Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek megviselhet egy párkapcsolatot, ha sérült gyermek van a családban? fórum

Szerintetek megviselhet egy párkapcsolatot, ha sérült gyermek van a családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
110. megi04
2010. júl. 16. 18:37
...úgy tűnik,nem CSAK a problémát látták benned...
2010. júl. 16. 18:32
Egy rendelo fallan olvsttam" Istenem adj erot megvaltozttatni a megvaloztathatot, segits elfogadni a megvaltoztathatot,Bolcseseget a 2 kozott kulonbseget tenni.Amugy elarullom nekktek ,hogy en is egy problemas yerk vagyok ,bar nem verrem a fejjem a falba ,nem vagyok autista sem,de van gy problemam amirrol csak a parom es a szulleim es testverreim tudnak. emellett van egy"szepseg hibbam" amit barki latthat, ennek szovodmenyei vannak, emellett van egy egyensuly problemam is. Nem volt konnyu szulleimnek,de...
108. megi04 (válaszként erre: 107. - Lisa65)
2010. júl. 16. 18:32
Szomorú...
107. lisa65
2010. júl. 16. 18:23
Sajnos most az a jellemző, hogy a problémákat nem megoldják, hanem átlépnek rajta!
106. megi04 (válaszként erre: 104. - Lisa65)
2010. júl. 16. 18:11
Be' szép lenne! Igaz,ami igaz.Régen nem váltak ilyen könnyen a párok!Az én nagyszüleimé nem volt egy mintakapcsolat,de az biztos,hogy nekik TERMÉSZETES volt,hogy jóban-rosszban együtt! Szerintem,rettenetesen felháborodtak volna,ha valaki azt ajánlotta volna,hogy váljanak el!
105. megi04 (válaszként erre: 103. - Rozsa132)
2010. júl. 16. 18:08
Így van!
104. lisa65
2010. júl. 16. 18:03

Tulajdonképpen el is tértünk a kérdés megválaszolásától, bár az irások alapján látszik mindenkinek más a véleménye.


Egy biztos előre megmondani nem lehet, hogy mit bir ki egy párkapcsolat! Ha meg lehetne mondani, akkor nem vállnának el az emberek akár még 30 év múlva is!

103. rozsa132 (válaszként erre: 100. - Megi04)
2010. júl. 16. 18:03

Nem várható el! Miért is kötődne más beteg gyermekéhez!!Hisz az a természetes!

De a sérült gyermekeket a szeretet az élteti őket!

Ezért mondta az orvos hogy a gyermeknek rossz lessz az anyának könyebb!

102. spinneli (válaszként erre: 101. - Spinneli)
2010. júl. 16. 18:02
azért nem robotok ők sem.
101. spinneli (válaszként erre: 93. - Megi04)
2010. júl. 16. 18:01

éppen azt írtam, hogy nem telejesen érzelemmentesen...vagy legalábbis ezt akartam írni.

:)

100. megi04 (válaszként erre: 99. - Rozsa132)
2010. júl. 16. 17:57
Erről beszélek én is!Mindkettő fontos. De az ápoló miért kötődne hozzá?Rosszul fogalmaztam...Milyen jogon várhatnám el,hogy kötődjön hozzá?
99. rozsa132 (válaszként erre: 93. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:54

Mindkettő fontos az ilyen gyermekeknek szerintem!

De az érzelmi kötödésre legalább olyan szüksége lehet mint a szakszerű ápolásra!

2010. júl. 16. 17:51
Igaz ezzeknek az embereknek Hatalmas hittuk van Istenbe
97. megi04 (válaszként erre: 94. - Lisa65)
2010. júl. 16. 17:51
Nagyon szépen köszönöm a jókívánságaidat.Én pedig úgyis fogalmazhatnék,hogy nem ítélem el az ilyen pasikat,csak soha az életben nem kéne ilyen ember mellém,akire ennyire nem számíthatok! Ha "ilyesmiért" elhagy,akkor mit várjak tőle,ha ...mondjuk életveszélybe kerülök???Na nekem Ő lenne az igazi kolonc az életemben!Szörnyű biztosan,ha egy gyerek csak fekszik 30 éven keresztül...de akkor ott vannak mellette a szülei,hogy helyette beszéljenek...segítsék,megszépítsék a napjait,amennyire tudják.Talán neki ez lenne az egyetlen öröme az életében...
96. d55557d847 (válaszként erre: 94. - Lisa65)
2010. júl. 16. 17:50
egy ilyen gyerek az a fiu akit forgattak az agyba igaz beszelni tudot megalitotta a Barnabas tabort a hargittan serult gyerekeknek. Tallan erdekl vallakit. Meg lehet talalni az interneten is oket.Igen az Apa szivbeteg es az anya sem konnyen visseltte ,de a hazassaguk mai npig gyonyoru
2010. júl. 16. 17:50
Itt ahol en eleg volt egy nö aki a terhessege elejen himlöt kapott , mind az orvos mind az ismerösei az azonnali abortuszt ajanlottak ! A pasija a nönek ellenezte az abortuszt , a gyerek vakon szuletett ! Meg egy ev sem telt el a pasija elparolgott , mert "szegeny!" nem birta elviselni es az asszony egyedul van a kisgyerekkel.
94. lisa65 (válaszként erre: 87. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:44

Nem pártolom a férfiakat, de azért mert nem tudja felvállalni az élet ilyen oldalát még el sem itélem őket! Inkább úgy mondanám megértem, mert nem könnyű és nem mindenki képes erre.

Egy anya az más, hiszen mi hordjuk ki a gyermekeinket, mi szüljük meg igy sokkal nehezebben is mondunk le róla bármi történjék is.


Látod azért szerencsére mint irod, a Te gyermeked még ha beteg is részt tud vállalni a család életéből, igy azért sokkal könnyebb, mint annak akinek 30 éven keresztül akár mozdulatlanul is fekszik a gyermeke az ágyban, nem tud beszélni, ülni, stb. Mint irtad, van hogy Te is kikészülsz, hát bizony erről beszélek én, hogy az idegei az embernek ebben teljesen tönkre mehetnek.

Kivánom nektek, hogy sokáig legyen nagyon boldog életetek egymással és legyen erőtök elviselni az élet legnagyobb megpróbáltatását!

93. megi04 (válaszként erre: 90. - Spinneli)
2010. júl. 16. 17:42
Az tök jó lehet...ha valakiről teljesen érzelem mentesen gondoskodnak,de teljesen szakszerűen....Bocsánat...nem megbántásból írtam..
92. rozsa13 (válaszként erre: 89. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:41

Erről beszélek!!

Pontosan így van!

az enyém sem tud már beszélni, de ha a halállal kapcsolatos dalt hall keservesen sír!

Egyébként soha nem teszi akár mekkora fájdalmai is vannak!

91. d55557d847 (válaszként erre: 88. - Rozsa13)
2010. júl. 16. 17:39
egyik unokatestverrem dolggozik serult gyermekekkel .mikkor utoljara beszelttem velle ,konnyekkel a szemebe meselt arrol ,hogy ezzek a gyerekek mennyire szerettik.
90. spinneli (válaszként erre: 88. - Rozsa13)
2010. júl. 16. 17:39

ez szakmai protokoll, érzelmileg a saját érdekükben nem kötődhetnek...szinte az összes szociális eü. ágazatban így van.

ez persze nem jelenti azt, hogy ne gondoskodnának szakszerűen és teljesen érzelementesen ezekről a kis emberekről.

89. megi04 (válaszként erre: 83. - Rozsa13)
2010. júl. 16. 17:38
Hát igen...EZT mondta az orvos is..Csak lerövidítettem.Sokan azt hiszik,nekik nincsenek érzéseik.De nekem a fejlesztőben is azt mondták,vigyázzak mit beszélünk elötte,nem tudhatjuk,mit ért meg! És azóta kiderült,bizony sok mindent megért!!!!
88. rozsa13 (válaszként erre: 85. - Spinneli)
2010. júl. 16. 17:37

Bocs nem akartalak megbántani!Csak azt mondom mi az ami életbe tartja őket nagyon sok esetbe! De csak az tudhatja igazán aki ilyen gyerekek körül van! Sajnos akik ápolják a sérült gyermekeket érzelmileg nagyon ritkán kötödnek a gyermekekhez!

És ez nem elitélendő, mert minden gyermek elvesztésével ők is kicsit bele halnának!

87. megi04 (válaszként erre: 82. - Lisa65)
2010. júl. 16. 17:35
Nem tudok olyan betegségről,ami miatt elhagynám a gyerekem...az enyém tud járni...nagyon érdekes volt,mikor elmentünk apukám tanyájára,és meglépett...A tanya az erdőben,,,10km-es körzetben senki...nagyon muris volt,hogy 10en 20 felé loholtunk,hogy megtaláljuk,mert beszélni akkor még nem beszélt...Az én véleményem pedig az,hogy gyereket az vállaljon,aki szeretné persze,hogy egészséges legyen-mindenki ezt szeretné-de úgy gondolkodik,BÁRMILYEN LESZ szeretni fogja,és gondoskodik róla.Ha súlyosabb állapotú lenne,lehet,mindennap sírnék,zokognék,kiborulnék...de akkor is úgy érezném,én érte vagyok.Ez a dolgom.Ezt vállaltam,mikor gyereket akartam.De egyébként,én még mindig AZOKAT a FÉRFIAKAT ítélem el,akik ezért magukra hagyják a párjukat!!!!!!!!!!!
86. d55557d847 (válaszként erre: 73. - Lisa65)
2010. júl. 16. 17:33
Neha jobb is intezettbe adni ahol szakszeru ellatast kaphat,bar nem tudom ott milyennek az intzettek ,de amilyen ellatast kapnak itt nehany helyen...en csak a tv lattok ilyet,es a kutyanak sem kivannok olyan ellatast
85. spinneli (válaszként erre: 83. - Rozsa13)
2010. júl. 16. 17:29
Nem gondolom, hogy nincsenek érzéseik, nem értem, hogy következtettél erre, de egy halmozottan sérült gyermeknek lehet jobb a szakszerűbb ellátás.
84. megi04 (válaszként erre: 77. - Rozsa132)
2010. júl. 16. 17:26
Akkor ennyit ért a barátság,és a rokonság!Az ilyenek kopjanak is le,minél előbb!De talán ezt is rosszul látom....lehet,sírni kéne az ilyenek után....
83. rozsa13 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2010. júl. 16. 17:26

Ezek a gyermekek is szeretik és boldogok a szüleikkel!

És ha intézetbe adják sok esetbe el is mennek , mert őket a mi szeretetünk élteti!

Csak addig küzdenek amíg nekik is van kiért!

Nekik is vannak érzéseik!!

Az hogy sokan nem látják az már teljesen más lapra tartozik!!

82. lisa65 (válaszként erre: 75. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:25

Nem értünk egyet, de ez nem baj!

Én akkor is azt mondom, nem itélem el azt, aki felvállalja azt, hogy ezt nem birja végig csinálni. Nagyon nagy teher és áldozat! És most nem azokról a betegekről beszélek akik esetleg képesek mozogni, beszélni és esetleg részt tudnak venni valamennyire az életben. Azokról a magatehetetlen embergyerekekről akiknek sajnos nem szabadott volna megszületni (elitélhetsz ezért, de nekik ez nem élet, hanem vegetálás) és esetleg még túl is élik a szülőket!

Amikor a gyermeket vállalja az ember, akkor senki nem arra gondol, hogy esetleg beteg gyereke születhet, ezzel a születés után szembesül, vagy esetleg még később és nem biztos, hogy ezt vállalni lehet. Tudom én is anya vagyok, és úgy érzem ilyen esetben én is vállalnám a gyermekemet, de nem itélném el azt sem aki ezt nem vállalja és ezt be is valja!

Viszont van tapasztalatom ezen a téren, sajnos van nem egy ilyen ismerősöm, és van aki birja és van aki nem (de mondom függ a betegsétől is).

81. spinneli (válaszként erre: 75. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:24

Szerintem se nem jobb, se nem rosszabb az az ember, aki vállalja, hogy magánál tartja a sérült gyermekét.

Ha intézetben helyezi el, ha magánál tartja ami lényeges, hogy őszinte döntése legyen és ne mártíromkodásból tegye azt, amit.

Őszintén szólva az indulataid miatt én úgy látom, hogy a saját magad által választott mártíromság miatt vagy mérges azokra, akik mertek másképpen dönteni.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook