Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kell-e adóbevallást készíteni SZJA visszatérítés esetén? fórum

Kell-e adóbevallást készíteni SZJA visszatérítés esetén? (tudásbázis kérdés)


8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2021. nov. 22. 14:16

Én is azt írtam, hogy a bevallások benyújtásának eddigi rendjét nem módosították.

A nyomtatványt fogják módosítani úgy, hogy ott meg legyen minden változatra a szükséges rublika.

Hiszen többen vannak az országban, akiknek az életében ez a visszautalás nem jelentkezik.

2021. nov. 22. 12:52
Ugyanúgy be fogom adni, mint eddig, nem várok a nav-ra. A beadott bevallásban kell majd beírni, ha a visszadót már kérted előre
6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 22. 11:31
És megírod, hogy mit írt a hölgy? Talán mást is érdekel.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. nov. 22. 07:54

Nem emiatt készítettem el annó, hanem azért, hogy elöbb megkapjam a gyerek után járó adókedvezményt egybe.

De nem ez volt a kérdésem lènyege, hanem a mostani szja visszatérítés kapcsán merült föl a kèrdès...

De mâr privàtban írt egy könyvelő hölgy a csoportból, aki minden kérdèsre vàlaszt adott.

4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 21. 17:21

Akkor miért kellett neked ez miatt saját magadnak elkészítened a bevallásodat a korábbi években?

Tudtommal az SZJA visszautalások miatt a bevallások beküldésének korábban kialakított rendjét nem módosították. Az megy az eddigiek szerint.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. nov. 21. 17:10
Onnan tudja, hogy az EFO is le van jelentve napi szinten a NAV felè.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 21. 13:35

Ha nem eddig önadózó, önbevalló voltál, akkor továbbra is neked kell elkészítened, különben honnét tudná a nav, hogy mennyi egyéb, adóköteles jövedelmed származott a főálláson kívül?

Az egy dolog, hogy most a csp-ben részesülők meghatározott köre visszakapja az eddig befizetett SZJA-t, de ha valakinek pl. ingatlan értékesítésből, bérbeadásból, akármilyen címen év közben volt adóköteles jövedelme, arról a bevallást be kell küldenie. És persze az adót rendeznie.

2021. nov. 21. 06:10

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy aki jövőre kap vissza szjt-t febr. 15én annak elkészíti a nav egyből a bevallát, így azt nem kell beadni külön?

Vagy mégis ?

Kicsit zavaros nekem ez az ügy!

Cégnél dolgozok,alkalmazott vagyok, de Efozok is mellékesbe,így èn szoktam elkésziteni a bevallást.


Köszi a választ!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook