Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) fórum

Szoktassuk le "együtt" gyermekeinket a cicizésről! (1-2-3 éves gyerekek anyukái ide!) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. Alexa77 (válaszként erre: 29. - Ece2190f49)
2009. jún. 4. 20:18
De szép is ez, remélem, nekünk is így lesz majd, ha Rékámnak kistestvére születik, gratulálok nektek, sok örömöt továbbra is!
30. ece2190f49 (válaszként erre: 29. - Ece2190f49)
2009. jún. 4. 18:35
Mellesleg 1 éves kora óta kap rendes kaját,és meglehet nézni a képen, sem nem túl sovány, se nem kövér, jól fejlett kisgyerek,nagyon jó az étvágy itthon is, oviban is, nembeszélve hogy nem szokott beteg lenni, és lelkileg nagyon kiegyensúlyozott.
29. ece2190f49 (válaszként erre: 16. - Ekorman)
2009. jún. 4. 18:32
én nem tudnám leszoktatni a 7 hónapos gyereket a szopizásról. Öröm ha szopizhat a gyerek, nem értem. Én még szpotatom a 3 éves fiamat és az öt hónapos lányomat is. A fiam nem nyugtatónak használja a szopizást, és nem is az elalváshoz, hanem mert neki az a természetes,és egy nap 1x 2x miért baj ha 5 percre idejön szopizik,simogat...ez jó neki és nekem is. Most még megteheti,tizenévesen már nem,és ennek most van itt az ideje. Nekem ez nem fáradtság,soha nem szoktatnám le, majd elfelejti szépen lassan, felváltja majd más dolog ami szpoizás helyett érdekli.
2009. jún. 4. 17:24

Nekem 10 hónapos a lányom, de nagyon nem örülnék, ha le akarna mondani a szopiról. Szerencsére olyannyira nem is akar, hogy még mindig ez a fő kajája. Eszik mindent, ügyesen iszik egyedül pohárból (vizet, mert semmi mást nem adtam neki eddig, most meg már hiába kínáltam teával, nem kellett, de nem is bánom), de szopi az pár óránként rendszeresen.

Azt meg ha meg tudnám oldani, hogy más fektesse le, akkor sem akarnám. Nekem is jó az esti összebújós álombaszopizás. Nem venném el a gyerekemtől semmiképpen, de nekem is rosszul esne, ha ezt kellene tennem.

Most is épp szopizunk.:-))

27. yzma.
2009. jún. 4. 15:55

Akinek nagyon nyűg a szoptatás, az olvassa el a következőket:

egy ismerősöm már teljesen kivolt a szoptatástól, másfél éves kisfiát lenyomta a mamához egy hétre. Nem volt vele gond (persze a gyerek az nem számított ...), elapasztotta tejet. Rá 3 hónapra egy különösen agresszív rosszindulatú daganatot találtak a mellében, közvetlenül a bimbó alatt. Le is kellett neki venni, aztán megelőzésképpen a másikat is. Sugárterápia, kemoterápiák hónapokig. A 2 éves gyerekét alig látta, mert annyit volt kórházban. Szerencséjére túlélte, de azóta is retteg minden kontrollnál.

Gondoljátok meg, hogy megéri-e erőltetni a leszoktatást ... szerintem nem.

2009. jún. 4. 15:06

Én meg azt gondolom,hogy annyira nem kéne örülni,hogy 7 hónaposan már lemondott a szopiról.Hogy miért tette,nem tudjuk,biztos vannak gyerekek,akik maguktól lemondanak róla,de szerintem egy 7 hónapos babának még szüksége lenne az anyatejre,ha van rá lehetőség.Persze az más,ha valakinek nincs teje,és azért nem szoptathat.

Arra meg,hogy miért mindig anya fekteti le,már válaszoltak.Pl.: nagytesó nincs,nagyszülő nincs a közelben,apa pedig dolgozik reggeltől estig,néha még altatáskor sincs itthon.Ezért annyira megszokta a gyermekem,hogy csak anyával alszik,hogy már akkor sem hajlandó apával aludni,mikor lehetne.

Hogy miért ezzel kell megnyugtatni?Mert ő ezt igényli,ezt kéri.Hiába próbálok helyette mást,ő csak ettől nyugszik meg.Ő ilyen!Ahogy mi sem vagyunk egyformák,úgy a gyerekek sem.Van,akit a tea nyugtat meg,vagy egy játék,van akit a szopi.

Amúgy meg én semmi rosszat nem látok abban,ha egy gyerek még 2 évesen szopik.Ha neki ez jó,és az anyát sem zavarja,akkor miért lenne ez baj?Minden gyerek le fog szokni a szopizásról,ki könnyebben,ki nehezebben,de egy felnőtt sem anyatejen él!

25. zsuzsa68 (válaszként erre: 16. - Ekorman)
2009. jún. 4. 14:49
Az előbb kimaradt, hogy az én lányom sem cumizott soha, csak játéknak tekintette azaz próbálgatta, de nem úgy használta mint a cumit. Néha nem is a cumis részét, hanem a fogantyúját vette a szájába. Nagyon rég óta Ő is pohárból iszik. Néha már nagyon önállóan le is veszi a poharat az asztalról és iszik belőle. Szívószállal is nagyon ügyesen iszik, sőt már palackból is próbálkozik. Olyankor olyan büszke magára. :o))) Tehát az ivási variációkkal nincs gond.
24. zsuzsa68 (válaszként erre: 21. - Ekorman)
2009. jún. 4. 14:41

Szia,

örülhetsz, hogy a gyermeked már 7 hónapos korában könnyen le tudott mondani a szopizásról. Én már 12 hónapos kora óta erősen szeretném leszoktatni, de sajnos nem megy. Az erősen... arra vonatozik, hogy pl.: azóta esténként már nem rohanok hozzá ha felsír, hanem várok vele amíg esetleg magától visszaalszik, mert ha megérzi az illatom vagy meglát, akkor félálomban is csak azt mondogatja, hogy "cici". Így azóta nem én megyek, hanem Ő bandukol át szopizni, párnástól paplanostul vagy éppen a kis játékával.


Sajnos nem olyan egyszerű ez a dolog. pld.: napközben ha velem van, akkor csak cici-n tud elaludni. A nagyszülőkkel persze el tud babakocsiban is, vagy csak simán az ágyban, de én ezt hiába próbálgatom, akkor is csak a cici. Az én lányom még csak 18,5 hónapos, de már előre félek mi lesz később. Fog tudni egyedül is elaludni, mint más már nem szopizó társa? Mi lesz a bölcsibe?


Ez az új gyed/gyes rövidítés is csak arra lesz jó, hogy több tápos gyerek legyen. Mi még vígan vagyunk, mert talán ½ év alatt még leszokhat a szopizásról, de aki már 1 év után kénytelen lesz beadni a bölcsibe a gyermekét, azokkal mi lesz? 4-6 hónapig szoptat és már akkor gondolkodnia kell, hogy 6 hónap alatt miként szoktassa le gyermekét a szopizásról, legalábbis a napközbeniekről.


Az lenne jó, ha arra tudnál írni ötletet, hogy a lányod miért tudott könnyen lemondani a szopizásról !!!

Abból lehetne ötletet merni nekünk is.

2009. jún. 4. 13:31
A fiam Milán 3 éves (januárban töltötte be) és a mai napig igényli az anyatejet,mostmár december óta csak mérsékelten mert decemberben született meg a legkissebbik lányom, lényeg az hogy most szopzik az öthónapos Virág is, meg a 3 éves Milánom.
22. Panka78 (válaszként erre: 21. - Ekorman)
2009. jún. 4. 13:17

..és, ha apa dolgozi, ha a nagyszülők több száz km-re laknak, és nincs nagytesó... akkor kit küldjek be hozzá?

Vagy pl. mikor apa reggel hajnal 4-kor kell, ő szaladozzon át a gyerekhez 1001x?

Én értem amit mondasz, de hidd el, hogy nem olyan könnyű megvalósítani, hogy ne cicizzen a gyerkőc.. van aki ilyen, v. aki olyan vérmérsékletű--- nem mindegy.

2009. jún. 4. 12:31
Én csak az nem értem, hogy egy 2-3 éves gyereket miért ezzel kell megnyugtatni esténként, ok, egy pici babát valóban ezzel IS lehet megnyugtatni, de egy majd' óvódáskorúnál már nem így kéne. Szerintem úgy is lehetne az elalvás előtti szopit hanyagolni, hogy nem minden este anya, hanem inkább apa fekteti le aludni. Nálunk is így van egész pici baba kora óta, hol én, hol a férjem, hol mindketten, hol a nagytesója fektette le. Vagy a nagyszülők.
20. gabilive (válaszként erre: 19. - Ekka)
2009. jún. 4. 12:16

Ez a "világbéke" jó!:))

De tényleg igy van!Ha van szopi,akkor minden OK!

19. Ekka
2009. jún. 4. 11:47

Én is próbálok az eszére hatni, de nem nagyon sikerül.. Ill. tegnap költöttem egy aranyos kis versikét, (nekünk az) ami arról szól, hogy Ő már nagy és nem kell a cici.. mikor szopizni akart, ezt kezdtem el mondogatni neki.. Annyi sikerült, hogy 5 órát kibírt este cici nélkül.. Ez nálunk nagy szó, mert amint leülök v. szembe kerülünk egymással egyből megy, hogy: cici! cici!

..ha cici van, világbéke van!

Én is 1 éves korig terveztem a szoptatást, aztán tessék: köv. hónapban 2 éves lesz. Ez van!

18. gabilive (válaszként erre: 15. - Cilus)
2009. jún. 4. 09:54
Ez a "nagylány-szöveg" nálunk nem nagyon működik.Én is próbálkoztam vele,de nem vált be.Most inkább a figyelemelterelés az,ami hatásos,de az sem mindig sikerül.
17. gabilive (válaszként erre: 16. - Ekorman)
2009. jún. 4. 09:43

Én is furának gondoltam,amig bele nem kerültem ebbe a helyzetbe.Nem minden gyerek mond le 7 hónaposan a szopiról,sőt van olyan gyerek,aki később is nehezen akar lemondani róla.Én is úgy terveztem,hogy 1 éves koráig fogom szoptatni,max másfél évig.Aztán most 2 éves és 3 hónapos,és még mindig szopik.Igaz,hogy csak egyszer,este,de arról viszont nem akar lemondani.

Nálunk az is közrejátszott,hogy tejallergiája volt(hálistennek egy hónapja kiderült,hogy kinőtte),és akkor bizony jó volt,hogy van mivel pótolni a tejet.Na meg nekem rengeteg tejem is volt,úgyhogy gyógyszerrel kellett volna elapasztani.Akkor már inkább a gyerekemnek adtam.

Könnyű azt mondani,hogy a szülőnek meg kell húzni egy határt,de nem mindenkinél ilyen egyszerű a helyzet.Ha a gyermek ordit,és követeli,és van is mit adni,akkor nem olyan könnyű nemet mondani.Rosszat nem teszünk azzal,ha sokáig szoptatjuk(persze nem a szélsőséges esetekre gondolok),előbb-utóbb meg úgyis leszokik magától mindegyik.A lányom a héten pl. már 2 estét hagyott ki,úgyhogy lassan de biztosan haladunk a leszokás felé.És igy tuti,hogy nem sérül senki.

2009. jún. 4. 09:14
Nem tudom, nekem olyan fura, hogy valaki 2-3 évesen még szopik. Az én lányom 7 honaposan abbhagyta magától, de ha nem így lett volna, legkésőbb 1 éves korában leszoktatom, nekem ő már olyan nagylánynak tűnt akkor, még cumizni se cumizott,pohárból ivott, eszébe sem jutott volna szopni. Meg kell a szülőnek húzni egy határt szerintem.
15. cilus (válaszként erre: 14. - Gavrilo1)
2009. jún. 4. 07:57
Ez klasssz!!Most már nekem is el kell kezdenem a leszoktatást,de nem tudom hogyan:((.A lánykám is 2 és fél évig szopizott és neki el lehetett mondani hogy már nagylány és a nagylányoknak nem szabad cicizni.Máté fiam 27/hó/ vele nehezebb ,hiába mondom hogy ő már nagy fiú ,nem érdekli.Igazándiból tényleg nagyfiú,mert mikor mondtam hogy a nagyfiúk már bilibe pisikélnek,érdekes ezt megértette.3 nap alatt szobatiszta lett/éjszakára is/ Nagyon nehéz ez nekem ,mert így hogy cicizik,más nem is tudja elaltatni:((
2009. jún. 3. 18:46

Sziasztok!

Nekem a legkisebb fiam pár nap híjján 3 évig szopizott. Én ekkor azt mondtam hogy elég , oviba megy , nagy fiú már . Ő éjjel nem szopizott, viszont napközben többször is. Vele egyszerűen megbeszéltem. Másnap már ő mondta nekem hogy nem kér cicit , mert már nagy fiú! Két nap alatt leszokott!!

13. csilla80 (válaszként erre: 11. - Kandi)
2009. jún. 3. 18:31
Igazad van,az elejen tenyleg idegeskedtem,de nem voltam zaklatott,az angyalkam nem erezte es a ferjem sokat segitett,hogy feldolgozzam...
12. kandi (válaszként erre: 10. - Csilla80)
2009. jún. 3. 17:44
Egyébként épp ma délelőtt volt lelkiismeretfudalásom. Mert lehet, hogy pici fiam elvan cici nélkül, de azért én érzem a hiányát ezért kénytelen voltam lefejni a tejet és kiöntöttem. Közben meg azokra az anyukákra gondoltam akik nem tudnak szoptatni.
11. kandi (válaszként erre: 7. - Csilla80)
2009. jún. 3. 17:39

Arra nem gondoltál, hogy épp az aggódás és idegeskedés miatt kevés a tejed?

Egyébként az én lányom (most 4 éves) 4 hónapos koráig csak szopott. Akkor kezdtem el újra menstruálni és valószínűleg ez miatt nem szopott annyit mint előtte. Utána pedig már nem volt elég a tejem. Kellett a kiegészítő. A mi doktornénink azt mondta, hogy ne tápszert adjak neki, hanem Sinlacot.

A lényeg: persze nagyon fontos a szoptatás, de babád lehet, hogy jobban megsínyli azt, hogy folyton azt érzi zaklatott vagy, mint, hogy esetleg cumisüvegből itatod.

10. csilla80 (válaszként erre: 8. - Kandi)
2009. jún. 3. 17:35
Ez tenyleg erdekes... Az en kisfiam egyszer kerte ejjel 6 hetes koratol,de 3 hete errol is leszokott,talan ezert kevesebb a tej...
2009. jún. 3. 17:34
en sem szoktattam volna le, csak mar a terhesseg 5. honapjaban nagyon megertezte a pocakom a szopikat, ezert egyre kevesebbet kapott, ejjelre pedig szivoszallal ivott cici helyett. Nagyon hamar megszokta, illetve leszokott(22honaposan), pedig addig mindene a cici volt. Sajnaltam is egy kicsit, mert meg egy olyan dolog anya es babaja kozott nincs, mint a szopika, es tobbet vissza sem jon, ezert erdemes addig fenntartani, ameddig csak lehet.
2009. jún. 3. 17:26

Az én fiam két éves múlt 1 hónapja. Alapvetően én is egyetértek az előttem szólókkal, de mégis várom már, hogy elhagyja a cicit. Ő kéri éjjel legalább kétszer és napközben is többször. Tulajdonképpen amint meglátja, hogy kicsit leülök abban a pillanatban jön és kéri. Persze, ha sír akkor is ezzel nyugtatja meg magát. Én azzal is elégedett lennék, ha kicsit ritkábban jelentkezne :)

Az az egészben a legszebb, hogy most harmadik napja a nagyiéknál nyaral és semmi probléma nincs vele. Ott az éjszakát is végigalussza. Itthon ilyen még nem volt a két év alatt. Kíváncsi leszek, hogy ha hazajön vajon nem kéri majd, vagy annál inkább.

2009. jún. 3. 17:24
Az en babokam 5 es fel honapos,de csak haromszor szopizik tolem,ket honapja potolni kell,de mar elore felek,hogy hogy lesz mikor nem lesz tejem... idegileg keszit ki,en mindent megprobaltam,gyogyszert szedek,teat iszom... Leszoktatni... szerintem,meg kell varni mig magatol leszokik...
6. jpne
2009. jún. 3. 17:12

Leszoktatni? Miért? Az enyém 2,5 éves, pocakban a kistesó, de még eszembe sem jutott, hogy én szoktassam le. Az első gyermekünk 13 hósan választotta le magát, majd a második és a harmadik is le fogja, amint megérett rá, hogy elhagyja. Ez a természet rendje.

Van valami konkrét problémád ami miatt Te akarod elválasztani?

2009. jún. 3. 17:10

Isten ments! erőss paprika, remélem ezzel senki nem próbálkozott.

Én viszont megpróbáltam a mustárt.

Egy vasárnap reggel, még mikor mindenki ágyban volt, kicsi fiam nagyon kiabált a ciciért.

Szomszédasszonyom buta tanácsára hallgatva, de nem azzal a céllal,hogy ne szopjunk tovább, puszta kiváncsiságomat kielégitve én is mustárral bekentem a cicit.

Itt inkább nem is folytatnám, szerintem mindenki tudja, hogy hogyan reagált a drága fiam.Csak azt tudom tanácsolni EZT A MÓDSZERT SENKI NE VÁLASSZA!

Bizony meg kellett küzdjek azért, hogy újra szájba vegye a cicit, de ha nem tette volna, én biztos bele pusztulok.

Én azt gondolom nekünk nem fog menni, mi szopunk továbbra is. Nappal nem kell neki, anélkül alszik el, de éjszaka annál többet kéri, két óránként rendszerint, bizony ez már fárasztó.

Kiváncsi vagyok kinek milyen ötlete van. Nekem semmilyen sincs.

2009. jún. 3. 17:10

Miért kell leszoktatni? A baba számára az anyatej minden cseppje érték - adhatsz neki akármit, ilyen immunerősítő nincs mégegy!

Ha cicizik a poronty, a megnyugtatása is könnyű bármi baj esetén. Cici a szájba és szép a világ - miért akarnám ezt eldobni?

A melleknek is az a legjobb, ha fokozatosan a baba hagyja el magától a szopit, így egyre csökken a tejtermelés, mígnem elfogy teljesen. Mellgyulladás kizárva!

Ne felejtsük el, hogy minél többet szoptat valaki, annál kisebb az esélye a mellrák kialakulásának. Még ilyen jótékony hatása is van a szopinak!

2009. jún. 3. 17:06
Én már lassan megöregedtem, mégse szoktam le!:))
2009. jún. 3. 17:03
Szerintem nem kell leszoktatni. Minden gyerek elválasztja magát, amikor kell. Nekem 3 gyerekem van, maguktól hagyták el. Az első 13 hónaposan, a második 9 hónaposan, a harmadik 26 hónaposan. A mellnek is ez a legjobb, mert fokozatosan csökkenti a tejtermelést.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook