Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szójatej betegségkor? fórum

Szójatej betegségkor? (tudásbázis kérdés)


9. Marjann (válaszként erre: 8. - Genlips)
2009. szept. 8. 14:12
Persze, de "rövid távon" nem érdemes ezzel vacakolni a beteg kisgyerekek mellett. Mondtam anyának, hogy említse nekik, hogy rizs vagy mandulatejet ha kapnak, akkor próbálják ki...
8. genlips (válaszként erre: 7. - Marjann)
2009. szept. 8. 14:07

huh, azt nem tudom, lehet-e ilyet venni valahol...

egyébként a házilag készített 'bármi :) mindig sokkal finomabb és megbízhatóbb, mint a bolti

7. Marjann (válaszként erre: 6. - Genlips)
2009. szept. 8. 14:02

Igen, köszi:)

Akkor majd mondom nekik, hogy ilyen mandulás-diós valamit nézzenek, mert szerintem szóját még soha nem evett :)

6. genlips (válaszként erre: 5. - Marjann)
2009. szept. 8. 13:57

a tej és pl. a szójatej teljesen más dolog. mert a szójatej növényi, semmi köze nincs a tejhez. csak színükben vonható párhuzam a kettő között.

szójatej akkor válthat ki allergiás reakciót, ha a szójára is allergiás valaki. ebből következi, hogy ha pl. a mandula szemeket megeszi minden allergiás reakció nélkül, 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy a mandulatejtől sem lesz baja!

remélem érthetően fogalmaztam :)

szép napot, genlips

2009. szept. 8. 13:50
És ezek nem váltanak ki allergiás reakciót?
4. Marjann (válaszként erre: 3. - Genlips)
2009. szept. 8. 13:37
Igen, ezért gondoltam, hogy hátha azt lehet inni. Lehet kapni szójatejes kakaó italokat, hátha azzal át lehetne verni a kis kakaófüggőt arra a pár napra.
2009. szept. 8. 13:33

én úgy tudom, a szójatej csak névben rokona a tejnek. úgy készítik lényegében, hogy a szóját vízbe áztatják.

egyébként szerintem a mandulatej ízletesebb :)

itt van a mandulatej, rizstej, zabtej, diótej készítéséről

[link]

2009. szept. 8. 13:21

Azt tudom, hogy hasmenéses vírusos betegségkor nem igazán lehet tejet inni. De szójatejjel helyettesíthető?

Unokaöcsém beteg és mellesleg kakaó-függő, szóval így, hogy napok óta nem kap kakaót mást sem hajlandó meginni.

2009. szept. 8. 13:20
Szójatej betegségkor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook