Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van aki rendszeresen iszik rizstejet, szójatejet vagy kókusztejet? fórum

Van aki rendszeresen iszik rizstejet, szójatejet vagy kókusztejet? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. nov. 13. 12:27
szojatejet kiprobaltam,de az megdobta a vernyomasomat,a masik 2 tej.es meg tudod mi is finom?a mandulatej cukornelkuli valtozata/en nem szeretem az edesseget/.
35. abri (válaszként erre: 34. - Gliadin)
2011. márc. 29. 13:08
nem, azóta áll a dolog
2011. márc. 29. 08:23

abri


sikerült kiderítened valamit?

33. abri
2011. febr. 20. 10:02
Köszönöm a segítséget, remélem minél előbb sor kerül egy rendes allergia vizsgálatra is.
2011. febr. 19. 10:09

Abri


TEJFEHÉRJE DIAGNÓZIS , KIVIZSGÁLÁSA.



A tejfehérje allergia diagnózisa nem feltétlenül egyszerű vagy egyértelmű sokfajta tünete és a késleltetett reakcióidő miatt. (Többet a tejfehérje allergia 3 altípusáról itt olvashatsz.) Magyarul nagyon sokfajta tünetet produkálhat, van akinél azonnal, van akinél viszont csak napokkal később, van akinél egész kis adagok hatására, van akinél csak tetemes mennyiség fogyasztása után, van akinek kimutatja a vérvizsgálat, és van akinek nem.


Tény, hogy a felnőtt társadalom csupán 0,1-0,5%-a allergiás a tehéntejfehérjére (ez a szám nem tartalmazza a tehéntejre más formában érzékeny felnőttek számát, pl a laktóz érzékenyekét, vagy akik az esetleges adalékanyagokat nem bírják), míg a csecsemők, kisgyermekek között sokkal gyakoribb ez az allergia: 2-6%. A tehéntejfehérje allergia a leggyakoribb csecsemőkori táplálékallergia.


Az táplálékallergia kimutatása a következőképpen történik: a gyanús ételt (ez esetben a tejet és tejterméket) teljesen ki kell vonni a beteg étrendjéből 2 hétig. Ha a tünetek ez idő alatt elmúlnak illetve lényegesen enyhülnek, a következő lépés a gyanús étel visszaadagolása (akár otthon, akár kórházi terhelés formájában). Ha a tünetek erre újra megjelennek, fel lehet állítani a táplálékallergia diagnózisát.



Ezenkívül létezik még a spec.IgE vérvizsgálat, ami a vérben specifikus ellenanyagokat keres különböző ételekre. Előnye, hogy nemcsak a tejfehérje allergiát képes kimutatni, hanem több mint 30-féle allergénre való érzékenységet. Hátránya, hogy az összes tejfehérje allergiának mindössze kb 50%-át tudja kimutatni, mivel - a tejfehérje allergia sokrétűsége miatt - van olyan változata az allergiának, ami nem azzal a mechanizmussal működik, amit ez a teszt "lát". Ettől az allergia ugyanolyan valós, de sajnos sok orvos a negatív vérvizsgálat eredményét látván elkönyveli, hogy nincs allergia. Az alábbi táblázat összefoglalja, hogy a különböző allergiák mennyire gyakoriak a társadalomban, és hogy azokból mennyi az IgE által mediált allergia, amit a vérvizsgálat képes kimutatni. Ebből jól látszik, hogy a vérvizsgálat eredményét, ha negatív, nem szabad úgy felfogni, hogy kizárta az allergia jelenlétét.

2011. febr. 19. 10:05

abri


Első lépésben biztosan IgE-t néznek vérből.

Előre ne stresszelj.Az eredmények tükrében írok bővebben.

Szerintem a H2 kilégzési tesztet is megismétlik.

2011. febr. 19. 10:00

aTILALMAK

• tej és tejtermékek (tejföl, tejszín, joghurt, joghurthabok, gyümölcsjoghurtok, aludttej, kefir, vaj, ízesített vajkrémek. sajtok, sajtkrémek, túró, túrókrémek, ízesített túrókrémek, túróhabok, túró-Rudi)

• tejet és tejfehérjét tartalmazó élelmiszerek (tejes péksütemények, édesipari vagy cukrász termékek: nápolyi, fagylalt, tejcsokoládé, babapiskóta stb.)

• tejet tartalmazó margarinok

• marha és borjúhús

• húsipari termékek közül, a marhahússal ill. tejösszetevővel készült termékek (marha párizsi, kenőmájas, stb.)

• Nem ajánlott a töltött kekszek, nápolyik, töltött cukorkák, tejcsokoládé fogyasztása.

• A Maggi készítmények tejport tartalmaznak, ezért nem ajánlottak.

29. abri
2011. febr. 18. 19:38
Remélem nem tükrözéssel állapítják meg?
28. abri (válaszként erre: 27. - Gliadin)
2011. febr. 18. 19:37

Igen, igazad van, mondtam is a lányomnak hagy azért orvossal is meg kell ezt erősíttetni.

Igen, nagyon nehéz úgy enni, főzni, hogy tejtermék ne kerüljön bele.

De mondom gyerekkorában megállapították kórházban a tejérzékenységet, csak nincs meg a papír. Akkor úgy értettük, hogy tejcukorra érzékeny, és savanyított tejterméket ehet. Nem nagyon mondtak ám semmit akkor se, vagy 20 éve volt, nem volt internet hogy az ember utána nézzen.

2011. febr. 18. 06:38

abri

Még csak annyit szeretnék tancsólni hogyamit Gabriella Su írt csak is gasztrós állapíthatja meg a tej érzékenységet!!!!


A biorezisztencia sok esetben téves vagy a tüneteket nem jól értelmezi az ott ülő hölgy.

Amennyiben téves a diagnózis a tej megvonással nagy kárt okozhatunk a szervezetbe ,nem beszélve arról hogy a tej diéta nem egyszerű, komoly diéta és igen kőltséges is.

2011. febr. 18. 06:24
Bocsi abrinak szól az írásom.
2011. febr. 8. 17:43
Ez az: [link]
24. GabriellaSu (válaszként erre: 13. - Mendy)
2011. febr. 8. 17:41

Amit én fogyasztok az egy cseh termék.Itt Szabadkán ez a szója tejpor bárhol kapható,drogériák, áruházak, egészséges ételeket árusító boltokban, szerintem Magyarországon is beszerezhető.

Érdemes kipróbálni mindet, mondjuk a rizstej meglepő.

Én a zöld dobozosat veszem. Kb 4 liter tej jön ki a 400grammból, ami itt nálunk 320din, forintra kb átszámítva 820forint.

23. abri
2011. jan. 28. 07:06

20 éve kórházban állapították meg, hogy tejérzékeny. Állandóan fájt a hasa meg a feje.

Úgy emlékszem, a gyerekorvos mondta, hogy túrót, tejfölt, sajtot,joghurtot ehet.

Ha tejet iszik az meghajtja, de érezte, hogy valami nem stimmel az emésztésével.

Én is voltam biorezonanciás állapotfelmérésen, amit mondott az minden igaz, úgyhogy én szinte 100%-osan elhiszem amit mond.

22. wencus (válaszként erre: 20. - Abri)
2011. jan. 27. 15:45
Csak gasztroenterológus állapíthat meg hitelesen tejérzékenységet! Ilyen biorezonanciásank ne dőlj be.
21. abri
2011. jan. 27. 14:36

Ja, azóta a Tescoban vesz szója tejet, kefírt, mert valamivel főzni-sütni is kell, meg kívánja is.

Azt mondja nem rossz, csak drága.

20. abri (válaszként erre: 19. - Bb739fc4ac)
2011. jan. 27. 14:35

Azért kérdeztem, mert a lányom is tejallergiás. Kiskorában megállapították, de akkor csak annyi volt, hogy fújnia kellett valamibe a kórházban /régen volt/. Azt mondták tejcukorra allergiás, így savanyított tejféléket fogyaszthat.

Nemrég volt biorezonanciás állapotfelmérésen, és azt mondták neki, hogy semmilyen tejterméket nem szabad ennie, mert tejérzékeny.

És amiatt, hogy eddig kefírt-túrót-tejfölt evett tönkrementek a bélbolyhai, a vékonybél gyulladásban van. Ezáltal felszívódási zavara is lett, a szervezet nem hasznosítja a vitaminokat, ásványi anyagokat. B vitamin és vas főleg ami nem szívódik fel rendesen, gyenge az immunrendszere.

Ezért kérdeztem, hogy orvosilag hogy állapítják meg.

Egyébként felnőttről van szó /28/.

19. bb739fc4ac (válaszként erre: 18. - Abri)
2011. jan. 27. 13:50

Cijja!


vérvétel, allergia,kiderült hogy az aszthmám is ettől van...

még kell menni gasztroen..nem tudom pontosan a nevét oda.

most vettem rozstej port,de fújj íze van szerintem:S

18. abri (válaszként erre: 16. - Bb739fc4ac)
2011. jan. 27. 13:23
Neked hogy derült ki a tejallergiád, milyen vizsgálatot végeznek ilyenkor?
17. wencus
2011. jan. 27. 11:13
Igen én szója tejet iszom Dm saját márkás, a fiam tej allergiás ő a Yoya termékeket, puding, joghurt, tejszín.
2011. jan. 27. 07:09
ez engem is érdekelne, hogy hogy lehet elkészíteni:S mert nekem pont a héten derült fény a tejallergiámra:S
2011. jan. 27. 00:59
En a kokusz tejet nem iszom,hanem hus suteshez hasznalom.
14. b486c9cf7d (válaszként erre: 5. - Mendy)
2011. jan. 26. 23:49
Veszem, Oatly-t (organikusat), nem tudom kaphato-e otthon. Nem fogyaszthatok tejet, mert a kislanyom boren meglatszik, szoptatom meg.
13. Mendy (válaszként erre: 11. - GabriellaSu)
2011. jan. 26. 22:25
Milyen porból csinálod? Hogyan? Hol veszed? Te magad fogyasztod? Te is tejérzékeny vagy?
12. Mendy
2011. jan. 26. 22:24

Imádtam a tejet, a kedvenc italom volt, de megfigyeltem, hogy akkor kínoz iszonyatos fejfájás ha előző nap tejet iszom....szörnyen kínoz olyankor. Laktózmentes tejet vettem, de már attól is bajom van, van mikor semmi, de van mikor 2 dl megárt. Ez nem tudom miért van, már nem merek venni.

Áttérnék a növényi tejekre.

11. GabriellaSu (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. jan. 26. 22:22

Én szójatejet fogyasztok, porból csinálom, semmi mellékíze nincs, esetleg kicsit édesebb mint a tehéntej. Mindenhez jó.

Nem jön ki többe mint ha boltban venném a "rendes" tejet, csak itt nincs kidobni való, nem savanyodik meg, mindig annyit csinálok amennyi kell.

10. Binky (válaszként erre: 9. - Binky)
2011. jan. 26. 22:20

szójatej jó, de abból is csak egy márkát iszok meg, és sajna megromlik hamar, hiába a hűtő, max 5 nap

egyedül meg nem biztos, hogy megiszom, ezért csak akkor veszek, ha kívánom


(tejallergiám van)

zabtejet meg házilag is meg tudod csinálni, rizstejet szintén, mindkettőt csináltam már ill. egyszer mandulatejet

2011. jan. 26. 22:18

szóját eléggé rendszeresen

rizstejnek szerintem borzalom az íze:/

zabtej finom még

2011. jan. 26. 22:17

Veszed a rizstejet? Vagy magad készíted?

Fogyis szempontból, vagy csak ízlik?

2011. jan. 26. 22:15
Én rizstejjel készítem a reggeli "zabkásámat"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook