Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) fórum

Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
91. gabilive (válaszként erre: 89. - Ekorman)
2009. júl. 15. 22:56

Egy 2-3 éves gyerek azért szopik,mert jó neki,jó az anyának,és mert egészséges.Lehet,nem a szervezetének kell(bár szerintem annak sem árt),de a kis lelkének mindenképpen jó.Ahol ez nyűglődés,ott nem szoptatnak ennyi ideig.Ha valamelyik félnek már nem jó,akkor el is kezdődik a elválasztás.

Én meg azt nem értem,hogy egy 3 éves gyerek mellett miért ne lehetne ott ülni minden este!És ez nem függ össze a szoptatással.Az én lányom 2 és fél éves lesz,de egy kezemen meg tudnám számolni,hányszor fektette le más(ez a más az apja volt).Minden este úgy alszik el,hogy összebújunk a nagy ágyon,és mikor elalszik,átteszem a sajátjába.

Hazudnék,ha azt mondanám,hogy soha nem szerettem volna elmenni egy koncertre,buliba,szinházba,stb,de egyáltalán nem sajnálom,mert buli,szinház lesz 2-3 vagy 5 év múlva is,viszont egy gyerek többé nem lesz kicsi,és csak ilyenkor igényli az összebújást.Pár év múlva ezt már nem lehet megtenni.

90. Alexa77 (válaszként erre: 89. - Ekorman)
2009. júl. 15. 21:32

Kedves ekorman, látszik, hogy nincs gyereked. Amúgy szerinted mit kell csinálni egy háromévessel? Mondani neki, hogy agyő fiam menj s feküdj le? Hát hol az anya helye lefekvéskor, ha nem a kicsi mellett?

A szoptatás pedig nem nyűg, hanem nagyon is kellemes és bennsőséges dolog.

2009. júl. 15. 18:34

Az orvosok nem a szoptatás ellen vannak, hanem azzal nem értenek egyet (velem együtt), hogy egy 2-3 éves gyerek még minek szopik. Szerintem ez már csak nyűglődés a szülőnek meg a gyereknek is.Volt, aki írta, hogy amíg a mamánál volt a gyerek, elvolt anyatej nélkül, aztán hazaért és követelte újra. Ezek szerint nem kell már a szervezetének az az anyatej, hanem hiszti az egész. Többen írják, hogy a babának kell az anyatej, igen, a babának, de egy 2-3 éves már nem baba!

Én még azt nem értem, de ez már az én bajom, hogy aki mondjuk a 3 éves gyerekét minden esténként szoptatja, az 3 éve minden este amikor lefekszik a gyerek ott ül mellette??

2009. júl. 15. 17:23

Alexa77, Gabilive teljesen egyetértek veletek. De amikor azt mondják, hogy igy ártok a gyermekemnek, na persze h egy adott pillanatban csak el gondolkodom, mert ártani nem szeretnék semmiképp.

És igazad van Gabilive, hogy ha nem szopizik, ugyis fel kell kelni hozza éjszakánként. A lányom 4 hónapig szopott, de négy éves koráig keltem fel éjszaka hozza, mivel hol tea, hol viz kellett, na akkor inkább szopi.

Alexa77 én is egyszer mondtam a drnőnek, azaz kérdeztem, hogy egy év után tápláló még a tej, na bár ne kérdeztem volna semmit, meg kaptam a magamét, hogy hogy is kételkedek ilyesmibe, persze, hogy tápláló. És ezt tapasztaltam is. A fiam mindenevő, de amikor reggel 7kor szopott és vissza aludt 8 -8,30ig, akkor én hiába is kináltam kajával 9kor, legfennebb 10 fele volt hajlandó enni rendesen

2009. júl. 15. 12:41

Ildiko, Gabilive, egyetértek veletek! Sajnos olyan rengeteg tévhit és berögződött marhaság van még mindig a szoptatással kapcsolatban.

A napokban összefutottam egy ismerőssel, kétéves a kislánya, kérdeztem, szopizik-e még (valahogy feljött a téma, már nem tudom, minek a kapcsán) aztán úgy nézett, mint a véres rongyra, majdnem kikérte magának, hogy hát az ő lánya már két éves... Azért is furán nézett, hogy elmondtam, az enyém most lesz egyéves és bizony még mindig elsősorban szopizik, a többi kaja csak "hobbievés", ahoyg a párom mondja. Mert megkóstol sok mindent, rendszeresen kínálom főzelékkel, gyümölcsökkel, husival, már szinte mindent bevezettünk, de ha egy evésre elfogy egy fél bébiételes üvegnyi kaja (akár bolti, akár itthon készített) akkor már nagyon jól evett. Mondják, egyévesen már nem elég tápláló az anyatej. Csak tudnám, hogy akkor mitől 10 kiló a lányom, mert attól a napi 3-szor pár falat főzeléktől tuti nem...

Én nem is tervezem egyelőre elhagyni a szopit, még mindig éjjel is többször szopizunk, de nekünk ez így jó, majd később meglátjuk, hogyan változik, de most ez így tökéletes mindkettőnknek. Hiszem, hgoy ha rábízom a picurra, szépen kialakulnak a dolgok, nem kell erőltetnem semmit.

86. gabilive (válaszként erre: 85. - Ildiko0914)
2009. júl. 15. 09:57

Ez egy nagy marhaság!(Már bocsánat).Egy csomó gyerek issza éjszaka a cukros teát,az nem árt a gyomornak?!Az anyatej erősiti az immunrendszert,meg az emésztőrendszert is.

Engem is felidegesitett egy pár beszólás,de ha tudja az ember,hogy helyes,amit csinál,akkor nem kell foglalkozni az ilyen megjegyzésekkel.Az meg elég szomorú,hogy az orvosok is a szoptatás ellen vannak.Szerencsére nem mindegyik.

Az meg tévhit,hogy ha éjjel nem szopik a baba,akkor nem kell felkelni hozzá(ezt nem kimondottan neked irom,csak sokan ezt gondolják),mert akkor is:tea kell,viz kell,melege van,fázik,rosszat álmodik,pisilni kell(mi most kezdtük a pelus nélküli életet,úgyhogy pont ennél tartunk),stb.

85. ildiko0914 (válaszként erre: 83. - Gabilive)
2009. júl. 15. 09:39

Egészségi szempontból, hogy a babának éjszaka kell pihenjen a gyomra, és az orvosok is dühösek, ha még ekkora gyerek szopizik éjszaka, igaz ezt mostanig én sem hallottam, de jó volt arra, hogy felidegesítsenek,mert olyan hangzása volt az egésznek, hogy én nem akarom elválasztani és ezzel

ártok a gyermekemnek. De azt nem gondoltam volna, hogy ha igény szerint történik vmi az ártalmas is tud lenni:(

Hogy miért is kezdtem próbálkozni? Lehet, h hülyén hangzik, de két hét múlva lagziba kellene menjünk és gondoltam, hogy akkor el tudnám hagyni, de ez nem fontos, ha nem szokik le könnyen akkor persze, h nem hagyom el.Majd magától.

Igaz az este szopikázott és nem aludt el, utána meg kérte újra a cicit, de mondtam h bibi és persze hisztizett, adtam egy kevés teát, azzal szépen elaludt, viszont éjjel 4x szopott.De teát már nem adtam, mert annak nem látom értelmét, akkor inkább szopi

84. gabilive (válaszként erre: 81. - Kormica)
2009. júl. 15. 07:03

Akkor már nálatok is elkezdődött az elválasztódás!Ha már néha elfelejti,akkor egyre gyakrabban fogja.Kicsit nem árt elvonni a figyelmét,de hamarosan elfelejti végleg.Ugyanigy volt nálunk is.

És látod,te is irtad,hogy amikor egyik napról a másikra,minden átmenet nélkül elválasztottad a középsőt,mind a ketten megszenvedtétek.Ezt nem szabad,csak fokozatosan!

Kitartás!

83. gabilive (válaszként erre: 79. - Ildiko0914)
2009. júl. 15. 06:54

Ne foglalkozz másokkal!Miért volna fontos "egészségi szempontból" a leszoktatás?

Ez egy nagy butaság!A szoptatásnak csak előnyei vannak a babának,és a mamára nézve is.Legalábbis én még soha nem hallottam,hogy lenne valami káros következménye.

1 éves és 7 hónapos korban még egyáltalán nem késő.Mikor ennyi idős volt az én lányom,még én is azt hittem,hogy nagyon nehéz lesz a leszoktatás,legalábbis mindenki ezzel riogatott.Aztán látod,mégis milyen szépen ment.Igaz,hogy 2 éves és 4 hónaposan,de ez is eljött,és senkit nem viselt meg.

Nálatok is igy lesz,csak ne hagyd magad befolyásolni,pláne,ha-ahogy irtad-még te sem vagy felkészülve.

El lehet kezdeni már most,szépen lassan,nem erőltetve,és lehet,hogy elhúzódik hónapokig(nálunk is igy volt),de meglesz az eredménye.

2009. júl. 15. 01:14

Ja! Az éjszakai szopit úgy hagytuk abba a télen, hogy amikor kérte mondtam neki, hogy most este van, alszik a cici. A férjemnek kakaskukorékolás az ébresztős hangja, arra ébredünk 6-kor (amikor suli van), és mondtam a picinek, hogy csak a kakaskukorékolás után kel fel a cici, azután lehet csak szopizni. Ügyesen megértette.

most meg azt mondogatom neki, hogy az ovisok nem szopiznak, hanem bögréből isszák a tejcsit. Szeptembertől megy oviba...

81. Kormica (válaszként erre: 78. - Dorka29)
2009. júl. 15. 01:11

Igen, mi már csak elalvás előtt, meg ébredés után szopizunk....

...mostmár nem altatom ebéd után, mert reggel fél 9 fele ébred, este meg 10 fele alszik el így is délutáni alvás nélkül, így a déli alvás szopi is kimarad.

...az utóbbi pár napban meg a tesókkal fürdés után leült mesét nézni, én még kint tettem-vettem és mire bementem elaludt a mesére szopi nélkül :)


Nem akarom erőltetni a dolgot. 3 gyerkőcöm van amúgy, a legidősebb magától hagyta abba 13 hónaposan. A középsőnél én döntöttem úgy 20 hónapos korában, hogy abbahagyjuk....egyik este még megszoptattam, és utána soha többé nem adtam neki, hiába sírt...na, akkor mind a ketten nagyon megszenvedtünk lelkileg, most azért nem is erőltetem a leszokást a legkisebbnél.

80. Alexa77 (válaszként erre: 79. - Ildiko0914)
2009. júl. 14. 18:55
Amint te magad felkészülsz rá, a babód is, hidd el! Addig pedig ne bánd, a szoptatás olyan különleges kötelék... :-)) Ráadásul minden csepp anyatej szuper erősítő "bomba" a picinek!
79. ildiko0914 (válaszként erre: 73. - Gabilive)
2009. júl. 14. 17:31

Ügyesek vagytok!!!

Nagy dolog amikor szépen elmarad.Én ebben nem reménykedem. Mi nappal nem szopunk, kivéve ha nem feküdtem le, ha igen akkor kéri, de meg magyarázom hogy bibi van a cicin és akkor csend van, de éjszaka annál többet szopik, azt hogy értetem meg vele, hogy nincs nem tudom, üvölt mint a sakál.Igazából én sem vagyok felkészülve h befejezzük, de már mindenki csodálkozik, hogy még mindig szopik és támadnak, hogy már egészségi szempontból is fontos volna a leszoktatás.

Nem tudom, hogy lesz, de nem lesz könnyű

78. Dorka29 (válaszként erre: 77. - Kormica)
2009. júl. 14. 15:21
De gondolom, Ő már csak reggel/este kéri, nem? Ezzel én is kiegyeznék.
77. Kormica (válaszként erre: 65. - Kandi)
2009. júl. 14. 00:10

...én is pont így jártam 2 hete :)

Elment nyaralni anyukámékhoz Dorci, azt hittem leszokunk...de nem jött össze...semmi hiszti nem volt, amíg nem voltam ott...de amikor megérkeztem idővel kérte :)

...3 éves múlt május 31-én...

...nem vagyok elkeseredve...lassan elfogy és akkor majd nem kéri ő sem.

76. gabilive (válaszként erre: 75. - Dorka29)
2009. júl. 13. 23:48
Köszi,de aggódjatok,előbb-utóbb nálatok is igy lesz.2 hónappal ezelőtt még én sem gondoltam volna,hogy eljön ez az idő.Most meg már néha azért hiányzik.:)
2009. júl. 13. 21:29

Sziasztok!


Háát, mi egy tapodtad sem jutottunk előrébb. Továbbra is napi 3 és ha jön a foga, akkor még rámakadna itt-ott a kanyarban, de ezeket már elkerülöm, ami leginkább azzal jár, hogy egész nap állok, kivéve, ha Ő az etetőszékben ül.


(Ha ülök vagy fekszek, azonnal szopni akar...így aztán az együtt játszás is elég nehezen megy, jó nagy bő póló még úgy, ahogy beválik..)


Gabilive, gratulálok, ügyesek vagytok!:)

74. gabilive (válaszként erre: 73. - Gabilive)
2009. júl. 13. 18:44
Ja,és igy nem kellett egyszer sem lefejjem a tejet,sem gyógyszerrel elapasztani.Szép lassan tényleg elfogyott.
2009. júl. 13. 18:41

Jelentem,nálunk már 2 hete nincs szopi!:)

És nem kellett hozzá mustár,meg sebtapasz,sőt még sirás-rivás sem volt.Egyszerűen elfelejtette.Először csak ritkán,2-3 hetente egyszer,aztán egyre gyakrabban.Néha kicsit rásegitettem egy kis figyelemeltereléssel,vagy mondtam,hogy most elfogyott a tejcsi a szopiból,majd ha gyűlik bele,akkor megint szopizunk.Aztán volt,hogy bejött,de olyan is,hogy nem.Olyankor adtam neki,nem hagytam,hogy sirjon.

De már 2 hete nem is kéri.Pedig előtte öltözöm,de ha látja,mostmár ő maga mondja,hogy nincs tejcsi,majd ha lesz megint,szopizunk:)Gondolom,előbb-utóbb ez is elmarad.

2009. júl. 13. 17:39

Valaki jutott előre ebben a témában? Sikerült elhagyni a szopikát? Kiváncsi lennék.

Mi reggel és este szopikázunk, de éjszaka már többször.Nem látok esélyt az elválasztásra. egy este nem voltam közelben az elalvási időszakban, de nem is jutottak semmire nélkülem. Kicsi fiam üvöltött mint a sakál, ki volt kelve a képéből.

71. gabilive (válaszként erre: 67. - Sylvia81)
2009. jún. 10. 10:52

Én is "tejüzem" voltam:) Még 1-2 gyereket simán jóllakattam volna.

Arra viszont tudatosan vigyáztam,hogy ne tépje a ruhámat,ne "cuppanjon" rám ruhán keresztül,stb.,mert előtte én is hallottam ilyen sztorikat.Úgyhogy én már kezdettől nem engedtem neki,hogy ezt csinálja.Nem is volt ezzel soha gond,utcán sem kérte soha a szopit,mert tudta,hogy csak otthon szopizunk.(Meg néha autóban,ha utaztunk valahová,de akkor még pici volt.Olyankor viszont nagyon jól jött,hogy kéznél volt a "kaja").

70. gabilive (válaszként erre: 69. - 119cb09458)
2009. jún. 10. 10:40

Minél ritkábban,és minél kevesebbet szopik,annál kevesebb tej termelődik(és ez forditva is igaz:minél többször szopik,annál több a tej).Egy idő után már javarészt csak akkor termelődik,mikor elkezd szopizni.Ezért is jobb megoldás a fokozatos elválasztás.Én pl.,most,2 nap kihagyás után semmi tejet nem érzek a mellemben.

Ha hirtelen történik a leválasztás,akkor néhányszor le kell fejni a tejet,vagy gyógyszerrel elapasztani.

2009. jún. 10. 06:46
Ha utoljára szopik a kicsi ,mi történik a tejjel a mellben? jólvan ,hogy egyre csökken, de csak termelődik folyamatosan szegény!
2009. jún. 9. 22:01
Ma este is elfelejtette!
2009. jún. 9. 19:00

Sziasztok! Hát így olvasgtva a hozzászólásaitokat, asszem én veszett nagy mázlista vagyok... Igény szerint szoptattam Kiarámat, mikor picike volt, és hát bizony mikor a foga jött, sokszor óránként, sőt, csak cicin tudott elaludni. Így bizony sokszor este 9-től 10-ig volt az elalvás... :( Ezért is rettegtem ettől az egésztől. Szerencsém volt, mert egy tejüzem voltam, ha nagyon akarom, még egy gyereket tudtam volna etetni. Sokszor ettem előtte, így mindig nagyon érdeklődő volt a kaják iránt. Fokozatosan bevezetgettem az "emberi" esziket. Végül már csak 3 szopi maradt 1éves korára, mert nekem így volt kényelmes. Viszont rendes evés után nem kínáltam cicivel akkor, mikor már megette a 100 grammot. Aztán egy véletlen folytán a déli elalvási szopi maradt el: mellbimbóvédővel szoptatok és nem volt nálunk huzamban 2 délben, 3. nap meg már meg se kínáltam. Nehezebben aludt el, de mindig szorosan mellébújtam, átöleltem és azt játszottam, hogy én is alszom... Az esti cici elhagyásától féltem még, de szerencsém volt, mert egy idő után mindig abbahagyta, oldalra fordult és elaludt. Másfél éves volt, mikor egyik este közölte, hogy nem. Aztán még néhány este megkérdeztem, de akkor se kért. És ugyanígy maradt el rá 2 hétre a reggeli is. :D Megjegyzem, engem jobban megviselt, mint Kiarát... :D

Az egyik ismerősömnek a játsziról viszont nem volt ilyen szerencséje. A fia bölcsis, váltott műszakban dolgoznak a párjával, és mikor az anyja délután ment érte a bölcsibe, már a játszin le akarta tépni róla a pólót, hogy szopizhasson. Ők is mindenfélével próbálkoztak, míg végül kínjukban azt mondták a gyereknek, hogy a cici elromlott, nincs benne tejcsi. És ez bejött!!! Ugyan 1 hónap múlva is kérdezgette néha, hogy "cici elromlott?", de elfogadta a választ. :D

Viszont egy másik ismerősömnek le kellett ragasztania a mellbimbóját, mert a fia melltartón és pólón keresztül is rácuppant. 1 hónapig ragasztgatta...

2009. jún. 9. 16:43

Én már 1 éves kora után elkezdtem leredukálni a szoptatások számát.Szép lassan,egyre több idő telt el a szopik között,mig a végén már csak reggel,este maradt,és 1-szer éjszaka.Ekkor kb másfél éves volt.Aztán a reggeli szopi maradt el,az simán ment,mert mire felébredt,én már mindig fel voltam öltözve,úgy meg nem jutott eszébe.Az éjszakai egy kicsit nehezebb volt,mert ha felébredt,mindig kérte.Ha adtam,egyből visszaaludt,ha nem,jött az üvöltözés,és mindenkinek kiment az álom a szeméből.Úgyhogy inkább adtam,ezért ez egy kicsit elhúzódott.Végül jött egy olyan periódus,hogy egyre ritkábban ébredt fel éjszaka,igy lassan elfelejtődött.Mostmár ha felébred,sem kéri,illetve nagyon-nagyon ritkán eszébe jut,de mostmár nem adok neki,hanem mondom,hogy éjjel alszik a szopi.

Igy vagyunk már hónapok óta csak az esti 1 szopival.Erről nem igazán akar lemondani.

65. kandi
2009. jún. 9. 16:17

Helló!

Ígértem beszámolok, hogy fiam mit tesz 5 napi távollét után:

nem felejtette el a cicit... nem rontott azonnal nekem, de 10-15 perc után beinvitált a szobába, leültetett aztán mindjárt helyezkedni kezdett. Viszont az éjszakát most aludta át először. Egyébként ugyanúgy, mint eddig, ha alkalmat lát azonnal jön és kéri.

64. Dorka29 (válaszként erre: 63. - Gabilive)
2009. jún. 9. 15:58

Sajnos nem tudom a választ, bár tudnám.:)



A lányom min. 3-szor kéri még egy nap. Reggel, a délutáni és az esti alvás előtt.

Viszont most, hogy ismét 4-5 foga jön egyszerre, szíve szerint egész nap rajtam lógna. Hiába terelem el a figyelmét játékkal, mesével, csokival , gyümölccsel, stb. Szépen sorban mindent elfogad, aztán kéri a cicit..


Este már ott tartunk, hogy 3 hónapja adok neki bocitejet is, hátha kiváltom vele a szoptatást, de eddig úgy állunk, hogy a bocitej után kéri a cicit...

2009. jún. 9. 14:57

Sziasztok.

Mi most úgy állunk,hogy Janka a múlt héten már csak 2-szer szopizott,a többi nap elfelejtette.Valahogy úgy jött ki,hogy 1 nap szopi,2 nap szünet,1 nap szopi,1 nap szünet,aztán a következő 1 nap szopi után megint 2 nap kihagyás.

Gondolom,előbb-utóbb mostmár elfelejti végleg,de vajon meddig húzódik ez igy el?!

2009. jún. 9. 14:25

Sziasztok!


Még nem volt időm végigolvasni a hozzászólásokat, de csatlakoznék.


A lányom most múlt két éves, és egyáltalán nem mutat hajlandóságot a ciciről való leszokásra.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook