Szobabiciklizés (beszélgetés)
most olvastam egy honlapot..
ajánlották fogyásra is edzés mellett: a lecitint, L-carnitint, krómot és omega 3-6-9 táplálékkiegészítőt ami segít a fogyásban.
most nézem hogyan lehetne beszerezni egy csomagban kedvezően.
2*40 p minden nap? hű, az nekem kicsit sok...én kb. kétnaponta tervezek 45p-1 órát.
narancsbőrön is segített?
és 9 alkalom alatt fogytad le azt a 6-7 kilót?
neeeem, nem kevés az 55-56 az én esetemben. mondom, sportoltam, és a család alkata is ilyen. egy rövid hullámvölgy kivételével életemben nem koplaltam, nem akarok deszka lenni, csak így egyszerűen nem érzem jól magam, minden gatya szorít combban és hasban, meg minden. (egyébként pl. a velem egymagas anyum 50 kg, bár ő most sokat fogyott betegség miatt, de normál esetben 56 volt, hugim meg -bár ő még alakulóban van- kb. 52 kg sztem, apum 176 cm-hez 55 kg, de az öcséim is 60-65 kilók, pedig 180 cm magasak...mi ilyenek vagyunk, ez van)
szóval ez nem ilyen álszent duma, hogy "jaj, S-es a méretem, de nekem XS-es kell" :D (egyébként nekem spec M-es, de még inkább L-es, főleg gatyában). egyetemen semmit sem mozogtam, és az az 5 év kb egy éve kezd meglátszani (narancsbőr, hirtelen 65 kg 55 helyett, etc). ezen akarok változtatni.
erre az mind jó sztem.
mert mint írtam 2x40 perc bicaj volt.
akkor hasprés gép, twist gép, futópad - de ott gyors séta volt -
de a bicaj volt a legtöbb.
és nagyon látványos volt nekem.
úh összegezve, a célok (mondjuk 2-3 -ideális esetben 2- hónap alatt):
- mínusz 10 kiló
- narancsbőr enyhítése (el lehet egyáltalán teljesen tüntetni? anyu azt mondta, neki anno sikerült...)
- comb vékonyítása és formálása
- fenék formálása
- pociapasztás és formálás :) (ezt nemtom lehet-e bicajjal, de elvileg ezek a támlásak ezért is jók, mert olyan pozícióban van az ember, h a hasizom is erősödik)
hű de jó lenne 65 kilós lenni de inkább nekem 70 is elég lenne.
én a 175höz nagyon vékonynak találom az 55-56 kilót már ne haragudj..
ezt egy edző tudná megmondani mennyi lenne ideális.
bár mindenki maga érzi.
9 alkalom alatt fogytál 6-7 kilót? azta, az szép!
esetleg tudnál segíteni, hogy nekem mennyit kéne tekernem? 172 cm vagyok, és jelenleg 65 kiló. Kövér nem vagyok, de baromi narancsbőrös lett a combom, fenekem, és a 65 kg is zavar, egyrészt a több, mint 10 éves versenyúszó múltam miatt, másrészt mert 55-56 kilósan éreztem jól magam a bőrömben mindig is (ennyi voltam kb. 18 éves korom óta, azaz az elmúlt 7-8 évben), ja és ráadásul az egész családom (3 tesóm + szülők is) alkatilag vékony, és kicsit gáz, hogy a vízilabdás öcsémmel mi vagyunk a legnehezebbek :D
másnaponta használtam.
de egy hosszú időre abba kellett hagynom mert epés lettem és mozgásra görcsöltem és rosszul lettem.
műtét után megint csak nem lehetett rögtön tekerni stb..
mostanság kezem el megint.
de sztem elég hamar meglátszik
mikor terembe jártam akkor 9x vtam és sokat bringáztam elég hamar lefogytam 6-7 kilót.
de az ottani bringával 2x40 perc meg sem kottyant
itthon ezt nem tudom megtenni...nem tom miért..
valszeg azok a gépek azért mások..más a kialakítása... stb
én tornázni tervezek mellette (Rubint Rékára szoktam, ezekre a 20 perces blokkokra, főleg a has és a popsi részre), meg hulahoppozni.
a bicaj neked miben segített (és milyen gyakran használtad)?
igen..de ott több gépet tudsz használni.
én is vettem mint mondtam bringát, meg lépcsőzőt is úgy itthoni kiegészítésként..
de ott több gépen lehet edzeni, hisz mást is kell formálni.
bár nekem a bringa nagyon jót tett...
hát még azt megteheted, h a számát nevét bemásolod a keresőbe é hátha lehet kapni üzletben is ahol meg is nézheted...
én is nagyon körültekintő vtam mikor vettem az enyémet...
köszi a választ!
akkor erről a bringáról konkrétan nincs infód, ugye? TopShop-os, ami kicsit visszariaszt, de annyira jó ár-érték arányúnak tűnik, belezúgtam...:)
igen .
a fitnesz termekben is van sok támlás...
én is azon tekertem..:)
akkor ez jó hír! köszi!
(és ugye a kényelmessége ellenére ugyanolyan hatásos - tehát csak annyi a különbség, h kíméli a derekat?)
anno én is vettem bringát..de akkor még nem találkoztam támlással.
2 éve vettem.
mikor terembe jártam ott támlás binga volt és sokkal kényelmesebb volt.
40 perc meg sem kottyant..de ezzel az enyémmel amit nincs háttámla 10 perc után kellemetlen a derekamnak.
A Drágámnak üzenem ha idetalált ebbe a fórumba, hogy csak így tovább!
A többieknek:
Egyébként mint külső szemlélő ... mármint a testét... egy pár hét bicózás után látható jelek vannak. A popsi a combok a csípő szépen és szemmel láthatóan vékonyodik és feszesedik!
Ha valaki új gépet vesz mindenképpen legyen leírása mert én is (mint gyermek korában sokat legózó ember ) sokat gondolkodtam egyes megoldásokon az összeszerelésnél.
szia, megnéztem a linken a gépet..
hát ott elég infó van róla..mi kell még???
Sziasztok!
Segitséget kérnék.
Vettem 1 Fitness Attitudes MB3500 tip. szobakerékpárt. Tudna valaki segiteni,hogy müködik,hogy kell beállitani, mivel semmilyen útmutató nem volt hozzá.
Szeretném megkérdezni a tapasztaltakat,hogy egyáltalán hogy induljak neki a mindennapi kerékpározásnak.
köszi:) ma is megvolt a táv;)
Futás is jó dolog, csak arra nagyon nehezen veszem rá magam:D
BUÉK neked is, és minden fórumozónak!
40 PERC ALATT ENNYIT ? Gratulálok! Én vajon mennyit tekertem 10 perc alatt :) )Olyan rossz hogy nem működik az a vacak műszer. Na de remélem sikerül megjavítani. Már csak jövőre:)
Én tegnap nem bicajoztam, elmentem futni egy kicsit. Már azt is rég csináltam. Jól esett.
BÚÉK!
szia!
örülök hogy csatlakozik vki:) én régebben nagyon minden nap sokat tekertem, aztán meguntam és egy ideig semmi. de most 3 napja újra kezdtem, eddig napi kb 40 perc, 20 km.
Helló! De igen, például én. Még nem igazán jöttem bele, tegnap 6 perc, ma 10 perc, de majd csak visszaszokok:) Ezelőtt 8 évvel használtam utoljára a szobabicót. Most meg műszereshez kell vinnem, a kijelzője nem akar észheztérni :)
Szóval, én is most kezdtem újra, 10 perc bicaj + 13 perc taposás. Ma ennyi volt.
További ajánlott fórumok:
- Szerintetek fogyaszt a szobabiciklizés?
- Porckopásos térddel ajánlott a szobabiciklizés?
- A szobabiciklizéssel óránként hány kalóriát égetünk el?
- Miért éget több kalóriát a szervezet szobabiciklizés közben, mint gyors gyaloglásnál?
- Mi a véleményetek a szobabiciklizésről és mellé a futásról?
- Arra gondoltam, hogy ma már nem fogok szobabiciklizni. És...