Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » SZJA visszatérítés 2022. fórum

SZJA visszatérítés 2022. (beszélgetős fórum)


2021. szept. 27. 08:10

Az állam által önként elengedett = visszafizetett adó nem jövedelem, tehát a 2022-es bevallásba nem kell beállítani!

E tekintetben olyan, mintha adót csökkentett volna!

19. tádámmm (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. szept. 26. 20:35
Akkor Te is láttad ezeket az állítólagos közgazdász véleményeket... El ne költse senki, mert májusban majd kijön, mint fizetendő adó, stb.
18. tádámmm (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. szept. 26. 20:33

Igazad van, erre nem is gondoltam.

Csak a rengeteg rémhír miatt elbizonytalanodtam.

17. Bless the child (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. szept. 26. 16:38
Ez azért hülyeség, mert a bevallásba a 2021-es jövedelmet vallom be, ezt meg 2022-ben adják. Hogyan vallanák be olyat, ami nincs?
16. Bless the child (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. szept. 26. 16:34
Én már januar végén beadom a bevallásom. Gondolom a NAV látni fogja, hogy mit igényelek vissza és korrigálja ezzel az új szja dologgal
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2021. szept. 26. 16:32

Így!


Bár járnak kósza hírek, hogy mivel februárban adják vissza, ezért majd az adóbevallásba be kell írni és adóköteles lesz, de nem hiszem.


Ha meg így lenne és én jogosult lennék rá, abban az esetben szépen korrigálnám ezzel az adóbevallásomat, azaz csökkenteném ezzel a jövedelmemet;)

Semmiképp nem fizetnék adót erre újra.

14. Bless the child (válaszként erre: 13. - Tádámmm)
2021. szept. 26. 16:27
Miért adóznál utána? A csaladi kedvezményt se írod be a következő bevallásodba
13. tádámmm (válaszként erre: 10. - Channa*)
2021. szept. 26. 16:24

Engem az érdekelne, ha esetleg tudod a választ, hogy ezután hogy fogunk adózni?

Ez jövedelem?

Csak adót kell majd fizetni, vagy az egyéb járulékokat is?

Mert azt értem, hogy ezután már kifizettem a járulékot, amikor még a fizetésem része volt, de ez más helyzetet teremt 🙄

2021. szept. 26. 15:39

Az adózóknak kell-e bármit tenniük, vagy a NAV ezt jövő február 15-ig automatikusan „intézi”, utalja?


Alapesetben az adózóknak nem kell tenniük semmit, a NAV rajta van/lesz az ügyön, és intéz mindent. Ez abból áll, hogy az adózókról minden, az állami adatrendszerekben elérhető információt összegyűjt, valamint azokat is, amelyek például a közjegyzőknél vannak. Ezt annak érdekében teszi, hogy kiderítse, az adózónak van-e 18 év alatti gyermeke. Ugyanis vannak olyan esetek, ahol nem derül ki valakiről, hogy nevel-e gyereket: például ha egy anya igénybe veszi a családi adókedvezményt, a NAV nem feltétlenül tudja, hogy ki az ő férje, akit szintén megillet egyébként az szja-visszatérítés.


Kell majd kérvényezni a visszatérítést?


Nem, az automatikusan jár majd. Az adózó annyit „segíthet” a NAV-nak, hogy egyezteti, ellenőrzi az adatait, de elvileg nem kell aggódni, a NAV intéz mindent, adott esetben adategyeztetés céljából felkeresheti majd az adózókat is.

11. Bless the child (válaszként erre: 9. - Kata26)
2021. szept. 26. 15:37
Gondolom a munkahelyen keresztül számlára visszautalják. Elvileg semmit nem kell tenni majd
10. Channa* (válaszként erre: 9. - Kata26)
2021. szept. 26. 15:33

Nem tudom, hogy minek a keretében fogják ezt a pénzt visszaadni, mert ugye az adóbevallás nem februárban van...

De azt gondolom, hogy lehet majd nyilatkozni, hogy hogyan kéred a pénzt.

2021. szept. 26. 11:36
Én arra lennék kíváncsi hogy ha kapunk vissza, azt számlára küldik majd vagy postára, vagy lehet választani hova kérem?
8. meezyke (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. szept. 16. 05:00

2 gyerek van.Passz h mennyit az adóm.Köszi..Nem költöm.Mint mondtam hiszem ha látom.Kellemes csalódás lesz ha mégis megvalósul.Csak kiváncsi vagyok mi nem lesz 😅😅.

köszi :)

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Meezyke)
2021. szept. 15. 22:45

Ha igénybe veszed havonta a családi adókedvezményt, akkor az afölötti részt igényelheted majd vissza elvileg.

Persze, még ez nincs sehova leírva, de ha pl. havonta levonnak 50 eFt adót tőled, amiből visszaigényelsz havonta 20 ezret, akkor elvileg a bent maradt 30 ezret visszaigényelheted, de a visszaigényelt összeg nem haladhatja majd meg a 800 ezret.


Tehát, ha a példánál maradunk, akkor elvileg a havi 50 ezres adó fizetés éves szinten 600 ezer, amiből havi szinten visszaigényeltél 240 ezret és a maradék 360 ezret igényelheted vissza adóbevalláskor.


Remélem érthető vagyok.


Persze, ne költsd még el a 360 ezret, mert lehet, hogy nem így lesz;)


Ha viszont havi 100 ezret fizetsz adót, akkor a 20 ezer fölötti részt nem igényelheted teljesen vissza, mert a visszaigényelt összeg max. 800 ezer lehet, azaz 800-240=560 ezer a max. a példánál maradva.


Az első hozzászólásodban azt írod, hogy aki igényelte havonta annak nem jár. Ez abban az esetben lesz igaz, ha a havonta visszaigényelt összeg eléri a 800 ezret, mert ez esetben nincs különbözet.


Ha van pl. 3 gyereked, akkor 3*33=99 ezret igényelhetsz vissza havonta, ha van ennyi befizetésed, azaz éves szinten: 1.180.000. Ebben az esetben nem tudsz semmit visszaigényelni, hiszen a havonta visszaigényelt összeg, meghaladja a 800 ezret.

Lehet, hogy erre gondolt aki írta.


Hát ez van. Ez megint úgy lett kitalálva, hogy ne járjon jól mindenki;)

6. meezyke (válaszként erre: 3. - Heszter8888)
2021. szept. 15. 21:09
Minimál bér.
5. meezyke (válaszként erre: 2. - Channa*)
2021. szept. 15. 21:07
A 2 gyerek után a családi adokedvezményt.
2021. szept. 15. 21:07
Ja neem..Csak utána olvastam.Sztem nem lesz belőle semmi.Sokan költik ezt már fejben..
2021. szept. 15. 20:23
Ez függ attól hogy mennyi béred, illetve az szja-d. De még nem jött ki erről a rendelet. Majd utána lehet számolgatni.
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Meezyke)
2021. szept. 15. 18:55
Mármint mit igényelt havonta?
2021. szept. 15. 15:24

Szerintetek?

Azt olvastam,h aki két gyerek után igényelte havonta annak nem jár vissza jövőre semmi.Erre számítok én.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook