Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 6 éves kisfiamnak minden lázas betegségkor iszonyúan fáj a feje. Lehetésges, hogy idősebb korára migrénes lesz? Meg lehet ezt előzni? fórum

6 éves kisfiamnak minden lázas betegségkor iszonyúan fáj a feje. Lehetésges, hogy idősebb korára migrénes lesz? Meg lehet ezt előzni? (tudásbázis kérdés)


26. Basset (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2012. júl. 5. 20:07
Igen, ez a szembe sugárzó fájdalom... Régebben úgy hívtam, hogy "káprázik a szemem". Nekem már akkor szokott jönni, amikor még a fejem nem fáj. Olyankor maxigyógyszer, fekvés, ivás - és néha sikerül, hogy nem jön a fejfájás. De ez csak az utóbbi pár évben van, azelőtt menetrendszerűen jött a szikra az agyba, hányás és semmi sem segített. A stressz az nálam is erős indok volt, sőt, egyszer a stressztől még egy nagyon enyhe agyvérzést is kaptam. Hála Istennek, annak nem lett folyománya, de elég ijesztő volt...
25. Basset (válaszként erre: 21. - Életkezdés)
2012. júl. 5. 20:01
Pontosan nem nagyon tudja elmondani, csak annyit mond, hogy fáj, szúr és sír, ami elég ritka nála, ő inkább a bágyadt-féle beteg.
24. Csipkerózsika (válaszként erre: 22. - Életkezdés)
2012. júl. 5. 14:34

Igen, ahogy már írtam, voltam migrénes.

Durva fejgörcs (ami a szembe sugárzott ki), hányinger, fény- és hangérzékenység. Csak sötét szobában bírtam ellenni valahogy. Injekció használt, gyógyszer nem.

Nekem a stressztől volt, érettségi előtt nem sokkal. Illetve fogamzásgátló mellett egyszer kiújult, akkor rögtön abbahagytam és elmúlt.

23. Életkezdés (válaszként erre: 17. - Basset)
2012. júl. 5. 11:39
hidd el a migrént mondaná....ovis kora óta vizsgálták nézték röntgenezték stb többször a lúrkómat,külső okot semmit nem találtak...viszont mivel én sem mentem semmire a sok csodagéppel vagyis kizárták a daganatot agyérgörcsöt meg efféle fejes izéket az persze szuper de nem múlik el tőle ugyebár...
22. Életkezdés (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. júl. 5. 11:37

"voltál migrénes" vagy volt már igazi migrénes rohamod??milyen tünetekkel járt?tényleg sokan összetévesztik az erős fejfájással...


a gyerek erős fejfájásának okait tényleg ki kell vizsgálni,bár nálunk sem találtak okot és a fiamnál nem kifejezetten betegségkor jelentkezik inkább frontátvonulás hatására....

21. Életkezdés (válaszként erre: 1. - Basset)
2012. júl. 5. 11:33

Milyen jellegű a fejfájása olyankor mit érez?

Nem hiszem hogy meg lehet előzni:((((én kb 32 éves koromra lettem hirtelen erős migrénes mondanám egyik percről a másikra jött a dolog,a teraszon állva támadott le kórházba kerültem és a migrén maradt örökül ebből a találkozásból:(((soha nem voltam előtte fejfájós azt sem tudtam mi az

20. Életkezdés (válaszként erre: 5. - 8e9170fe09)
2012. júl. 5. 11:32
majd mond ezt a kisfiamnak is jó?....hülye poénért morc vagyok,a migrén nem egy sima fejfájás hiába szórakoznak vele sokan....aki nem hiszi ráküldenék egyetlen aprócska migrénesrohamot:(((
19. 34c48a3825 (válaszként erre: 17. - Basset)
2012. júl. 5. 11:26

Nézd, erőltesd az ivást, gyakran és kortyonként.


Azt meg te tudod, hogy a gyereked mikor reagál számodra furcsán. A te dolgod utánajárni, hogy mi az ok. A szervi okokat akármilyen korban ki lehet zárni.

18. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 11:22

Nincs semmi érdekes benne, az emberek 90%-a életében legalább egyszer megtapasztalja, hogy milyen.

Természetesen a szülő tudja megítélni, és joga és kötelessége kivizsgáltatni...

De ő most mégis nekünk tette fel a kérdést, én meg leírtam rá a véleményemet. Ha nem értesz egyet, az egy dolog, jogod van hozzá.

17. Basset
2012. júl. 5. 11:19

Mindkettőtöknek igaza van... :)

Jó volna tudni, mi ez, bár tényleg csak lázas állapotban és ha nagyon kifárad, fáj a feje. Csak nekem az furcsa, hogy nem nagyon hallottam még 6 éves kisgyereket, hogy fáj a feje, főleg fiút. De lehet, hogy csak nem mondja, amúgy meg van...

16. 34c48a3825 (válaszként erre: 15. - Csipkerózsika)
2012. júl. 5. 11:08

Voltál migrénes? Ez érdekes...


Azt, hogy milyen az a fejfájás és mennyire extrém, a SZÜLŐJE tudja megítélni, hiszen 6 éve neveli, nem pedig te, a monitoron keresztül.


Ha a szülő problémát érzékel, akkor joga, mi több, KÖTELESSÉGE azt kivizsgáltatni, a nevelésére bízott gyerek érdekében.

15. Csipkerózsika (válaszként erre: 14. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 10:59

Lázas állapotban a fejfájás nem számít extrém tünetnek szerintem.

Egyébként én is voltam migrénes, ismerem a szitut.

Pont mivel nem ismert az oka és hathatós kezelés sincs rá, ezért nem érdemes futkozni az orvoshoz, főleg, amíg ki sem alakult.

14. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Csipkerózsika)
2012. júl. 5. 10:54

A létező probléma az, hogy extrém módon fáj a feje bizonyos helyzetekben, EZT kell kivizsgáltatni.TEHÁT nem a migrént, hanem a fennálló problémát, aminek több oka is lehet.


Azt, hogy migrénes-e, majd eldönti a vizsgálat, ugyanis ezt monitoron keresztül nem lehet megállapítani.


A migrén okait a neurológusok és a legújabb kutatások SEM tudják, ez nagyban hozzájárul ahhoz, hogy sem megelőzni, sem kezelni nem lehet a tudomány mai állása szerint. Maximum csillapítani a rohamot, ha megy.


A fejfájás az fejfájás,annak ismerhetőek az okai (több száz van), a migrénes roham pedig más.

13. Csipkerózsika (válaszként erre: 10. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 10:49

Azért korai, mert még nem migrénes... Megáll az eszem, egy még nem is létező problémát mért kell kivizsgáltatni? Attól, hogy ritka és kritikus állapotban hogy reagál a gyermeki szervezet, még nem kéne a jövőre vonatkozóan messzemenő következtetéseket levonni... Lázas állapotban sok mindent "produkálhat" az ember.

A migrént vagy a rá való hajlamot nem hinném, hogy meg lehet előzni. Ráérnek ezzel foglalkozni, ha majd tényleg migrénes lesz (ne legyen), most még kár ezen gondolkodni. Ez olyan túlaggódós dolog...

Egyébként tényleg zömében a nőkre jellemző, aminek oka egyrészt a fogamzásgátló, ami erősen hajlamosít és az, hogy a nők elfojtják magukban a feszültséget.

12. Basset (válaszként erre: 11. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 10:45
Te (is) tapasztalt migrénes vagy? Emlékszel rá, mikor kezdődött? Én jó ideig nagyon migrénes voltam, az utóbbi 3-4 évben nem volt, de előtte nagyon gyakran. Ha nagyon kifáradok, akkor még ritkán szaggat a fejem. Úgy emlékszem, gimis koromban volt nagyon sokszor, de korábbról nem rémlik.
11. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - Basset)
2012. júl. 5. 10:40

Persze, hogy kizárt. Számtana férfi is migrénbeteg.

Ezen csak az humorizál, aki nem tudja, milyen kínzó betegség ez, ájulással, látásvesztéssel, hányással stb.

10. 34c48a3825 (válaszként erre: 9. - Basset)
2012. júl. 5. 10:39

Miért lenne korai? Most áll fenn a probléma, amit ki kell vizsgálni.


Ragaszkodj a beutalóhoz, te vagy a szülő vagy vidd el magánrendelésre.


Itasd!

9. Basset (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 10:34
Az ivásban igazad van. A neurológiai vizsgálat nem korai még? Az miből áll, kb? A gyerekorvos elég "izé", csak nagyon alapos okkal küld be gyereket kivizsgálásra. (A kislányom sokszor hányásig köhögi magát, többször is kértem, hogy adjon beutalót, de azt mondta, nem kórós, minden gyerek ezt csinálja...)
8. Basset (válaszként erre: 5. - 8e9170fe09)
2012. júl. 5. 10:32
Komolyan? Egyébként tényleg nem hallottam még férfitól, de kizárt...
7. Basset (válaszként erre: 4. - 34c48a3825)
2012. júl. 5. 10:31
Melyiket? :)
2012. júl. 5. 10:31
Bocsánat az elírásért a címben, de nem jelezte a hibajavító. Én meg nem néztem át alaposan. Bocsi! :)
5. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Basset)
2012. júl. 5. 10:31
Migrénesek lenni csak a nők szoktak. :)
4. 34c48a3825 (válaszként erre: 2. - Basset)
2012. júl. 5. 10:30
Nem lehet.
2012. júl. 5. 10:30

Lehetséges, de egy neurológiai vizsgálat mindenképpen szükséges.


És itasd, sokszor a kiszáradás a ludas.

2012. júl. 5. 10:30
Lehet, hogy butaság a kérdés, de felmerült bennem. Lehet a kettő között összefüggés szerintetek? Lehet gyerekkorban előre tudni, hogy később migrénes lesz-e? Egyáltalán mikortól migrénes valaki? Meg lehet vajon előzni a migrén kialakulását valahogy?
2012. júl. 5. 10:28
6 éves kisfiamnak minden lázas betegségkor iszonyúan fáj a feje. Lehetésges, hogy idősebb korára migrénes lesz? Meg lehet ezt előzni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook