Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol tudnék szójatejfölt, szójatúrót vásárolni? fórum

Hol tudnék szójatejfölt, szójatúrót vásárolni? (tudásbázis kérdés)

18. bf788839f9 (válaszként erre: 16. - Lytta)
2013. máj. 20. 11:13

Így visszanézve én a szójás tápszerben látom a kiinduló okot. Ma már 0 a bevitel.

Te tanulj belőle.

2013. máj. 18. 16:47
A szója méreg. Inkább kerüld.
16. Lytta (válaszként erre: 15. - Bf788839f9)
2013. máj. 18. 15:38

jesszus...sajnálom!

most 3 éves a nagyobbik, a kicsivel eleve szójatápszerrel kezdtünk (4hónapos).

15. bf788839f9 (válaszként erre: 13. - Lytta)
2013. máj. 17. 12:34

Én ugyanígy voltam. Nem tudtam szoptatni, félévesen tejérzékeny, utána szójás tápszer, aztán szója érzékeny. Aztán mindenre, tojás is volt.Kiütéses volt.

Később asztmás lett,ami néha ma is előjön, 15 éves.

Most hány éves a gyereked? Gesztenye, dió, mák nagy tápértékű, kókusztejet is csináltam.

14. Lytta (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2013. máj. 16. 23:54
köszi ez az infó jól jött!!
13. Lytta (válaszként erre: 12. - Bf788839f9)
2013. máj. 16. 23:53

Nem laktózérzékeny, hanem tejfehérjeérzékeny.

Kisbaba korában szójatápszert írt fel neki a doki. Másból nem csinálnak allergiás gyerekeknek. Akkor az mi??

12. bf788839f9 (válaszként erre: 6. - Lytta)
2013. máj. 15. 09:09

Szóját isten ments gyereknek.

A tejszín egyébként tejzsír, a tejföl is.

Ha laktóz érzékeny, akkor az jó.

11. emagdi (válaszként erre: 9. - Lytta)
2013. máj. 15. 08:04

herbaházban (hungária körúton ha mész a hős utcánál, a ttl szőnyegáruház mögött van) kapható tejszín állagú mindenféle magtej (mandula, zab, rizs, kókusz meg mindenféle). van egy külön bio részleg, ott többféle van, illetve a nem bio részlegben is vannak. érdemes mindkét részen megnézni a kínálatot :)

ezekkel a tejszínt és tejfölt tudod helyettesíteni a különféle ételekben.

túróra nem igen tudok megoldást sajnos, de ettől még simán lehet, hogy van

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Lytta)
2013. máj. 14. 15:36
ugyanott, a Herbaházban van növényi tejszín, de a HULALA is az, és a tescoban meg hasonló helyeken a tejszínek polcán kapható
2013. máj. 14. 11:32

köszönöm az ötleteket, használunk rizstejet, kókusztejet.


amire megoldást keresnék az a tejföl és a túró.


A tejszín állagú növényi tejeket ki fogom próbálni, köszi emagdi! olyat hol tudnék vásárolni? Pesti vagyok amúgy.

8. emagdi (válaszként erre: 6. - Lytta)
2013. máj. 14. 11:27

kókusztej, mandulatej...


lehet tejszín állagút is kapni ezekből a növényi "tejekből".

ahogy alább írták, budapesten a herbaházban vagy a mediline-ban elég nagy ezekből a választék, de amúgy a magtejeket el tudod otthon is készíteni (google-ba beírod találsz leírást, videót, mindent... nem bonyolult amúgy:))


ha vidéki vagy esetleg, akkor a helyi bioboltokban érdeklődj.

7. eva7171 (válaszként erre: 6. - Lytta)
2013. máj. 14. 11:06

Szia!

Megint én,a rizstej és zabtej esetleg jó lenne?

Tudom nem olcsó,de valahol láttam házilag is készíthető csak nem olvastam hogyan.

Természetgyógyászhoz járok egy éve aki biorezonanciával vizsgál,gyógyít és mindenkinek természetes készítményeket ajánl.Én a fiamat egyszer elvittem már hozzá,de minden rendbe talált nála.Én oda elvinném a gyermekedet a tehelyedben,sokan járnak még vidékről is hozzá.Az egész szervezetet vizsgálja ez nem humbuk.Ha érdekel olvassál a biorezonanciás szerkezetről.A tejérzékenységet is kimutatná és mindent ami eltér a normális állapottól.Ilyen készülékek kellenének az orvosoknak nem lenni ennyi beteg félre kezelt beteg.Írjál ha gondolod.Szép napot

2013. máj. 13. 14:12

köszi mindenkinek a válaszokat.


eva, tudom én, hogy nem a legegészségesebb a szója. de tejérzékeny a kislányom, és keresek valami alternatívát, hogy hogyan tudnék olyan ételeket is elkészíteni, amibe tejföl vagy túró kell. szóval nem napi fogyasztásra gondoltam, csak havonta 1x,2x.

2013. máj. 13. 08:24

Utána néztem sokat lehet megtudni a szójáról ha egyáltalán érdekel,én most biztosabb lettem abban soha nem eszem ilyen vackot.

Több kárt okoz,mint hasznot a szója I.és II.(olvasdd el mielőtt enni szeretnéd).

Izelítő belőle:90%-ban genetikailag módosított élelmiszer,ételeink közül a szóját kezelik a legmagasabb arányban rovarírtó szerekkel,tőlük az ásványi anyagok nem tudnak felszívódni,hiánybetegségek alakulnak ki stb.

Nem mondhatod majd,hogy neked nem szólt senki és nem tudtad.Miért volt a vidéki ember egészségesebb?nem evett szóját se!

2013. máj. 13. 08:04
Miért akarsz szója termékeket enni,én utána olvastam nem egészséges dolgok ezek.Akkor én maradok a húsnál,amúgy a magyarhús állítólag nem tartalmaz hormont,mert tilos itthon ezzel etettni az állatokat.Megpróbálom megkeresni hogy hol olvastam róla a feldolgozásánal nem stimmel valami.
3. kszb
2013. máj. 12. 20:55
vagy a TAC-ban. Bmiylen táplálék allergia boltban sztem lehet venni!
2013. máj. 12. 20:54
Budapesten a Herbaházban vagy az Árkádban a bioboltban
2013. máj. 12. 20:36
Hol tudnék szójatejfölt, szójatúrót vásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook