Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek fórum

Szombathelyen, 2008 juniusában született babák Anyukái gyertek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2009. dec. 14. 15:00
Nagyon édesek a picúrok, és házatok is szép!!!
201. ice kuszi (válaszként erre: 200. - Biromoni)
2009. dec. 14. 14:58

Hát igen, az anyósokkal csak a gond van!:-) Mondjuk az enyémmel nem sok, nem szól bele semmibe, meg amúgy is messze vannak. Csak azt nem bírom, hogy ők is azt akarják mindig, hogy mi menjünk, ők meg csak nagyon ritkán, de hát ugye a benzin nem ingyen van...:-(((

Nellit egyszer próbálta az apja bepelenkázni, akkor is fordítva adta rá a pelenkát!:-)))

Hát az én férjem nem tudja titokban tartani, ha valami baja van!:-)

2009. dec. 13. 18:34

Na igen...

Ma elmentem vásárolni Sárvárra.Jól elvoltak itthon,igaz többször ment Vivien az ajtóhoz és kopogott,hogy anya,anya.Keresett a Drágám.Nem szoktam elmenni nélkülük,de most nagyon jó volt az a pár óra...

Apja 2x is tisztába tette,1x kaki is volt:)))

Ottikát 1x sem tette tisztába.Fejlődünk..

Otti azt csinálja,hogy hallgat,nem szól..aztán 1x meg kiborul a bili.Pont az lenne a jó,ha mindent rögtön megbeszélnénk.De tudod nálunk nagyon más gond nincs,csak az,hogy nem megyek át az anyósékhoz...nem már nem tudom megjátszani sem magamat.És nem is az anyós miatt,hanem a sogórnőmék miatt....

2009. dec. 13. 16:31

A kedvenc szavunkat, a cicát kihagytam!:-)

Olvastam a naplódat! Elcsodálkoztam, hogy mennyire egyformák a férfiak. Az én férjem sincs túl jó passzban mostanában. Rengeteget dolgozott az utóbbi hetekben, ami meglátszik a kapcsolatunkon is. Az elmúlt két hétben két értelmes szót nem váltottunk, csak vitatkoztunk és veszekedtünk. Most már két napja itthon van, azóta kicsit jobb a légkör!:-)

Szóval vannak olyan időszakok, hogy nem csinál semmit, viszont egyfolytában kötözködik, de van olyan, hogy takarít, főz, gyerekkel játszik, stb. Szóval ne aggódj, majd csak túl lesztek rajta!:-)

198. ice kuszi (válaszként erre: 197. - Biromoni)
2009. dec. 13. 07:38

Nem mondja a nemet, csak rázza a fejét, ő is szinte minden kérdésre!:-)

Megpróbálom összeszedni, hogy miket mond: mámmá (kajára és iszire is, ez a leggyakoribb szava), baba, jaja (vau-vau), pápá (pá, és háp-háp), káká (kukucs és kuka, csak azt más hangsúllyal). Ennyi jut eszembe nagyjából. Volt már apa, nyanya, aja, de ezek elmaradtak. Vivinek is volt olyan, amit mondott, aztán elhagyta?

197. biromoni (válaszként erre: 196. - Ice kuszi)
2009. dec. 12. 23:29

Igazad van Andim!!Amiken Ti már keresztül mentetek.Olvastam a cikkedet,és bőgtem közben.Szegény kicsi Nellike,meg ezek az orvosok..??még hogy a hivatásuknak élnek...persze.

Nelli mondja,hogy nem?Vivi most majdnem mindenre,olyan aranyos,mert látja,hogy tetszik nekem:)

196. ice kuszi (válaszként erre: 195. - Biromoni)
2009. dec. 12. 15:37
Tudom, csak én félek, hogy hasmenése lesz, nekem ez a rémálmom, a hasmenés. Már kaptunk belőle eleget, nem hiányzik, hogy még emiatt is az legyen. Ha egy nap egynél többször kakil, már az idegbaj kerülget!:-( Úgyhogy én majd akkor vezetem be a fogkrémet, ha már meg tudja érteni, hogy ki kell köpni!
195. biromoni (válaszként erre: 194. - Ice kuszi)
2009. dec. 11. 19:54
Vivike mindenben utánozza az Ottikát.Van fogkeféje ő dőrzsölgeti magának,és én is.De nem erőltetem.tegnap egy icipici fogkrémet nyomtam neki rá.Tetszett neki.Természetes,hogy lenyelik a gyerekek,gondolom ártani nem árt egy pici nekik.Mi is így nőttünk fel.
194. ice kuszi (válaszként erre: 193. - Biromoni)
2009. dec. 11. 14:47

Igen, a túl sok fluor nem jó, de napi egy tabletta még nem sok, ha máshonnan nem kerül a szervezetébe. Pl. fogkrémmel, amit mi még nem használunk. Sőt még anélkül sem tudom tökéletesen megtisztítani a fogát, mert van amikor nem hagyja, erőszakolni meg nem akarom, mert akkor megutálja az egész fogmosást. Nálatok hogy van ez? Egy ismerősöm, akinek 3 hónappal idősebb a kislánya mondta, hogy ő fogkrémmel mossa a fogát, és szinte az egészet lenyeli a gyerek, ráadásul ordít közben, mert erőszakkal kell csinálnia. Hát én ezt nem akarom. Meg szerintem nem egészséges dolog lenyelni annyi fogkrémet. Viszont féltem a fogait. Én ezért döntöttem inkább a tabletta mellett, de ha nem fogzik, akkor csak 2-3 naponta fogom adni neki!

Vivikének jobbulást továbbra is! Szép hétvégét Nektek!

193. biromoni (válaszként erre: 191. - Ice kuszi)
2009. dec. 10. 22:59

Én nem adok neki fluortablettát.Emlékszem Ottikánál sem javasolták...még károsan is hat állítólag a túl sok fluor,de utánna fogok nézni.

igen fincsi a hársfatea és használt is.

Most is elkezdtem adni neki,bár nagyon be sem fejeztük..náthás is nagyon,remélem hamar elmúlik.

Val színű,hogy nem engedem beadatni a 18 hós oltást szerdán.

2009. dec. 10. 16:20

Jaj, szegény Vivike, most olvasom megint náthás??? Remélem nem kapja el jobban! Jobbulást neki!

Tényleg, múltkor kipróbáltátok a hársfateát köhögésre?

2009. dec. 10. 16:15

Nellinek már legalább három-négy hete hogy kibújt a 16., úgyhogy nem hiszem, hogy ettől lett volna a gond. Még várok pár napot, mert most minden rendben van, aztán újra bevezetem a Bérest, és meglátjuk. A vízből biztos nem fog inni többet, apa megígérte. Nálam eddig sem ivott, az biztos. De én csak akkor fürdetem, ha apa délutános, ilyen meg már régen volt.

Te adsz neki fluortablettát? Eddig akitől kérdeztem mind hülyének nézett, hogy miért kéne, még az is, aki ugyanannál a dokinál van, ahol mi. Pedig nekünk a gyerekorvos javasolta a legelején, meg a védőnő is, mivel az ivóvízben nincs fluor. Két hetes korától adom, bár voltak megszakítások, mikor sokat öklendezett meg hányt evés közben, akkor hónapokig nem adtam, de nemrég újra bevezettem. Csak eszembe jutott, hogy ha senki más nem adja, akkor én minek adjam?

2009. dec. 9. 18:45

Ja,és Vivi szereti a csokit,de sz@r minőségűt én sem adok neki.

Csak Nellike meg nem ehet tejeset:(

2009. dec. 9. 18:44

Vivi is iszik a fürdő vízből:(Direkt rámnéz és ha figyelek próbálkozik.Persze nem engedem neki,de van amikor sikerül kijátszania.

De amíg nem bújt ki a 16.fogacskája,addig neki is hasmenése volt.

Nellinek kibújt??Akkor most egy kicsit legalább nyugi lesz.

188. biromoni (válaszként erre: 187. - Ice kuszi)
2009. dec. 9. 18:40

Köszi!

Ottikának is ilyen nagy haja volt+neki fürtös.Olyan szép volt.Sajna Vivinek nem hullámos,de még lehet...

Ha megnézem az ottika kisebb kori képeit,tisztára egyformák..igaz sokan is hitték,hogy kislány,amíg le nem lett vágva a haja.

Majd Nellinek is megnő:)

2009. dec. 8. 14:55
Nagyon jók az új képek, Vivike nagyon csini kiscsaj! Nelli még mindig kopaszka!:-(((
2009. dec. 5. 19:10
Csomagot kapnak,Ottika egy bakugán golyót,Vivike meg fa kocka kirakót.Pedig mondtam,hogy nincs játék..dehát nem tudom megállni.
2009. dec. 5. 19:09

Nagyon örült a Télapónak.Persze amikor kimentünk a csomagért akkor meg volt illetődve.

Ottikának mondta a télapó,hogy mondjon verset vagy énekeljen.Annyira zavarban volt a kis drágám,de nagyon ügyes volt.

2009. dec. 5. 15:23

Nelli mondjuk rengeteget mozog, lényegében egész nap jön-megy, sok kalóriát eléget!:-( Lehet, hogy ez is sokat számít!

Nálatok mit hoz a Mikulás a gyerkőcöknek? Nelli babát és bébi mobilt kap! Kíváncsi leszek mit szól hozzá!

2009. dec. 5. 07:10
Kiváncsi leszek mi lesz délután.4-re megyünk a kúltúrba,jön aTélapó.Vivi most fogja csak érzékelni igazán.Tavaly még picurka volt.
2009. dec. 5. 07:08

Nagyon sokat nem eszik tényleg...:)

nagyon örült a babának is meg a tortának is.Csináltam képeket is majd felteszem..de nem akar a fényképező gépbe nézni,direkt elfordítja a fejét.Biztos a vaku zavarja...

Na de a sógornőm nem annyira vékony-karcsú mint Te.Mindegy csak a baba egészséges legyen..

Én 5 kg-t híztam mindkettővel..mondjuk én láttad milyen vagyok-kis soványság...:Dde hatalmas pocim volt.Meg is volt a súlyuk rendesen.

2009. dec. 4. 17:06

Micsoda, hogy Vivike nem eszik sokat??? Hát azért erre kíváncsi lennék!

Mit szólt a babához? És a torta hogy sikerült?

Olvastam a naplódat: nekem sem volt nagy hasam, 30 hetesen még nekem sem nagyon látszott. Volt, aki csak szülés előtt pár héttel vette észre, mikor lekerült rólam a kabát. Kabátban még szülés előtt sem lehetett megmondani, hogy terhes vagyok. Én is féltem, hogy kicsi súlyú lesz, de szerencsére teljesen átlagos.:-)

2009. dec. 4. 10:20
Vivi tegnap éjfélkor még nem akart elaludni.negyed 10-kor kipattantak a szemei,aztán kiabált az Ottikának:)
2009. dec. 4. 10:19

Remélem javult az evés..bár Vivi sem eszik sokat mégis jó húsban van,na nem dagi..csak nem sovány.

Írt nekem is,és köszike,hogy leírtad..már a múltkor is ideges volt..én megértem,Gábor is alig van otthon stb..

Bár melyik hapi szeret órákat tölteni a gyerekeivel??Ja a sztár apukák mi???haha,a mesében..

2009. dec. 2. 15:02

Nelli megint iszonyú rosszul eszik. Se kakaó, se kenyér, se felvágott, az ebédet is művészet beletuszkolni!:-( A gyümölcs is csak hébe-hóba megy! Remélem hamarosan jobb lesz megint... Én tényleg nem értem miért van ez az ingadozás??? Most az a célunk, hogy kétéves korára meglegyen 10 kg. Ha így folytatja, akkor ugrott...:-(((

Tegnap itt voltak Timiék egy kicsit. Szegény Timi teljesen kivan...

Jobbulást Vivikének!

2009. dec. 1. 17:45
Mert olyan lassan csinálják:((
176. biromoni (válaszként erre: 175. - Ice kuszi)
2009. dec. 1. 17:45

Holnap vetetek az Ottival,úgyis megy bevásárolni.

Voltunk nála-dokinál ACC100-at adok neki.

De nem nagyon használ.A nátha már elmúlt szerencsére.

Ottikáék egy tök kicsi helyre költöztek,2 szobás házba-az most az ovi.Bővítik a másikat,de azt már majd csak Vivi fogja élvezni,

2009. dec. 1. 15:05
Igen, a köhögés többnyire éjjel rosszabb, szerintem a fekvő helyzet teszi! Dokinál jártatok mostanában??? Reméljük hamarosan elmúlik! Hársfateát nem próbáltad neki? Az felszedi a váladékot, én azt ittam terhesen, nagyon bevált. Kis mézzel édesítve az íze sem rossz!
2009. dec. 1. 11:36

Esküszöm megérzik,hogy hova dugdossuk el.

Az éjjel ill éjfélig sokszor fent volt,mert köhögött.Érdekes napközben nem jön rá ennyire.Pedig nincs nagyon meleg sem.

Holnap a névnapja lesz.Gesztenye tortát akarok sütni.Többen jönnek is a héten hozzánk,meg lesz Mikulás nap is a faluban,meg az oviban is.

2009. nov. 30. 15:29

Nyugi, nekünk is volt pár ilyen időszak, hogy több órát is fent volt éjszaka. Majd elmúlik.

Nelli is megtalálta a Mikulásra szánt babát, de szerencsére nem érte el.:-) Azt a szekrényt még soha nem nyitotta ki, azért tettem oda. Szegényem, csak mutogatott rá, meg a kezében lévő babára. Gyorsan letakartam, amíg másfelé nézett!

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook