Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) fórum

Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
61. Alexa77 (válaszként erre: 60. - D0860dee94)
2009. jún. 7. 19:49
9800, ha egy adagot veszel, ha kartonnal (4db) akkor 8250/db. Én terhesvitamin helyett is ezt szedtem, nálam nem volt semmi gond a vérképemmel,semmivel, most is teljesen tuti, pedig 10 hónapja szoptatok. Még a fogaim se kezdtek romlani. Egy üveggel amúgy olyan másfél hónapig elég.
60. d0860dee94 (válaszként erre: 56. - Alexa77)
2009. jún. 7. 18:27

köszi a tippet!

ez amúgy menniybe kerül?


de végül is mind1, mert ha használ, akkor ... :D

59. gabilive (válaszként erre: 58. - 119cb09458)
2009. jún. 5. 22:38

Húst ettem,csak tejterméket nem.Meg azért még ezen kivül másban is van kálcium,pl. mák,banán,brokkoli,stb.

Az 1000 mg-ot doki számolta ki,én meg magamtól nem mertem többet szedni,mert a kálciumot túl is lehet adagolni.

58. 119cb09458 (válaszként erre: 47. - Gabilive)
2009. jún. 5. 22:10
nem 1000mg ,hanem 1200mg a kötelező, hapedig semmi tejterméket nem eszel vagy húst ,akkor az 1500mg kell enni.
57. kandi (válaszként erre: 52. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 20:54
hi hi hi... lehet, hogy holnap én is így járok majd!
56. Alexa77 (válaszként erre: 53. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 19:11
Flavon max-ot szedd! Nekem nagyon bejött!
55. d0860dee94 (válaszként erre: 54. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 15:52

:)

köszi

54. ece2190f49 (válaszként erre: 52. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 15:45

ez volt nálunk is, köszönés helyett, lerohamozott:)

hát,nem tudok mást kitalálni,most hirtelen, milyen jó tanácsot adjak,de ha eszembe jut valami,írok:)

53. d0860dee94 (válaszként erre: 40. - Gabilive)
2009. jún. 5. 15:40

nálam a ropogás mellett a kattogás, meg a minden:(


bringázni sem szeretek már, mert az elmúlt pár napban a jobb térdem is elkezdett csikorogni...nme beszélve a néha előjövő éles fájdalomról.


Béres porcerőt kellene elkezdjek de gyorsan szedni...totál leszívott már a gyerek :(

52. d0860dee94 (válaszként erre: 37. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 15:34

már ezzel próbálkozom egy ideje több-kevesebb sikerrel.


próbáltam a nagyfiús témát is, na azzal abszolút semmi...

figyelemelterelés...de ha anyukámra van bízva, eszébe sem jut.

szépen alszik este és fel sem ébred...

tuti, hogy a gyereket az anya jelenléte is "felizgatja"


lehet, hogy el kellene menni pár napra és akkor elfeletkezne róla...


képzeljétek, egy isemrősöm nyert egy dominikai utat és nem volt kérdés, hogy mennek -e vagy sem.

a kisfiuk otthonmaradt és ő is nagy cicis hírében állt... (és már elmúlt 3 éves)

hazajöttek a szülők a nyaralásból, addig szépen elvolt a nagyszülőkkel és nem emlegette a cicit, viszont mikor meglátta az anyukáját összecsapta a kis kezét és anya helyett cici-t mondott...


:D


így mókás a szori, de átélni...

51. gabilive (válaszként erre: 50. - Ekorman)
2009. jún. 5. 14:48

Szia.

Tény,hogy nem sokan szoptatnak 2-3 éves korig.Én is nagyon kevés ilyenről tudok.Mint már irtam,én sem igy terveztem,bár mindig is sokáig szerettem volna szoptatni,de azért nem ennyire.Aztán most,hogy igy alakult,már kissé másként látom a dolgot.Egyáltalán nem bánom,hogy ilyen sokáig szopik a lányom,ettől függetlenül azért szeretném mostmár elválasztani,de csak úgy,hogy ez ne erőszakkal történjen.

Az,hogy nagyon anyásak,szerintem nem mindegyikükre igaz.Vagyis nem tudom,ki mit ért ezalatt,hogy nagyon anyás.Az én lányom pl.bárkivel elvan,bárhol ott tudom hagyni.Az utcán simán elbeszélget idegenekkel,nem fél senkitől,és semmitől.Nem egyszer volt rá eset,hogy elindult egyedül,én meg csak titokban figyeltem,hogy meddig képes elmenni,úgy hogy nem vagyok mellette.Hát,még félóra elteltével sem tűnt fel neki,hogy nem vagyok ott,én hamarabb meguntam,mint ő.

Viszont velem szeret elaludni,és ha valami baja van,pl. elesik,akkor is hozzám szalad,nem az apjához.De ha épp nem vagyok ott,akkor más is jó.

És nincs velem a nap 24 órájában.Másfél éves kora óta,délelőtt 4 órát babysitter vigyáz rá,délután pedig vagy velem van,vagy ha a nagyi ráér,akkor vele.De mindig velem ébred,velem ebédel,és velem alszik el.

50. ekorman (válaszként erre: 24. - Zsuzsa68)
2009. jún. 5. 13:03

Hát tippet azt nem tudok adni, tejem sem volt annyira hú de sok, úgyhogy nyilván emiatt is hagyta abba.Meg hál' Istennek nagyon apás, szerintem ilyenkor az is közre játszik. Ezért ajánlottam azt, hogy ha megoldható, inkább apával legyen akkor, amikor szopizni szeretne. Igaz, hogy a környezetemben csak elvétve ismerek 1-2 embert,aki 2-3 éves gyereket még szoptat, de ők mind nagyon anyásak, szerintem túlságosan is.

Amúgy az, hogy nem szoptatom, nem azt jelenti, hogy nem bújik oda hozzám.

49. ekorman (válaszként erre: 22. - Panka78)
2009. jún. 5. 12:54
Nálunk is dolgozik az apja, nem is kevest, sőt, én is, és nem kivitelezhető az, hogy a nap 24 órájában csak velem legyen, vagy hogy minden este én fektessem le, de nem is igényli.
48. ece2190f49 (válaszként erre: 46. - Gabilive)
2009. jún. 5. 12:18

amig nem voltam itthon, mondta az apja hogy nem hiányolta a szopizást,nem sírt vagy ilyenek, nade mikor meglátott egyböl megrohamozott:)

A fiam simán elalszik nélkülünk is,de van hogy odabújik aludni az apjához, vagy hozzám.

47. gabilive (válaszként erre: 45. - 119cb09458)
2009. jún. 5. 12:18
Használtam!Napi 1000 mg-ot szedtem,amit orvos irt fel,de hiába.Igaz,hogy nálunk a lányom tejallergiája miatt nekem is tejmentes diétát kellett tartanom másfél évig,igy lehet,hogy még az az 1000 mg is kevés volt.
46. gabilive (válaszként erre: 43. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 12:14

Ez aranyos:)

És amig nem voltál otthon,nem kérte?Nem nyafogott érte?

Én azt tapasztaltam,hogy Janka lányom csak velem hajlandó elaludni,hiába próbákozik az apja,ő csak anya után nyafog.Aztán egyszer véletlenül úgy alakult,hogy nem voltam itthon altatáskor(elmentem egy olyan előadásra,amiről azt gondoltam,vége lesz addig,de nem úgy lett),és Janka simán elaludt az apjával is.

45. 119cb09458 (válaszként erre: 44. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 12:10
Használjon már mindenki akinek panasza van kalcium tablettát. Egy átlagos felnőttnek napi 500mg kell bejuttatni a szervezetébe, de aki szoptat annak napi 1200mg -ot. Vegyétek komolyan mert tönkremegy a fogatok töredezik a hajatok.
44. ece2190f49 (válaszként erre: 41. - Kandi)
2009. jún. 5. 12:06
Nekem is a körmöm az eléggé töredezik, meg a hajam is. De csak időszakonként.
43. ece2190f49 (válaszként erre: 39. - Gabilive)
2009. jún. 5. 12:04

köszi:))

Hát nálunk volt sztori:) Decemberbe amikor a pici született,ugye korházban voltam,és beszéltünk a párommal róla hogy ugyan ezalatt a pár nap alatt, leszokik e a szopizásról,plána ha látja majd hogy mostmár a picibaba szopizik. Mentünk haza a picivel, a fiam nem is köszönt, vigyorgott, megfogta a kezemet,-anya cumizunk? Hát olyat nevettem rajta. Persze hogy nekiültünk.

42. gabilive (válaszként erre: 41. - Kandi)
2009. jún. 5. 11:56

Erre én is kiváncsi vagyok?!Van olyan ismerősöm,aki igy szoktatta le a gyerkőcöt 2,5 évesen.

Nekem nem korpásodik a hajam,nem is nagyon hull,csak rettenetesen törik.Olyan,mintha meg lenne égve.Használok rá balzsamot,pakolást,vágatni is szoktam a végét,de hiába.Teljesen rövidre meg nem szeretném levágatni.És a körmöm is nagyon törik.

41. kandi
2009. jún. 5. 11:39

A hajammal nekem is komoly gondjaim voltak. Nagyon korpásodott, és nagyon hullott. Meg is ilyedtem, de találtam egy 100% természetes alapanyagokból készült magyar terméket ami segített. El is döntöttem, hogy a továbbiakban csak ezt a sampont fogom használni és a hajszeszt is csak ritkábban, mint eddig.

Nálunk a hétvégén ugrik a majom a vízbe, hisz a két éves fiam hétfő óta nyaral a nagyiéknál és nem hiányzik neki a cicizés... nagyon kíváncsi leszek, ha hazajön kéri-e majd, vagy sem. Ha kéri akkor gyakrabban, mint eddig, vagy esetleg ritkábban. Hamarosan itt a hétvége... majd beszámolok a fejleményekről.

40. gabilive (válaszként erre: 36. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 11:07

Nekem is ropognak a csontjaim,de ez már terhesség előtt is igy volt.Én inkább a hajamon és a körmömön veszem észre a vitaminhiányt.

Én figyelemeltereléssel próbálkozom,több-kevesebb sikerrel.Most pl. már 2 napja nem szopizott.Igy lassan a tej is elapad,ha fokozatosan szokik le.

39. gabilive (válaszként erre: 38. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 11:03

Hát neked 5 gyerkőccel lehet némi tapasztalatod!28 évesen ez nem semmi!Minden elismerésem!


Az én lányomnak sem kellett soha a cumisüveg,cumi is csak elalváshoz kell.Nem sokkal 1 éves kora után már egyedül ivott pohárból,és műanyag palackból is.De csak vizet iszik,és tejet,kakaót.Teát csak mostanában kezdi kóstolgatni,eddig nem kellett neki,üditőről meg azt sem tudja,hogy micsoda.Bár ez nem az én érdemem,egyszerűen meg sem akarja kóstolni.Nem is baj!

38. ece2190f49 (válaszként erre: 35. - Gabilive)
2009. jún. 5. 10:50

szerintem is kialakul egy idő után az amikor saját magától leszokik,mert elkezdi más érdekelni.

Előzőleg amit írtam, ha valakinek az esészsége olyan hogy nem bírja az más, olyankor oké,hogy leszoktatjuk,de kényelmi okokból, meg időre hivatkozva,fogyókúra meg ilyenek.

Ráadásul Milán fiam,mivel szopizik, soha nem használt cumit, cumisüveget, gyönyörűek a fogai.

És az is természetes úgy ahogy te is írtad hogy ha igényli hogy felvegyem az ölembe akkor felveszem. Szeretek összebújni velük,nekem is jó mert érzem hogy szeretnek, és szükségük van rám, és a szeretetemre, és nekik is jó nyiván ha érzik hogy szeretik, ha gyömöszölöm, szeretgetm, agyonpuszilgatom,imádom kényesztetni őket.

Sokszor a nagyfiam leültet a fotelba,ölembe ül, és simogatja a hajamat, alszik,,,és ez olyan jó:)))

37. ece2190f49 (válaszként erre: 36. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 10:40

Nekem volt olyan hogy lebetegedtem és nem akartam hogy csupa lázasan is szopiztassam a fiam,mert akkor kivételesen nem esett jól, viszont már akkor 2 éves bőven elmúlt,és olyan spontán ötleteim voltak hogy ne másszon az ölembe pl.:

-gyerecsak gyorsan nézzünk ki mert valaki úgyhallottam hogy csengetett. Kinéztünk és mire visszaértünk elfelejtett szopizni. Vagy pl.:

- kiengedsz egy pillannatra pisilni?-kimentem a fürdőbe,mire visszaértem játszott már. vagy.

- várj egy pillanatott, mert ki kell menni a konyhába megnézzük készen van e az ebéd

millió dolgot kitaláltam

Most van olyan nap hogy egy nap 3x,4x idejön leül pár percre az ölembe cumizni, de van olyan hogy pár napig eszébe sem jut.

Szerintem ha érzed hogy az egészséged nem bírja,próbálj neki kitalálni valamit hogy amikor odaakar menni akkor hirtelen másra figyeljen.

2009. jún. 5. 10:23

Sziasztok!


Az én kisfiam aug.végén lesz 2 éves és még cicizik.

Le szertném én is szoktatni és kevésbé drasztikusan, viszont minél hamarabb, mert az egészségem kezd rámenni.

Recseg-ropog mindenem és sajna hiába szedtem bármilyen vitamint, ez nem javult.

Van vki hasonló helyzetben?


Most megyek és elolvasom az előzményeket.

Szép napot mindenkinek!

35. gabilive (válaszként erre: 34. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 10:15

Sziasztok.

Örülök,hogy van még más is,aki úgy gondolkodik,ahogy én!Nekem is nagyon sokan mondták,hogy ne vegyem fel a babám,mikor sir,mert "elkapatom".De nem hallgattam senkire,úgy gondoltam,ha sir,akkor vagy valami baja van,vagy szeretetre vágyik,a közelségemre.Ezt meg miért vonnám meg tőle?!Ahogy ti is irtátok,olyan hamar felnő,tizenévesen már nem az én ölembe fog vágyni!Nem mondom,hogy könnyű volt,mert én viszont nem sok valamit tudtam tőle csinálni,de megérte!Sőt,most hogy már elmúlt 2 éves,még most is kéri néha,hogy vegyem fel,de már csak percekre,aztán már szalad is tovább.Olyankor annyira jólesik nekem is,hogy egy picit még babusgathatom!Egyébként fél éves kora után már csak nagyon rövid időre igényelte,hogy ölben legyen.Azt a pár hónapot meg miért nem lehet kibirni?!

A szopival most úgy állunk,hogy már 2 nap kimaradt!Mindenféle erőltetés nélkül,egyszerűen elfelejtette!Akárki akármit mond,szerintem ez igy normális,hogy saját magát elválasztja,amikor eljön az ideje.Lehet,hogy kell egy kis rásegités,figyelemelterelés,vagy ilyesmi,de semmi drasztikus módszer,és nem egyik napról a másikra.

34. ece2190f49 (válaszként erre: 33. - Alexa77)
2009. jún. 5. 08:01

köszi szépen!:)

Több babánk már tuti nem lesz,ez így pont jó.

Néha ám olyan csodálkozva nézek a fiamra, mert hogy én a 162 centim mellett, az elsős fiam 135 centi, és olyan nagy ő már nekem,és pont ő rá mondták sokan régebben hogy miért veszem az ölembe, és hát tessék,most már fel nem birom emelni. Amig lehetett babáztam vele, de már nagy pasi. Olyan hamar felnőnek, addig kel babázni velük ammig lehet, hátrányukra nem válik.

33. Alexa77 (válaszként erre: 32. - Ece2190f49)
2009. jún. 5. 07:27

Köszönöm!:-) Nekem is sokan mondták, amikor Réka született, hogy túl sokat van kézben, elkényeztetem. Most meg állítólag "szerencsés" vagyok, mert a lányom nyugodt, kiegyensúlyozott, mindenkivel barátkozó baba, akitől még a házimunkát is simán el lehet végezni, pedig egyetlen hangjára ölbeveszem ma is... Hiába magyarázom, hogy ez nem szerencse, hanem annak a szoros kontatusnak köszönhető, amelyben élünk...

Nektek is minden jót! Lesz következő baba is?:-)

32. ece2190f49 (válaszként erre: 31. - Alexa77)
2009. jún. 5. 07:01

szép ám:) én szeretem amikor idebújik a fiam, mert neki is jólesik ha szeretgetem,és szopzhat, én nekem meg azért mert látom hogy elégedett.

Ez olyan mint amikor itt mindenkitől megkaptam,hogy ne szoktassam őket az ölembe, el leznek kényeztetve stb És? Mikor máskor ha nem most? 14-15 évesen már bizti nem jön az ölembe. Akkor? Miért ne vehetném fel az ölembe?!

Nem igazam van?:)

Bizti nálatok sem lesz gond ha jön a kistesó. Gyönyörű a lányod! Szok egészséget nektek!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook