Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek fogyaszt a szobabiciklizés? fórum

Szerintetek fogyaszt a szobabiciklizés? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2012. aug. 26. 16:11

Nekem nincs szükségem hogy fogyjak,így a mozgás nálam nem erről szól....Inkább a fitten tartás, és az izmosítás miatt.

Heti 4x járok futni.

A szobabicikli sem rossz, de szerintem akkor már inkább a szabadban bicajozz, az sokkal élvezhetőbb.

Én a futásra esküszöm, de tudom hogy futni sem szeret mindenki.

Egyébként meg az sem mindegy hogy heti hányszor mozogsz. De ami még ugyanennyire fontos egy fogyáshoz az az ételek tudatos megválasztása.

Sokan ezt teljesen figyelmen kívül hagyják.

Azt gondolják hogy ha bármit esznek, és mellette valamennyit mozognak, akkor már tutira fogyniuk kellene.

Pedig ez nem így van...

Minden embernek más az anyagcsere tempója, van aki bármit elkövethet, akkor sem fog fogyni, mert pl pajzsmirigy beteg.

De szerintem ez ma már nagyon is köztudott dolog, szóval nyilván nem írtam nagyon új dolgokat ezzel...

209. globus (válaszként erre: 208. - Fedor)
2012. aug. 26. 15:41

Combod sem formálódott?

Ismerős pasi a hasából szeretett volna leadni. Ez nem sikerült, de lába megerősödött.

208. fedor
2012. aug. 26. 15:05

a feltételezések helyett:


én napi 1 ÓRÁT szobabicikliztem minden nap hónapokig, eredmény: NULLA - egy árva gramm se jött le!!!


úgyhogy kitartás emberek! érdemes!!! se remény, se eredmény...

2011. aug. 14. 16:47

Cm-re ti hogy fogytok? rendesen égeti ? :)



én már két hete csinálom, de még semmi sem :( ( bár mindehol hájas vagyok )

206. ina87
2011. aug. 5. 13:07
igen használ
205. naomi1 (válaszként erre: 203. - 62d1ad4db5)
2011. aug. 2. 21:57
akkor a futas mellett bringázok. :) koszi:)
204. ncsili (válaszként erre: 201. - 62d1ad4db5)
2011. aug. 1. 09:53

uhh köszi, azért ez is egy szempont a vásárláskor!


Köszike!

203. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 202. - Naomi1)
2011. aug. 1. 06:16
Van olyan, h spinning bringa, használd nyugodtan:) A 45 perccel már lehet zsírt égetni, mondjuk én véleményem szerint, ha mindig rendszeresen mozogsz, és fokozatosan növeled az adagot, akkor is fogysz, meg ha csak egy nagytakarítást csinálsz otthon, azzal is lehet fogyni. Lényeg, hogy ne edd teli magad, ügyelj erre, meg mozogj bármit.
202. naomi1
2011. júl. 28. 23:34
Lenne egy hulye kerdesem es en is be vagyok lelkesedve. A paromnak van egy bringaja a szorfdeszkai alatt hever mert sose hasznalja...de van. 1 eve egyutt elunk szoval kihamoztam a dzsumbujbol es ez egy olyan ize nem is tudom hogy minek hivjak. Spinning bicikli?! :S Szoval ezzel is lehet 45 perces biciklizessel zsirt egetni? Mert olyan ha tekerem mintha magatol menne egy ido utan.
201. 62d1ad4db5 (válaszként erre: 198. - Ncsili)
2011. júl. 28. 21:28
Nekem is volt szalagfékes, de tesómnak adtam. A mágnesfékes tartósabb, de amúgy mind a kettő sokáig bírja. A különbség inkább a könnyebb tekerés, és hogy halkabb a mágnesfékes. Nekem a szalagfékes nehezebben volt tekerhetőbb,-igaz mágnesfékesem nincs-, meg a szalagfékesnek nagyobb hangja volt. Azért este is lehet tekerni, nem zavarja a szomszédokat. Tv-t is tudsz nézni. Olyan hangot képzelj el, mintha egy kifeszített kötélen csúsznál le hevederrel. A súrlódás hangja, nem nagyon hangos, kicsit, nem is zavar. A mágnesfékes meg szinte zajtalan, azt mondják. De biztos van annak is minimális hangja
200. Dodi01
2011. júl. 24. 21:55

légyszi szavazz!!

[link]


és


[link]

köszi

199. Times84 (válaszként erre: 198. - Ncsili)
2011. júl. 23. 09:30

Szia :)


Az enyém is szalagos....már nagyon régóta megvan, és sztem a célnak megfelel, igen állítólag a mágneses tovább bírja, azt nem tudom másban van-e nagy különbség, de ami nekem van, hát lehet nincs még 10 éve, hogy megvan, de mi is használtan vettük anno. Az igaz, hogy az évek alatt nem volt mindig használva, de még jól bírja :)

198. ncsili
2011. júl. 21. 09:48

Én most szeretnék venni egy szobabicót, bár az szalagfékes, olvastam valamelyikőtök írta, hogy a mágnesfék jobb. A kédésem: MIÉRT?...

Csak a tartósság miatt nem? A hatásán nem fog változtatnu nem?

Köszi!

197. Times84 (válaszként erre: 196. - Sucika17)
2011. júl. 11. 17:00

kg-ban nem fogytál? mert nem ugyanúgy néz ki egy 60 kg-s izmos ember és egy 60 kg-s "hájas"....Én nem hiszem el, hogy aki szeretne fogyni 10kg-t és nekiáll biciklizni, hogy ne használna:)

nekem holnap telik le a 2. hetem...és már érzem, hogy fogytam vmennyit....

2011. júl. 11. 16:21

Helló!

Én már 3 éve szobabiciklzem minden este, és én nem fogytam, csak izmosodtam.

195. Times84
2011. júl. 10. 11:42

Sziasztok:)


2 hete én is ismét elkezdtem a bicajozást.

Én úgy csinálom, hogy közepes erősséggel 12 percet, aztán nehezet 8 percig, és ezt ismételem 3x, így 1 órát tekerek/nap....a ruhámból csavarni lehetne a vizet...nem beszélve a hajamról:)

Elég érdekes tartom, hogy van akinek 1 óra alatt 200 cal. égetést jelez a gép, nekem általában 10perc/100 kalória, így az 1 óra alatt 600 felett szokott lenni....meg is őrülnék, ha 1 óra alatt kb. 1 szelet kenyérnyi kalóriát égetnék el:) Jah, és 17-20km/h-s sebesség, kb 17 km. .... a pulzusmérés nekem rémálom...nem is használom, mert csak felidegesít :D ha alig mozognék, mint 1 reumás csiga akkor lennék a megfelelő tartományba....én az izzadságtól csöpögő ruhámban hiszek :)

194. Ceresz
2011. jún. 24. 11:09
Nem kell a leggyengébb fokozaton...mondjuk avval kipörög a lábam :)) én fokozatosan szoktam növelni a nehézségi fokot. 4-esen kezdem és 5 percenként váltok 8-ig, aztán vissza. Egyáltalán nem nő a comb térfogata sőt...rossz tévhit, hogy gyenge fokozaton zsírégetés folyik... terhelni kell és változatosan hol gyengébb hol erősebb fokozaton.
2011. máj. 19. 20:33
?????
2011. máj. 18. 18:54

de gondolom hogy a leggyengébb fokozattal kell tekerni,hogy ne izom legyen hanem fogyjon a comb!

nem ??

191. Ceresz
2011. máj. 18. 13:55

Sziasztok!


Sok hozzászólást olvastam már itt neten evvel kapcsolatban. A saját tapasztalatom, hogy 5 hete bicajozom 40 percet a hét 5 napján, mondjuk én kondi tartás végett mert a súlyommal nincs baj (57kg) viszont ez az érték 54kg-ról indult. Tehát az izmaim súlya nőt mert vastagabb nem lettem, sőt a combom kerülete 1-2 cm-rel kevesebb lett.

2010. szept. 23. 12:17
Ami kifejezetten combkarcsúsító: a kerékpározás! Akár a szabadban, akár szobabicajon, de a fintesztermi bicajos órák is nagyszerűek erre!
2010. szept. 23. 12:16

A comb és a farizmok formálására kiváló a kerékpározás (akár a szabadban, akár szobabiciklin) – szépen karcsúsítja a combot és formálja a farizmokat, nekem személyes kedvencem a futás a szabadban vagy a futópadon hegymenetben erőltetett gyaloglás, de szinte bármelyik kardiógép megdolgoztatja az alsó végtagokat. Emellett tipikus fenékgömbölyítő gyakorlatok a guggolások – akár párhuzamos térdekkel, akár terpeszben, akár támadóállásban, de az egyik legjobb az egylábas guggolás.


Állj háttal egy széknek kb. 1 méterre, egyik lábadat rüszttel lefele tedd rá a székre. Két súlyzó a kézbe (vagy két nagy palack víz), egyenes háttal guggolj lassan le, majd lassan told vissza magad. Végig figyelj a térdedre, hogy ne mozduljon ki oldal irányba! 10 guggolás jobb lábon + 10 a bal lábon, ez egy kör, ebből végezz összesen 4-5 kört, erődtől függően, heti 3x minimum!


A has bőrfeszesítése már nehezebb dolog. A hasizmokat számtalan jó gyakorlattal karban lehet tartani, de a rajta lévő zsírt csak kardióedzéssel és diétával lehet eltüntetni. Ha pedig a bőröd nyúlt meg, arra sajnos a testedzés nem lesz megoldás.

Sok sikert és örömet a mozgáshoz!

188. bodza21
2009. máj. 7. 13:09
Viszont most lenne egy kérdésem.Ma vettem egy kerékpár computert.És azt szeretném fel szerelni a szoba bicajra.Tudna valaki ebben segiteni? Mert ez rendes utcai kerékpárra találták ki.De nekem szoba bringára kéne valahogy megoldanom.Ha valaki csinált már ilyet az kérem segitsen nekem! Köszönöm előre is.
187. bodza21
2009. máj. 7. 13:07
Bocsánat az elöző felszólalásomért.Elég kezdő voltam,és nem olvastam utánna:)
186. bodza21
2009. máj. 4. 15:07
sziasztok.egy 38 éves embernél melyik az a zsírégetö tartomány amit el kell érnie? Nincs pulzus mérő órám.Én csak ugy mértem le ahogy itt olvastam.A csuklomon kitapintottam és 10 másodperc alat 19-et vert az ér. Ez már a zsír égetö tartományban volt? vagy feljebb kell mennie még?
185. Binky (válaszként erre: 182. - Erdei gyümölcs 13)
2009. ápr. 25. 22:29
azzal nem fogysz, csak izmot szedsz fel
184. Yulcsy
2009. ápr. 25. 07:40
Most, hogy jó idő van, kerékpárral járok dolgozni.Azért ez egészen más mint a szobabicaj, de azért télen az is megteszi.Most talán a combom jobban formálódik (legalábbis én úgy látom), mert hát a szobában nem kell hídra feltekerni stb.Úgyhogy hajrá, gyerünk ki a szabadba!!!
2009. ápr. 22. 20:36
Ha több kalóriát mozogsz le vele, mint amennyit a táplálkozással beviszel, akkor mindenképp
2009. ápr. 22. 20:32
Ha annyit tekersz, hogy leizzadsz, és úgy van beállitva, hogy nehéz a tekerés, akkor bizony lehet fogyni, de mindennap csinálni kell!
181. Binky (válaszként erre: 175. - Patrícia2000)
2009. ápr. 22. 19:55

ha fogyni akarsz, akkor nem pulzust nézzük, hanema lélegzetvételt

a kardiomozgások (ahol a pulzus a lényeg) erősítésre jók, az aerobok (ahol a lélegzetvétel) a zsírégetésre

én kis könnyeddséggel sokszor tekerem a bicajom, mondjuk nekem nem szobai, és eléggé látványos a fogyás a combomról sé a fenekmről... a hasamra lehet, hogy szedtem valamennyit, szóval kéne vmiféle kiegészítő edzés, merta bicaj nem elég...

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook