, Nellinek még nem jön a hátsó foga, bár nem is nagyon hiányzik!

Végre itt a jó idő, már nagyon vártam!

2010. máj. 13. 15:25

Az a fura, hogy nem tudok róla, hogy valamikor megijedt volna az esernyőtől! Nem emlékszem ilyen esetre! De mindegy, majd csak megszokja! Van egy olyan esernyőnk, amin kutyusok meg cicák vannak, majd bevetem azt!:-)

Nekünk is lesz tolókar előbb-utóbb. Kormányozni meg úgyis tud, nagyon ügyesen csinálja! Csak fura, mert az van ráírva a bicajra, hogy másfél éves kortól 3 éves korig.

Nekem a szemeim voltak oda mindig mikor dolgoztam, egész nap monitor előtt, hát az sem egy álom... Hiában mindenféle hiper-szuper szemüveg, akkor is csak fájtak! De hát minden munkának megvan a hátulütője!:-(

2010. máj. 12. 18:03

Majd talán sikerül jövőre olyan képet is csinálnotok:)

Majd fél-1 év múlva fogja csak tudni tudatosan tekerni a kis bicajt.Én is akarok majd Viviennek venni,traktort kaptunk és én is egy fadarabbal tolom...csak elfárad a kezem..dehát az én kezeim kivannak,mi lesz ha visszamegyek dolgozni...csomós szokott lenni a megerőltetéstől.

Na mindegy.

Teljesen normális,hogy fél az esernyőtől,ha már megijedt tőle 1x.Ha nem akkor mutasd meg neki,de úgy hogy ő is fogja amikor kinyitod.Vivi is addig félt,mert őt 1x Ottika megijesztette,ill játszani akart vele.Ma itt volt Ottika keresztapja és a gépén akart "dolgozni",mondtam neki,hogy nem erre elkezdett nyafizni,mondom nincs hiszti,erre Zoli?-miért most azt csinálja???:::DDD

Tegnap kicsit dilis volt,még rá is kiabáltam,ezt a frontot érezte biztosan.Tőle nem megszokott,de hagyni sem fogom az tuti.Elég volt 1x átélni ezeket a dolgokat,bár Ottikám rengeteget változott,és jó irányban:)

Tiszta Hawai az életem mindjárt...hahahaha.

2010. máj. 7. 15:53

:-) A naplódban nem azt írtad, hogy Ottika egy ovistársába szerelmes? Nagy nőcsábász lesz a kispasi!:-)

Június 12-re még nincs programunk, úgyhogy ok!

Már majdnem kész a torta, csak a csoki meg a díszítés hiányzik a tetejéről! A krém nagyon fincsi lett, észre sem lehet venni, hogy tej nélkül készült! A piskóta is szuperul sikerült, pedig először sütöttem piskótát a sütőmben! Majd lefényképezem, ha kész lesz!

Holnap lesz a parti!

2010. máj. 7. 06:09

Nagyon jó volt.Kimentünk az új játszóra.A gyerekek tündérek voltak.A nagyok is:)Szerelmesek egymásba..mi csak mosolyogtunk a Timivel.

A Kalandvárosra készülj!!!!

Június 12-13,pont megint Vivien szülinapján megyünk majd:)

416. ice kuszi (válaszként erre: 415. - Biromoni)
2010. máj. 6. 07:53
Szerencsére már süt a nap, remélem így is marad! Szép együtt töltött időt kívánok Nektek!:-)
2010. máj. 5. 18:18
Remélem jönnek,bár elég rossz az idő:(Nem baj,majd itthon leszünk,bent a lakásban.
414. ice kuszi (válaszként erre: 412. - Biromoni)
2010. máj. 5. 07:32

Köszi, én is csak kb. fele folyadékkal szoktam. Én is inkább a pudingosat gondoltam, remélem vízzel is fincsi lesz!

Olyan hihetetlen, hogy már megint itt a szülinapja, mintha még csak most ünnepeltük volna az elsőt!:-)

A Kalandváros nagyon jó ötlet!!! Akkor holnap dumcsizzátok meg Timiékkel!:-)

2010. máj. 4. 18:20
Elmehetnénk majd 1x hármasban...:D-a gyerekekkel természetesen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook