Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) fórum

Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. gabilive (válaszként erre: 120. - Carmen23)
2009. nov. 17. 08:54

Szia!

Szerintem ne erőltesd,ha megeszi(issza) más formában(joghurt,tejbegríz,tejföl,sajt,stb.),akkor nincs gond.Sok gyerek nem szereti a tejet csak úgy magában inni.Esetleg megpróbálhatod ízesíteni valamivel.Az én lányom is szívesebben megissza,ha teszek bele pici kakaót(bár anélkül is szereti),de csak keveset:egy bögre tejbe egy kiskanálnyit.

2009. nov. 17. 00:38

Sziasztok.


Mondhatni uj vagyok, most talaltam erre a topicra. Szeretnek tanacsot kerni tolletek, akik biztosan sokkal tapasztaltabbak vagytok nalam. :)

Kislanyom 18 honapos..Szerencsenkre en is vegig szoptattam, a mai napig szopizik, viszont a rendes tejet sehogy sem tudom megitatni vele..Mit javasolnatok?Meg raerek ,korai lenne ?Mert az anyatej nemigen eleg mar gondolom, joghkurtot persze eszik rendesen.

119. Kormica (válaszként erre: 118. - Dorka29)
2009. okt. 11. 17:43

Eljön majd az idő, amikor már nem kívánja meg :)

Én is azt hittem, hogy mi már sosem szokunk le, aztán egyszer csak mégis :)

118. Dorka29 (válaszként erre: 117. - Kormica)
2009. okt. 4. 12:49
Köszi!:) Most, hogy hétvégén együtt vagyunk egész nap, azért megkívánja:) néha...
117. Kormica (válaszként erre: 115. - Dorka29)
2009. okt. 3. 21:28
Bizony haladás! Csak így tovább a saját ütemetekben, és minden jó lesz.
116. Kormica (válaszként erre: 114. - Gabilive)
2009. okt. 3. 21:25

Köszi :) ...

nem is gondoltam, hogy ilyen könnyen megy majd :)

115. Dorka29 (válaszként erre: 113. - Kormica)
2009. okt. 3. 20:46

Sziasztok!


A lányom két hete bölcsis, vagyis most lett vége a hivatalos beszokatásnak. Azt gondoltam, hogy ezmiatt majd "visszaesik" cicizés terén, de nem, sőt. Úgy néz ki, hogy egyre kevéssé érdekli, hogy nincs annyit velem. Az munkábaindulás miatt a reggeli cici is többször elmaradt, de azért este még kéri. Már ez is haladás, 28 hónaposan.:)

114. gabilive (válaszként erre: 113. - Kormica)
2009. okt. 1. 22:25

Gratulálok,ügyesek vagytok!

Ugye,hogy ennek is eljött az ideje,és nem cicivel a szájában ment férjhez,mint ahogy ijesztgetik azokat,akik sokáig szoptatnak!

113. Kormica
2009. okt. 1. 21:48

Jelentem 1 hónapja nem ciciztünk már a legkisebbemmel - most 39 hónapos :) Semmi hiszti, semmi kínzás. Egyszerűen azt mondtam neki, hogy az ovisok nem ciciből, hanem bögréből isszák a tejcsit. És amióta ovis, azóta nem is kérte a cicit. Egyik napról a másikra abbahagyta a szopit, mert ő már nagy ovis. Egyikünknek sem hiányzik, egyikünket sem viselt meg az elválasztás így. Huráááááááááááááá!!!!!

(a középső lányommal nagyon megszenvedtünk, ott 20 hónaposan egyik napról a másikra eldöntöttem, és nem adtam neki többé .... szenvedtünk mind a ketten, de nagyon!)

112. Dorka29 (válaszként erre: 110. - Ivett73)
2009. szept. 14. 15:13

Szia!


Elnézést, de nem vettem észre, hogy volt új hozzászólás.

Blankának sem ízlett, de Ő még mindig szopizik. Most 28 hónapos, 21 hónapos korában kezdtem neki adagolni a tehéntejet, többek között azért is, hátha segíti a leválasztást. Ez nem jött be, mert a bocitej után még a cici is kell(et) neki.. A tehéntejet az első pillanattól kezdve megitta.

111. Katica979 (válaszként erre: 108. - Ivett73)
2009. szept. 14. 13:39

Szia!


Elősször is nagyon édipofa a kicsi.Az én fiam 2,5 éves és most tartunk ott amit te leírtál.Nagyo szerencsés vagy ám ennyit aludni egyhuzamban...:-D

Én úgy érzem néha hogy soha sem fogok egy egész estét végigaludni már.Pedig jó dolog a szoptatás mert ez idő alatt Kolos egyszer sem volt még beteg,és most kezdtük a bölcsit,hát remélem ide is védve lesz a szopi álltal.

110. Ivett73 (válaszként erre: 109. - Dorka29)
2009. aug. 25. 08:27
Szia! a tejitalt már kipróbáltuk, de nem tetszik neki. Én is megkóstoltam, de nincs valami jó íze, hasonló a tápszerhez. Azt sem szereti.Te mit adtál neki, mikor már nem volt tejed és tejet sem adtál neki???
109. Dorka29 (válaszként erre: 108. - Ivett73)
2009. aug. 22. 23:55

Szia!


Én 21 hósan adtam először tejet a lányomnak, akkor éreztem, hogy eljött az ideje.:) Ő azonnal elfogadta, akárcsak a kakaót, viszont az utóbbit kihányta kétszer is, így jó nagy kihagyás után (fél év), most adtam neki ismét. Most nagyon szereti, de csak reggel kap, mivel látom, hogy felpörgeti. Gondolom a töménysége miatt nem is iszik meg belőle annyit, mint a tejből.


Ha nem akarja inni a tejet a kislányod, megpróbálhatnád a tejitalt. Mi többször kipróbáltuk, de Blankának nem tetszett, és mivel elég drága, nem is erőltettem. (Ő még akkor javában szopizott (még most is..), elég volt neki az anyatej.)

108. Ivett73
2009. aug. 22. 20:47

Sziasztok!

Azóta eltelt egy kis idő. Aug.1-től vízválasztó volt.Ma már 1x szopcsizik, az is reggel van. Napközben is el tudom már altatni a kiságyában. Éjszaka 1x, néha 2x ébredünk. Most bújik ki a rágófoga is Hédikének. Most már 12 fogunk van.

2 hét kellett, hogy megtörjön. Sokat sírt, de megérte. Most már örül, és nincs hiszti. Napköben 2órát alszik, nem ébred fel közben. Éjszaka is jobb lett, 4-5órát aludni összefüggően. Ez nekünk már haladás. :-)) A kaja tekintetében: bármilyen gyümölcs jöhet neki, mindet szereti. gyulai májast, vajas lekváros kenyeret, vajas mézes kenyeret, levesből a tésztát és a krumplit szereti.A főzéssel van a gondom, nem tudom, mit főzzek neki. A főzeléket nem szereti.A tejet is próbálom neki adni, de nem iszik, a kakaóból összesen 25ml ivott meg. Hogy szoktassam rá?

Valaki tud segíteni?

2009. aug. 19. 14:17

Az én lányom másfél éves koráig szopizott napközben, de akkor reggeltől estig. Az éjszakait megszűntettem 1 évesen. Két éjszakát ordított, de utána aludt, addig meg kb 6-7-szer fennt volt és csak addig aludt,amíg a szájában voltam.

A nappalit úgy oldottam meg,hogy vettem Daum exol ecsetelőt, ami elég keserű, kétszer megnyalta a cicit, azt mondta keserű, és nem kellett neki többször. De ez elég értelemfüggő dolog. A barátnőm 3 éves fiát, már ezzel nem lehetett becsapni, ő még mindig szopizik.

106. szofi28
2009. aug. 19. 13:47

Sziasztok, Örülök, hogy rátaláltam a fórumra.


Ivett, nálunk ugyanez a helyzet, a kislányom 13 hónapos, régebben evett mindenféle bébiételt, volt, hogy naponta 3-szor is, de az utóbbi időben, úgy 2-3 hónapja gyakorlatilag semmit nem fogad el, 3-4 szer cicizik napközben, cicin alszik el, és éjjel is keünk kétszer.

Persze, ha mi eszünk, kap mindent abból is, de inkább csak kóstolgat, 2-3 falat után megunja az egészet. Én már próbálkoztam mindennel, kérdeztem védőnőt, gyermekorvost, de minden tanács haszontalannak bizonyult. Engem az anyósom nyaggat folyton, hogy már le kéne szoktatni, de képtelen vagyok arra, hogy hagyjam sírni, és ne adjak neki, holott tudom, hogy tele van a cicim tejjel. Abban bízom, hogy előbb-utóbb ő maga válsztja el magát, és valószínűleg azt is megkönnyezem majd.

105. Dorka29 (válaszként erre: 104. - Ekka)
2009. aug. 18. 15:03

uh,sajnálom:((


kitartást!


Mi is három napig bírtuk, most épp ott tartok, hogy nem érdekel, talán nem rólam fog férjhez menni...

104. Ekka
2009. aug. 18. 10:46

Sziasztok!

Mi már 1x elkezdtük a leszoktatást. (Lányom júliusban töltötte a 2) Három napig volt "cicimegvonás" amit hol jobban, hol egyáltalán nem bírt. (egyik este hányás az ordítástól)

Aztán jött egy komolyabb betegség, akkor visszaestünk.

Mától ismét jön a "megvonás"! 2 oka is van: vissza akarom kapni a melleimet! Másik: ma hajnalban, álmában olyat harapott a mellembe, (ilyen nem volt még soha)hogy ömlött belőle a vér! Kicsit elegem van ebből az egész szopiztatás dologból, abból, hogy unalmában is képes lenne egész nap rajtam lógni! Nekem ez már nagyon sok!!!

103. Alexa77
2009. júl. 27. 09:24

Az az igazság, hogy az én lányomnak vannak olyan napjai, amikor csak cicizik. De ebben a melegben totál megértem, mert nekem sincs étvágyam.

Tegnap kapott harcsafilét a miénkből, az annyira ízlett neki - kis falatkákban adtam - hogy megevett egy csomót. Nálunk még a paradicsomos dolgok a nyerők. A Hipp-nek van olyan, hogy tészta paradicsommal és cukkinivel, meg paradicsomos tészta mozarellával, ezeket nagyon szeretjük. Szintén így vagyunk a Hipp-es paradicsomleves egytálétellel. Bejött a sóska, amit én főzök neki, krumplipürével kapja. A kis falatokra szedett pulykamellet is szereti, meg a levesből a zöldségeket, esetleg kis husit, plusz némi levét villával összenyomva. Kenyeret magában is szívesen elrágcsál (itthon sütöm ), imádja a bulátát és a kölesgolyót. Inni anyatejen kívül csak vizet hajlandó, nem is nagyon erőltetek mást.

Amíg szopizik eleget, addig nem igazán fontos, mennyit eszik mellette, az anyatejből fedezi a szükségleteit. Tévhit, hogy ekkora babának az már nem elég. Ha nem kér mást, bizony elég neki.

A felébredések még abból fakadnak, hogy picike és kellesz még neki, hogy érezzen, hozzád bújjon, veled legyen. Na meg meleg van éjjel is, tehát lehet szomjas, ezért is kér cicit. Mi is kelünk éjjelente többször (legalább 3-4-szer) , de ez van, én szeretem így. Imádok szoptatni, inkább az rémít meg, hogy egyszer eljön az az idő, amikor már nem akar szopizni.

102. Ivett73
2009. júl. 27. 08:54

Szia!Eddig a bébikaját ette, de sajnos egyik napról a másikra nem kellett neki, max. a cukkini főzeléket eszi meg (Kecskemétit). Most már a darabos kajákat enné, ha enné. Én is azt hittem, hogy magától leszokik, de nem akar. Tudsz mondani olyan kaját, amitől jól lakna? Tartalmasat. Amit most eszik, nem hiszem, hogy elég neki. Lehet, hogy azért ébred fel? Vagy csak rossz szokás?

A vajas lekváros kenyeret megette, persze falatkáztunk. Attól tartok, hogy ez nem mennyiség ekkora babának. Gyümölcsöt naponta adok neki.

Danoninot szereti, főleg ebben a melegben.

Köszi a tanácsot.

101. Alexa77 (válaszként erre: 100. - Ivett73)
2009. júl. 27. 08:39

Biztos vagy benne, hogy le kell szoktatni? Nekem az az elvem, hogy amikor már nem lesz szüksége rá, úgyis leszokik magától. Ha nem fogad el sem tápszert, sem gyerekitalt (miért is fogadna, ha van anyatej), akkor pláne szükséges a szoptatás. Ebben a korban még kell nekik a tejalapú étkezés is! Erre a legideálisabb a szopi!

Az én lányom is cicin alszik el, de nekem pont ez a kényelmes, hiszen így tutira szépen elalszik, csak le kell raknom. :-)

A főzelékeket azért próbálgasd, minél többfélét, gyakran, előbb-utóbb megszokja az ízét és megszereti, legalább némelyiket.

Az üveges bébiételek közül a főzeléket sem fogadja el? Az én lányom először azt szerette, utána tértünk át az itthon főzöttre. Próbálj ki több márkát. A Hipp vált be nálunk, azt szerette. Meg az Univer-nek is vannak finom babakajái.

Szívesebben eszik a kicsi, ha tőletek is látja, hogy azt eszitek, amit ő. Üljetek le együtt az asztalhoz, egyetek ti is, és hadd kóstolgasson a ti tányérotokból. Volt, amit így szeretett meg a lányom, hogy együtt ettük.

100. Ivett73
2009. júl. 27. 08:13
Még elfelejtettem mondani, hogy nem fogadja el a tejet sem és a gyerekitalt sem, természetesen a tápszert sem. Hogy altassam el napközben??? Eddig cicin aludt el. Hogy tudnám leszoktatni erről???
2009. júl. 27. 08:02

Sziasztok!

Tudna nekem segíteni, hogyan kell leszoktatni a kicsit a cicizésről? Hédike 15hónapos volt szombaton, még szopcsizik reggel, 10.30-kor alszik el, de csak cicin tud elaludni. Este szopcsizik, és még kb. 2 szer éjszaka. Hajnali 5-kor fenn vagyunk. Nem tud utána vissza aludni, pedig adok neki cicit.

A másik gondom, hogy a bébikaját nem fogadja el. A gyümölcsöket elfogadja, szinte mindet szereti; a virslit, párizsit, sajtot és a bolognai makarónimat elfogadta, viszont hiába főztem neki zöldborsó főzeléket, tejbegrízt, tejberizst, rakott cukkinit, egyiket sem ette meg. Egy falatot evett, és elutasította. Nem tudom mit készítsek neki. Aki tud, segítsen nekem.

Üdv: Ivett

2009. júl. 19. 09:49

Szerintem kár ilyesmin vitatkozni. Aki nem szeret szoptatni, az nem szoptat, nem az dönti el, hogy jó anya, vagy sem.

Akinek meg sokat jelent a szoptatás, az szoptat. Mondjuk azért legkésőbb ovis kor elejére el kéne választani a gyerkőcöt...mi is ezen vagyunk, így 3 évesen. És valószínűleg nem a gyerkőcöm a hibás, hogy még mindig szopizik, hanem én, mert szeretem szoptatni. Igaz, csak akkor adok neki, amikor kér, és akkor is csak szigorúan elalvás előtt, vagy ébredéskor.

De ahogy ti is írtátok, olyan jó összebújni, nem lesz többé ilyen pici :)

Valószínűleg valami agyi bibi ez nálam, hogy még mindig szopizik (pszichológiai), ugyanis őt születésekor rögtön elvitték tőlem megfigyelésre egy másik kórházba, és 6 naposan szoptathattam meg először, addig cumisüvegből etették a tejcsimmel, amit a férjem vitt el neki. Ezért az első időkben nekem is nagyon fájt a szoptatás, mert a cumisüveget nem úgy kell szívni, mint a cicit, de 1-2 hét alatt megtanult ciciül, utána már nem volt gond.

Meg sokadik (3.) gyerkőcnél az ember már nem olyan merev, mint az elsőnél - tapasztalat.

97. Alexa77 (válaszként erre: 96. - Ekorman)
2009. júl. 18. 11:38

6 hósan kezdtem, gyakorlatilag mindent eszik már, csak semmiből sem sokat. A darabos kaják, főleg, amit ő maga pakolhat a szájába, vezetik a kedvenclistát, illetve a paradicsomos dolgok. Most már a paradicsomot nyersen, feldarabolva is megeszi (tegnap óta), előtte inkább a bébiételes formák jöttek be. Imádja a barna kenyeret, magában is szívesen rágcsálja. Leveseket azt szereti, amit én főzök, villával összenyomom a zöldségeket, pici levét hozzá, esetleg apróra darabolt husival menő. Főzelékekből szinte bármi jöhet, mondjuk a spenóttól nem volt lelkes, de kicsit evett abból is. A sóska nagy kedvenc, meg a zöldborsófőzelék. Nem nagyon húsos (én se), max. csirke vagy pulykamellet illetve nyulat fogad el. De ritkán kap. Eszünk viszont már tojást is. Viszont minden étkezéshez kéri a szopit is.

Inni csak vizet, nem is nagyon erőltetem a teát, ilyesmit.

Mennyiségileg kb. fél bébiételes üvegnek megfelelő, amit elfogyaszt. 4-szer kínálom szilárd étellel (tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora), ezekhez mindig szopizik is, reggelire csak szopi, este fürdés előtt szilárd kaja, szopi viszont fürcsi után van, ezen be is alszik (8 körül). Szopizni ébred még 10 körül, éjjel 1-2 között, 4 óra felé és fél6 - 6-kor reggel szopival ébred. Nagyjából így. :-) Kis változások persze vannak, főleg ebben a melegben.

96. ekorman (válaszként erre: 95. - Alexa77)
2009. júl. 18. 10:15
Anyatejen kívül miket eszik a babád? Mikor kezdted el a hozzátáplálást?
95. Alexa77 (válaszként erre: 94. - Ekorman)
2009. júl. 18. 08:52
Különbözünk. Nem baj ez, végülis az a lényeg, hogy mind a babának, mind az anyának jó legyen, ahogyan csinálják. :-)
94. ekorman (válaszként erre: 93. - Alexa77)
2009. júl. 17. 19:29

Hát igen, ezért mondom, hogy minden család más, igény szerinti szoptatás nekem annyira nem jött be, ráadásul én nyilvános helyen tutira nem szoptatnék soha, én bevállalom, hogy igenis nekem a szoptatás rohadtul fájt néha, és a vége felé már eléggé kivoltam, bőven elég volt ez a 7 hónap. De mondom, nem hiszem, hogy aki 3 évig szoptatja a gyerekét, jobb anya lenne, mint aki esetleg elválasztja x hónap után.

Ez a lefekvés dolog nálunk úgy működik, hogy ahogy esik, úgy puffan, nálunk aztán minden van, csak napirend nem, szoptatásra vissza térve: nem nagyon akartam, hogy cicin aludjon el, ha megette az adagját, úgy ringattam tovább, hogy nem volt a cici a szájában.

93. Alexa77 (válaszként erre: 92. - Ekorman)
2009. júl. 16. 13:49

Miért gondolod, hogy hisztivel kapja meg? Egyéves lesz a lányom, sosem hiszti kérdése a szopizás. Egyszerűen amikor éhes, adok neki. De nem szokott szopit kérni akármikor. Bár mindig igény szerint szoptattam és kisebb korában gyakran előfordult, hogy megéhezett, amikor nem értünk még haza, nekem nem volt ez gond, akárhol megszoptattam. Ahogy nőtt, úgy ritkultak az ilyen esetek. Most már esze ágában sincs szopit kérni, ha a városban járunk, ügyeket intézünk. Viszont cicivel alszik el napközben is, este is. Nekem ez nem teher, sőt, kifejezetten jólesik. Összebújunk, szopikázik, s ha elaludt, lerakom. De ha pl. a városban járunk babakocsival vagy kendővel, ő pedig elálmosodik, akkor elalszik és kész. Az álombaszopizás itthoni elfoglaltság. Vagy előfordul - foglalkozásból adódóan - hogy este nem érünk haza idejében. A gyerek mindig velem van, itthon nem alszik el szopi nélkül (bár türelmesen kivárja, amíg hazaérek, kipróbáltuk a múltkor) de épp a napokban fellépés után meghívtak minket vacsorázni. Nem mondtam nemet - időnként nem érzem problémának, ha kicsit borul a napirend. Egy félreeső sarokban megszoptattam, elaludt, betettem a babakocsiba, én nyugodtan ehettem, beszélgethettem. Ehhez szoktattuk, többször is csináltunk már ilyet. Szóval a szopizás nekünk nem nyűg egyáltalán, hanem fontos és szeretett dolog.

Az pedig, hogy este más fektesse, kifejezetten nem tetszene nekem. Mi több: nagyon zavarna. Nekem is szükségem van esti finom kis összebújásunkra, nem is szeretnék erről lemondani, amíg a gyerek igényli, vagy egyáltalán hagyja. Mert el fog jönni az idő, amikor már egyedül fog lefeküdni. És ezeket a mostani együttalvós - összebújós estéket soha semmi nem hozhatja vissza többé. Hát én egyetlen pillanatról sem szeretnék lemaradni!

Tegyen mindenki belátása szerint, nem tisztem megmondani senkinek, mi a helyes, nekünk így jó és így is fogom csinálni.

92. ekorman (válaszként erre: 90. - Alexa77)
2009. júl. 16. 00:41
Van gyerekem, 2,5 éves, személyes véleméyem szerint egy anya nem attól jó anya, hogy mennyi ideig szoptatja a gyerekét, nekem tökéletesen megfelelt az, hogy 7 hónapig szopott. És úgy gondolom neki is, mert magától hagyta abba, én meg nem erőltettem, sőt, pont jó volt ez így. Persze tudom, hogy mindenki máshogy él, nem azt mondom, hogy mindenkinek ugyanúgy kell csinálnia. De ez nevelés kérdése, hülye lenne abba hagyni a 3 éves gyerek is, ha tudja, hogy egy kis hisztivel megkaphatja. Nem azt mondom, hogy nem az anyja mellett a helye a gyereknek lefekvéskor, de pl.a mi családunkban nem úgy működik, hogy minden egyes este én fektetem le. De ezek mi vagyunk, más pedig más.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook