Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy párkapcsolatban mennyi idő után érdemes felhozni a gyermekvállalás témáját? fórum

Egy párkapcsolatban mennyi idő után érdemes felhozni a gyermekvállalás témáját? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. aug. 18. 10:07
szerintem ez adja magát. sokmindentől függ, szituációtól, kortól. mi a férjemmel, amikor még 15 voltam, ő 17 nem sűrűn beszélgettünk pelenkáról meg babakocsikról...mostmár annál inkább:). a másik meg, ha pl vendégségbe mentek, ahol pl kisbaba van, akkor adja magát a téma utána is. de egy múzeumlátogatáson nem szokott felmerülni...
2009. aug. 18. 10:01
Én már egy hónap után felhoztam a témát. Kicsit meglepődött, de pozitívan ált hozzá. Mivel én már tudom mire vágyom, az elején jónak láttam tisztázni, hogy ne fussunk felesleges köröket. Azóta ő a férjem, és dolgozunk a babaügyön.:)
2009. júl. 23. 23:11

Nálunk 6 év után következett be a gyermekáldás.

1 éves kapcsolatra mondjuk biztos nem szülnék,előbb alaposan meg kell ismerni egymást,mielőtt rá szánjuk magunkat egy ilyen lépésre,ami megváltoztatja az egész addigi életünket.

2009. febr. 3. 17:41
Ja és egyre többet beszélünk a gyerekekről. :-)))
27. Fiatal nő (válaszként erre: 21. - 7004ca251b)
2009. febr. 3. 17:40

Teljesen igazad van. Én sem mondtam a páromnak, Ő hozta fel a témát tulajdonképpen, már a kapcsolatunk elején. Sőt, az első randin (amikor még nem tudtuk, lesz-e egyáltalán valami belőle) már szóba került, hogy gyereket akar. Ő egyébként 35 én 21 vagyok, és lehet, hogy vicces, de nekem ez volt az egyik dolog, ami nagyon imponált.

Nekem egy olyan férfi kellett, aki már "nagyban gondolkozik", akire lehet építeni terveket. :-)

26. Babii
2008. máj. 29. 13:19
szerintem sincs megszabva! és pl. én pasim nemolyan h nemakar gyereket...folyton ezzel jön:)szerintem inkább én vagyok ilyen kételkedős..:(
25. 14775640c4 (válaszként erre: 21. - 7004ca251b)
2008. ápr. 27. 16:47
igen. vagy együtt. de nem nekem.igy van..
24. 14775640c4 (válaszként erre: 5. - Alma20)
2008. ápr. 27. 16:46

"A férfiak nagy része meg van rámülve, ha egy nő komolyan gyermeket szeretne"

miért nem együtt szeretnék?

2008. ápr. 27. 16:45

ezt nem értem...

miért kell felhozni?

mi pl. már az első héten beszéltünk róla hogy kell gyerek.

ennyi.

de ha egy nap után akkor ugy is jó. nincs megszabva

2008. ápr. 27. 11:17
Ezt Neked kell érezned, hogy mikor alkalmas erről beszélni.Ismered a párodat, a terveiteket, tisztában vagy a kapcsolatotokkal és saját magaddal is. Szerintem egyáltalán nem gáz egy kellemes vacsi után a kanapén üldögélve, beszélgetés közben megkérdezni Tőle, hogy mit gondol a témáról! Aztán a reskciójából sok minden kiderül!
2008. ápr. 26. 20:17
sose mondanám egy férfinak,hogy gyereket akarok.ezt egy férfinek kell felhozni,hogy mik a tervei,hogy szeretne vagy sem,ha igen akkor mennyi idő múlva.Ez ugyanaz mint a mikor veszel már felségül?gusztustalannak tartom az efajta akaratoságot,meg kierőzakolást.Mi nők akarunk gyereket,legalábbis a 99százalék biztosan,egy pasinál kérdésesebbés mivel ők tudják,hogy mi benne lennénk,csak max azt mondanánk,hogy még pár évet várjunk a munka vagy más okból,ezért nekik kell felozni,mivel náluk nem csak a mikor,a kérdés,hanem az is,hogy egyáltalán akarnak e...
20. Serry
2008. ápr. 26. 19:31

Mikor szólj,h gyereket akarsz? Ez minden kapcsolatban benne van. Csak nem mindegy,h házasok, randizgaztók stb. vagytok. Ez bizalom kérdése nem időjé.

Egy tanárom mondta a főiskolán. A férfiak bizonyos %-ban ott van az úgynevezett apahormon, ami eldönti jó apa lesz-e vagy éppen púpnak a hátára egy gyerek. Ennek még a kapcsolat első időszakában meg kell mutatkoznia. Mert ha olyan pasihoz mész akiben ez nincs cseszheted a témát. Ja és ez a tanárom pasi volt , orvos, és 3 gyereke volt akiket reggelente ő hordott isbe, oviba, bölcsibe.

2007. nov. 4. 17:40
Ez sokban függ a kapcsolattól. Szerintem mindenféleképpen a nő dönti el,hogy mikor szeretne gyermeket. Legalábbis az ő döntése nyom a latban,hiszen valljuk be,hogy ha jön a gyerek,akkor többnyire a nő élete változik meg teljesen,nem igaz? Én fiatalon mentem férjhez, így kb. 5-6 évig nem volt kérdés. Az a lényeg,hogy a nő mikor áll készen az anyaságra!
2007. nov. 4. 15:03
amikor akarod
17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Donina)
2007. szept. 26. 09:45
Na igen sztem, ez is egy jó alkalom, hogy ha sétáltok az utcán és láttok egy helyes babát amint azt tolja az anyukája, hogy szóba kerüljön a téma. Talán így könnyebb elkezdeni a beszélgetést, minha csak úgy elő állnál vele, hogy "hé te egyáltalán akarsz gyereket?", aztán a párod meg rádnéz hülyén hogy most mi bajod van, hogyan jutott ez eszedbe? Viszont egy ilyen babakocsis szituban lehet hogy nem fog félre érteni.
2007. szept. 26. 09:41
Hát mi még az eljegyzés előtt megbeszéltük, hogy mind ketten szeretnénk, egyet vagy kettőt. Most jön a második! :O)
15. Elviracska (válaszként erre: 9. - Donina)
2007. szept. 21. 18:54

Szerintem mindenképpen föl kell hozni...

Valóban aranyos egy kisbaba babakocsis látványa,de az még az ők felelőségük és nem az illető páré..akinek csak tetszik a látvány...

Na meg akkor nem lehet csak igy kijelenteni,hogy már pedig gyerek kell...illetve kilehet ,csak gondolni kell az adott helyzetre,gondokra..

És épp ezért én is úgy gondolom,hogy szóba kell hozni ,egy nyugodt kis megbeszélés kapcsán a gyerekválalással kapcsolatos dolgokat...

Az életben ez nem olyan dolog ,hogy tetszik ez a valami...teszem föl ,és megveszem...

Itten egy életről van szó akinek szeretetre ,törődésre ,van..lessz szüksége....


Ez az én véleményem..de mindenki másképp látja ,és másként éli meg a gyerekválalás kérdésével fölmerülő dolgokat...

2007. szept. 21. 16:33
Szerintem se idő kérdése, sok minden befolyásolhatja. De azért érdemes kitapasztalni, hogy valóban összeilletek e, érdemes e közösen gyereket vállalni. Gondolom senki sem szeretne egy kisgyereket kitenni a válásnak. Épp most döbbentett meg egy barátom esete, két éve összeházasodtak, egy évre rá megszületett a baba, rá egy évre elváltak. Mire volt ez jó?
2007. aug. 10. 07:08
Nem idő függvénye.
2007. aug. 10. 05:49
Először is ki kell várni, mennyire lesz tartós a kapcsolat. Annyi idő alatt kideről, ki, hogy áll a gyerekvállalás kérdéséhez. Erőltetni semmi esetre sem ajánlatos, a férfiakat riaszthatja, ha mindenáron apává akarják őket tenni.
11. Egnisz
2007. aug. 9. 22:01
Szerintem, akkor ha felmerül a házasság a gondolata a párban. Nem jó, ha egy nő letámadja a párját a gyerektémával, viszont ha a férfi házasságot szeretne, akkor érdemes megbeszélni, hogy összeillenek-e az elképzelések. Láttam olyan eseteket, ahol később derült ki, hogy teljesen másképp gondolkodnak a felek és emiatt válás lett a vége.
2007. aug. 9. 19:43
hat kedvesseim en negy ven vagyis 40 eves vagyok 1990 ben nosultem csaladot alapitottam es a kovetkezmeny 14 eves fiam van es a kisseb 2 evess nejem36 eves tessek gondolkodni
2007. júl. 5. 18:22
Azt fel kell hozni? Már megbocsássatok de ez olyan röhejes. Nem hiszem el, hogy nem beszéltetek róla pl. akkor mikor láttatok a babakocsiban egy csöppséget?!
2007. ápr. 20. 10:02
Mindenesteben ez a kapcsolat mélységétől függ,és az,hogy mennyire értetek egyet a pároddal ebben a gyerekválalási kérdéssel.Nekem szerencsém volt mert,én fölhoztam a témát mikor férjhez mentem ,és ugydöntöttünk ,hogy nagyon szeretnénk egy kisbabát,és rá két évre meg is született a lányunk.A másodikat viszont halogattuk ,és 4 évre rá,ujra közös megegyezéssel eldöntöttük ,hogy beválaljuk az ujabb csöpséget.De van aki még teljesen más életet él ,karir ,szabadság ,és hallani sem akar a gyerek válalásról.Én ezt nem igy éltem meg nekem a család az nagyon fontos ,és törekedtem ,hogy minél hamarabb megvalositsam.
7. d@nu
2007. ápr. 19. 12:10
Szerintem is mindenképpen a két fél hozzáállásától függ. Van olyan kapcsolat, ahol 1 év után, van, ahol sohasem jön el az ideje, hogy szóba kerüljön a gyermektéma. Ezt Nektek együtt kell tudnotok, éreznetek. :)
2007. ápr. 19. 10:36

Ez szerintem nagyban függ a két fél szemilyiségétôl.Ahogy elottem már mondták,van olyan,aki fél év után már gyereket szeretne,van aki 10 év után is hidegrázást kap a gondolatától is.

Mi lassan 13 éve vagyunk együtt a párommal,8 éve házasságban,és a tavaly szuletett gyerekünk.És inkább én voltam az,aki mindig halogatta a dolgot,a férjem a kislányunk születése után is azt mondta,ha tudja,hogy ilyen aranyos egy gyerek,már sokkal elôbb szeretett volna babát.

2007. ápr. 16. 08:59

A férfiak nagy része meg van rámülve, ha egy nő komolyan gyermeket szeretne, mert nem akarják egy "jövevény" miatt feladni a függetlenségüket és a nyugalmukat!

Aztán persze, amikor már ott van a baba. imádják! legalább is többségük!

Aki ilyenkor hagyja el a feleségét,kevesebb, de megesik! Ott szerintem eleve a kapcsolattal van baj, lehet oda nem kellett volna gyerek!

2007. ápr. 16. 08:56

Szerintem nagyban függ a kapcsolat intenzitásától!

Én azt mondtam a páromnak, hogy ha ketten fogunk lakni( most szülókkel élünk együt), és úgí érezzük fél év után is, hogy működik, akkor jöhet a baba!

Másfél éve vagyunk együtt, ennyi ideje együtt is élünk. Ő hozta szóba a babba témát kb 3-4 hónap után! Ő jobban szeretné, mint én!

2007. ápr. 15. 16:15

A legtöbb előző pasim iszonyodott a gondolattól, hogy gyereket csináljanak nekem. Őket én se vettem igazán komolyan.

A mostani párom eleve úgy nyitott fiatalkora ellenére, hogy kisbabát szeretne tőlem. Pár hónap után hozzám költözött, fél év után eljegyzett.

Egy idő után visszatáncolt a babatémából, de mivel én "benne voltam a korban", mindenképpen szülni akartam egy kisbabát. Két évig nem sikerült, addigra a párom is hozzászokott a gondolathoz, hogy a közeljövőben gyermekünk lesz. Aztán összejött váratlanul.


A babavállalás témája emberfüggő. Némelyik pasinak be lehet nyújtani az igényt, némelyiknek meg megőszül a haja is a rémülettől... Ezeknek nyilván több időre van szükségük, mint azoknak, akik jövőképébe belefér egy kisgyermek.

2007. ápr. 15. 15:51
Azt megérzi egy nő.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook